Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit, Brașov după lichiditate ridicată în 2023
303 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2×, iar liderul atinge 414,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SANATATE & NATURA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 414,8×▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | -881,9 K RON | |
| 2 | 2.INTERFOREST PRODUCTS SRL▲ 5 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 282×▲ 1.785 % | ▲ 1.785 % | 97,1 K RON | |
| 3 | 3.VIRCO FACILITY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 107,3×— | — | 1,8 mil. RON | |
| 4 | 4.ADICEN IMPEX SRL▼ 3 | Sat Cheia, Comuna Moieciu, Braşov | 32,8×▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 1,2 K RON | |
| 5 | 5.M.F.H. AGRICOL SRL▲ 14 | Sat Beclean, Comuna Beclean, Braşov | 31,6×▲ 264,4 % | ▲ 264,4 % | -131,1 K RON | |
| 6 | 6.LARIX SILVA PROIECT SRL▲ 14 | Sat Feldioara, Comuna Feldioara, Braşov | 24,6×▲ 191,6 % | ▲ 191,6 % | 240,4 K RON | |
| 7 | 7.ZARSILVA SRL▼ 3 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 21,1×▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 706,4 K RON | |
| 8 | 8.DON SILVA SRL▲ 14 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 18,6×▲ 135,1 % | ▲ 135,1 % | 713,4 K RON | |
| 9 | 9.BANFIN AGROPLAN SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 14,8×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 370,2 K RON | |
| 10 | 10.NEGREA TRANSCOM SRL▼ 2 | Comuna Apaţa, Braşov | 12,3×▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -83,9 K RON | |
| 11 | 11.NEGRO TUR SRL▼ 1 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 11,9×▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | -19,3 K RON | |
| 12 | 12.PRESTBIO BANCIU S.R.L.▼ 1 | Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 11,9×▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 385,3 K RON | |
| 13 | 13.LIVAMER FRUCT SRLnou | Sat Mercheasa, Comuna Homorod, Braşov | 11,6×▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | 12,3 K RON | |
| 14 | 14.WOODCUTTER SRL▲ 4 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 10,9×▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | -142,4 K RON | |
| 15 | 15.REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR STEJARUL RA▲ 1 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 10,2×▼ 3 % | ▼ 3 % | 12,5 mil. RON | |
| 16 | 16.LRD AGRO SEEDS S.R.L.nou | Municipiul Codlea, Braşov | 9,1×— | — | — | 93,6 K RON |
| 17 | 17.RADU PROIECT EXPERT SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,9×▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 438,2 K RON | |
| 18 | 18.STONEAGE SRL▲ 86 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 7,3×▲ 323,8 % | ▲ 323,8 % | 152,5 K RON | |
| 19 | 19.OCOLUL SILVIC CODRII CETATILOR RA▲ 14 | Municipiul Codlea, Braşov | 7,1×▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 5,8 mil. RON | |
| 20 | 20.BETRIKO SRL▲ 52 | Sat Racoş, Comuna Racoş, Braşov | 7,1×▲ 198,7 % | ▲ 198,7 % | 448,9 K RON | |
| 21 | 21.HIRUDOVER SRL▼ 4 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 6,5×▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 199,1 K RON | |
| 22 | 22.TORNATOR SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,4×▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 13,2 mil. RON | |
| 23 | 23.AGROFERT BERRY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 6,3×▲ 148,4 % | ▲ 148,4 % | 173,9 K RON | |
| 24 | 24.FRESH DRIED & PROCESSED BERRIES S.R.L.nou | Sat Sercaia, Comuna Şercaia, Braşov | 6,2×▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 374,9 K RON | |
| 25 | 25.AGRO-ZOO TRUETSCH SRL▲ 11 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 6,2×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 116,5 K RON | |
| 26 | 26.CEMBRA FOREST B.G.H. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 5,8×— | — | — | 201,4 K RON |
| 27 | 27.CEMBRA FOREST I.E.R. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 5,8×— | — | 156,9 K RON | |
| 28 | 28.AGROINDUSTRIALA FORTUNA SA▲ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,7×▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 3,6 K RON | |
| 29 | 29.M.W.M. AGRAR S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Braşov | 5,6×— | — | 149,6 K RON | |
| 30 | 30.CARMOPOL SRL▲ 30 | Sat Voila, Comuna Voila, Braşov | 5,5×▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 432,7 K RON | |
| 31 | 31.LAO FOREX SRL▼ 28 | Municipiul Codlea, Braşov | 5,5×▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | 116,5 K RON | |
| 32 | 32.VALDIMASKOG S.R.L.▼ 2 | Sat Sinca Noua, Comuna Şinca Noua, Braşov | 5,4×▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 606,9 K RON | |
| 33 | 33.GORACO SRL▼ 5 | Comuna Vama Buzăului, Braşov | 5,4×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 85,6 K RON | |
| 34 | 34.OCOLUL SILVIC BUCEGI PIATRA CRAIULUI CIUCAS RA▼ 7 | Comuna Cristian, Braşov | 5,3×▼ 17 % | ▼ 17 % | 3,5 mil. RON | |
| 35 | 35.AGROFOR TOMOS S.R.L.▲ 27 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 5×▲ 79,8 % | ▲ 79,8 % | 250 K RON | |
| 36 | 36.NEDAD EXPLO SRL▲ 44 | Sat Olteţ, Comuna Vistea, Braşov | 4,9×▲ 127,7 % | ▲ 127,7 % | 181,9 K RON | |
| 37 | 37.DOV FOREST S.R.L.▲ 57 | Sat Vlădeni, Comuna Dumbrăviţa, Braşov | 4,9×▲ 169,4 % | ▲ 169,4 % | 226,4 K RON | |
| 38 | 38.HAGROPLY S.R.L.▼ 23 | Sat Mercheasa, Comuna Homorod, Braşov | 4,8×▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | -24,4 K RON | |
| 39 | 39.OVOHUB S.R.L.▼ 37 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,7×▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | 335 K RON | |
| 40 | 40.FOREST BIRSA SRL▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,6×▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 41 | 41.AZIMUT SRL▼ 32 | Sat Sercaia, Comuna Şercaia, Braşov | 4,5×▼ 68,3 % | ▼ 68,3 % | 589,8 K RON | |
| 42 | 42.FRATU COM SRL▲ 3 | Sat Berivoi, Comuna Recea, Braşov | 4,3×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 430,2 K RON | |
| 43 | 43.PINEXFOR SRL▼ 19 | Sat Zizin, Comuna Tărlungeni, Braşov | 4,2×▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 565 K RON | |
| 44 | 44.OVO GALINA COMPANY COOPERATIVA AGRICOLĂ▲ 78 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 4,2×▲ 213,4 % | ▲ 213,4 % | 598,1 K RON | |
| 45 | 45.PSC RAMS IMPEX SRL▲ 80 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 4,2×▲ 232,8 % | ▲ 232,8 % | 570,2 K RON | |
| 46 | 46.DORFOREST SPEDITION SRL▼ 5 | Sat Acris, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 4,1×▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 34,6 K RON | |
| 47 | 47.MILOVIN SRLnou | Sat Soars, Comuna Soars, Braşov | 4×▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 120,6 K RON | |
| 48 | 48.PITAGROFLORIS SRL▲ 3 | Sat Felmer, Comuna Soars, Braşov | 3,9×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 43,4 K RON | |
| 49 | 49.TINCU FOREST S.R.L.▲ 164 | Sat Vâlcea, Comuna Şinca, Braşov | 3,9×▲ 544,3 % | ▲ 544,3 % | 348,5 K RON | |
| 50 | 50.SASGREEN S.R.L.nou | Sat Acris, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 3,8×▲ 273,5 % | ▲ 273,5 % | 191,4 K RON | |
| 51 | 51.REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR SACELE RA▼ 30 | Municipiul Săcele, Braşov | 3,7×▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 52 | 52.ALESIA PRO FOREST S.R.L.▲ 60 | Sat Sinca Noua, Comuna Şinca Noua, Braşov | 3,6×▲ 128,7 % | ▲ 128,7 % | 162,5 K RON | |
| 53 | 53.RIK LEMN NICOR SRL▲ 95 | Sat Sebes, Comuna Hârseni, Braşov | 3,6×▲ 236,8 % | ▲ 236,8 % | 712,1 K RON | |
| 54 | 54.WELLA IMPEX SRL▼ 12 | Municipiul Codlea, Braşov | 3,5×▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 104,3 K RON | |
| 55 | 55.SUPER FOOD FARM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 3,5×▲ 195 % | ▲ 195 % | 75,6 K RON | |
| 56 | 56.GESTIONES INTEGRALES SRL▲ 84 | Sat Crizbav, Comuna Crizbav, Braşov | 3,5×▲ 209,7 % | ▲ 209,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 57 | 57.REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR KRONSTADT RA▼ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,5×▼ 39 % | ▼ 39 % | 810 K RON | |
| 58 | 58.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ OCOLUL SILVIC PĂDURILE ŞINCII RA▼ 14 | Sat Sercaia, Comuna Şercaia, Braşov | 3,5×▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 59 | 59.PEPINIERA PLANT SHOP S.R.L.nou | Municipiul Săcele, Braşov | 3,4×▲ 239 % | ▲ 239 % | 172,1 K RON | |
| 60 | 60.YOHANTOM FOREST SRL▲ 160 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 3,4×▲ 514,6 % | ▲ 514,6 % | 283,6 K RON | |
| 61 | 61.VIGEROX TRANS SRL▲ 23 | Sat Vistea de Jos, Comuna Vistea, Braşov | 3,4×▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 889,7 K RON | |
| 62 | 62.AFFOR ALPIN SRL▲ 16 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 3,3×▲ 50 % | ▲ 50 % | 278,3 K RON | |
| 63 | 63.UNICONT BEN S.R.L.nou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 3,2×▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | 53,6 K RON | |
| 64 | 64.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ A PĂDURILOR MĂIERUŞ RA▼ 15 | Sat Măierus, Comuna Măieruş, Braşov | 3,2×▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 65 | 65.PERSAGRA COOPERATIVA AGRICOLĂ▼ 60 | Sat Persani, Comuna Şinca, Braşov | 3,2×▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | -273,3 K RON | |
| 66 | 66.CARPATAGRO 86 H.G. SRL▲ 9 | Sat Hârseni, Comuna Hârseni, Braşov | 3,1×▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 6,3 K RON | |
| 67 | 67.REGIA PUBLICA LOCALA OCOLUL SILVIC PADURILE FAGARASULUI RA▲ 39 | Sat Voila, Comuna Voila, Braşov | 3×▲ 79,9 % | ▲ 79,9 % | 3,2 mil. RON | |
| 68 | 68.YURTA-PROD SRL▼ 21 | Municipiul Săcele, Braşov | 3×▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 69 | 69.CLEMENT AGRO S.R.L.nou | Sat Bucium, Comuna Şinca, Braşov | 3×▼ 89 % | ▼ 89 % | 2,2 K RON | |
| 70 | 70.MIKI AGROFAM SRL▲ 29 | Sat Cuciulata, Comuna Hoghiz, Braşov | 3×▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 2,8 K RON | |
| 71 | 71.BECHI FOREST SRL▼ 15 | Sat Cincşor, Comuna Voila, Braşov | 3×▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 128,2 K RON | |
| 72 | 72.FORESTS & PASTURES STUDIES S.R.L.▼ 60 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,9×▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | 362,4 K RON | |
| 73 | 73.VIOSERB SRL▼ 21 | Sat Cuciulata, Comuna Hoghiz, Braşov | 2,8×▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 166 K RON | |
| 74 | 74.AGRICOLA BRAȘOV S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,8×▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 960,9 K RON | |
| 75 | 75.LOREBEKA SRL▼ 8 | Sat Jibert, Comuna Jibert, Braşov | 2,7×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 17,9 K RON | |
| 76 | 76.REGIA PUBLICA LOCALA A PADURILOR PIATRA CRAIULUI RA▼ 5 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 2,7×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 459,4 K RON | |
| 77 | 77.ORZIN TRANS SRL▼ 63 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 2,7×▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | 437,5 K RON | |
| 78 | 78.TURFOREST SRL▼ 30 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 2,7×▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 657,4 K RON | |
| 79 | 79.AGRO BIO INVEST FARM S.R.L.▼ 11 | Sat Palos, Comuna Cata, Braşov | 2,6×▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 195,8 K RON | |
| 80 | 80.CALU19 FOREST SRL▲ 69 | Sat Lisa, Comuna Lisa, Braşov | 2,6×▲ 147,2 % | ▲ 147,2 % | 73 K RON | |
| 81 | 81.REGIA PUBLICĂ LOCALĂ OCOLUL SILVIC PĂDUREA BOGĂŢII RA▼ 49 | Sat Homorod, Comuna Homorod, Braşov | 2,5×▼ 54,1 % | ▼ 54,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 82 | 82.FLACO SRL▲ 32 | Comuna Tărlungeni, Braşov | 2,5×▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 126,1 K RON | |
| 83 | 83.REACH COMMUNICATION S.R.L.nou | Sat Cincşor, Comuna Voila, Braşov | 2,5×▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 104,5 K RON | |
| 84 | 84.SKOVEN FOREST SRL▼ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4×▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 85 | 85.AGRISTAR SRL▼ 4 | Comuna Vulcan, Braşov | 2,4×▲ 12 % | ▲ 12 % | 1,3 mil. RON | |
| 86 | 86.BIOSFERA FRUCT SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 2,4×▲ 120 % | ▲ 120 % | 153 K RON | |
| 87 | 87.NERVACOM SRL▼ 2 | Municipiul Codlea, Braşov | 2,4×▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 56,7 K RON | |
| 88 | 88.OCOLUL SILVIC AL ORASULUI RASNOV RA▼ 29 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 2,4×▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 825,5 K RON | |
| 89 | 89.SELVA BELAZ SRL▼ 1 | Sat Bucium, Comuna Şinca, Braşov | 2,4×▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 798,7 K RON | |
| 90 | 90.DANFOR SRL▼ 26 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 2,4×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | -377 K RON | |
| 91 | 91.ALEGRIA D & P SRL▼ 56 | Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 2,3×▼ 58 % | ▼ 58 % | 21,1 K RON | |
| 92 | 92.CEMBRA FOREST D.H.E. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,3×— | — | 233,5 K RON | |
| 93 | 93.PĂSTRĂVĂRIA DEJANI S.R.L.▲ 17 | Sat Dejani, Comuna Recea, Braşov | 2,2×▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 74,8 K RON | |
| 94 | 94.AGROMOF FARM SRL▲ 22 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 2,2×▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 605,4 K RON | |
| 95 | 95.AGRIFARM SRL▼ 32 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 2,2×▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 169 K RON | |
| 96 | 96.BTS INVEST CLEAN&GO SRL▲ 131 | Sat Pojorta, Comuna Lisa, Braşov | 2,1×▲ 326,5 % | ▲ 326,5 % | 1,5 K RON | |
| 97 | 97.NECRI SAN SRL▲ 119 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 2,1×▲ 247,5 % | ▲ 247,5 % | 18,2 mil. RON | |
| 98 | 98.VICOSECA IMPEX SRL▼ 24 | Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 2,1×▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 6,9 K RON | |
| 99 | 99.MÂNDRA FARMING S.R.L.nou | Sat Mândra, Comuna Mândra, Braşov | 2×— | — | 125,2 K RON | |
| 100 | 100.INI GREEN FOREST SRL▼ 77 | Municipiul Braşov, Braşov | 2×▼ 74 % | ▼ 74 % | 534,5 K RON |
Codurile CAEN din agricultură, silvicultură și pescuit — Brașov
CAEN 0147
Creșterea păsărilor
24 firme · 411,5 mil. RON
CAEN 0145
Creșterea ovinelor și caprinelor
11 firme · 266,4 mil. RON
CAEN 0210
Silvicultură și alte activități forestiere
48 firme · 214,3 mil. RON
CAEN 0146
Creșterea porcinelor
10 firme · 204,6 mil. RON
CAEN 0111
Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
74 firme · 171,6 mil. RON
CAEN 0220
Exploatarea forestieră
107 firme · 108,1 mil. RON
CAEN 0150
Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
55 firme · 88,4 mil. RON
CAEN 0125
Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
50 firme · 47,5 mil. RON
CAEN 0130
Cultivarea plantelor pentru înmulțire
9 firme · 47,3 mil. RON
CAEN 0149
Creșterea altor animale
9 firme · 44,4 mil. RON
CAEN 0322
Acvacultura în ape dulci
29 firme · 43,4 mil. RON
CAEN 0230
Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
1 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 0240
Activități de servicii anexe silviculturii
19 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 0113
Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
32 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 0163
Activități după recoltare
3 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 0124
Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 0119
Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 0312
Pescuitul în ape dulci
2 firme · 86,1 K RON
CAEN 0170
Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
4 firme · 13 K RON
CAEN 0128
Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
3 firme · 5,4 K RON
CAEN 0121
Cultivarea strugurilor
1 firme · 0 RON
CAEN 0112
Cultivarea orezului
1 firme · 0 RON