Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Brașov după lichiditate ridicată în 2023
117 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,1×, iar liderul atinge 90×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALBON ASIG SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 90×▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 131,6 K RON | |
| 2 | 2.CASA DE SCHIMB VALUTAR EDMOND SRL▲ 50 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 53,7×▲ 1.552 % | ▲ 1.552 % | 278,4 K RON | |
| 3 | 3.ANDRADA EXCHANGE SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 45,5×▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 217,9 K RON | |
| 4 | 4.M.C.O. & TERRA SRL▲ 50 | Municipiul Braşov, Braşov | 22,9×▲ 642,2 % | ▲ 642,2 % | 302,3 K RON | |
| 5 | 5.LICADI AMANET IFN SRL▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 21,5×▲ 115,6 % | ▲ 115,6 % | 21,5 K RON | |
| 6 | 6.CERES INNOVATION S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 18,1×— | — | — | 271,3 K RON |
| 7 | 7.MIRASIG F.M. SRL▼ 1 | Municipiul Codlea, Braşov | 15,3×▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 159 K RON | |
| 8 | 8.ASSO BROKER SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 14,6×▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 108,4 K RON | |
| 9 | 9.SAL INSURANCE BROKER S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 13,3×▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 98,8 K RON | |
| 10 | 10.ELGAV INSURANCE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 13,1×▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 144,4 K RON | |
| 11 | 11.M.V.R. EXPERT ASIGURĂRI S.R.L.▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,9×▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 140,3 K RON | |
| 12 | 12.SO ASIG CONSULTANŢĂ SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 10,8×▼ 80 % | ▼ 80 % | 189,1 K RON | |
| 13 | 13.ANASER GRUP IFN SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,6×▼ 68 % | ▼ 68 % | 161,2 K RON | |
| 14 | 14.SAFE ASSIST SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 10,6×▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 105 K RON | |
| 15 | 15.R & O BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 11 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 10,1×▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 208,1 K RON | |
| 16 | 16.G & L ACTIV ASISTENT IN BROKERAJ SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 9,3×▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 185,8 K RON | |
| 17 | 17.KING EXCHANGE SRL▲ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,6×▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 136,3 K RON | |
| 18 | 18.COSMO & PETRA ASIG S.R.L.nou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 8,4×▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 20,3 K RON | |
| 19 | 19.SWEDISH ASIG ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.nou | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 8,2×— | — | -62,1 K RON | |
| 20 | 20.FLOASIG INTERMED BROKER DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 7,7×— | — | 50,2 K RON | |
| 21 | 21.POSTELNICU SOLUTIONS SRL▲ 15 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 7,4×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 127,7 K RON | |
| 22 | 22.KRONSYSTEM BRAŞOV SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,1×▼ 8 % | ▼ 8 % | 72,1 K RON | |
| 23 | 23.VEPA INVEST SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,9×▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 266,3 K RON | |
| 24 | 24.TRIFAN ASIG S.R.L.▲ 19 | Sat Lunca Calnicului, Comuna Prejmer, Braşov | 6,7×▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 43 K RON | |
| 25 | 25.SHIRO TEAM AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,4×▼ 70,3 % | ▼ 70,3 % | 279,1 K RON | |
| 26 | 26.EURO-VIRGIL INTERMED SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,4×▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 97,7 K RON | |
| 27 | 27.KRONKAR I & K ASIG SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,4×▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 343,9 K RON | |
| 28 | 28.QUANTUM CREDIT IFN SRL▼ 3 | Municipiul Codlea, Braşov | 6,1×▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | -14,9 K RON | |
| 29 | 29.LOYAL PARTNER-AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 6×▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 44,9 K RON | |
| 30 | 30.CONFIDENSPAC AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 18 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 5,9×▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 10 K RON | |
| 31 | 31.NICO EXPERTLIFE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,8×▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 171,5 K RON | |
| 32 | 32.SAVINVEST CLAIMS & INSURANCE SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 5,6×▼ 75 % | ▼ 75 % | 224 RON | |
| 33 | 33.EVO SPIN AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 5,5×▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 97,1 K RON | |
| 34 | 34.BITPM TRADE S.R.L.▲ 28 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 5,4×▲ 130,5 % | ▲ 130,5 % | 916,4 K RON | |
| 35 | 35.ASIMAR SRL▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,3×▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 12,1 K RON | |
| 36 | 36.IRINA UNGUREANU-AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,3×▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 543,5 K RON | |
| 37 | 37.ELEONORA T.O.T. INSURANCE S.R.L.▲ 34 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 5,2×▲ 153,1 % | ▲ 153,1 % | 77,6 K RON | |
| 38 | 38.VOYAGER DEVELOPMENT S.R.L.nou | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 4,6×▼ 94,6 % | ▼ 94,6 % | 196,6 K RON | |
| 39 | 39.NLP SOLLUTIONS S.R.L.▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,3×▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 332,6 K RON | |
| 40 | 40.SMART G.D.I. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 4,2×▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 2,7 K RON | |
| 41 | 41.AMANATI IFN SRL▲ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,1×▲ 96,2 % | ▲ 96,2 % | 352,6 K RON | |
| 42 | 42.N.C.I. CONSULTING-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,1×▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | -6,4 K RON | |
| 43 | 43.INSURS ASIGURARI S.R.L.▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 4×▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 147 K RON | |
| 44 | 44.H & G ASY EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 4×▼ 83 % | ▼ 83 % | 160,3 K RON | |
| 45 | 45.R.T. ASIG R.T.A. 113 SRL▲ 20 | Comuna Prejmer, Braşov | 3,8×▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | 34,4 K RON | |
| 46 | 46.G.R.X. DAX CONSULT ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,8×▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | -34,1 K RON | |
| 47 | 47.SEBASTIAN SBN SRL▲ 31 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,7×▲ 117,4 % | ▲ 117,4 % | 56,9 K RON | |
| 48 | 48.TEAM RONEXPERT SRL▲ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,7×▲ 101,6 % | ▲ 101,6 % | 489,7 K RON | |
| 49 | 49.ACTIV INSURANCE POS S.R.L.▲ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,7×▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 70,6 K RON | |
| 50 | 50.TRAINER SRL▼ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,5×▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 279,4 K RON | |
| 51 | 51.DARRIN AUTO&ASIG S.R.L.▲ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,5×▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | 23,7 K RON | |
| 52 | 52.ALEX CONSULTING SRL▼ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,4×▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 442,5 K RON | |
| 53 | 53.MAICANASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 63 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 3,4×▲ 570,6 % | ▲ 570,6 % | 48,7 K RON | |
| 54 | 54.VISTACO 2007 SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,4×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 57,4 K RON | |
| 55 | 55.AGENT DE ASIGURARE IDEAL SRL▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,9×▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 22,4 K RON | |
| 56 | 56.CORANT EXCHANGE SRL▲ 7 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 2,8×▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 15,6 K RON | |
| 57 | 57.FINANCE POWER SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,8×▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 454 K RON | |
| 58 | 58.BV IMM BROKERS S.R.L.▼ 45 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,7×▼ 80,9 % | ▼ 80,9 % | 123,8 K RON | |
| 59 | 59.MIDRA GROUP CONSULTING SRL▼ 21 | Municipiul Codlea, Braşov | 2,7×▼ 56 % | ▼ 56 % | 42,6 K RON | |
| 60 | 60.T & S LIFE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 49 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6×▲ 163 % | ▲ 163 % | 101,1 K RON | |
| 61 | 61.AC CORBII DE ȚARA BÂRSEI S.R.L.nou | Sat Podu Oltului, Comuna Hărman, Braşov | 2,5×— | — | — | 370,3 K RON |
| 62 | 62.SHEILA AMANET IFN S.R.L.▲ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5×▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 63 | 63.TASSILOTONUS SRL▼ 54 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 2,5×▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | 525,2 K RON | |
| 64 | 64.TEHNOLOGII MODERNE SRL▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5×▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 50,8 K RON | |
| 65 | 65.FREE CASH POINT S.R.L.▲ 33 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5×▲ 112,9 % | ▲ 112,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 66 | 66.MANAGEMENT SOLUTIONS SUM SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,5×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 96,3 K RON | |
| 67 | 67.ALTIUS FACILIS S.R.L.▼ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2×▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | -31,3 K RON | |
| 68 | 68.STUDIO MAX SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,2×▼ 87,6 % | ▼ 87,6 % | 11,4 K RON | |
| 69 | 69.MORO BROKER SRL▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1×▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 158,3 K RON | |
| 70 | 70.FEDERAL EXCHANGE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1×▲ 240,3 % | ▲ 240,3 % | 26 K RON | |
| 71 | 71.SIGURAS S.R.L.▼ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1×▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 54,9 K RON | |
| 72 | 72.INFINITE ASSET INSURANCE S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1×— | — | — | 55,7 K RON |
| 73 | 73.A.D.L. PROCONS HR S.R.L.▼ 24 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 2×▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | 41,5 K RON | |
| 74 | 74.CANT EXCHANGE SRL▲ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9×▲ 66,4 % | ▲ 66,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 75 | 75.EMMASIG SPECIAL SRLnou | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 1,9×— | — | 66,5 K RON | |
| 76 | 76.SAB EXCHANGE SRL▲ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9×▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 97,3 K RON | |
| 77 | 77.RAMSOR CHIPER S.R.L.▲ 5 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 1,9×▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 120,1 K RON | |
| 78 | 78.SABBIA SRL▲ 7 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 1,9×▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 90,3 K RON | |
| 79 | 79.RETIRO SRL▼ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8×▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 100,2 K RON | |
| 80 | 80.ALETIA TOUR S.R.L.▼ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8×▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | -7,3 K RON | |
| 81 | 81.PRIL EXCHANGE SRL▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8×▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 79,4 K RON | |
| 82 | 82.C.S.V. CONDORS SRL▼ 3 | Municipiul Codlea, Braşov | 1,7×▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 7,5 K RON | |
| 83 | 83.RKT TRADEASIG S.R.L.▼ 15 | Municipiul Codlea, Braşov | 1,7×▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 25,2 K RON | |
| 84 | 84.STREET GROUP AMANET SRL▼ 34 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7×▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 250,6 K RON | |
| 85 | 85.EFICIENT MMI S.R.L.▼ 52 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 1,6×▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 43,9 K RON | |
| 86 | 86.BEASTARWITHUS S.R.L.▼ 41 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,6×▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | -4 K RON | |
| 87 | 87.EXCHANGE OFFICE CANDY SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,6×▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 88 | 88.ANY GOLD AMA S.R.L.▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5×▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 15,7 K RON | |
| 89 | 89.INAMORA GLOBAL S.R.L.▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5×▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 16,6 K RON | |
| 90 | 90.KING ONIX IFN SRL▲ 2 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 1,5×▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 91 | 91.SCOTT FINANCE IFN SRL▲ 19 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 1,5×▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | 331,3 K RON | |
| 92 | 92.OPTIM GP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 1,4×▼ 73,4 % | ▼ 73,4 % | 8,2 K RON | |
| 93 | 93.EXPERT AMANET S.R.L.▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,4×▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 707,9 K RON | |
| 94 | 94.2B RETAIL CONSULT SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 18,1 K RON | |
| 95 | 95.EUROPULS IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3×▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 2 K RON | |
| 96 | 96.ALIRASIG ECO-TEH SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3×▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 64,5 K RON | |
| 97 | 97.SORASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 4 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 1,2×▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 35,8 K RON | |
| 98 | 98.SERV FIN BING SRL▼ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2×▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 126,2 K RON | |
| 99 | 99.FREE CASH IFN S.R.L.▲ 7 | Municipiul Codlea, Braşov | 1,2×▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 100 | 100.AMA POINT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1×— | — | — | 797,2 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Brașov
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
205 firme · 39,3 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
25 firme · 37,7 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
77 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
19 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
14 firme · 4 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
7 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
7 firme · 908,4 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
4 firme · 312,7 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
12 firme · 138 K RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
1 firme · 71 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 0 RON
CAEN 6520
Activități de reasigurare
1 firme · 0 RON