Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Caraș-Severin după lichiditate ridicată în 2012
318 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,1×, iar liderul atinge 66×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ECO LEMN PRODUCTS SRL= | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 66×▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 142,3 K RON | |
| 2 | 2.D & D POLITEC SRL▲ 2 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 36,8×▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | 72 K RON | |
| 3 | 3.SIDERA PRODCOM SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 24,9×▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | -18,6 K RON | |
| 4 | 4.PATROM SRL▲ 5 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 18,2×▲ 153,8 % | ▲ 153,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 5 | 5.S.I.W.I.G. EDELSTHAL SRL▼ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 18,1×▼ 35 % | ▼ 35 % | 189,7 K RON | |
| 6 | 6.FLAMAR SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 14,5×▼ 90,8 % | ▼ 90,8 % | 338,6 K RON | |
| 7 | 7.ATH - INDUSTRIES SRL▲ 44 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 10,1×▲ 446,2 % | ▲ 446,2 % | -27,9 K RON | |
| 8 | 8.TRIMETAL SRL▼ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9,7×▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 196,3 K RON | |
| 9 | 9.MD-MASSACOM SRL▼ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8×▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -7,5 K RON | |
| 10 | 10.STOMIL PROD SRL▲ 11 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,7×▲ 97,3 % | ▲ 97,3 % | -49,9 K RON | |
| 11 | 11.DORALI IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,2×▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 99,7 K RON | |
| 12 | 12.IM BAN COMPANY SRLnou | Sat Rusca, Comuna Teregova, Caraş-Severin | 6×▲ 84,9 % | ▲ 84,9 % | 128,7 K RON | |
| 13 | 13.M&P DORIMO SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,4×▼ 63,8 % | ▼ 63,8 % | 1,7 K RON | |
| 14 | 14.NOVIROM COM SRL▲ 15 | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 5,1×▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 258,3 K RON | |
| 15 | 15.FIAMMA AMICA SRL▲ 41 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 4,7×▲ 163,8 % | ▲ 163,8 % | 80,1 K RON | |
| 16 | 16.R.D.IMEX SRL▲ 102 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,5×▲ 359,2 % | ▲ 359,2 % | 93,2 K RON | |
| 17 | 17.SOCEPAN PRODCOM SRL▲ 2 | Sat Soceni, Comuna Ezeriş, Caraş-Severin | 4,5×▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 76,3 K RON | |
| 18 | 18.TMD FRICTION ROMANIA SRL▲ 131 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4,4×▲ 445 % | ▲ 445 % | 45 mil. RON | |
| 19 | 19.ELECTROECHIPAMENT SRL▲ 6 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 4,2×▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 710,3 K RON | |
| 20 | 20.JOINT VENTURE SRL▲ 7 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,2×▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 996,8 K RON | |
| 21 | 21.VELO UTIL SRLnou | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 3,9×— | — | — | 64 K RON |
| 22 | 22.ARSENAL-RESITA SA FILIALA A COMPANIEI NATIONALE ROMARM SA▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,8×▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -1 mil. RON | |
| 23 | 23.MOBIROM SA▲ 5 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3,5×▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 785 K RON | |
| 24 | 24.BAZIL COM SRL▲ 50 | Sat Ramna, Comuna Ramna, Caraş-Severin | 3,4×▲ 157,9 % | ▲ 157,9 % | 71 K RON | |
| 25 | 25.TYG LEGNO 2001 SRLnou | Sat Pătaş, Comuna Prigor, Caraş-Severin | 3,4×▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 439,7 K RON | |
| 26 | 26.COS & NIC FOREST TRANS SRL▼ 6 | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 3,3×▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 57,5 K RON | |
| 27 | 27.KREFELD PALVIC SRLnou | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 3,2×— | — | — | 40,7 K RON |
| 28 | 28.FORANCO PROD SRL▲ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,2×▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 103 K RON | |
| 29 | 29.KARL SYSTEM ITALY SRL▼ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,1×▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 36,2 K RON | |
| 30 | 30.SAMY OVY MARM SRL▼ 15 | Sat Rusca Montană, Comuna Rusca Montană, Caraş-Severin | 3×▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 1,2 K RON | |
| 31 | 31.RF OLARUTECH S.R.L.▼ 20 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 3×▼ 53 % | ▼ 53 % | 68,9 K RON | |
| 32 | 32.MB-LATEX PRODCOM SRL▲ 73 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 2,9×▲ 179,8 % | ▲ 179,8 % | -9 K RON | |
| 33 | 33.BOWEDI-MODELARE-FORMARE-CONSTRUCTIE IMPEX SRL▲ 31 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,7×▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | 71,3 K RON | |
| 34 | 34.TEC - PALCOM SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,7×▲ 160,2 % | ▲ 160,2 % | 174,2 K RON | |
| 35 | 35.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA BARZAVA NOUA▲ 137 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,5×▲ 256,3 % | ▲ 256,3 % | -93,1 K RON | |
| 36 | 36.BOGOSEL TRANS SRL▼ 13 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,5×▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | -55,4 K RON | |
| 37 | 37.DOPTIK 2002 SRL▲ 22 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 2,4×▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 23,4 K RON | |
| 38 | 38.AVALIS 2002 SRL▲ 9 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 2,4×▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 3,6 K RON | |
| 39 | 39.J.T. DEPOCONF SRL▲ 122 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,4×▲ 218,9 % | ▲ 218,9 % | 83,4 K RON | |
| 40 | 40.SPALECK SRL▲ 237 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,3×▲ 703,5 % | ▲ 703,5 % | 800,6 K RON | |
| 41 | 41.EISREINIGUNG SRL▼ 10 | Sat Mehadia, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 2,3×▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 91,8 K RON | |
| 42 | 42.INTERGRAF SRL▼ 10 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,3×▼ 3 % | ▼ 3 % | 2,3 K RON | |
| 43 | 43.FORAJ EXPERT SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,3×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | -22,8 K RON | |
| 44 | 44.SILVANUS SRL▼ 34 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,2×▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 45 | 45.PROFILAM EXIM SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 2,2×▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 19,7 K RON | |
| 46 | 46.MARTECH GMBH SRL▲ 184 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,2×▲ 338,8 % | ▲ 338,8 % | -126,9 K RON | |
| 47 | 47.T & G TOMUS COMPANY SRL▼ 33 | Sat Mehadia, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 2,1×▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 5,7 K RON | |
| 48 | 48.PLAST - LASGO SRL▲ 23 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 2,1×▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 561,5 K RON | |
| 49 | 49.CENTRO CONFEZIONI SRL▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,1×▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 50 | 50.COPY TRADING SRL▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,1×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 10,1 K RON | |
| 51 | 51.GOLD & SILVER SRL▼ 45 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,1×▼ 75,4 % | ▼ 75,4 % | 91,3 K RON | |
| 52 | 52.SOLITAR PROD SRL▲ 36 | Sat Teregova, Comuna Teregova, Caraş-Severin | 2×▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | 115 K RON | |
| 53 | 53.STYL REMY SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2×▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 79,3 K RON | |
| 54 | 54.RESICONF SA▼ 17 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2×▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 32,7 K RON | |
| 55 | 55.ROXANA SRL▲ 2 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 2×▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 10,4 K RON | |
| 56 | 56.TRADE VENTURE AND PROJECTS SRL▼ 11 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,9×▼ 5 % | ▼ 5 % | -81,4 K RON | |
| 57 | 57.M.P.M. SRL▲ 20 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,9×▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 467,3 K RON | |
| 58 | 58.GURGU PRODCOM SRL▲ 51 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,9×▲ 88,1 % | ▲ 88,1 % | 142,1 K RON | |
| 59 | 59.WESTTIM CANNING CORPORATION SRL▼ 16 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,9×▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -133,5 K RON | |
| 60 | 60.SILVGABIOANE SRL▼ 26 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 1,9×▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 99,5 K RON | |
| 61 | 61.TREPPENBAU BOCSA SRL= | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,8×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 98,5 K RON | |
| 62 | 62.OPHTHAQUINT SRL= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,8×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 96,8 K RON | |
| 63 | 63.CENTRUL DE PRELUCRARI MECANICE BOCSA SRL▲ 113 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,8×▲ 155,7 % | ▲ 155,7 % | 311,3 K RON | |
| 64 | 64.PALALOGA CARNPREP RESITA SRL FILIALA BOCSA▼ 22 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,8×▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 435,8 K RON | |
| 65 | 65.ORNAMENT MARMOR SRL▼ 13 | Sat Obreja, Comuna Obreja, Caraş-Severin | 1,7×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -54,4 K RON | |
| 66 | 66.INDIMEX-CIUTA SRL▲ 10 | Sat Ticvaniu Mic, Comuna Ticvaniu Mare, Caraş-Severin | 1,7×▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 363,4 K RON | |
| 67 | 67.MITOCARII FOREST SRL▲ 57 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 1,7×▲ 82,4 % | ▲ 82,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 68 | 68.SOCIETATEA DE INTRETINERE SI REPARATII VAGOANE CARANSEBES S.A.▼ 5 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,7×▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 113,2 K RON | |
| 69 | 69.FĂGULEŢUL SRL▼ 14 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,6×▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 64,9 K RON | |
| 70 | 70.LOC.SERV.REP. SRL▼ 10 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,6×▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 53,9 K RON | |
| 71 | 71.D.I. VULCAN PRODCOM SRL▲ 29 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,6×▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 49,6 K RON | |
| 72 | 72.CRPOS SOLUTIONS S.R.L.▲ 43 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 1,5×▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 581 K RON | |
| 73 | 73.OTE PLAST SRL▼ 3 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 1,5×▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 17,6 K RON | |
| 74 | 74.JUMBO COM SRL▲ 6 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,5×▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 745,9 K RON | |
| 75 | 75.IDEAL CASA DESIGN SRLnou | Comuna Constantin Daicoviciu, Caraş-Severin | 1,5×▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 18,6 K RON | |
| 76 | 76.CHIULAN SRL▲ 8 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,4×▲ 21 % | ▲ 21 % | 1,4 mil. RON | |
| 77 | 77.ASMAR 2002 SRL▲ 26 | Loc. Cuptoare, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,4×▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 30,3 K RON | |
| 78 | 78.ANDREAFERRI SRL▲ 24 | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 1,4×▲ 33 % | ▲ 33 % | 33 K RON | |
| 79 | 79.ACTEEA SRL▼ 30 | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 1,4×▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 21,2 K RON | |
| 80 | 80.ROMSWISS SRL▼ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,4×▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 17,3 K RON | |
| 81 | 81.ANDA MEDIA GROUP LTD SRL▼ 14 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,4×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 26,7 K RON | |
| 82 | 82.RILLING SPORT SRL▼ 13 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,4×▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 93,4 K RON | |
| 83 | 83.VERDAN NICO FOREST SRLnou | Sat Prigor, Comuna Prigor, Caraş-Severin | 1,3×— | — | — | 15,3 K RON |
| 84 | 84.FLORINA ACTIV COM SRLnou | Sat Valeadeni, Comuna Brebu, Caraş-Severin | 1,3×▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 328 K RON | |
| 85 | 85.ROVITA INTERNATIONAL SRL▲ 1 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,3×▲ 11 % | ▲ 11 % | 16,7 K RON | |
| 86 | 86.LAVICOM SRL▼ 50 | Sat Prigor, Comuna Prigor, Caraş-Severin | 1,3×▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | -31,1 K RON | |
| 87 | 87.DUDĂ SRL▼ 70 | Sat Măgura, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 1,3×▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | -53,7 K RON | |
| 88 | 88.SIGHETEANU FOREST SRL▲ 18 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,2×▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 13,3 K RON | |
| 89 | 89.MHG ISOROM SRL▲ 10 | Sat Ezeriş, Comuna Ezeriş, Caraş-Severin | 1,2×▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 62,8 K RON | |
| 90 | 90.MOUTARDI SRL▲ 2 | Loc. Pecinişca, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 1,2×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 10,7 K RON | |
| 91 | 91.VEST MARCONS SRL▼ 8 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,2×▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -147,5 K RON | |
| 92 | 92.BRENNPUNKT STEEL S.R.L.▲ 79 | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 1,2×▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 271,3 K RON | |
| 93 | 93.MADERAS ANDRA SRL▼ 2 | Sat Biniş, Comuna Doclin, Caraş-Severin | 1,2×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 101,5 K RON | |
| 94 | 94.SIMBEB ELECTRONIC SRL▲ 169 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,2×▲ 230,6 % | ▲ 230,6 % | -36,1 K RON | |
| 95 | 95.INDUSTRY FEDMAR LEMN SRL▼ 47 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 1,2×▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | -155,5 K RON | |
| 96 | 96.METRANS SRL▲ 45 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 1,2×▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 15,5 K RON | |
| 97 | 97.L'ITALIANO SRL▼ 4 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,2×▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 149,8 K RON | |
| 98 | 98.RAREŞ & SABIN SRLnou | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 1,2×▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 10 K RON | |
| 99 | 99.COLCEAR AGREGATE SRL▲ 35 | Sat 23 August, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 1,1×▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 4,5 K RON | |
| 100 | 100.OBERMOSER - STEEL SRL▼ 13 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,1×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 4,9 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Caraș-Severin
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
3 firme · 472,7 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
1 firme · 353,5 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
10 firme · 118,3 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
4 firme · 104,2 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
29 firme · 101,3 mil. RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
1 firme · 96,8 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
104 firme · 91 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
51 firme · 56,5 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
4 firme · 53,2 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
8 firme · 51,6 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
3 firme · 50,8 mil. RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
7 firme · 49,3 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
20 firme · 43,9 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
2 firme · 38,9 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
21 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
13 firme · 28 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
1 firme · 26 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
2 firme · 25,2 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
5 firme · 19,4 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
4 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
1 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
5 firme · 14 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
16 firme · 13 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
14 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
3 firme · 11 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
34 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
5 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
12 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
1 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
5 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
32 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
3 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 1622
Fabricarea parchetului asamblat în panouri
1 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
2 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
17 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
2 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
1 firme · 6,3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
15 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
1 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
2 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
1 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 2611
Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
1 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
2 firme · 4 mil. RON
CAEN 2391
Fabricarea de produse abrazive
1 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
19 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
2 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
1 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
3 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
6 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2910
Fabricarea autovehiculelor de transport rutier
2 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
4 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
4 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
1 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
7 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
8 firme · 2 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
9 firme · 2 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
4 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2530
Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală)
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
5 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
7 firme · 980,5 K RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
5 firme · 926,4 K RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 773,5 K RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
10 firme · 770,9 K RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
2 firme · 739,1 K RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
1 firme · 449,6 K RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
2 firme · 448 K RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 431,1 K RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
2 firme · 417,2 K RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
2 firme · 400,4 K RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
3 firme · 379,2 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
2 firme · 377,9 K RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
1 firme · 344,1 K RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
2 firme · 344 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 328,5 K RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
5 firme · 285,9 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
4 firme · 211 K RON
CAEN 1431
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
1 firme · 204,2 K RON
CAEN 2670
Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
2 firme · 201,5 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 178,1 K RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
2 firme · 176,5 K RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
2 firme · 161,8 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
2 firme · 142,3 K RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 132,1 K RON
CAEN 2563
Fabricarea uneltelor
1 firme · 126,4 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
1 firme · 125,4 K RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 112,3 K RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
1 firme · 93 K RON
CAEN 2894
Fabricarea utilajelor pentru industria textilă, a îmbrăcămintei și a pielăriei
1 firme · 82,3 K RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
1 firme · 73 K RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
1 firme · 55,3 K RON
CAEN 2362
Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
1 firme · 44 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 30,3 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
1 firme · 23,7 K RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
1 firme · 11,8 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
1 firme · 10 K RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
1 firme · 8,7 K RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
1 firme · 2,8 K RON
CAEN 2640
Fabricarea produselor electronice de larg consum
1 firme · 0 RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
1 firme · 0 RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
1 firme · 0 RON
CAEN 1511
Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
2 firme · 0 RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
1 firme · 0 RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
3 firme · 0 RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 0 RON
CAEN 2013
Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
1 firme · 0 RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
1 firme · 0 RON