Top 100 firme — Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții, Brașov după lichiditate ridicată în 2022
39 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 17,3×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DORAMIVA SERV SRL▲ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 17,3×▲ 2.874,1 % | ▲ 2.874,1 % | -67,5 K RON | |
| 2 | 2.VERACON ARIVAS SRL▲ 1 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 8,8×▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 34,7 K RON | |
| 3 | 3.TISREM IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 8×▲ 106 % | ▲ 106 % | 153,3 K RON | |
| 4 | 4.NIHO COMPANY SRL▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 5,9×▲ 151,7 % | ▲ 151,7 % | -365,3 K RON | |
| 5 | 5.D&A HIDROIZOLATII S.R.L.nou | Municipiul Codlea, Braşov | 5,9×— | — | — | 147,7 K RON |
| 6 | 6.VASTON SRL▲ 3 | Municipiul Săcele, Braşov | 5,2×▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 9,2 K RON | |
| 7 | 7.RESORT BINOM S.R.L.▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 4,2×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 685,9 K RON | |
| 8 | 8.H.G. MONTAJ SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 4,2×▼ 93 % | ▼ 93 % | 84 K RON | |
| 9 | 9.H.G. MONTAJ ACOPERIȘURI 2020 S.R.L.nou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 3,7×▼ 93,2 % | ▼ 93,2 % | 79,2 K RON | |
| 10 | 10.CAPSTEEL TRADE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 3,3×▼ 79,2 % | ▼ 79,2 % | 41 K RON | |
| 11 | 11.L&C HIDROIZOLAŢII S.R.L.▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 2,9×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 20,7 K RON | |
| 12 | 12.MULTIHOUSE SRL= | Sat Bucium, Comuna Şinca, Braşov | 2×▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 111 K RON | |
| 13 | 13.H. ORBITAL MONTAJ S.R.L.▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,7×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 75,6 K RON | |
| 14 | 14.CNC PREST SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 1,7×— | — | 68,9 K RON | |
| 15 | 15.LĂCĂTUŞ SAMUEL CONSTRUCT SRL▼ 11 | Sat Ormeniş, Comuna Ormeniş, Braşov | 1,7×▼ 72,5 % | ▼ 72,5 % | 741 K RON | |
| 16 | 16.BIT LINE SRL▼ 2 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 1,6×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 121,8 K RON | |
| 17 | 17.TIMMY 2022 MONTAJE S.R.L.nou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 1,6×— | — | — | 10,6 K RON |
| 18 | 18.RAIN GUARD A.S. S.R.L.▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5×▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 63,3 K RON | |
| 19 | 19.UNIK ALUMINIU SRLnou | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 1,5×▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 311,9 K RON | |
| 20 | 20.NIB ROOF CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2×— | — | — | 5,3 K RON |
| 21 | 21.RESORT DISTRIBUTION SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 473,6 K RON | |
| 22 | 22.NOVAGLASS CONSTRUCT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 572,1 K RON | |
| 23 | 23.ROOF TILES DISTRIBUTION SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1×▼ 6 % | ▼ 6 % | -45,8 K RON | |
| 24 | 24.A & P HIDROIZOLATII SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 1×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 240,5 K RON | |
| 25 | 25.CONLUXART SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 1×— | — | 16,3 K RON | |
| 26 | 26.HYDRO BIT S.R.L.▼ 9 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 0,9×▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 48,6 K RON | |
| 27 | 27.IZOPOL SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9×▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 787,6 K RON | |
| 28 | 28.BLACH DOM MONTAJ SRL▼ 3 | Sat Cărpinis, Comuna Tărlungeni, Braşov | 0,8×▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 133,5 K RON | |
| 29 | 29.EVGO CONSTRUCT SRL▼ 5 | Comuna Prejmer, Braşov | 0,8×0,0% | 0,0% | 437,3 K RON | |
| 30 | 30.JAMILLA SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | 44,7 K RON | |
| 31 | 31.SINAGUA SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,5×▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 25,6 K RON | |
| 32 | 32.IVEBO CONSTRUCT SERV SRL▼ 2 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 0,5×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 9,5 K RON | |
| 33 | 33.TENTART DISTRIBUTION S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,5×▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -80 K RON | |
| 34 | 34.BGI COMPANY SERV SRL▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,4×▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | -113 K RON | |
| 35 | 35.STIL AMBIENT S & R SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,4×▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | -22,3 K RON | |
| 36 | 36.M.C. IRAIDY CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,4×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | -47,8 K RON | |
| 37 | 37.LIMACRET CONS SRL▼ 4 | Sat Feldioara, Comuna Feldioara, Braşov | 0,3×▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | -52,9 K RON | |
| 38 | 38.CONSTRUCT MARIVIA SRL▼ 6 | Municipiul Săcele, Braşov | 0,2×▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | -4,5 K RON | |
| 39 | 39.IZCON-EST SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,1×▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | 234,7 K RON |