Top 100 firme — Energie electrică și gaze, Cluj după lichiditate ridicată în 2021
43 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 39,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OMNIADVISOR SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,4×▲ 14 % | ▲ 14 % | 156,5 K RON | |
| 2 | 2.ROTT HAUS CONSTRUCT SRL▲ 18 | Municipiul Gherla, Cluj | 18,5×▲ 4.897,3 % | ▲ 4.897,3 % | 4,6 mil. RON | |
| 3 | 3.DISTRI GAZ DGV S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 129,8 K RON | |
| 4 | 4.DISTRI GAZ VERIFICĂRI S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11,5×▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 174 K RON | |
| 5 | 5.FEH ENERGY SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,3×— | — | 220,4 K RON | |
| 6 | 6.QUATRO ENERGY SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,5×▲ 126,6 % | ▲ 126,6 % | 157,1 K RON | |
| 7 | 7.ELRET SA▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2×▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | -77,2 K RON | |
| 8 | 8.COLONIA CLUJ NAPOCA ENERGIE SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5×▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 9 | 9.BRBE TURISM SRL▼ 2 | Sat Bogata, Comuna Călărasi, Cluj | 1,4×▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 390,7 K RON | |
| 10 | 10.GREEN MOUNTAIN ENERGY S.R.L.▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3×▲ 113,3 % | ▲ 113,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 11 | 11.CPL CONCORDIA FILIALA CLUJ ROMANIA▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3×▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 10,8 mil. RON | |
| 12 | 12.ENERGIQ POWER SRL▲ 2 | Sat Vâlcele, Comuna Feleacu, Cluj | 1,2×▲ 90,5 % | ▲ 90,5 % | 221 K RON | |
| 13 | 13.ENP SOLAR ENERGY SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1×▲ 1 % | ▲ 1 % | 24,5 K RON | |
| 14 | 14.ASTRO GREEN ENERGY SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,8×▲ 165,5 % | ▲ 165,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 15 | 15.NOVA POWER & GAS S.A.▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,6×▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | -28,2 mil. RON | |
| 16 | 16.TERMOFICARE NAPOCA S.A.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,6×▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 173,2 K RON | |
| 17 | 17.IMPERIAL DEVELOPMENT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,6×▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 18 | 18.SALUBRITERM SERV S.R.L.▼ 14 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 0,6×▼ 84,3 % | ▼ 84,3 % | -318 K RON | |
| 19 | 19.DISTRICT GAZ VEST SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,5×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 105,9 K RON | |
| 20 | 20.MVM ENERGY TRADE PLUS S.R.L.▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,5×▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | -12 mil. RON | |
| 21 | 21.ENERGO PROIECT SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,5×▲ 177,8 % | ▲ 177,8 % | -11,4 mil. RON | |
| 22 | 22.SUNKAT PARC SRL▲ 7 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 0,5×▲ 257,1 % | ▲ 257,1 % | 567 RON | |
| 23 | 23.G 500 INVESTMENT SAnou | Comuna Apahida, Cluj | 0,4×▲ 37 % | ▲ 37 % | 1,4 K RON | |
| 24 | 24.SAPHIRE ENERGIE REGENERABILA SRL▼ 11 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 0,3×▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | -53,9 K RON | |
| 25 | 25.DISTRIBUȚIE ENERGIE ELECTRICĂ ROMANIA S.A.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,3×▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -140,7 mil. RON | |
| 26 | 26.ENEX SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,2×▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | -10,2 mil. RON | |
| 27 | 27.A6 IMPEX SA▼ 1 | Municipiul Dej, Cluj | 0,2×0,0% | 0,0% | -3,7 mil. RON | |
| 28 | 28.MONST ENERGY SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,2×▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 55,3 K RON | |
| 29 | 29.BUDUSEL HIDRO SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,2×▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 540,5 K RON | |
| 30 | 30.ENERGIS ROTT SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,2×▼ 13 % | ▼ 13 % | 2,6 mil. RON | |
| 31 | 31.BETA ENERGIE REGENERABILA SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,2×▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 577,7 K RON | |
| 32 | 32.HYDROTECH ELECTRIC SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,2×▲ 60 % | ▲ 60 % | 1,2 mil. RON | |
| 33 | 33.VLG BIOCHIRIS SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,2×▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 513,6 K RON | |
| 34 | 34.FINAS PROJECT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,1×▲ 20 % | ▲ 20 % | -555,8 K RON | |
| 35 | 35.CAMPO VERDE ENERGY SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,1×▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | -294,7 K RON | |
| 36 | 36.PVE PROJECT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,1×▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | -506,7 K RON | |
| 37 | 37.HALMAGEL ENERGY S.R.L.= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,1×▲ 80 % | ▲ 80 % | 143,8 K RON | |
| 38 | 38.ALESIS SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,1×▲ 60 % | ▲ 60 % | 2 mil. RON | |
| 39 | 39.GV ENERGY SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,1×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 671,9 K RON | |
| 40 | 40.CAMPO VERDE SOLARIS SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,1×▲ 400 % | ▲ 400 % | -364,3 K RON | |
| 41 | 41.PV ENERGY SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,1×▲ 25 % | ▲ 25 % | -1,3 mil. RON | |
| 42 | 42.RENEWPOWER ENERGY S.A.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0×▲ 200 % | ▲ 200 % | 287,9 K RON | |
| 43 | 43.BISTRA HIDRO SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0×▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | 897,8 K RON |
Codurile CAEN din energie electrică și gaze — Cluj
CAEN 3514
Comercializarea energiei electrice
12 firme · 4,3 mld. RON
CAEN 3523
Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte
1 firme · 2,9 mld. RON
CAEN 3530
Furnizarea de abur și aer condiționat
3 firme · 154 mil. RON
CAEN 3522
Distribuția combustibililor gazoși, prin conducte
7 firme · 81,7 mil. RON
CAEN 3511
Producția de energie electrică
129 firme · 34,9 mil. RON
CAEN 3512
Transportul energiei electrice
43 firme · 26,1 mil. RON
CAEN 3516
Depozitarea energiei electrice
11 firme · 2 mil. RON
CAEN 3515
Comercializarea energiei electrice
3 firme · 0 RON