Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, București după lichiditate ridicată în 2023
358 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,4×, iar liderul atinge 102,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.POPESCU BEST SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 102,6×— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 2 | 2.INOX MONTAGGI S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 90,5×▲ 50 % | ▲ 50 % | 117,5 K RON | |
| 3 | 3.LAMI VILA S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 61,7×▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 93,9 K RON | |
| 4 | 4.SKIPPERFIX S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 61×— | — | — | 2 mil. RON |
| 5 | 5.HIDROTERM GEO CONSTRUCT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 60,9×▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 191,8 K RON | |
| 6 | 6.RSK MONTAJ DEMONTAJ SKELE S.R.L.▲ 23 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 58,3×▲ 373,4 % | ▲ 373,4 % | 635,3 K RON | |
| 7 | 7.GEONIC - 79 IMPEX SRL▲ 165 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 43,9×▲ 2.823,3 % | ▲ 2.823,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.AMT FASSADEN GROUP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 39,8×▼ 66 % | ▼ 66 % | 107 K RON | |
| 9 | 9.DINU PRESTSERV SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 32,1×▲ 156,4 % | ▲ 156,4 % | 87,8 K RON | |
| 10 | 10.DVK MARMURĂ ŞI GRANIT S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 29,1×▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 237,5 K RON | |
| 11 | 11.THANASIS RIZO SOLUTIONS S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,9×▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 532,9 K RON | |
| 12 | 12.POPESCU BUSINESS SERVICES SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 25,5×▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 13 | 13.MARIUS BOGDAN CONSTRUCT S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 25,3×▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 51,7 K RON | |
| 14 | 14.VERTICAL CONSTRUCT 2001 SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 24,3×▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 74,4 K RON | |
| 15 | 15.RIGGING RENTAL S.R.L.▲ 96 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 23,1×▲ 817,1 % | ▲ 817,1 % | 37 K RON | |
| 16 | 16.FORNO D'ORO PROFESIONAL S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 22,6×▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 142,2 K RON | |
| 17 | 17.AFRIKA EXPRESS SRL▲ 56 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18,3×▲ 330,4 % | ▲ 330,4 % | 2,5 K RON | |
| 18 | 18.BUSY BUSINESS SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,3×▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 106,8 K RON | |
| 19 | 19.NEW CONCEPT FUNERARY S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,2×▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 190,5 K RON | |
| 20 | 20.SERIC EFFICIENCY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17,1×— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 21 | 21.CHAPITEAUX VIP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 16,4×— | — | — | 217,9 K RON |
| 22 | 22.PAV ALPIN CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 15×▼ 40 % | ▼ 40 % | 146 K RON | |
| 23 | 23.GEOSOND SA▲ 15 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13,5×▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 4,2 mil. RON | |
| 24 | 24.LUK TEHN ALPIN SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13,4×— | — | — | 93,3 K RON |
| 25 | 25.MONDO CONSTRUCT DEO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 12,5×▼ 96,5 % | ▼ 96,5 % | 160,8 K RON | |
| 26 | 26.DECENEU STRATEGIC S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,2×▼ 87,7 % | ▼ 87,7 % | -27,7 K RON | |
| 27 | 27.SAIDEL INNOVATION S.R.L.▲ 134 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,8×▲ 580,4 % | ▲ 580,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 28 | 28.ONE EXPO MANAGEMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 11,5×— | — | — | 271,5 K RON |
| 29 | 29.SEMINEE DESIGN SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11,2×▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | 105,2 K RON | |
| 30 | 30.EURO CONSTRUCTII ACOPERISURI S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11,1×— | — | — | 171,6 K RON |
| 31 | 31.MARBLE CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11×▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 104,1 K RON | |
| 32 | 32.TEHNO METAL SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,7×▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 97,9 K RON | |
| 33 | 33.HIDRO-GENERAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10,6×▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 34 | 34.ALEXANDRU ALI ALPIN S.R.L.▼ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,8×▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | -89 K RON | |
| 35 | 35.GEMA CONS 2001 SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9,6×▲ 55 % | ▲ 55 % | 581,3 K RON | |
| 36 | 36.SPECONS SRL▲ 38 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9,3×▲ 119,1 % | ▲ 119,1 % | 563,9 K RON | |
| 37 | 37.EXTENDO C.S. SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,2×▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 39,9 K RON | |
| 38 | 38.PASHA PROJECT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9×— | — | — | 123,2 K RON |
| 39 | 39.MONTAJ DRS PONTEGI S.R.L.▲ 81 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,8×▲ 269,8 % | ▲ 269,8 % | 380,5 K RON | |
| 40 | 40.GLOBAL ECOPREST S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 8,6×▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 41 | 41.IZOGAB SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,3×▲ 218,9 % | ▲ 218,9 % | 44,3 K RON | |
| 42 | 42.GEOPIER RO SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8×▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | 28,5 K RON | |
| 43 | 43.PACC URBAN SRL▲ 103 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7,9×▲ 309,9 % | ▲ 309,9 % | 189,6 K RON | |
| 44 | 44.ELITE DESIGN CONSTRUCT S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,9×▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 77,2 K RON | |
| 45 | 45.ROYALSCAF DEVELOPMENT S.R.L.▲ 134 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7,7×▲ 431,7 % | ▲ 431,7 % | 771,9 K RON | |
| 46 | 46.GEOFLOOR DECOR S.R.L.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,6×▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 84,6 K RON | |
| 47 | 47.LUKMAR SCHELA S.R.L.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,4×▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 214,1 K RON | |
| 48 | 48.NEW STYLE FUNERARY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,4×▲ 108,8 % | ▲ 108,8 % | 86,8 K RON | |
| 49 | 49.22 ALEX SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,3×▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 411,7 K RON | |
| 50 | 50.BURGHEL CONSTRUCT GLOBAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,3×— | — | — | 1 mil. RON |
| 51 | 51.VIOTRANS GLOBAL CONSTRUCT S.R.L.▼ 50 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,3×▼ 89,5 % | ▼ 89,5 % | -92,8 K RON | |
| 52 | 52.EXPERT ALPIN SOLUTIONS SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7,2×▲ 102,5 % | ▲ 102,5 % | 320,1 K RON | |
| 53 | 53.GUV ALPIN SRL▼ 30 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7,1×▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | 632,4 K RON | |
| 54 | 54.WALL CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7×— | — | — | 356,3 K RON |
| 55 | 55.DID & DID TOP SCHELE S.R.L.▼ 38 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,7×▼ 65,1 % | ▼ 65,1 % | 483,2 K RON | |
| 56 | 56.M&T GROUP DECISIV SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,4×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 442,1 K RON | |
| 57 | 57.ALPINISHA INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,4×▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | -61,4 K RON | |
| 58 | 58.ROSCAF INTERMEDIERI S.R.L.▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,2×▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 54,1 K RON | |
| 59 | 59.BEST WHITE COLOR S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6,1×— | — | — | 99 K RON |
| 60 | 60.CLARIS CONSTRUCT SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6×▼ 15 % | ▼ 15 % | 287,6 K RON | |
| 61 | 61.ABES TECHNOLOGY S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6×▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 253,7 K RON | |
| 62 | 62.HIDROIZOLATII ACTIV CIP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,9×▼ 78,6 % | ▼ 78,6 % | 150,6 K RON | |
| 63 | 63.BUSE CONSTRUCT INVEST SRL▲ 78 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5,9×▲ 188,2 % | ▲ 188,2 % | 32,8 K RON | |
| 64 | 64.MAFTEI HIDROCONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,9×— | — | — | 272,9 K RON |
| 65 | 65.ESCALLANT SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5,9×▲ 54 % | ▲ 54 % | 52,7 K RON | |
| 66 | 66.VERTICON ALPINISM INDUSTRIAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,7×▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 121,9 K RON | |
| 67 | 67.SUNQUEST SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5,6×▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 38,4 K RON | |
| 68 | 68.PISCINE MAG S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5,5×▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | 239,7 K RON | |
| 69 | 69.TITON UTILAJE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5,4×▲ 17 % | ▲ 17 % | 47,1 K RON | |
| 70 | 70.ALPIN MIXT DECOR S.R.L.▼ 28 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,3×▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 789,6 K RON | |
| 71 | 71.GABI BAR BUSINESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,3×▲ 326,8 % | ▲ 326,8 % | 406,4 K RON | |
| 72 | 72.DK PRODUCTION EXHIBITION STANDS SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,1×▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 716,2 K RON | |
| 73 | 73.METAL FURNITURES & SCAFFOLDING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,1×— | — | — | 926,5 K RON |
| 74 | 74.EPDM TEHNIC CONCEPT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5×▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 69,4 K RON | |
| 75 | 75.HIDROCLAS CONSTRUCT SRL▼ 38 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,9×▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | 296,9 K RON | |
| 76 | 76.UNION GENERAL CONSTRUCT SA▲ 66 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,8×▲ 142,7 % | ▲ 142,7 % | 223,8 K RON | |
| 77 | 77.NEW AGE BUSINESS SRL▲ 220 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,8×▲ 3.335,7 % | ▲ 3.335,7 % | 903,4 K RON | |
| 78 | 78.VLADART CONCEPT SRL▼ 34 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,7×▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 156,1 K RON | |
| 79 | 79.AUSTROTECH SRL▲ 146 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,6×▲ 357,4 % | ▲ 357,4 % | 850,1 K RON | |
| 80 | 80.BVAHIDRO CONSTRUCT S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,6×▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 81 | 81.TRANSMARINO MACARALE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,5×— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 82 | 82.GIULY EVE MONTAJ C-TII S.R.L.▼ 31 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,4×▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 172,1 K RON | |
| 83 | 83.MAD DEVELOPMENT CONSTRUCT S.R.L.▲ 90 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,3×▲ 191,3 % | ▲ 191,3 % | 310 K RON | |
| 84 | 84.CONFORT 93 SRL▼ 30 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,3×▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 85 | 85.DOBRASAT ALAUN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,2×▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | 272,4 K RON | |
| 86 | 86.DYNAMIC RIGGING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,2×— | — | — | 153,8 K RON |
| 87 | 87.NSV MACARALE S.R.L.▼ 25 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,1×▼ 16 % | ▼ 16 % | 77,2 K RON | |
| 88 | 88.AMERICAN PUMP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,9×▼ 73,2 % | ▼ 73,2 % | 38,5 K RON | |
| 89 | 89.HIDRO-DINAMIC SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,8×▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 156,2 K RON | |
| 90 | 90.PAM PAMIZO S.R.L.▼ 51 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,7×▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 221 K RON | |
| 91 | 91.SOLARON CONSTRUCT SRL▲ 40 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,7×▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 210,4 K RON | |
| 92 | 92.HESTIA PROTECTION SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,6×▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 93 | 93.A.C.D.D. ART CONSTRUCT DEVELOPMENT & DESIGN SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,6×▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 525 K RON | |
| 94 | 94.MICARESTURO ART S.R.L.▼ 61 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,6×▼ 65,1 % | ▼ 65,1 % | 163,4 K RON | |
| 95 | 95.GROAPA MINUNATĂ S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,5×▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 59 K RON | |
| 96 | 96.RIGGING FACTORY S.R.L.▲ 31 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,5×▲ 52 % | ▲ 52 % | 559,3 K RON | |
| 97 | 97.BAU-AG S.R.L.▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,5×▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 327,4 K RON | |
| 98 | 98.ADRIAN &ROBERT MOB S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,4×▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 444,3 K RON | |
| 99 | 99.EFECT ESKALPIN S.R.L.▲ 63 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,4×▲ 97,7 % | ▲ 97,7 % | 256,2 K RON | |
| 100 | 100.RAZAR MAR BUILDING S.R.L.▼ 59 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,4×▼ 59 % | ▼ 59 % | 966,1 K RON |