Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, București după lichiditate ridicată în 2010
1.456 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,6×, iar liderul atinge 52,3×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KALIMERA COM SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 52,3×▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 46,8 K RON | |
| 2 | 2.CASA DE BUCOVINA - CLUB DE MUNTE SA▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 24,9×▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 859,2 K RON | |
| 3 | 3.MARNA SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21,1×▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 307,2 K RON | |
| 4 | 4.RAZVAN 71 SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20,8×▲ 258,1 % | ▲ 258,1 % | 500,9 K RON | |
| 5 | 5.DANCRIS TRADING GRUP SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 18,3×▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -9,6 K RON | |
| 6 | 6.LOCAL REAL SRL▲ 48 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13×▲ 379 % | ▲ 379 % | 43,7 K RON | |
| 7 | 7.BIROUL DE TURISM PENTRU TINERET (B.T.T.) SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,2×▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | -1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.ALX MAX IMPORT EXPORT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11,5×▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 1,6 K RON | |
| 9 | 9.SAVCO UNIVERSAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 11,3×▲ 759,1 % | ▲ 759,1 % | 200,6 K RON | |
| 10 | 10.NH MANAGEMENT BLACK SEA S.R.L.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11×▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 691,6 K RON | |
| 11 | 11.IMOLA PLANT SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10×▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 300,5 K RON | |
| 12 | 12.E-DARC IMPORT EXPORT SI SERVICII SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,7×▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | -5,7 K RON | |
| 13 | 13.SAVION HOTEL SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,3×▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 14 | 14.IMPORT EXPORT IRISA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,9×— | — | 289,4 K RON | |
| 15 | 15.TYCOON GREEN ENERGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,8×▲ 7.936,4 % | ▲ 7.936,4 % | 187,5 K RON | |
| 16 | 16.FOOD LAND SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,4×▲ 121,8 % | ▲ 121,8 % | 280,4 K RON | |
| 17 | 17.AMBASADOR SA▲ 14 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7,4×▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 18 | 18.HANUL LUI MANUC SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7×▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | -18,2 K RON | |
| 19 | 19.QUATRO 1999 COM SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,9×▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | -29,2 K RON | |
| 20 | 20.GENERAL CONSTRUCTIONS & DECORATIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,7×— | — | 117 K RON | |
| 21 | 21.MYXGAMETRUST SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,2×▲ 297,4 % | ▲ 297,4 % | 99,4 K RON | |
| 22 | 22.MAGIC CHOICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,1×▲ 151,7 % | ▲ 151,7 % | 257,7 K RON | |
| 23 | 23.HEFAISTOS - CM SA▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6×▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | -809,2 K RON | |
| 24 | 24.PRODPRO SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,5×▲ 28 % | ▲ 28 % | 38,4 K RON | |
| 25 | 25.POSTAVARIA ROMANA SA▲ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,5×▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 191,9 K RON | |
| 26 | 26.VIPET 38 SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,4×▼ 85,1 % | ▼ 85,1 % | 169,1 K RON | |
| 27 | 27.PALTINIS S.A.▲ 757 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,3×▲ 1.550 % | ▲ 1.550 % | -469 K RON | |
| 28 | 28.CAFE IBERICA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,8×▲ 6.771,4 % | ▲ 6.771,4 % | -2,7 K RON | |
| 29 | 29.NEW CENTURY INTERNATIONAL 98 SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,8×▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | -22,1 K RON | |
| 30 | 30.FLORIN CALINESCU MEDIA COMPANY IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,7×▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 912,2 K RON | |
| 31 | 31.G.F. TRADING SRL▲ 123 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,6×▲ 277,9 % | ▲ 277,9 % | 622,9 K RON | |
| 32 | 32.SPERANTA 2000 COMSERV SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,5×▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 29,3 K RON | |
| 33 | 33.RESTAURANT "NUNTA ZAMFIREI" SRL▲ 41 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,5×▲ 119,7 % | ▲ 119,7 % | 1,8 K RON | |
| 34 | 34.MILENA SUPERMARKET SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,3×▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 1,9 K RON | |
| 35 | 35.SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR ŞI RECUPERARE A CAPACITĂŢII DE MUNCĂ "T.B.R.C.M." S.A.▼ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,1×▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 6,7 mil. RON | |
| 36 | 36.FEDRA-TRADING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,1×— | — | 65 K RON | |
| 37 | 37.I.L.C.O. SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4×▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -101,1 K RON | |
| 38 | 38.ALINA & GEORGE COM SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,9×▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 29 K RON | |
| 39 | 39.UNIQUE HOTEL SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,8×▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 78 K RON | |
| 40 | 40.OASIS PROJECT SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,7×▼ 45 % | ▼ 45 % | 33,8 K RON | |
| 41 | 41.SELECT TURISM SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,7×▲ 73 % | ▲ 73 % | 80,6 K RON | |
| 42 | 42.PRIMA CLUB CO SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,6×▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | -225,5 K RON | |
| 43 | 43.OCTAGON CONSTRUCT PARTNERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,5×— | — | — | 65,4 K RON |
| 44 | 44.HIDROTURISM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,5×▼ 97,6 % | ▼ 97,6 % | 3,9 K RON | |
| 45 | 45.SARAMONTIEL IMPEX SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,5×▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 107,8 K RON | |
| 46 | 46.CRIDELA IMPEX SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,4×▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | -17 K RON | |
| 47 | 47.ALMAT CONCEPT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,3×▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 32,3 K RON | |
| 48 | 48.ESSENDI ROMANIA S.R.L.▲ 32 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3×▲ 72 % | ▲ 72 % | 3,6 mil. RON | |
| 49 | 49.ELECTRO POMPE MARIUS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,3×▲ 141,6 % | ▲ 141,6 % | 8,7 K RON | |
| 50 | 50.TROCADERO SA▼ 39 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,3×▼ 75,8 % | ▼ 75,8 % | -563,1 K RON | |
| 51 | 51.TEMELIA CONFORT SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,2×▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 37,2 K RON | |
| 52 | 52.ANCIENT PUB SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,1×— | — | 601,6 K RON | |
| 53 | 53.SINDEN SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,1×▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 8,8 K RON | |
| 54 | 54.PICCOLO MONDO TRADING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,1×— | — | 70,9 K RON | |
| 55 | 55.TIARA INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3×▼ 94,7 % | ▼ 94,7 % | 20,6 K RON | |
| 56 | 56.ASTRAL HOLLIDAY SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9×▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 45,8 K RON | |
| 57 | 57.CIVIC SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,9×▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | 172,6 K RON | |
| 58 | 58.SUBURBIA SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,8×▼ 17 % | ▼ 17 % | 6,7 K RON | |
| 59 | 59.START SERV IMPEX SRL▲ 100 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,8×▲ 140,7 % | ▲ 140,7 % | 7,1 K RON | |
| 60 | 60.MOGI'S CONDOR TRADE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,8×▲ 249,4 % | ▲ 249,4 % | 34,2 K RON | |
| 61 | 61.SIGMA FINA SA▼ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,7×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 290,9 K RON | |
| 62 | 62.NOSTRA EGEO SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,7×▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 98,8 K RON | |
| 63 | 63.SOFI CONSULT SRL▲ 131 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,6×▲ 148,1 % | ▲ 148,1 % | 60 K RON | |
| 64 | 64.MONTE CARLO - A.P. S.R.L.▲ 35 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,5×▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | -32,7 K RON | |
| 65 | 65.EDITURA ADEVARUL SA▼ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,4×▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 66 | 66.IALOMICIOARA SRL▲ 215 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,3×▲ 176,2 % | ▲ 176,2 % | 36,8 K RON | |
| 67 | 67.ICO ENTERTAINMENT COMPANY SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,3×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 23,9 K RON | |
| 68 | 68.AURELIUS ÎMPĂRATUL ROMANILOR SA▲ 184 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,3×▲ 153,9 % | ▲ 153,9 % | 9,5 mil. RON | |
| 69 | 69.MLS INVEST TRADING SRL▲ 79 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,3×▲ 84 % | ▲ 84 % | 2,2 mil. RON | |
| 70 | 70.CAPOS TRADING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,2×▲ 1.766,7 % | ▲ 1.766,7 % | 50,3 K RON | |
| 71 | 71.FCRB IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,2×▲ 236,9 % | ▲ 236,9 % | 90 K RON | |
| 72 | 72.EMON COMIMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,2×▲ 15 % | ▲ 15 % | 29,8 K RON | |
| 73 | 73.KONTIKI TRAVEL SRL▲ 185 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,1×▲ 137,8 % | ▲ 137,8 % | 169,2 K RON | |
| 74 | 74.TOTAL DEVELOPMENT SRL▼ 55 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,1×▼ 75,6 % | ▼ 75,6 % | 117,9 K RON | |
| 75 | 75.VERONICA COM SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,1×▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 6,7 K RON | |
| 76 | 76.NEPTUN COM SRL▼ 53 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,1×▼ 69,8 % | ▼ 69,8 % | 9,5 K RON | |
| 77 | 77.ALIMENTATIE PUBLICA TRESTIANA SRL▲ 49 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,1×▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | -567 RON | |
| 78 | 78.RE.CA.TE. FOOD & DRINKS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2×▲ 298 % | ▲ 298 % | 53,5 K RON | |
| 79 | 79.PATI BAR CORADO SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2×▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 18,1 K RON | |
| 80 | 80.IMPEX VIO. MORION SRL▲ 399 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2×▲ 266,7 % | ▲ 266,7 % | 15,4 K RON | |
| 81 | 81.GLOBAL PACK DISTRIBUTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2×▼ 92,4 % | ▼ 92,4 % | 32,3 K RON | |
| 82 | 82.CASA CAPSA SA▲ 303 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2×▲ 200 % | ▲ 200 % | -1,7 mil. RON | |
| 83 | 83.ROMANIAN FRANCHISE SYSTEMS SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,9×▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 96,4 K RON | |
| 84 | 84.YUMMY TASTE SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,9×▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | -71 K RON | |
| 85 | 85.FABCORP BRAND SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,9×▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 77,6 K RON | |
| 86 | 86.EUROBEST UNIVERSAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,9×▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 32,3 K RON | |
| 87 | 87.PLUS TRANS INTERNATIONAL SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,9×▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | -109,1 K RON | |
| 88 | 88.ZNARFF COM SERV SRL▲ 97 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,8×▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 357,8 K RON | |
| 89 | 89.TOPZONE S.R.L.▲ 81 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,8×▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 37,1 K RON | |
| 90 | 90.HOME BAR SRL▼ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,8×▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | -18,7 K RON | |
| 91 | 91.CUPTORUL CU LEMNE DELIVERY SRL▲ 118 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,8×▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | 194,7 K RON | |
| 92 | 92.MARVIODAC IMPEX SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,8×▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 103,9 K RON | |
| 93 | 93.ISMAILLER IMPORT-EXPORT SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,8×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 5 K RON | |
| 94 | 94.NISTE DOMNI IMPEX SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,7×▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 21,5 K RON | |
| 95 | 95.FOOD CONSULTING SISTEM SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,7×— | — | 37,7 K RON | |
| 96 | 96.ALCAZ SA▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,7×▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | -31,2 K RON | |
| 97 | 97.OLD BOYS CAFE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,7×▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 13,4 K RON | |
| 98 | 98.DELI GROUP PROFESSIONAL SERVICES S.R.L.▼ 21 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,7×▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 7,9 mil. RON | |
| 99 | 99.M.B. ROTRADE SRL▼ 83 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6×▼ 82,1 % | ▼ 82,1 % | 523,8 K RON | |
| 100 | 100.DANY COM SRL▲ 249 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6×▲ 129,6 % | ▲ 129,6 % | 20,9 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — București
CAEN 5611
Restaurante
930 firme · 6,9 mld. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
353 firme · 2,6 mld. RON
CAEN 5610
Restaurante
1.502 firme · 2,4 mld. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
940 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
296 firme · 557,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
38 firme · 404,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
80 firme · 135,3 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
404 firme · 131,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
123 firme · 91,5 mil. RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
3 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
33 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
15 firme · 658,3 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
2 firme · 25,4 K RON