Top 100 firme — Activități profesionale, Brașov după lichiditate ridicată în 2015
814 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 7,5×, iar liderul atinge 89,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RAMIBO FINANCIAL SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 89,5×▲ 36 % | ▲ 36 % | 141 K RON | |
| 2 | 2.CITY PRESS ADVERTISING SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 45,2×▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 103,9 K RON | |
| 3 | 3.BEERS & CUTLER SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 43,6×▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 116,9 K RON | |
| 4 | 4.AS TRADE CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,2×▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 137,1 K RON | |
| 5 | 5.ART EXPERT SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 34,8×▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | -190,2 K RON | |
| 6 | 6.CB CLINICAL STUDY STORE SRL▲ 31 | Municipiul Braşov, Braşov | 34,1×▲ 150,3 % | ▲ 150,3 % | 159,7 K RON | |
| 7 | 7.ROMESPA CONSULTING SRL▲ 310 | Municipiul Braşov, Braşov | 33,9×▲ 1.531,3 % | ▲ 1.531,3 % | 260,4 K RON | |
| 8 | 8.MIVAN CONSULT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 33,9×▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 57,5 K RON | |
| 9 | 9.ALFA LORENA ADVERTISING SRL▲ 363 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,4×▲ 1.851,2 % | ▲ 1.851,2 % | 233,4 K RON | |
| 10 | 10.PETROGAZ INSPECT SRL▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,4×▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | -24,3 K RON | |
| 11 | 11.HOFFMANN CONSULTING SRL▼ 2 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 32,1×▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 340,5 K RON | |
| 12 | 12.TOP EXPERT SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 30,2×▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 37,3 K RON | |
| 13 | 13.SOFT COOKIES SRL▲ 75 | Municipiul Braşov, Braşov | 30,2×▲ 340,2 % | ▲ 340,2 % | 187,1 K RON | |
| 14 | 14.PROFIMAR M.L. BRAŞOV SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 28,4×▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 130,5 K RON | |
| 15 | 15.PANTECH CONSULTING SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 27,8×▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 62,6 K RON | |
| 16 | 16.CONSULT PROEVAL SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,5×▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 118,2 K RON | |
| 17 | 17.CONSULTINVEST PHARM SRL▲ 46 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,1×▲ 194,4 % | ▲ 194,4 % | 19 K RON | |
| 18 | 18.SPENCO SRL▲ 229 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 24×▲ 745,1 % | ▲ 745,1 % | 425,2 K RON | |
| 19 | 19.GAZPROIECT SA▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 21,6×▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | -1,6 mil. RON | |
| 20 | 20.AFIŞAJ SERV SRL▲ 5 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 20,3×▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 256,1 K RON | |
| 21 | 21.DUO EXPERT SRL▼ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 20,1×▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 149,5 K RON | |
| 22 | 22.NIŢOI SILVA-AMENAJĂRI SRL▲ 35 | Municipiul Braşov, Braşov | 19,6×▲ 117,5 % | ▲ 117,5 % | 108,2 K RON | |
| 23 | 23.PRIVILEG STAR SRL▲ 47 | Municipiul Braşov, Braşov | 19,2×▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 37,7 K RON | |
| 24 | 24.CONSULTING FINCONTAB SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 19,1×▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 64,1 K RON | |
| 25 | 25.WINKLER FINANCE SRL▼ 5 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 19×▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 16,1 K RON | |
| 26 | 26.CITY AD SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 18,2×▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 27 | 27.INTERCONFORMITY CERTIFICATION SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 18×▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 204,8 K RON | |
| 28 | 28.PROIECT BRASOV SA▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 18×▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 72,7 K RON | |
| 29 | 29.SILVETUZ COMPROD SRLnou | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 17,7×▼ 98,2 % | ▼ 98,2 % | 157 K RON | |
| 30 | 30.COLEXIN SRL▲ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 16,5×▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | 99,3 K RON | |
| 31 | 31.STELEXPERT SRL▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 16,4×▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 42,7 K RON | |
| 32 | 32.POP SERVICE MOTOARE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 14,5×▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 81,8 K RON | |
| 33 | 33.AIRWEST SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 14,5×▲ 352,5 % | ▲ 352,5 % | 123 K RON | |
| 34 | 34.VEEDEEKAY SRL▲ 298 | Municipiul Braşov, Braşov | 13,9×▲ 603,5 % | ▲ 603,5 % | 307,9 K RON | |
| 35 | 35.ROSA ANA PRODUCTS SRL▲ 44 | Municipiul Braşov, Braşov | 13,9×▲ 85 % | ▲ 85 % | 91,7 K RON | |
| 36 | 36.DIAS PROIECT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 13,6×▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 189 K RON | |
| 37 | 37.NIKBO CONSULTING SRL▲ 67 | Municipiul Braşov, Braşov | 13,6×▲ 116,8 % | ▲ 116,8 % | 130,3 K RON | |
| 38 | 38.ACTIV AUDIT SRL▲ 114 | Municipiul Braşov, Braşov | 13,3×▲ 175,9 % | ▲ 175,9 % | 123,8 K RON | |
| 39 | 39.ADD CONSULTING SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 13,3×▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 281,5 K RON | |
| 40 | 40.PROFESIONAL PROIECT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 13,3×▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 12,1 K RON | |
| 41 | 41.CORNELIUS ENERGY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 13,2×▲ 13.090 % | ▲ 13.090 % | 121,8 K RON | |
| 42 | 42.IFA CONS SRLnou | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 13,1×▲ 108,6 % | ▲ 108,6 % | 295,4 K RON | |
| 43 | 43.SINGLEART SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 13,1×▲ 184,3 % | ▲ 184,3 % | 152,7 K RON | |
| 44 | 44.PROPUBLIK INC SRL-Dnou | Municipiul Braşov, Braşov | 13×▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 85,7 K RON | |
| 45 | 45.BIZAR BLUE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 13×— | — | — | 165,9 K RON |
| 46 | 46.D & D SAFETY SRL▲ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 12,7×▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 116,9 K RON | |
| 47 | 47.VIS PROIECT SRL▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 12,7×▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 25 K RON | |
| 48 | 48.DEV CONSULT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 12,6×▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 111,7 K RON | |
| 49 | 49.IRA INSPECT SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 12,6×▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 61,9 K RON | |
| 50 | 50.BOUCLIER SRL▼ 24 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 12,1×▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 222,5 K RON | |
| 51 | 51.IDEOMEDIA SRL▲ 87 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,9×▲ 135,8 % | ▲ 135,8 % | 133,4 K RON | |
| 52 | 52.CORVIN CLAS SRL▲ 170 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 11,7×▲ 257,2 % | ▲ 257,2 % | 38,1 K RON | |
| 53 | 53.TOTAL CONSULTING SRLnou | Comuna Prejmer, Braşov | 11,7×▲ 239 % | ▲ 239 % | 94,8 K RON | |
| 54 | 54.CANAM STEEL ROMANIA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 11,4×▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 18,8 K RON | |
| 55 | 55.MECATEHNIC SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 11,3×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 15 K RON | |
| 56 | 56.CODREANU AUTOMOTORS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 11,3×▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 21,2 K RON | |
| 57 | 57.BARENBRUG ROMANIA SRL▼ 38 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 11,1×▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 0 RON | |
| 58 | 58.ARC SILVA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 10,9×▼ 87 % | ▼ 87 % | 163 K RON | |
| 59 | 59.MODELS PRODUCTION AGENCY SRL▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,8×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 76 K RON | |
| 60 | 60.MOGA BEAUTY CONCEPT SRL▲ 235 | Sat Luţa, Comuna Beclean, Braşov | 10,7×▲ 359,2 % | ▲ 359,2 % | 126,5 K RON | |
| 61 | 61.EUROSYSCO SRL▲ 56 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,7×▲ 89,9 % | ▲ 89,9 % | 113,7 K RON | |
| 62 | 62.PLANEXPERT SRL▲ 32 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,5×▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 37 K RON | |
| 63 | 63.CAIQ ROMANIA S.R.L.▲ 158 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,3×▲ 213,7 % | ▲ 213,7 % | 736,4 K RON | |
| 64 | 64.HOGVET SRL▲ 31 | Sat Hoghiz, Comuna Hoghiz, Braşov | 10,1×▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 122 K RON | |
| 65 | 65.DILIGENT ACCOUNTING SRL▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,9×▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 229,8 K RON | |
| 66 | 66.TEHNOSILV SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,8×▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 333,8 K RON | |
| 67 | 67.ECO HEAT D22 SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,8×▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 444,7 K RON | |
| 68 | 68.PRO-CLATO SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 9,7×▲ 52 % | ▲ 52 % | 58,5 K RON | |
| 69 | 69.C & D PERFORM CONSULT SRL▲ 47 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,3×▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 84,3 K RON | |
| 70 | 70.G-SYS SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,2×▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 157,9 K RON | |
| 71 | 71.CONSTANTIN AGROCONSULT S.R.L.▲ 63 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 9,2×▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | 110,4 K RON | |
| 72 | 72.BIO LIFESTYLE SRLnou | Sat Măgura, Comuna Moieciu, Braşov | 9,1×— | — | — | 151,6 K RON |
| 73 | 73.END-EXPERT SRLnou | Sat Lunca Calnicului, Comuna Prejmer, Braşov | 9×▼ 94 % | ▼ 94 % | -35 K RON | |
| 74 | 74.ROMART CONSULTING 2008 S.R.L.▼ 51 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 9×▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | 189,9 K RON | |
| 75 | 75.MICOMIS CONSTRUCT SRL▲ 65 | Municipiul Braşov, Braşov | 9×▲ 78 % | ▲ 78 % | 56,9 K RON | |
| 76 | 76.DAMAR PROIECT SRL▲ 377 | Municipiul Braşov, Braşov | 9×▲ 628,5 % | ▲ 628,5 % | 188,9 K RON | |
| 77 | 77.ARC FOREST SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 8,9×▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 92,4 K RON | |
| 78 | 78.MACAVEIU CONSULT SRL▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,9×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 15 K RON | |
| 79 | 79.MEDIDENT SERV SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 8,9×▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | 144,8 K RON | |
| 80 | 80.S & I CONTAB SRL▲ 198 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,8×▲ 260,3 % | ▲ 260,3 % | 16,7 K RON | |
| 81 | 81.ESELT MIRAJ SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 8,7×▼ 95,2 % | ▼ 95,2 % | 193,6 K RON | |
| 82 | 82.BICEX SRL▲ 272 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,7×▲ 383,2 % | ▲ 383,2 % | 220,2 K RON | |
| 83 | 83.PIPCONSTRUCT SRL▲ 50 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,6×▲ 65,6 % | ▲ 65,6 % | 124,7 K RON | |
| 84 | 84.B.R.S. CONTAB SRL▲ 74 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,6×▲ 83,9 % | ▲ 83,9 % | 120,9 K RON | |
| 85 | 85.TIPO DALO SRL▼ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,6×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 101,7 K RON | |
| 86 | 86.BALAN & BARBU CONSULTING SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,6×▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 104,4 K RON | |
| 87 | 87.TEL TEHNO SRL▲ 85 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 8,3×▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | 214,9 K RON | |
| 88 | 88.SENSUS SRL▲ 90 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,1×▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 140,6 K RON | |
| 89 | 89.METROMAT SRL▲ 56 | Municipiul Săcele, Braşov | 8×▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 90 | 90.MARYLEX TRADE SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,8×▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 8,3 K RON | |
| 91 | 91.AGRO-BIO CONSULTING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 7,8×▼ 10 % | ▼ 10 % | 44,2 K RON | |
| 92 | 92.ARDENT SRL▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,8×▲ 1 % | ▲ 1 % | 4,7 K RON | |
| 93 | 93.SOFT CONT SRL▲ 89 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,7×▲ 88,1 % | ▲ 88,1 % | 125,5 K RON | |
| 94 | 94.LIFEND COMP SRL▼ 44 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,7×▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 671,8 K RON | |
| 95 | 95.DECRIMAN SRL▲ 65 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,7×▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 324,9 K RON | |
| 96 | 96.COSPIPE DESIGN SRLnou | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 7,6×▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 52,4 K RON | |
| 97 | 97.WINCONT AUDIT SRL▼ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,6×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 143,1 K RON | |
| 98 | 98.KRUSCONT CAPITAL S.R.L.▼ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,5×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 15,5 K RON | |
| 99 | 99.FIDOX SRLnou | Sat Purcăreni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 7,5×▼ 81,4 % | ▼ 81,4 % | 45,6 K RON | |
| 100 | 100.SERVSET GRUP SRL▼ 19 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,5×▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 37,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Brașov
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
776 firme · 645,9 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
486 firme · 197,6 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
574 firme · 170,6 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
70 firme · 140,2 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
487 firme · 129,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
259 firme · 84,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
109 firme · 77,6 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
224 firme · 68,9 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
169 firme · 59,3 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
90 firme · 54,4 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
160 firme · 53,5 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
15 firme · 32,5 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
179 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
17 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
37 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
59 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
20 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
30 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
7 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
19 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
22 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
16 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
9 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
7 firme · 860,4 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
4 firme · 665,5 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
5 firme · 546,3 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
3 firme · 156,8 K RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
2 firme · 68,5 K RON