Top 100 firme — Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural, București după lichiditate ridicată în 2013
72 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 24,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TEHNOLOGIQUES-OF WALL PAINTINGS SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 24,4×▲ 139,3 % | ▲ 139,3 % | 62,2 K RON | |
| 2 | 2.FIELD ART SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,5×▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 199,5 K RON | |
| 3 | 3.CONCEPT DREAM ART SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,4×▼ 39 % | ▼ 39 % | 194,3 K RON | |
| 4 | 4.NORSECHO OMR S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17,2×▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 90,9 K RON | |
| 5 | 5.DANART IMPORT EXPORT SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,3×▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 6 | 6.MEDIA PLUS MILENIUM SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 15,4×▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 84 K RON | |
| 7 | 7.DAN MUNTEANU ART SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,3×▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 51,1 K RON | |
| 8 | 8.PATRIMONIU SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,3×▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 164,5 K RON | |
| 9 | 9.DUCT SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,2×▲ 345,7 % | ▲ 345,7 % | 269,8 K RON | |
| 10 | 10.PEGASUS RESTAURARI SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,4×▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 13,9 K RON | |
| 11 | 11.COMPANIA DAN PURIC SRL▲ 43 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,2×▲ 546,9 % | ▲ 546,9 % | 369,7 K RON | |
| 12 | 12.GIACOREST ART SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 31,3 K RON | |
| 13 | 13.LER & PIT SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,8×▲ 113,3 % | ▲ 113,3 % | 82,3 K RON | |
| 14 | 14.TOPO NETWORK & DESIGN S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,8×▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | -927,6 K RON | |
| 15 | 15.ECSSCENIC PRODUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,6×▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | -124,6 K RON | |
| 16 | 16.D & P RESTAURARI SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,5×▲ 101,8 % | ▲ 101,8 % | 5,5 K RON | |
| 17 | 17.ELLA EVENTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,1×— | — | — | 92,2 K RON |
| 18 | 18.UNICORN RECORDS SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,9×▲ 95,9 % | ▲ 95,9 % | -37,1 K RON | |
| 19 | 19.FOV - ART 77 SRL▲ 53 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,6×▲ 925,7 % | ▲ 925,7 % | 58,2 K RON | |
| 20 | 20.PRO LIGHT DESIGNE SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,3×▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 70,3 K RON | |
| 21 | 21.MAGIC PARTY SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,3×▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 603 RON | |
| 22 | 22.OBIECTIV SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3×▼ 20 % | ▼ 20 % | -78,4 K RON | |
| 23 | 23.DCN CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA S.R.L.▲ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3×▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 227,9 K RON | |
| 24 | 24.BOSTI DESIGN SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,8×▲ 229,1 % | ▲ 229,1 % | 54,2 K RON | |
| 25 | 25.HARMENING 1824 SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,8×▲ 148,2 % | ▲ 148,2 % | 10,9 K RON | |
| 26 | 26.DANS ANTREN VOIE BUNA SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,8×▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 30,2 K RON | |
| 27 | 27.ART FOR ART BUKAREST SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,7×▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | -38,9 K RON | |
| 28 | 28.FABER STUDIO SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,6×▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 94,6 K RON | |
| 29 | 29.AVANGARDA CULTURALA SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,5×▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 58 K RON | |
| 30 | 30.METAL CHARMER SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,5×— | — | — | 66,3 K RON |
| 31 | 31.OKAPI SOUND SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,2×▲ 110,7 % | ▲ 110,7 % | 73 K RON | |
| 32 | 32.FIRMA LU' TUDOR SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,1×▲ 195,8 % | ▲ 195,8 % | 175,7 K RON | |
| 33 | 33.SV DESIGN INTERNATIONAL SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2×▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 139,2 K RON | |
| 34 | 34.DECO ARTIS SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,9×▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 139,8 K RON | |
| 35 | 35.ELECTRIC PRODUCTIONS SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,8×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 126,4 K RON | |
| 36 | 36.KUSCHAK FILM SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6×▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 28,5 K RON | |
| 37 | 37.STAR MANAGEMENT SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6×▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | -8,7 K RON | |
| 38 | 38.NIBSTUFF SET SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,6×▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | -970 RON | |
| 39 | 39.AMACO ART SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,6×▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 44,4 K RON | |
| 40 | 40.AS GRUP INTERNATIONAL SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,6×▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 331,3 K RON | |
| 41 | 41.ARTOP INT SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5×▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | -74,1 K RON | |
| 42 | 42.ART & EVENTS MANAGEMENT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,5×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 12,8 K RON | |
| 43 | 43.STAGE EXPERT SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,5×▲ 5 % | ▲ 5 % | 282,9 K RON | |
| 44 | 44.GRAFICISME SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,5×▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 14,5 K RON | |
| 45 | 45.SOUND S SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4×▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 389,6 K RON | |
| 46 | 46.B MODEL ENTERTAINMENT SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3×▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 63,9 K RON | |
| 47 | 47.HESTER - ART SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 26,7 K RON | |
| 48 | 48.CERECS ART SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,2×▲ 7 % | ▲ 7 % | 7 K RON | |
| 49 | 49.ARTIST MALL SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,2×▲ 47 % | ▲ 47 % | 119,6 K RON | |
| 50 | 50.TREND DESIGN SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2×▲ 146,9 % | ▲ 146,9 % | 40,5 K RON | |
| 51 | 51.BOTE ART SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2×▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 53,8 K RON | |
| 52 | 52.ANGEMA MUSIC SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2×▲ 107,1 % | ▲ 107,1 % | 99,4 K RON | |
| 53 | 53.BALY'ART SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,1×▲ 950 % | ▲ 950 % | 79,5 K RON | |
| 54 | 54.BROADCAST TELEVISION & MEDIA SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1×▲ 32 % | ▲ 32 % | 39,1 K RON | |
| 55 | 55.PATRIMONIU RESTAURO SRL▼ 34 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1×▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | -28,1 K RON | |
| 56 | 56.MIRIFIC EVENTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1×▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 6,3 K RON | |
| 57 | 57.ART DECO WORLD SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,9×▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 37,5 K RON | |
| 58 | 58.ANAID ART SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 0,8×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 8,3 K RON | |
| 59 | 59.PARTY FACTORY INTERNATIONAL SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,8×▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | -21,8 K RON | |
| 60 | 60.DANUTZ SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,7×▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 69,5 K RON | |
| 61 | 61.HADES ART GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,7×▲ 112,5 % | ▲ 112,5 % | 11,9 K RON | |
| 62 | 62.ART - DECO EXIM SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,6×▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 214,9 K RON | |
| 63 | 63.ART EXPO 2 SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,5×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | -23,6 K RON | |
| 64 | 64.CASALATINA CLASSY STYLE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,5×▲ 70 % | ▲ 70 % | -306,3 K RON | |
| 65 | 65.ELSE DESIGN SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,5×▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 37,9 K RON | |
| 66 | 66.SUNRISE BOOKING AGENCY SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,3×▲ 20 % | ▲ 20 % | -282,9 K RON | |
| 67 | 67.PROFESIONAL ART Dj SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,3×▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 8 K RON | |
| 68 | 68.PROFESIONAL BUSINESSART SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,2×▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | -84 K RON | |
| 69 | 69.ART QUADRO DESIGN SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,1×▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | -32,2 K RON | |
| 70 | 70.ALGAS IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,1×▼ 50 % | ▼ 50 % | 55,6 K RON | |
| 71 | 71.EDYP SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 0×▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | -65 K RON | |
| 72 | 72.INTERNATIONAL ARTIST MANAGEMENT SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0×▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | -82,7 K RON |