Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Cluj după lichiditate ridicată în 2024
53 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 61,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SULITA SRL= | Comuna Mărgău, Cluj | 61,6×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 178,5 K RON | |
| 2 | 2.NYK FOREST SRL▲ 1 | Municipiul Dej, Cluj | 15,3×▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 109,3 K RON | |
| 3 | 3.NICU MARTA LEMN S.R.L.▲ 7 | Sat Someşu Rece, Comuna Gilău, Cluj | 9,9×▲ 103,9 % | ▲ 103,9 % | -5,6 K RON | |
| 4 | 4.OLDS VLĂDEASA SRL▲ 4 | Sat Rogojel, Comuna Săcuieu, Cluj | 7,8×▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 207,3 K RON | |
| 5 | 5.ROSUSMAN IMPEX SRL▲ 1 | Comuna Mărgău, Cluj | 7,4×▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 84,8 K RON | |
| 6 | 6.TODEA BIS SRL▲ 1 | Sat Râşca, Comuna Râsca, Cluj | 5,8×▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 25,1 K RON | |
| 7 | 7.FORCRIS IMPEX SRL▼ 2 | Comuna Băişoara, Cluj | 5,3×▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 105,6 K RON | |
| 8 | 8.TOP JARDIN NATURE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,8×▲ 1.804 % | ▲ 1.804 % | 58 K RON | |
| 9 | 9.HTM TRANS SRLnou | Sat Râşca, Comuna Râsca, Cluj | 4,5×▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | -4,5 K RON | |
| 10 | 10.G&D PLUS CORPORATION SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,4×▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 188,9 K RON | |
| 11 | 11.TIRUS SRL▲ 5 | Sat Râşca, Comuna Râsca, Cluj | 4,1×▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 17,2 K RON | |
| 12 | 12.VILAS PRODCOM IMPEX SRL▲ 3 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 3,4×▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 2,4 K RON | |
| 13 | 13.MOLIDUL APUSENI SRL▼ 4 | Sat Mărisel, Comuna Mărisel, Cluj | 3,4×▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | -9,8 K RON | |
| 14 | 14.RUSFOR SRL▼ 1 | Sat Dealu Negru, Comuna Călăţele, Cluj | 3×▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -146 K RON | |
| 15 | 15.COSTY RD SRL▼ 1 | Sat Dealu Negru, Comuna Călăţele, Cluj | 3×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -24,8 K RON | |
| 16 | 16.EMAFOREST PROD SRL▲ 4 | Comuna Mărgău, Cluj | 2,8×▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | -44,6 K RON | |
| 17 | 17.VALEA FIRII PRODFOREST SRL▼ 6 | Comuna Mărgău, Cluj | 2,4×▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | -16,9 K RON | |
| 18 | 18.ALDOMA TRANS SRL= | Sat Călăţele, Comuna Călăţele, Cluj | 2,3×▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 361,8 K RON | |
| 19 | 19.MONORADAS SRL▲ 2 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 2,2×▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 119,2 K RON | |
| 20 | 20.CORAULIS SRL▲ 7 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 2×▲ 32 % | ▲ 32 % | 228 K RON | |
| 21 | 21.ANTICO ROVERE SRL▼ 4 | Municipiul Dej, Cluj | 1,8×▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | -190,6 K RON | |
| 22 | 22.PINRO SRL= | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 1,8×▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 34,3 K RON | |
| 23 | 23.DEUROM IMPEX SRL= | Municipiul Dej, Cluj | 1,7×▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1,5 K RON | |
| 24 | 24.VID FOREST SRL▲ 1 | Sat Mănăsturu Românesc, Comuna Mănăstireni, Cluj | 1,6×▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 81,8 K RON | |
| 25 | 25.BUŞTEANU PRODUCT S.R.L.▲ 6 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 1,5×▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 206,4 K RON | |
| 26 | 26.PADUREA RACHITELE SRL▼ 7 | Comuna Mărgău, Cluj | 1,4×▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 229 K RON | |
| 27 | 27.SMNZVO CRIS SRL▼ 1 | Sat Bucea, Comuna Negreni, Cluj | 1,3×▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | -7,5 K RON | |
| 28 | 28.PODIADA FOREST SRL▲ 1 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 1,3×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -331,4 K RON | |
| 29 | 29.PIATRA ALBĂ SERV SRL▼ 1 | Sat Răchitele, Comuna Mărgău, Cluj | 1,3×▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -116,5 K RON | |
| 30 | 30.MAGDA & BENI SRL▲ 5 | Sat Negreni, Comuna Negreni, Cluj | 1,2×▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 215,8 K RON | |
| 31 | 31.SM WOOD PRODCOM SRL▲ 10 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 1,1×▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 116,5 K RON | |
| 32 | 32.AGASTAU PRODCOM SRL= | Comuna Mărgău, Cluj | 1,1×▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -60,7 K RON | |
| 33 | 33.MARITRANS SRL▲ 1 | Municipiul Gherla, Cluj | 1,1×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 91,7 K RON | |
| 34 | 34.MOBLAND PROD SRL▼ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1×▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 72,7 K RON | |
| 35 | 35.WOOD INDUSTRY BUILDING S.R.L.▲ 4 | Sat Cuzdrioara, Comuna Cuzdrioara, Cluj | 1×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 12,7 K RON | |
| 36 | 36.OLDWOOD TRANSILVANIA SRL▲ 2 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 0,9×▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 33 K RON | |
| 37 | 37.WOODKNOT TREE SRL▼ 4 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 0,9×▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 9,3 K RON | |
| 38 | 38.EUROCIP IMPORT EXPORT SRL▼ 1 | Comuna Poieni, Cluj | 0,9×▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 88,3 K RON | |
| 39 | 39.DAC.WOOD S.R.L.nou | Sat Mărisel, Comuna Mărisel, Cluj | 0,8×▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | -26 K RON | |
| 40 | 40.ABO LEMN DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Dej, Cluj | 0,7×▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 131,7 K RON | |
| 41 | 41.SANMAR PRODCOM IMPEX SRL▼ 5 | Sat Iclod, Comuna Iclod, Cluj | 0,7×▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | -112,8 K RON | |
| 42 | 42.EDI WOOD SRL▲ 2 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 0,7×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 23,8 K RON | |
| 43 | 43.BREXIM SRL▼ 1 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 0,7×▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | -157,7 K RON | |
| 44 | 44.ZAMOVA SRL▲ 1 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 0,6×▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | -32,9 K RON | |
| 45 | 45.FORESTDELL SRL▼ 5 | Sat Răchitele, Comuna Mărgău, Cluj | 0,5×▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | -39,9 K RON | |
| 46 | 46.MOTANU COMPFOREST S.R.L.▲ 1 | Sat Someşu Rece, Comuna Gilău, Cluj | 0,5×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | -38 K RON | |
| 47 | 47.FOR BRADTEO S.R.L.nou | Sat Giurcuţa de Sus, Comuna Beliş, Cluj | 0,4×▲ 31 % | ▲ 31 % | -5,4 K RON | |
| 48 | 48.PETRICOM IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,4×▲ 31 % | ▲ 31 % | 29,2 K RON | |
| 49 | 49.TRANSILVANIA HOLZ S.R.L.= | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 0,2×▼ 25 % | ▼ 25 % | 26,5 K RON | |
| 50 | 50.TIMBERMAR PROD S.R.L.▼ 4 | Sat Valea Ierii, Comuna Valea Ierii, Cluj | 0,2×▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 104,7 K RON | |
| 51 | 51.TO & RANK SRLnou | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 0,2×▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 3,3 K RON | |
| 52 | 52.LOREDANA & CRINA SRL▼ 1 | Sat Smida, Comuna Beliş, Cluj | 0,2×▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 534 K RON | |
| 53 | 53.IZVORUL BRADULUI SRLnou | Sat Călăţele, Comuna Călăţele, Cluj | 0,1×▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 2,4 K RON |