Top 100 firme — Tăierea și rindeluirea lemnului, București după lichiditate ridicată în 2012
36 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 3,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANIS 93 COM SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,4×▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 58,2 K RON | |
| 2 | 2.SOIMUL SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,6×▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 89 K RON | |
| 3 | 3.CRESCENDO FOREST SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,4×▲ 57 % | ▲ 57 % | 50,5 K RON | |
| 4 | 4.IANNIS FOREST IT 2010 SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2×▼ 46 % | ▼ 46 % | -19,4 K RON | |
| 5 | 5.GRIM CD GROUP SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,8×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 244 K RON | |
| 6 | 6.FOREST GHICA SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,6×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 15,4 K RON | |
| 7 | 7.RC TREND PRODUCTION SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6×▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 244,4 K RON | |
| 8 | 8.PAN PRODCOM SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,6×▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | -26,6 K RON | |
| 9 | 9.KORMOS IMPEX SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6×▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 151,4 K RON | |
| 10 | 10.SAPELIO INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5×▲ 23 % | ▲ 23 % | -13,1 K RON | |
| 11 | 11.HS TIMBER PRODUCTIONS S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5×▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 340,6 mil. RON | |
| 12 | 12.EUROWOOD & AGRICULTURE CO. SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4×▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 38,1 K RON | |
| 13 | 13.DANOLI INVEST SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4×▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 77,1 K RON | |
| 14 | 14.AL. NARAH. CORPORATION SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,3×▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | 251 RON | |
| 15 | 15.STANIA-BAR BUSINESS S.R.L.▲ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,2×▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | 179,7 K RON | |
| 16 | 16.WOODY WOOD SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,2×▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 2,4 K RON | |
| 17 | 17.TANEX WOOD INDUSTRY SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,1×▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 160,8 K RON | |
| 18 | 18.ANTURIUM PRODUCŢIE COMERŢ SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 6,9 K RON | |
| 19 | 19.SEGHERIA SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1×▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 14 K RON | |
| 20 | 20.ARVORE FOREST S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1×▲ 1.162,5 % | ▲ 1.162,5 % | 27,6 K RON | |
| 21 | 21.GULIA T IMPEX SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 46,8 K RON | |
| 22 | 22.MEBA WOOD SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,9×▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 40,7 K RON | |
| 23 | 23.EUROPROD WOOD EXPERT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,8×— | — | — | 9,8 K RON |
| 24 | 24.ULMUSA PROD COM SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,8×▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 4,1 K RON | |
| 25 | 25.INTERNATIONAL GOLDEN WOOD COMPANY SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,7×▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 150,3 K RON | |
| 26 | 26.ADU LESTER EXPRES S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,4×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 26,2 K RON | |
| 27 | 27.TELEMACO INVEST SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,4×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | -1,2 mil. RON | |
| 28 | 28.ARBORIA MANUFACTURING SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,3×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -1,7 mil. RON | |
| 29 | 29.ROMANEL INTERNATIONAL GROUP S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,3×0,0% | 0,0% | -6,3 mil. RON | |
| 30 | 30.TCE PETROFOREST S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,2×▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -930,6 K RON | |
| 31 | 31.EVOLUTIE LEMN SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,2×▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | -681,9 K RON | |
| 32 | 32.SONETCO SYSTEMS SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,2×▼ 64,4 % | ▼ 64,4 % | -92,4 K RON | |
| 33 | 33.LIMA DESIGN 2004 SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 0,2×▲ 114,3 % | ▲ 114,3 % | 9,6 K RON | |
| 34 | 34.TCE SEF PETROFOREST S.A.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,1×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -2,2 mil. RON | |
| 35 | 35.SERVTRANS TRAVERSE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,1×▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | -680,8 K RON | |
| 36 | 36.EXFOR SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,1×▲ 500 % | ▲ 500 % | 51,7 K RON |