Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, Buzău după lichiditate ridicată în 2023
41 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2×, iar liderul atinge 17×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EXTRACT DANYCONS S.R.L.▲ 13 | Sat Zoreşti, Comuna Verneşti, Buzău | 17×▲ 916,8 % | ▲ 916,8 % | 154,1 K RON | |
| 2 | 2.ELITE DESIGN & BUILD S.R.L.nou | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 12,7×— | — | — | 518,7 K RON |
| 3 | 3.SONI CONS SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 7,2×▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 738,9 K RON | |
| 4 | 4.URBIS SERV SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 6,2×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -1,2 mil. RON | |
| 5 | 5.GEO UNIVERSAL ACCES S.R.L.= | Sat Scurteşti, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 4,3×▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 152,6 K RON | |
| 6 | 6.ADCONS TEHNOART S.R.L.▲ 1 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 3,5×▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 481,9 K RON | |
| 7 | 7.ADY COMSERVICE SRL▲ 4 | Sat Sibiciu de Jos, Comuna Pănătău, Buzău | 3,2×▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 3,3 mil. RON | |
| 8 | 8.AVARD SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,1×▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 333 K RON | |
| 9 | 9.LEU AQUACULTURĂ SRL= | Sat Zărneştii de Slănic, Comuna Cernăteşti, Buzău | 2,8×▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 6,1 mil. RON | |
| 10 | 10.TRONARU CONSTOC S.R.L.nou | Sat Gura Făgetului, Comuna Topliceni, Buzău | 2,5×▲ 26 % | ▲ 26 % | 3,6 mil. RON | |
| 11 | 11.TOPO BOGDI CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Bâscenii de Sus, Comuna Calvini, Buzău | 2,3×▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 340,1 K RON | |
| 12 | 12.ROMOIL 2003 SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,3×▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 6,2 mil. RON | |
| 13 | 13.ILCONS 2005 SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 2,1×▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 107,9 K RON | |
| 14 | 14.TOREADOR MBC CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 2,1×▲ 25 % | ▲ 25 % | 84,7 K RON | |
| 15 | 15.SERV AGRONIC SRL▼ 9 | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 1,9×▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 42,9 K RON | |
| 16 | 16.KATDOR CXD INFRASTRUCTURI S.R.L.nou | Sat Pestriţu, Comuna Lopătari, Buzău | 1,8×▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 194,2 K RON | |
| 17 | 17.LIMON TRANSALL SRL▲ 5 | Sat Joseni, Comuna Berca, Buzău | 1,8×▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 800,9 K RON | |
| 18 | 18.CONS DAVID SRL▲ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,7×▲ 125,3 % | ▲ 125,3 % | 261,2 K RON | |
| 19 | 19.ABS MARCAJE RUTIERE S.R.L.nou | Sat Mierea, Comuna Verneşti, Buzău | 1,7×— | — | — | 203,7 K RON |
| 20 | 20.TAM DIVERS MACHINERY S.R.L.▲ 5 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1,6×▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 448,5 K RON | |
| 21 | 21.CONFERIC SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,5×▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 22 | 22.MECAN CONSTRUCT SA▲ 1 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 1,4×▲ 30 % | ▲ 30 % | 9,8 mil. RON | |
| 23 | 23.NCV EDIL MAŞINI SRL▼ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,4×▼ 60,5 % | ▼ 60,5 % | 62,9 K RON | |
| 24 | 24.ALEX TRANS SRL▼ 8 | Sat Pogonele, Comuna Ţinteşti, Buzău | 1,2×▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 25 | 25.CONSTRUCTII COMPLEXE BUZAU SA▼ 24 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,2×▼ 85,6 % | ▼ 85,6 % | -1,5 mil. RON | |
| 26 | 26.ALEX ŞI ANDY PAVAJ SRL▼ 7 | Sat Chirleşti, Oraş Nehoiu, Buzău | 1,2×▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | -131,8 K RON | |
| 27 | 27.LUSCAN ASFALT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,1×▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 28 | 28.KEYBOARD SRL▲ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1×▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 13 mil. RON | |
| 29 | 29.VULCANI RAL TRANZIT SRL▼ 11 | Sat Alexandru Odobescu, Comuna Buda, Buzău | 1×▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 184,6 K RON | |
| 30 | 30.EDN BIGBLUE FARMER S.R.L.▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 1×▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 369 RON | |
| 31 | 31.TRANSNIC SUD CONSTRUCTII S.R.L.= | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 0,9×▲ 24 % | ▲ 24 % | 336,4 K RON | |
| 32 | 32.SILVA CONSTRUCT CONCEPT SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 0,9×▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 229,2 K RON | |
| 33 | 33.RAIR MARCAJE RUTIERE SRL▼ 5 | Sat Tăbărăşti, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 0,8×0,0% | 0,0% | 234,9 K RON | |
| 34 | 34.OVIRAD TRANSPORT SRL▲ 1 | Sat Mărgăriţi, Comuna Beceni, Buzău | 0,7×▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 17,5 K RON | |
| 35 | 35.CORALEX ACTIV SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 0,7×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 2,1 K RON | |
| 36 | 36.UNGUREANU LEMN COM SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 0,6×▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -81,6 K RON | |
| 37 | 37.CONSTRUCT TRANS SRL▼ 1 | Sat Caşoca, Comuna Siriu, Buzău | 0,6×▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 15,2 K RON | |
| 38 | 38.V&M INFRASTRUCTURE S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 0,6×▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 110,7 K RON | |
| 39 | 39.DAHOS SRL▼ 12 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 0,4×▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 89,6 K RON | |
| 40 | 40.UTIL CONSTRUCT SRL▼ 19 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 0,4×▼ 71,9 % | ▼ 71,9 % | 276,3 K RON | |
| 41 | 41.LOTUS GRANIT SRL▼ 4 | Sat Mânzăleşti, Comuna Mânzăleşti, Buzău | 0,2×— | — | -42,5 K RON |