Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Brașov după lichiditate ridicată în 2009
38 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 21,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ACTIVA CONSTRUCTII SA▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 21,9×▲ 558 % | ▲ 558 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.MOTCAR RENT SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 9,6×▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 81,1 K RON | |
| 3 | 3.PIN TELSON IMPEX SRLnou | Sat Predeluţ, Comuna Bran, Braşov | 6,4×▲ 1.058,2 % | ▲ 1.058,2 % | 47,5 K RON | |
| 4 | 4.OGREAN CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,3×▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | -46,6 K RON | |
| 5 | 5.QUANTUM INVEST SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 4,8×▲ 625,8 % | ▲ 625,8 % | 97,7 K RON | |
| 6 | 6.REICON SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,8×▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | 30,1 K RON | |
| 7 | 7.VOCI AUTO SRL▲ 4 | Comuna Cata, Braşov | 3,9×▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | -109,6 K RON | |
| 8 | 8.MIRACONS SRL▼ 1 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 2,9×▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 9 | 9.LOGOSOL RENT SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,6×▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 305,6 K RON | |
| 10 | 10.E.C. NOLL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,4×▲ 343,6 % | ▲ 343,6 % | 165,3 K RON | |
| 11 | 11.GEIGER CONSTRUCT SRL▲ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1×▲ 237,1 % | ▲ 237,1 % | 65,1 K RON | |
| 12 | 12.PRIMES BUILDING GROUP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 2,1×▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 21 K RON | |
| 13 | 13.DAVINA SRL▲ 11 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 2,1×▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 122,4 K RON | |
| 14 | 14.ANOTIMP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 1,8×▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | -195,4 K RON | |
| 15 | 15.SALT ALPIN SRL▲ 23 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7×▲ 238 % | ▲ 238 % | 12,7 K RON | |
| 16 | 16.EREN MONTAJ SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5×▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 913,3 K RON | |
| 17 | 17.CRIGOMET CONS SRL▲ 3 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 1,4×▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 7 K RON | |
| 18 | 18.BRACOMA SPORT SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 1,3×▲ 611,1 % | ▲ 611,1 % | 39,4 K RON | |
| 19 | 19.KRONSTARR BAU COMPANY SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1×▲ 5 % | ▲ 5 % | 33,9 K RON | |
| 20 | 20.PERENA SRL▲ 1 | Municipiul Săcele, Braşov | 1×▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | -576,3 K RON | |
| 21 | 21.RAPEL ALP SRL▲ 6 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 1×▼ 5 % | ▼ 5 % | 9,7 K RON | |
| 22 | 22.KRONVEST CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9×▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 223,7 K RON | |
| 23 | 23.CONSTERRA SRL▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9×▲ 95,5 % | ▲ 95,5 % | 88,4 K RON | |
| 24 | 24.TIBCONSTRUCT SRL▲ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 30,2 K RON | |
| 25 | 25.VITAL EXIM SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,7×▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | -89,7 K RON | |
| 26 | 26.MALAXA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,6×▲ 145,8 % | ▲ 145,8 % | -15,4 K RON | |
| 27 | 27.MONDO COM SRL▲ 12 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 0,6×▲ 10 % | ▲ 10 % | -12,5 K RON | |
| 28 | 28.ALLODIA-IMPEXCOM SRL▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,5×▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 63 K RON | |
| 29 | 29.CLISU CONSTRUCT SRL▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,4×▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 3,5 K RON | |
| 30 | 30.KRONWERK SRL▲ 31 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 0,4×▲ 700 % | ▲ 700 % | 22,7 K RON | |
| 31 | 31.NOVA CONSTRUCT SRL▲ 16 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 0,3×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -76,9 K RON | |
| 32 | 32.GRUP OLIGOPOL SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,3×▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 462,2 K RON | |
| 33 | 33.SAN CLIMA CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,3×▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | -158,4 K RON | |
| 34 | 34.EXPRESSKAR SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 0,3×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | -301,9 K RON | |
| 35 | 35.HIGHT LINE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,2×0,0% | 0,0% | -3,4 K RON | |
| 36 | 36.AGETAPS CONSTRUCT SRL▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,2×▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 15,3 K RON | |
| 37 | 37.IZOLATORUL SRL▲ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,1×▲ 100 % | ▲ 100 % | -66,4 K RON | |
| 38 | 38.MIRVIK CONSTRUCT SRL▲ 18 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 0×▼ 93,8 % | ▼ 93,8 % | -74 K RON |