Top 100 firme — Transportul pacienților cu ambulanța, Brașov după lichiditate ridicată în 2021
50 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 48,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RAY MED SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 48,1×▲ 223,4 % | ▲ 223,4 % | 448,4 K RON | |
| 2 | 2.ENDOSCOPY HEP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 32×▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 592,6 K RON | |
| 3 | 3.MEDISAN-SERV SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,2×▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 74,1 K RON | |
| 4 | 4.BRONIRO SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,9×▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 277,5 K RON | |
| 5 | 5.B.G. OPTIC SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,9×▼ 20 % | ▼ 20 % | 116,4 K RON | |
| 6 | 6.REUMATOLOGIE DR.MIREA GAVRILA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 8,7×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 11,1 K RON | |
| 7 | 7.HEALTHCARE ZONE SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 8,5×▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 190,8 K RON | |
| 8 | 8.RITUS-BIOTEC SRL▲ 11 | Municipiul Codlea, Braşov | 8,2×▲ 254,3 % | ▲ 254,3 % | 272,7 K RON | |
| 9 | 9.B.G. VISION SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 7×▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 608,8 K RON | |
| 10 | 10.HISTO SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,1×▲ 15 % | ▲ 15 % | 581,7 K RON | |
| 11 | 11.CONTACT LENS SPECIALISTS SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,6×▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 181,2 K RON | |
| 12 | 12.BAM & BAC CLEAN DENT S.R.L.nou | Municipiul Săcele, Braşov | 5×▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 70,2 K RON | |
| 13 | 13.FIZIO EVOLUTION S.R.L.▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,1×▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 15,9 K RON | |
| 14 | 14.POSTURO-DINAMIC S.R.L.= | Municipiul Braşov, Braşov | 3,2×▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 11,2 K RON | |
| 15 | 15.MEDIS CONSULT SRL▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,1×▲ 269,4 % | ▲ 269,4 % | 231,3 K RON | |
| 16 | 16.SALON BEAUTY REMODELARE SRL▲ 18 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 2,5×▲ 254,9 % | ▲ 254,9 % | 29,3 K RON | |
| 17 | 17.POLICLINICA DE DIAGNOSTIC RAPID MEDIS SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4×▲ 100,8 % | ▲ 100,8 % | 4,2 mil. RON | |
| 18 | 18.KINETOFIX S.R.L.▲ 9 | Municipiul Codlea, Braşov | 1,5×▲ 70 % | ▲ 70 % | 9 K RON | |
| 19 | 19.CLAR OPTIC LENS SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5×▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 22 K RON | |
| 20 | 20.OPTIDAV MED BRASOV S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5×▼ 60,7 % | ▼ 60,7 % | 27,6 K RON | |
| 21 | 21.BIOSSAN SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1×▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 175,7 K RON | |
| 22 | 22.HEALTH OPTIC SRL▲ 8 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 1,1×▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 97,6 K RON | |
| 23 | 23.CLINICA SANTE VIE SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 1×▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 134 K RON | |
| 24 | 24.OPTISERV SRL▲ 2 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 0,9×▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -26 K RON | |
| 25 | 25.ALOMAMA AJUTOR IN ALAPTARE SRL▲ 16 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9×▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 44,4 K RON | |
| 26 | 26.CENTRUL DE DEZVOLTARE PERSONALA OTILIA TODOR S.R.L.▼ 8 | Oraş Ghimbav, Braşov | 0,9×▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | -5,5 K RON | |
| 27 | 27.LOOK OPTIK SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9×▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 17,7 K RON | |
| 28 | 28.HIPERDIA SA▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 13,9 mil. RON | |
| 29 | 29.CENTRUL MEDICAL DE VEST SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 299,7 K RON | |
| 30 | 30.ATIS REHAB CENTER S.R.L.▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,7×▲ 2.333,3 % | ▲ 2.333,3 % | 102,7 K RON | |
| 31 | 31.EVOMED H.M.P. SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,7×▲ 34 % | ▲ 34 % | 1,2 K RON | |
| 32 | 32.MOON CACTUS S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,6×— | — | — | 127,4 K RON |
| 33 | 33.VALMARA GLOBAL S.R.L.▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,6×▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 165,9 K RON | |
| 34 | 34.SOVIA MED SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,6×▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 43,8 K RON | |
| 35 | 35.JULIA PODIATRY CLINIC SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,6×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 55,5 K RON | |
| 36 | 36.M & M OPTIQUE S.R.L.nou | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 0,5×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -85 K RON | |
| 37 | 37.AVANTAJ VISION SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,5×▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 7,5 K RON | |
| 38 | 38.CONVEST MEDICAL S.R.L.▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,3×▲ 93,8 % | ▲ 93,8 % | 29,2 K RON | |
| 39 | 39.FIZIOACTIV BY BOBIT SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,3×▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 21,8 K RON | |
| 40 | 40.MOVKINETIC S.R.L.▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,3×▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 128,8 K RON | |
| 41 | 41.DANIMED RECOVER PLUS SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,2×▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | -106 K RON | |
| 42 | 42.RADIOLOGIE BRASOV S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,2×▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 73,6 K RON | |
| 43 | 43.INGRIJIRI LA DOMICILIU SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,2×▲ 10 % | ▲ 10 % | 17,5 K RON | |
| 44 | 44.VISUAL WATCH S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,2×— | — | -148,1 K RON | |
| 45 | 45.JULIA CLINICA DE FIZIOTERAPIE S.R.L.▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,2×▼ 62,8 % | ▼ 62,8 % | -66,1 K RON | |
| 46 | 46.KINETO MEDICAL CARE S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,2×▼ 96,4 % | ▼ 96,4 % | 123,8 K RON | |
| 47 | 47.KW CENTRU DE RECUPERARE SPORTIVĂ S.R.L.= | Municipiul Braşov, Braşov | 0,1×▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -61,4 K RON | |
| 48 | 48.R.X. GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,1×▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 14 K RON | |
| 49 | 49.THYAMI LARA SLIM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,1×— | — | 18,5 K RON | |
| 50 | 50.LOTUS CENTER TERAPHY SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,1×▲ 100 % | ▲ 100 % | -46,1 K RON |