Top 100 firme — Învățământ, București după lichiditate ridicată în 2020
858 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 12,1×, iar liderul atinge 300,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HELLO ANGLIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 300,1×— | — | — | 4,7 mil. RON |
| 2 | 2.BUSINESS INOVATION COUNCIL SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 121,7×▲ 397,3 % | ▲ 397,3 % | 361,2 K RON | |
| 3 | 3.PSYDEVELOPMENT EDUCATION S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 106×▲ 129,9 % | ▲ 129,9 % | 4,1 mil. RON | |
| 4 | 4.AMZ STARTUP TRAINING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 76,8×▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 900,4 K RON | |
| 5 | 5.CARDINAL MS SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 76,4×▲ 87,8 % | ▲ 87,8 % | 192,8 K RON | |
| 6 | 6.CSV OFICINA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 76×▲ 1.710,2 % | ▲ 1.710,2 % | 4 mil. RON | |
| 7 | 7.LXL INVEST PROIECT SOLUTIONS SRL▲ 83 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 65,8×▲ 513,9 % | ▲ 513,9 % | 903 K RON | |
| 8 | 8.EPM-EUROPEAN PROJECT MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 62,8×▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 389,5 K RON | |
| 9 | 9.VERTICAL SPACE SRL▲ 169 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 62,6×▲ 876,3 % | ▲ 876,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 10 | 10.STAND FOR DEVELOPMENT & TRAINING SRL▲ 249 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 57,4×▲ 1.397,9 % | ▲ 1.397,9 % | 622,3 K RON | |
| 11 | 11.AUTO TEO BERCENI SRL▲ 66 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 53,4×▲ 354,8 % | ▲ 354,8 % | 194,6 K RON | |
| 12 | 12.VIGASIM SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 52,9×▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 341,4 K RON | |
| 13 | 13.ALMA VISION SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 52,8×▲ 79,4 % | ▲ 79,4 % | 61,7 K RON | |
| 14 | 14.VOK - ARTA CONTEMPORANA SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 51,1×▲ 228,6 % | ▲ 228,6 % | 48,4 K RON | |
| 15 | 15.PROJECT TEAM PLUS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 49,7×▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 96,1 K RON | |
| 16 | 16.BOUNCE SPORTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 40,8×▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 63,8 K RON | |
| 17 | 17.AUTO TEO CAMPIA LIBERTATII SRL▲ 129 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 38,5×▲ 411,4 % | ▲ 411,4 % | 162 K RON | |
| 18 | 18.CURSURI ÎNOT COPII S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 37,3×▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 69,2 K RON | |
| 19 | 19.TELEGRAF SERVICII SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 36,5×▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 225,6 K RON | |
| 20 | 20.CYGNUS COMPUTER SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35,2×▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 417,2 K RON | |
| 21 | 21.VALENTI FINANCIAL EDUCATION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 34,7×— | — | — | 710,9 K RON |
| 22 | 22.AUTO TEO OBOR SRL▲ 101 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 34,4×▲ 309,4 % | ▲ 309,4 % | 197 K RON | |
| 23 | 23.EVO LINE SERVICE SRL▲ 88 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 34,3×▲ 269,6 % | ▲ 269,6 % | 201,2 K RON | |
| 24 | 24.HOURGLASS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 34,2×▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 113,5 K RON | |
| 25 | 25.A.P.I.E.M. SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 33,8×▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 256,2 K RON | |
| 26 | 26.CHAMPAGNE SUPERNOVA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 33,1×— | — | — | 917,4 K RON |
| 27 | 27.STUDENT EDUCATION GROUP SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 32,6×▲ 151,7 % | ▲ 151,7 % | 112,1 K RON | |
| 28 | 28.BISM EDUCATION S.R.L.▲ 436 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 32,3×▲ 2.054 % | ▲ 2.054 % | 144,2 K RON | |
| 29 | 29.SUPPORT SOFTWARE QUALITY ELIT CONSULTING SRL▲ 41 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 32,2×▲ 157,3 % | ▲ 157,3 % | 438,7 K RON | |
| 30 | 30.ASIT SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31,6×▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 8,1 mil. RON | |
| 31 | 31.EKTROM INVESTMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30,2×— | — | — | 274,9 K RON |
| 32 | 32.PROTSIMUN EXPERT SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 30,1×▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 98,8 K RON | |
| 33 | 33.DAG IMPEX SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 28,9×▲ 92,3 % | ▲ 92,3 % | 194,7 K RON | |
| 34 | 34.UTIL TOUR TEHNOLOGY S.R.L.▲ 46 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 28,2×▲ 140,7 % | ▲ 140,7 % | 210,2 K RON | |
| 35 | 35.TREZIREA SPIRITUALA WORLDWIDE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 28,1×— | — | — | 1,3 mil. RON |
| 36 | 36.LUMINUS TRADING UNION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 27,3×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 276,6 K RON | |
| 37 | 37.STUDY 4 FUTURE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 27,1×▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 256,3 K RON | |
| 38 | 38.MULTILEVEL GRUP SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 26,9×▲ 169 % | ▲ 169 % | 589,7 K RON | |
| 39 | 39.RMR LEGACY S.R.L.▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26,8×▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 131,7 K RON | |
| 40 | 40.AF TEHNICA SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 26,5×▲ 30 % | ▲ 30 % | 161,4 K RON | |
| 41 | 41.AZ CONCEPT LAB S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 26×▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 260,5 K RON | |
| 42 | 42.STUDENT EDUCATION COMPLEX S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25,5×— | — | — | 247,2 K RON |
| 43 | 43.NEVA TRAINING SRL▲ 185 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 24,5×▲ 420,8 % | ▲ 420,8 % | 106,9 K RON | |
| 44 | 44.PERIDOT INSIGHT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 23,8×▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 239,2 K RON | |
| 45 | 45.SUPER LEGACY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 23,6×— | — | — | 241,5 K RON |
| 46 | 46.EXPERT DIPLOMATIC PROJECT SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 23,5×▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 74,3 K RON | |
| 47 | 47.INTEGRATE INVESTMENT SRL▲ 132 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,4×▲ 268,9 % | ▲ 268,9 % | 513 K RON | |
| 48 | 48.DIDACTIC SPECIAL SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 23,4×▲ 93,8 % | ▲ 93,8 % | 25,3 K RON | |
| 49 | 49.OWL EDUCATION SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,2×▲ 3.585,7 % | ▲ 3.585,7 % | 272,9 K RON | |
| 50 | 50.AUTO TEO OLTENITEI SRL▲ 48 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22×▲ 121 % | ▲ 121 % | 140,6 K RON | |
| 51 | 51.ARCAN LEARNING SRL▲ 88 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 21,7×▲ 178,8 % | ▲ 178,8 % | 16,1 K RON | |
| 52 | 52.ABSOLUTE PRO TRAINING SRL▼ 48 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21,1×▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 788,9 K RON | |
| 53 | 53.PERSONAL PROGRESS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21,1×▲ 511,9 % | ▲ 511,9 % | 630,5 K RON | |
| 54 | 54.CRAFTMYSTIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 21×▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 504,1 K RON | |
| 55 | 55.KIDS PALACE SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20,1×▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 56 | 56.FREE BEE ZONE SRL▲ 169 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19,8×▲ 309,8 % | ▲ 309,8 % | 241,9 K RON | |
| 57 | 57.SOCIAL KNOWLEDGE TRAINING & CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 19,7×▲ 1.148,7 % | ▲ 1.148,7 % | 262 K RON | |
| 58 | 58.STUDENT EDUCATION CONSULTING SRL▲ 82 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,4×▲ 150,5 % | ▲ 150,5 % | 148,8 K RON | |
| 59 | 59.PLEIADE EDUCATION SYSTEM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,3×▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 116,4 K RON | |
| 60 | 60.STEWART INTERNATIONAL COURSES S.R.L.▲ 45 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18,5×▲ 95,2 % | ▲ 95,2 % | 108,9 K RON | |
| 61 | 61.DB GO TRAINING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18,2×▼ 95,2 % | ▼ 95,2 % | 244,2 K RON | |
| 62 | 62.DC ART CONCEPT SRL▲ 124 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18,1×▲ 197,9 % | ▲ 197,9 % | 1 mil. RON | |
| 63 | 63.ADN PERSONAL BUSINESS SRL▲ 170 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,8×▲ 291,2 % | ▲ 291,2 % | 739,2 K RON | |
| 64 | 64.NUTRI SPOT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,6×— | — | — | 178,5 K RON |
| 65 | 65.AUTO TEO PETRE ISPIRESCU SRL▲ 54 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17,6×▲ 103,2 % | ▲ 103,2 % | 131,1 K RON | |
| 66 | 66.BOWTECH CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17,5×▼ 87,6 % | ▼ 87,6 % | 125,1 K RON | |
| 67 | 67.AUTO TEO BABA NOVAC SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,9×▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 91,7 K RON | |
| 68 | 68.A.R.C.A. TESTARE ŞOFERI SRL▼ 53 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 16,6×▼ 45 % | ▼ 45 % | 11,7 K RON | |
| 69 | 69.CERTA-CENTRUL DE CONSULTANTA SI TRAINING SRL▲ 87 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15,9×▲ 118,3 % | ▲ 118,3 % | 129,9 K RON | |
| 70 | 70.CALIFICARI DESERVENTI SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 15,6×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 677,6 K RON | |
| 71 | 71.THE FEMININE PRODUCTION LTD SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 15,5×▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | 80,8 K RON | |
| 72 | 72.KINDERLACHEN EDUCATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,4×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 65,9 K RON | |
| 73 | 73.OPTIMAL LEARNING SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,2×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 329,9 K RON | |
| 74 | 74.CENTRUL EDUCATIONAL SFANTUL STELIAN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,8×— | — | — | 238,2 K RON |
| 75 | 75.ADAM CURSURI SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,7×▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 100,4 K RON | |
| 76 | 76.VOCEA PARINTILOR SRL▲ 55 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,7×▲ 80,9 % | ▲ 80,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 77 | 77.STEWART LEARNING CENTER S.R.L.▲ 44 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,6×▲ 72,8 % | ▲ 72,8 % | 168,1 K RON | |
| 78 | 78.SOFIMEL SOLUTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14,5×— | — | 128,9 K RON | |
| 79 | 79.CONFIDENT BUSINESS TRAINING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 14,4×— | — | 132,4 K RON | |
| 80 | 80.STRUCTURAL EUROTRAINING SRL▲ 231 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,2×▲ 392,7 % | ▲ 392,7 % | 192,5 K RON | |
| 81 | 81.AUTO TEO REPUBLICA SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,2×▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 128,6 K RON | |
| 82 | 82.CHIŢ-CHIŢ S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,1×▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | 158,3 K RON | |
| 83 | 83.CREAM NO SUGAR MARKETING SRL▲ 128 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14×▲ 165,2 % | ▲ 165,2 % | 172,3 K RON | |
| 84 | 84.HELLO CLASS EDUCATION SRL▲ 279 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13,9×▲ 512,3 % | ▲ 512,3 % | 182,4 K RON | |
| 85 | 85.GLOBAL LEARNING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13,9×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 41,6 K RON | |
| 86 | 86.BODYMIND HOUSE SRL▼ 29 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13,2×▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 109,5 K RON | |
| 87 | 87.LEAP FORWARD SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13×▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 26,3 K RON | |
| 88 | 88.MINDSTREAM S.R.L.▲ 121 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 12,9×▲ 140 % | ▲ 140 % | 98,2 K RON | |
| 89 | 89.ABILITY DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,9×▼ 81,3 % | ▼ 81,3 % | 85,5 K RON | |
| 90 | 90.HARV & HUCLE CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,8×▼ 57 % | ▼ 57 % | 28,4 K RON | |
| 91 | 91.UNIVERSALIO EDU-ADVISING SRL▲ 103 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,6×▲ 113,2 % | ▲ 113,2 % | 11,2 K RON | |
| 92 | 92.BRAND ARCHITECTS COACHING & TRAINING SRL▲ 260 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,6×▲ 436,6 % | ▲ 436,6 % | 195,7 K RON | |
| 93 | 93.CREATIV-E COACHING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,5×▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 445,5 K RON | |
| 94 | 94.CDI GRUP VEHICUL S.R.L.▲ 212 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,4×▲ 325,7 % | ▲ 325,7 % | 124,5 K RON | |
| 95 | 95.TABYA LASH PRO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,4×▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 165,3 K RON | |
| 96 | 96.ARTLEAD SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 12,3×▼ 78,7 % | ▼ 78,7 % | 414,9 K RON | |
| 97 | 97.SET SAIL ADVERTISING SRL▲ 141 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,3×▲ 178,7 % | ▲ 178,7 % | 565,7 K RON | |
| 98 | 98.CENTRUL DE FORMARE PROFESIONALA EURODEAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,3×▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 416,6 K RON | |
| 99 | 99.CENTRUL CULTURAL DE LIMBA ENGLEZA SHAKESPEARE SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,3×▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 100 | 100.ANIWELL SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,1×▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 122,4 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — București
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
2.887 firme · 946 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
606 firme · 141,5 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
139 firme · 118,1 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
173 firme · 100,4 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
159 firme · 70 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
46 firme · 69 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
419 firme · 64,6 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
68 firme · 38,9 mil. RON
CAEN 8531
Învățământ secundar general
7 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 8520
Învățământ primar
16 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 8541
Învățământ superior non- universitar
7 firme · 992 K RON
CAEN 8561
Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
3 firme · 224,1 K RON
CAEN 8540
Învățământ superior universitar
1 firme · 0 RON
CAEN 8542
Învățământ superior universitar
1 firme · 0 RON