Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Constanța după lichiditate ridicată în 2021
68 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 17×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.WATER HYDRO S.R.L.▲ 3 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 17×▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 53 K RON | |
| 2 | 2.DAVMAR UNIVERSAL SRLnou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 15,7×▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | 53,5 K RON | |
| 3 | 3.GREENWIND ENERGY TEAM S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,3×— | — | — | 144,4 K RON |
| 4 | 4.GLOBAL BALKON MONTAJ S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,7×— | — | 62,6 K RON | |
| 5 | 5.INDUSTRIAL SCAFFOLD S.R.L.▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,4×▲ 101,2 % | ▲ 101,2 % | 2,4 mil. RON | |
| 6 | 6.ALECRIS TRANS SRLnou | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 8,1×▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 66 K RON | |
| 7 | 7.S.C.U.T. SA▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,2×▲ 214,9 % | ▲ 214,9 % | -524,7 K RON | |
| 8 | 8.WINNERS GAS CONSTRUCT SRL▼ 5 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 6,5×▼ 57 % | ▼ 57 % | 101,8 K RON | |
| 9 | 9.VALENTE DIVERSE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,3×▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 90,9 K RON | |
| 10 | 10.SUPERMONT S.R.L.▼ 8 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 6,3×▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | 567,9 K RON | |
| 11 | 11.BUILDING UNIQUE SRLnou | Sat Gârliciu, Comuna Gârliciu, Constanţa | 6,2×▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 97,4 K RON | |
| 12 | 12.EXPERT D & G SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,8×▲ 36 % | ▲ 36 % | 51,5 K RON | |
| 13 | 13.LIZ & LAUR HOUSE SRL▲ 5 | Sat Moviliţa, Comuna Topraisar, Constanţa | 5,8×▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 45,4 K RON | |
| 14 | 14.ACVA SOL SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,4×▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 268,8 K RON | |
| 15 | 15.DORANA TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,3×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 89,9 K RON | |
| 16 | 16.CYS INDUSTRIAL S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,1×— | — | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.SORAL RENT S.R.L.▲ 2 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 5,1×▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 149,5 K RON | |
| 18 | 18.BIADEY SRL▼ 4 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 5×▲ 22 % | ▲ 22 % | 41,1 K RON | |
| 19 | 19.FIRST RICH BUILDER SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5×▲ 156,2 % | ▲ 156,2 % | 39,2 K RON | |
| 20 | 20.GHEVAS PROCONSTRUCT SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,9×▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 89,8 K RON | |
| 21 | 21.BULDO IORDACHE S.R.L.nou | Sat Nuntaşi, Comuna Istria, Constanţa | 4,9×▼ 96,1 % | ▼ 96,1 % | 167,7 K RON | |
| 22 | 22.CRISTINA TRANS DINAMIC S.R.L.▲ 4 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 4,6×▲ 112,4 % | ▲ 112,4 % | 373,1 K RON | |
| 23 | 23.MIL IT GROUP SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 471,5 K RON | |
| 24 | 24.UTILAJE RENT CONSTRUCTION SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,6×▲ 85 % | ▲ 85 % | 122,9 K RON | |
| 25 | 25.GLOBAL WIND DOBROGEA SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3×▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | -2,1 mil. RON | |
| 26 | 26.PREST UTIL CONST SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3×▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 27 | 27.URBAN NEW SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,3×— | — | — | 434,7 K RON |
| 28 | 28.TOP TRADING INDUSTRY WORK S.R.L.▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,9×▲ 125,6 % | ▲ 125,6 % | 746 K RON | |
| 29 | 29.ORCHID S.R.L.▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4×▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 30 | 30.CIVICON INTER SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1×▲ 220 % | ▲ 220 % | 2 mil. RON | |
| 31 | 31.COSTA & DANI SRL▲ 2 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 2×▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 175,9 K RON | |
| 32 | 32.SORIPIC CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Tortoman, Comuna Tortoman, Constanţa | 1,9×▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 806,6 K RON | |
| 33 | 33.TRM CONSTRUCTION EQUIPMENTS SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8×▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 438,4 K RON | |
| 34 | 34.MORI'S MEDIA SRL▲ 3 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,5×▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 8,1 mil. RON | |
| 35 | 35.SRN TOTAL MONTAJ S.R.L.nou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,5×— | — | — | 49,4 K RON |
| 36 | 36.TRANSBUILDING SRL▲ 4 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,4×▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 37 | 37.BABIUC ALPIN CONSTRUCT SRL▼ 21 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 1,4×▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 54,7 K RON | |
| 38 | 38.BIN COMPANI SRL▼ 7 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 1,3×▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 99,3 K RON | |
| 39 | 39.NGS CONSTANT SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 129,5 K RON | |
| 40 | 40.SALAMANDER SCAFFOLDERS SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1×▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 648,6 K RON | |
| 41 | 41.CAMI DIVERS SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 64,1 K RON | |
| 42 | 42.77 INȘAAT VE TAAHHUT SOCIETATE PE ACTIUNI ISTANBUL SUCURSALA CONSTANTAnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×▲ 1 % | ▲ 1 % | 0 RON | |
| 43 | 43.GONUC INSAAT ANONIM SIRKETI DIYARBAKIR SUCURSALA EFORIE NORDnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1×— | — | — | -122,8 K RON |
| 44 | 44.MURCOS TERM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,9×▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 913,3 K RON | |
| 45 | 45.PERTOTAL NORD SRL▼ 7 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 0,9×▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 858,9 K RON | |
| 46 | 46.ALPIN-UTIL CENTER SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,9×▲ 718,2 % | ▲ 718,2 % | 136,5 K RON | |
| 47 | 47.GREEN SEAS INTERNATIONAL MAINTENANCE S.R.L.nou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 0,9×▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 321,5 K RON | |
| 48 | 48.NIKOS DESIGN ACTUAL SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,8×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | -125,1 K RON | |
| 49 | 49.UTIL WIZ SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,7×▲ 208,7 % | ▲ 208,7 % | 169,2 K RON | |
| 50 | 50.ICE AGE SRL▼ 4 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 0,7×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | -1,1 mil. RON | |
| 51 | 51.G.T.S. FREE SRL▼ 2 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 0,6×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 1,1 K RON | |
| 52 | 52.WIND OPERATIONS SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×— | — | — | -26,2 K RON |
| 53 | 53.TERMOIZOLATII CONSTANTA S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,6×▲ 266,7 % | ▲ 266,7 % | 27,3 K RON | |
| 54 | 54.VANGHELIS TRANS SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5×▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 508,5 K RON | |
| 55 | 55.HIDROSISTEM CATI SRL▼ 16 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 0,5×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | -994,8 K RON | |
| 56 | 56.I.R. SERVICE SRL▼ 6 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 0,5×▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 948,9 K RON | |
| 57 | 57.SC MARSTECRIS SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,5×▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 12,4 K RON | |
| 58 | 58.SCAFFIZO ISOLATING S.R.L.nou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0,4×▼ 65,3 % | ▼ 65,3 % | -3,9 mil. RON | |
| 59 | 59.GDC PREST RO S.R.L.▼ 12 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 0,4×▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | -43,3 K RON | |
| 60 | 60.DEC & NATY TRANS SRL▼ 5 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 0,4×▲ 85 % | ▲ 85 % | 21,5 K RON | |
| 61 | 61.ARTENI PRESTSERV PREMIUM S.R.L.nou | Sat Tortoman, Comuna Tortoman, Constanţa | 0,3×▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -28,5 K RON | |
| 62 | 62.EXCLUSIV EDYTRANS DUM S.R.L.▼ 11 | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 0,3×▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 10,6 K RON | |
| 63 | 63.MONOMER S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,3×▲ 271,4 % | ▲ 271,4 % | 7,8 K RON | |
| 64 | 64.TRAGENT UTIL SRLnou | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 0,2×▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 108,9 K RON | |
| 65 | 65.HIDRO CONSTRUCT SRL▼ 11 | Sat Culmea, Oraş Ovidiu, Constanţa | 0,2×0,0% | 0,0% | 931,7 K RON | |
| 66 | 66.HAPPY CONCRETE WORKERS S.R.L.nou | Sat Poiana, Oraş Ovidiu, Constanţa | 0,1×▼ 99,7 % | ▼ 99,7 % | 20,1 K RON | |
| 67 | 67.ALEN TOP SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 0×▲ 200 % | ▲ 200 % | -61,6 K RON | |
| 68 | 68.SEVIM UTIL CONSTRUCT SEVIM S.R.L.nou | Sat Mereni, Comuna Mereni, Constanţa | 0×— | — | — | -20,3 K RON |