Top 100 firme — Imobiliare, București după lichiditate ridicată în 2014
2.065 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 15×, iar liderul atinge 419,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ASTROM UNITED SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 419,1×▲ 294,2 % | ▲ 294,2 % | 218,6 K RON | |
| 2 | 2.H Estates Timber & Farming Import Export SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 191,4×▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | -50,9 K RON | |
| 3 | 3.EAST EUROPEAN PARTNER INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 138,4×▼ 82,6 % | ▼ 82,6 % | 69 K RON | |
| 4 | 4.QUICK CAPITAL SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 108,2×▲ 593,3 % | ▲ 593,3 % | 488,6 K RON | |
| 5 | 5.ADMINISTRARE ACTIVE SECTOR 3 SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 107,1×▼ 91,5 % | ▼ 91,5 % | -1 mil. RON | |
| 6 | 6.METACOM GRUP SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 104,5×▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 4,9 mil. RON | |
| 7 | 7.B.V. REAL VEST SERV 2011 SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 96,3×▼ 89,8 % | ▼ 89,8 % | 214,1 K RON | |
| 8 | 8.MOLS IMOB SRL▲ 65 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 95,4×▲ 501,6 % | ▲ 501,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 9 | 9.UZIN TEHNO-SERVICES SA▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70,3×▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 34,6 K RON | |
| 10 | 10.M. RAY'S PROD SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 68,4×▼ 6 % | ▼ 6 % | 200,9 K RON | |
| 11 | 11.ROMSTAR LIGHT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 68,4×— | — | 60,8 K RON | |
| 12 | 12.NORD SA▲ 91 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 67,9×▲ 460,7 % | ▲ 460,7 % | 417,8 K RON | |
| 13 | 13.C.G. VEST ROYAL OLD 2011 SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 67,5×▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 213,2 K RON | |
| 14 | 14.I.M. VEST SERV ETALON 2011 SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 64,6×▲ 94,3 % | ▲ 94,3 % | 207,8 K RON | |
| 15 | 15.MPM REAL ESTATE INVESTMENT SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 60,3×▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 16 | 16.DaVi Consult SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 58×▲ 82,1 % | ▲ 82,1 % | 37,4 K RON | |
| 17 | 17.GEMA BDR SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 55,9×▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 98,9 K RON | |
| 18 | 18.PROBASS ACTIVE SRL▲ 101 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 55,6×▲ 406,8 % | ▲ 406,8 % | -461,9 K RON | |
| 19 | 19.VEST ROYAL ETALON 2011 SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 50,6×▼ 84 % | ▼ 84 % | 107,3 K RON | |
| 20 | 20.VITAL MANAGEMENT SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 50,1×▼ 75,6 % | ▼ 75,6 % | 281,8 K RON | |
| 21 | 21.A.S.D. MIORITA SA▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 49,9×▲ 17 % | ▲ 17 % | 546,2 K RON | |
| 22 | 22.VEST ETALON COMPANY SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 47,8×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 183,6 K RON | |
| 23 | 23.I.A.R. RECONSE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 46,7×▼ 77 % | ▼ 77 % | 14,4 K RON | |
| 24 | 24.I.M.'79 TOP VEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 46,4×▼ 91,4 % | ▼ 91,4 % | 224,9 K RON | |
| 25 | 25.MONOLIT COMERCIAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 44,7×▲ 1 % | ▲ 1 % | 147 K RON | |
| 26 | 26.SAMORE TRADE-SERVICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 42,4×▼ 76,4 % | ▼ 76,4 % | 103,6 K RON | |
| 27 | 27.RAMURA GORJULUI COM SRL▲ 61 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40,8×▲ 210,1 % | ▲ 210,1 % | 107,4 K RON | |
| 28 | 28.INABEL GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,2×▲ 247,1 % | ▲ 247,1 % | 386,2 K RON | |
| 29 | 29.INTER-MECANORD SA▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,9×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 157,9 K RON | |
| 30 | 30.GED CAPITAL SRL▲ 44 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,6×▲ 146,9 % | ▲ 146,9 % | 118,1 K RON | |
| 31 | 31.KAROM TRADING IMPORT-EXPORT SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 36,8×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -1,4 mil. RON | |
| 32 | 32.PAN COMPANY SERVCOM SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34,6×▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 212,2 K RON | |
| 33 | 33.VIPET 38 SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34,3×▲ 59,4 % | ▲ 59,4 % | 118,9 K RON | |
| 34 | 34.ADVANCED GREEN LAND SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 34,2×— | — | — | 19,1 K RON |
| 35 | 35.NG Consulting SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33,8×▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | 102,8 K RON | |
| 36 | 36.GRANITUL SA▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 33,8×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -118,7 K RON | |
| 37 | 37.I.M. '79 MEGA VEST ROYAL 2011 SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 31,5×▼ 82,3 % | ▼ 82,3 % | 85,6 K RON | |
| 38 | 38.SOLARIS MED SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31,4×▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 140,9 K RON | |
| 39 | 39.GLOBAL INVESTITII SI PROPRIETATI SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 30×▼ 64 % | ▼ 64 % | 17,5 K RON | |
| 40 | 40.PROVITAS SA▼ 19 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 29,5×▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 86,8 K RON | |
| 41 | 41.UZIN-INTERNATIONAL SA▲ 28 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,1×▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 53,1 K RON | |
| 42 | 42.GIANY SI GEO IMPEX SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 28,2×▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 96,2 K RON | |
| 43 | 43.UVERTURII MEGA VEST 2011 SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 27,8×▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 208,4 K RON | |
| 44 | 44.EXPOCON INTERNATIONAL SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 26,4×▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 169,1 K RON | |
| 45 | 45.HERASTRAU BUSINESS SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26,1×▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 20,6 K RON | |
| 46 | 46.SOFTNET ITC S.R.L.▼ 36 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25,8×▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 43,9 K RON | |
| 47 | 47.P.I.N.L.A.R. IMOBILIARE SRL▼ 38 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25,8×▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 238,7 K RON | |
| 48 | 48.AMADEUS GROUP SRL▲ 352 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 25,6×▲ 823,5 % | ▲ 823,5 % | 3,8 mil. RON | |
| 49 | 49.MUNACTIV SA▲ 213 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25,4×▲ 408,4 % | ▲ 408,4 % | -148,1 K RON | |
| 50 | 50.FARMALEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25,2×▲ 5.491,1 % | ▲ 5.491,1 % | 456,2 K RON | |
| 51 | 51.EURO - INDEX SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 25,1×▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 427,2 K RON | |
| 52 | 52.CLEMATIS IMOBILIARE SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 24,4×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 138,5 K RON | |
| 53 | 53.STOMOBI SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 24,4×▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 931,7 K RON | |
| 54 | 54.B.V. VEST SERV SRL▲ 166 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 23,8×▲ 295,9 % | ▲ 295,9 % | 226 K RON | |
| 55 | 55.SAVION HOTEL SRL▲ 57 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,1×▲ 99,8 % | ▲ 99,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 56 | 56.NETSERV 2001 SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 22,9×▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 130,3 K RON | |
| 57 | 57.PAN COMPANY IMPEX SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 22,9×▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 36,9 K RON | |
| 58 | 58.SPATZIOO MANAGEMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 22,7×▲ 537,1 % | ▲ 537,1 % | -411,5 K RON | |
| 59 | 59.PERFECT PIZZA SRL▲ 250 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 22,4×▲ 435,1 % | ▲ 435,1 % | -153,4 K RON | |
| 60 | 60.LAAV COMPANY SRL▲ 134 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22,4×▲ 225,8 % | ▲ 225,8 % | -36,9 K RON | |
| 61 | 61.MATEXPO IMPEX SRL▲ 67 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 22,1×▲ 119 % | ▲ 119 % | 18,4 K RON | |
| 62 | 62.ONIX BABY SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 21,7×▲ 20 % | ▲ 20 % | 107,3 K RON | |
| 63 | 63.VICTORY PARTNERS SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21,7×▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 89,7 K RON | |
| 64 | 64.MBOX SERVICE SRL▲ 151 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 21,4×▲ 248,3 % | ▲ 248,3 % | 234,8 K RON | |
| 65 | 65.ALVAXIM EXPERT SRL▲ 97 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 21×▲ 150,6 % | ▲ 150,6 % | 173,1 K RON | |
| 66 | 66.G.F. TRADING SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20,9×▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 399,7 K RON | |
| 67 | 67.INFORMATICA PIPERA SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,8×▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 7,2 K RON | |
| 68 | 68.SELECT DOI SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,7×▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 187,6 K RON | |
| 69 | 69.AUTENTICA INVEST SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,6×▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 129 K RON | |
| 70 | 70.DAC INVEST SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,3×▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 43,5 K RON | |
| 71 | 71.COFETARIA SCALA 2001 SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,7×▲ 53 % | ▲ 53 % | 106,7 K RON | |
| 72 | 72.HERASTRAU CONSULTING&DEVELOPMENT GROUP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,7×▲ 19.560 % | ▲ 19.560 % | 204,7 K RON | |
| 73 | 73.BRACO DEVELOPMENT SRL▲ 275 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,2×▲ 430,7 % | ▲ 430,7 % | 79,4 K RON | |
| 74 | 74.ASIT SERVICES SRL▲ 330 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,1×▲ 607 % | ▲ 607 % | -417,7 K RON | |
| 75 | 75.PALTIM S.A.▼ 26 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18,7×▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -17,2 K RON | |
| 76 | 76.COM-FORTUNA C.T. AGRO-ALIMENTAR SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 18,5×▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 101,8 K RON | |
| 77 | 77.COMAUTOSPORT SA▼ 50 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18×▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 550,6 K RON | |
| 78 | 78.COREST LEASE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17,9×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 94,9 K RON | |
| 79 | 79.MIRAMAR IMPEX 2000 SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,9×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 58,8 K RON | |
| 80 | 80.UNITRANS SA▼ 12 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 17,8×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 155,6 K RON | |
| 81 | 81.ANITA FAMILY SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 17,6×▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 83,6 K RON | |
| 82 | 82.PATISERIA FLORENTA SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17,6×▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 292,2 K RON | |
| 83 | 83.AGRIROEM OOST S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,5×▲ 2.440,6 % | ▲ 2.440,6 % | 262 K RON | |
| 84 | 84.CRISS ANA AVANTAJ SRL▲ 229 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,4×▲ 325,4 % | ▲ 325,4 % | 118,6 K RON | |
| 85 | 85.MDV CHIMICAL GRUP SRL▼ 73 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,7×▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | 91,8 K RON | |
| 86 | 86.CNG PRO-BUSINESS MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,5×▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 197,1 K RON | |
| 87 | 87.KOKETT EXIM SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 16,3×▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | -28,5 K RON | |
| 88 | 88.FLAROS SA▼ 32 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,3×▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 801,6 K RON | |
| 89 | 89.CENDIX SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 16×▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 336,1 K RON | |
| 90 | 90.MIRIAM PROFESIONAL INVEST SRL▲ 63 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 15,9×▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | 64,1 K RON | |
| 91 | 91.REAL INVEST SRL▲ 49 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 15,8×▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | -28,3 K RON | |
| 92 | 92.GRAND PIER BUSINESS CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 15,6×— | — | — | 145 K RON |
| 93 | 93.ITALY IMOBILIARE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15,6×▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 6,4 K RON | |
| 94 | 94.W.Y. ROM BUILDING SRL▼ 55 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15,6×▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | -3,4 K RON | |
| 95 | 95.SECURE INVESTMENT SRL▲ 95 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15,5×▲ 123,5 % | ▲ 123,5 % | 193,5 K RON | |
| 96 | 96.CELEST IMPEX SRL▲ 93 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 15,3×▲ 118,3 % | ▲ 118,3 % | 160,4 K RON | |
| 97 | 97.BIM CONSULTANT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,1×▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 15,7 K RON | |
| 98 | 98.LND DEVELOPMENT SRL▲ 1.243 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,1×▲ 9.312,5 % | ▲ 9.312,5 % | 441,9 K RON | |
| 99 | 99.BRUDERSAFT SRL▲ 346 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15×▲ 547,4 % | ▲ 547,4 % | 151,2 K RON | |
| 100 | 100.EURASIA PROPERTIES SRL▲ 141 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15×▲ 175,6 % | ▲ 175,6 % | 339 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — București
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
3.961 firme · 10,4 mld. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
1.266 firme · 5,2 mld. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
1.262 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
892 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
2.579 firme · 834 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
1.445 firme · 616,2 mil. RON