Top 100 firme — Fabricarea altor produse din material plastic, București după lichiditate ridicată în 2014
47 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -0,7×, iar liderul atinge 13,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.WIPLAST CONCEPT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13,9×▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 102,2 K RON | |
| 2 | 2.ENERGETIC SPINE OSTEOPATHY S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10,7×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 120,6 K RON | |
| 3 | 3.TEHNICA NOUA LIBERA SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,4×▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 165,2 K RON | |
| 4 | 4.TECHNIC PROD SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,8×▲ 119,8 % | ▲ 119,8 % | 234,8 K RON | |
| 5 | 5.RomSeal - Jet SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5,6×▲ 14 % | ▲ 14 % | 111,4 K RON | |
| 6 | 6.ROMTATAY SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5×▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 683 K RON | |
| 7 | 7.EUROGALVANIC SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,3×▲ 168,6 % | ▲ 168,6 % | 187,5 K RON | |
| 8 | 8.OANA 14 PROD COM SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,1×▼ 87,7 % | ▼ 87,7 % | 92,7 K RON | |
| 9 | 9.SFERA PLASTIC DESIGN SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4×▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 203,9 K RON | |
| 10 | 10.HIP COM 3 SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,6×▲ 15 % | ▲ 15 % | 62,6 K RON | |
| 11 | 11.PLEXIROM SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,5×▲ 94,5 % | ▲ 94,5 % | 5 mil. RON | |
| 12 | 12.PRIMEX MEDICAL SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,2×▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 189,3 K RON | |
| 13 | 13.CROMPLASTIC SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,9×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 184,4 K RON | |
| 14 | 14.TELECOMPONENTI ROMANIA SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,9×▲ 89,5 % | ▲ 89,5 % | 4 mil. RON | |
| 15 | 15.SCHLEICH EAST EUROPE MANUFACTURING SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,9×▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 907,8 K RON | |
| 16 | 16.REPER PLAST SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,6×▲ 122,9 % | ▲ 122,9 % | 18,9 K RON | |
| 17 | 17.DANA & ADI DESIGN SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,6×▼ 86 % | ▼ 86 % | 29,5 K RON | |
| 18 | 18.MANZ GALVANO TEC SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,6×▲ 68 % | ▲ 68 % | 629,1 K RON | |
| 19 | 19.OCHI DE TIGRU PROD SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,5×▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 5,8 K RON | |
| 20 | 20.ECOLOGIC-INSTAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,1×▲ 117,9 % | ▲ 117,9 % | 86,4 K RON | |
| 21 | 21.MOBIPLAST INJECT SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,8×▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 59,6 K RON | |
| 22 | 22.ALVIPROF SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,7×▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | -43,4 K RON | |
| 23 | 23.TACCO PLAST SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,6×▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 120,3 K RON | |
| 24 | 24.APILUX SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4×▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 45,7 K RON | |
| 25 | 25.ASTRAL '93 PROD COM SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1×▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 4,4 K RON | |
| 26 | 26.MEV - PLASTIC SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,1×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 38,5 K RON | |
| 27 | 27.METAPLAST SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1×▲ 46 % | ▲ 46 % | 13,7 mil. RON | |
| 28 | 28.ROYAL SHOES PRODUCTION SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 93,6 K RON | |
| 29 | 29.HOBBY PLAST SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1×▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 35,5 K RON | |
| 30 | 30.HELLENIC PLASTIC SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,9×▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 47,2 K RON | |
| 31 | 31.PHOENIX TRADING SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,9×▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 6 K RON | |
| 32 | 32.DECO PLAST SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 0,9×▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 193,6 K RON | |
| 33 | 33.AXACO SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 0,9×▲ 29 % | ▲ 29 % | 12,8 K RON | |
| 34 | 34.ASINED AUTOMOTIVE SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 0,9×▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 169,8 K RON | |
| 35 | 35.NICPREM IMPEX SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,8×▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 946,1 K RON | |
| 36 | 36.RODALEX COMERT SI SERVICII SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 0,8×▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 1,2 K RON | |
| 37 | 37.RAUCA-PLAST SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,7×▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 4,8 K RON | |
| 38 | 38.CHIMCOM IMPEX SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,7×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 119,5 K RON | |
| 39 | 39.AUSTRIA CARD SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,7×▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 40 | 40.ECO SAN CLEAN S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 0,6×▲ 75 % | ▲ 75 % | 81,6 K RON | |
| 41 | 41.PLAST GALVAN IMPEX SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 0,5×▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -8,8 K RON | |
| 42 | 42.NASTEX TRADING UNIT SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,5×▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 31,2 K RON | |
| 43 | 43.DORO-IRIS PROD COM SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 0,3×▲ 125 % | ▲ 125 % | 44,8 K RON | |
| 44 | 44.METAL INTER CO LTD SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,2×▼ 25 % | ▼ 25 % | -65,9 K RON | |
| 45 | 45.MOLLER TECH SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 0,2×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -79,9 K RON | |
| 46 | 46.AUTOPLAST ENGINEERING S.R.L.▼ 25 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0×▼ 99,4 % | ▼ 99,4 % | -498 K RON | |
| 47 | 47.JAAR & CO 2002 SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -0,7×▼ 288,6 % | ▼ 288,6 % | -9,5 K RON |