Top 100 firme — Tăierea și rindeluirea lemnului, Buzău după lichiditate ridicată în 2020
37 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2×, iar liderul atinge 10,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GREGOTRANS SRL= | Sat Lunca, Oraş Patârlagele, Buzău | 10,1×▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 139 K RON | |
| 2 | 2.MOLIDUL IMPEX SRL= | Sat Sibiciu de Jos, Comuna Pănătău, Buzău | 8,8×▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 3,6 mil. RON | |
| 3 | 3.MIHAELA MAS IONUŢ S.R.L.nou | Sat Tronari, Comuna Vipereşti, Buzău | 4,3×— | — | — | 50,5 K RON |
| 4 | 4.PRODFOR SRLnou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 4,2×▲ 114,4 % | ▲ 114,4 % | 34 K RON | |
| 5 | 5.ELEXIM SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,5×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 189,4 K RON | |
| 6 | 6.PRISMA EXPLO FOREST SRL= | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 1,8×▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 66,8 K RON | |
| 7 | 7.ISIHIA POIENITA SRL▲ 2 | Sat Scărişoara, Comuna Cislău, Buzău | 1,8×▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 47,6 K RON | |
| 8 | 8.SIRENA UNIVERS IMPORT EXPORT SRL= | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 1,7×▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 49,6 K RON | |
| 9 | 9.PĂDURARU ACTIV FOREST S.R.L.▲ 2 | Sat Gherăseni, Comuna Gherăseni, Buzău | 1,5×▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 71,5 K RON | |
| 10 | 10.FORLEMN BAI SRL= | Sat Furtuneşti, Comuna Gura Teghii, Buzău | 1,3×▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | -5,8 K RON | |
| 11 | 11.TRANS VIRA 2005 SRL▲ 1 | Loc. Valea Lupului, Oraş Patârlagele, Buzău | 1,3×▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 148,3 K RON | |
| 12 | 12.LEGNO ART SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1,2×▲ 17 % | ▲ 17 % | 172 K RON | |
| 13 | 13.ELAFLORIN SILVA SRL▲ 24 | Sat Lunca Jariştei, Comuna Siriu, Buzău | 1,2×▲ 1.110 % | ▲ 1.110 % | 74,8 K RON | |
| 14 | 14.DAVID ŞI CRIS CONSTRUCT JUNIOR SRL▼ 1 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 1,1×▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 12,4 K RON | |
| 15 | 15.ALEXDAN LEMN SRL▼ 10 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 1,1×▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 14,3 K RON | |
| 16 | 16.NSP MILLION FOREST S.R.L.▼ 1 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 1,1×▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 76,9 K RON | |
| 17 | 17.MAPENICOM S.R.L.nou | Sat Plevna, Comuna Grebănu, Buzău | 1,1×— | — | — | 6,7 K RON |
| 18 | 18.FK LEMN PREFABRICATE SRL▼ 2 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 1×▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 15,3 K RON | |
| 19 | 19.DMA 11 FOREST SRL▲ 5 | Oraş Nehoiu, Buzău | 0,9×▲ 50 % | ▲ 50 % | 32,6 K RON | |
| 20 | 20.ELECTRA GREEN TAL SRL▼ 3 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 0,9×▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 177,4 K RON | |
| 21 | 21.ANCOS 97 SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 0,8×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 30,6 K RON | |
| 22 | 22.ROBUR SRL= | Sat Chirleşti, Oraş Nehoiu, Buzău | 0,8×▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 195,4 K RON | |
| 23 | 23.MARIUS PRIMO AMF SRL▲ 2 | Sat Sibiciu de Jos, Comuna Pănătău, Buzău | 0,8×▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 12,2 K RON | |
| 24 | 24.ANDY LEMN PREST SRL▼ 4 | Loc. Valea Viei, Oraş Patârlagele, Buzău | 0,7×▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 24,5 K RON | |
| 25 | 25.DAN TRANSCOM SRL▼ 4 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 0,7×▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 13,6 K RON | |
| 26 | 26.MOLDO TIMBER SRL▼ 7 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 0,7×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 3,5 K RON | |
| 27 | 27.LEMNKING MANUFACTORY SRL▼ 1 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 0,7×▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 532,3 K RON | |
| 28 | 28.DOMINOVA S.R.L.▲ 1 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 0,6×▲ 12 % | ▲ 12 % | -11,1 K RON | |
| 29 | 29.GIVAN FOREST SRL▲ 4 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 0,6×▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 143 K RON | |
| 30 | 30.TEHNOLEMN IMPEX 2000 SRL▼ 2 | Sat Bâsca Chiojdului, Comuna Chiojdu, Buzău | 0,5×▲ 2 % | ▲ 2 % | 4,9 K RON | |
| 31 | 31.AMOCO SRL▼ 4 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 0,5×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 14,3 K RON | |
| 32 | 32.BRADEX SRL= | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 0,5×▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 132,4 K RON | |
| 33 | 33.ACANTA PROD SRL▼ 10 | Sat Lunca Jariştei, Comuna Siriu, Buzău | 0,5×▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | -125,1 K RON | |
| 34 | 34.FOREST KADOR SRLnou | Sat Gura Teghii, Comuna Gura Teghii, Buzău | 0,4×▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 9,6 K RON | |
| 35 | 35.NURALY COMPANY SRL= | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 0,3×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 63 K RON | |
| 36 | 36.SDD MOBILĂ SRL▼ 2 | Sat Chirleşti, Oraş Nehoiu, Buzău | 0,2×▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 192,3 K RON | |
| 37 | 37.DAMIBE SILVA S.R.L.nou | Sat Păltiniş, Comuna Gura Teghii, Buzău | 0,2×— | — | — | -63,9 K RON |