Top 100 firme — Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a., Brașov după lichiditate ridicată în 2011
77 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 11,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EXELIA SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,8×▲ 108,9 % | ▲ 108,9 % | 4,1 mil. RON | |
| 2 | 2.ALPINISM UTILITAR M.D.G. SRL▲ 8 | Sat Satu Nou, Comuna Hălchiu, Braşov | 10,9×▲ 128,4 % | ▲ 128,4 % | 170,6 K RON | |
| 3 | 3.OIM SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 10,5×▲ 59,8 % | ▲ 59,8 % | -15,2 K RON | |
| 4 | 4.PROTIDEM SRLnou | Oraş Ghimbav, Braşov | 8,4×▼ 70,3 % | ▼ 70,3 % | 133,4 K RON | |
| 5 | 5.B.C.P. WILD LIFE SRLnou | Sat Sinca Noua, Comuna Şinca Noua, Braşov | 7,5×— | — | — | 230,4 K RON |
| 6 | 6.TORR PREST CONF SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,3×▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 9,9 K RON | |
| 7 | 7.LAPES COM SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,8×▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 555,9 K RON | |
| 8 | 8.PROSANO SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,8×▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 262,2 K RON | |
| 9 | 9.METROM INDUSTRIAL PARC SA▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,7×▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 79,3 K RON | |
| 10 | 10.G.S.D. SALES SERVICE SRL▲ 11 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 4,5×▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 4,2 K RON | |
| 11 | 11.HORTED BUSINESS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 4×▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 60,8 K RON | |
| 12 | 12.PROSERV SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,5×▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 40,4 K RON | |
| 13 | 13.D.A.G. OIL SRL▲ 1 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 3,4×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 15,6 K RON | |
| 14 | 14.T.Q.M. CONSULTING SRL▲ 60 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,3×▲ 1.657,9 % | ▲ 1.657,9 % | 147,1 K RON | |
| 15 | 15.BIT ENGINEERING SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,2×▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 146,4 K RON | |
| 16 | 16.MODERN FAIR SRL▲ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,2×▲ 184,7 % | ▲ 184,7 % | 99,7 K RON | |
| 17 | 17.ENIKOREX SRL▼ 2 | Sat Hoghiz, Comuna Hoghiz, Braşov | 2,9×▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 23,8 K RON | |
| 18 | 18.EURO-R.C.A. SRL▼ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,9×▼ 67,2 % | ▼ 67,2 % | 127,9 K RON | |
| 19 | 19.SMART IDEEAS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,7×▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 7,5 K RON | |
| 20 | 20.OTI COM PETROL SRL= | Sat Hurez, Comuna Beclean, Braşov | 2,7×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 56,5 K RON | |
| 21 | 21.AIDEX SRL▼ 3 | Municipiul Codlea, Braşov | 2,6×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 218,4 K RON | |
| 22 | 22.ROMGRUP MERIDIAN 25 SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,3×▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 41,2 K RON | |
| 23 | 23.GEPAS SRL▲ 4 | Comuna Comana, Braşov | 2,2×▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 107,2 K RON | |
| 24 | 24.KITTY SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 2×▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 20,1 K RON | |
| 25 | 25.TRANS VAT ROUMANIE SRL▲ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 2×▲ 125,6 % | ▲ 125,6 % | 429,2 K RON | |
| 26 | 26.DECODANA SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9×▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 164,3 K RON | |
| 27 | 27.AS OIL SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 36 K RON | |
| 28 | 28.BROOS & CO PREMIUM TOOLS SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9×▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 252,8 K RON | |
| 29 | 29.MARALIN PREST SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 2,5 K RON | |
| 30 | 30.BRASTING SRL▲ 9 | Municipiul Codlea, Braşov | 1,8×▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 19,7 K RON | |
| 31 | 31.B.C.P. CONSERVATION SRL▼ 20 | Sat Sinca Noua, Comuna Şinca Noua, Braşov | 1,8×▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 124,5 K RON | |
| 32 | 32.ALPET-PROD SRL▲ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,6×▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 69,1 K RON | |
| 33 | 33.ROMTANK SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5×▼ 30 % | ▼ 30 % | 131,1 K RON | |
| 34 | 34.RALSS MANAGEMENT SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 88,8 K RON | |
| 35 | 35.DACONA SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5×▲ 8 % | ▲ 8 % | 1,1 K RON | |
| 36 | 36.H.S.T.D. PRESTARI SERVICII TEHNICE SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5×▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 54 K RON | |
| 37 | 37.CARFIL INDUSTRIAL PARC SA▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,4×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 4,2 K RON | |
| 38 | 38.CSC MODE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,4×▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 88,7 K RON | |
| 39 | 39.DANIEL-SAN SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,4×▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 1,6 K RON | |
| 40 | 40.TERMOPROT SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,3×▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 50,9 K RON | |
| 41 | 41.TRIBOLOG SRL▲ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2×▲ 187,8 % | ▲ 187,8 % | 7,4 K RON | |
| 42 | 42.TRANSCABLU SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2×▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 262,3 K RON | |
| 43 | 43.REGITEX SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2×▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 39,4 K RON | |
| 44 | 44.ADVISORS & CO SRL▲ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1×▲ 113,5 % | ▲ 113,5 % | 85,9 K RON | |
| 45 | 45.ROCOMIS SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1×▼ 6 % | ▼ 6 % | 1,4 K RON | |
| 46 | 46.MOBEFAST SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1×▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | -6,2 K RON | |
| 47 | 47.INMAACRO SEINRO CS GRUP SRL= | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 1×▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -2,8 K RON | |
| 48 | 48.CONSULTING IMOSTAR SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 1×▲ 13 % | ▲ 13 % | 10,8 K RON | |
| 49 | 49.PROTECT GROUP SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 1×▲ 2 % | ▲ 2 % | 58,3 K RON | |
| 50 | 50.ALOMI COMMUNICATION AGENCY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 1×— | — | — | 8,7 K RON |
| 51 | 51.DIALECT SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 1×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 237,3 K RON | |
| 52 | 52.SISTALCO ACCES SRLnou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 0,9×— | — | 10,7 K RON | |
| 53 | 53.SIMPRIS TOTAL SRLnou | Comuna Sânpetru, Braşov | 0,9×▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 18,1 K RON | |
| 54 | 54.SORANDRE SRLnou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 0,8×▲ 110 % | ▲ 110 % | 85,1 K RON | |
| 55 | 55.EKANTA CONSULT SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 30,3 K RON | |
| 56 | 56.HYLA CONSULTING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▲ 500 % | ▲ 500 % | 74,2 K RON | |
| 57 | 57.K.T.ELECTRONICS & AUTOMATICS SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 15,2 K RON | |
| 58 | 58.SANA SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▼ 28 % | ▼ 28 % | -729,4 K RON | |
| 59 | 59.AUCONSYS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,7×▼ 25 % | ▼ 25 % | 17,1 K RON | |
| 60 | 60.TERMOCONTOR SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,7×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 2,1 K RON | |
| 61 | 61.ECO FRAMES SRL▲ 3 | Sat Părău, Comuna Părău, Braşov | 0,7×▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 4,8 K RON | |
| 62 | 62.JUST PEPPER SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 0,6×▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -19,9 K RON | |
| 63 | 63.TOTAL OIL SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,6×▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -27,7 K RON | |
| 64 | 64.INMAACRO SRL▲ 1 | Municipiul Săcele, Braşov | 0,6×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 65 | 65.DIAMOND CLEANING SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,6×▼ 24 % | ▼ 24 % | -61,7 K RON | |
| 66 | 66.KELI-COM SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,6×▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 37,2 K RON | |
| 67 | 67.ALSER FOREST S.A.▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,5×▼ 21 % | ▼ 21 % | 213,6 K RON | |
| 68 | 68.ANUBIS SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,4×▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | -7,3 K RON | |
| 69 | 69.MECATES BRAŞOV SRL▲ 4 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 0,4×▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 83,9 K RON | |
| 70 | 70.IMORO SRLnou | Oraş Ghimbav, Braşov | 0,3×▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 46,9 K RON | |
| 71 | 71.DEMASIV SRL= | Municipiul Săcele, Braşov | 0,3×▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 7,6 K RON | |
| 72 | 72.HERMI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 0,3×— | — | 582,6 K RON | |
| 73 | 73.DEFA SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,3×▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | -124,3 K RON | |
| 74 | 74.LICAROM IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,3×▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 6,4 K RON | |
| 75 | 75.ELEVATION DEVELOPMENT SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,2×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -48,9 K RON | |
| 76 | 76.TERMOPROT ALFA SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,1×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -18,7 K RON | |
| 77 | 77.KRONSTADT OIL SRL▲ 1 | Sat Teliu, Comuna Teliu, Braşov | 0,1×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -125,4 K RON |