Top 100 firme din Brașov după lichiditate ridicată în 2020
11.087 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 32,6×, iar liderul atinge 1.154,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.V.L. REAL ESTATE S.R.L.nou | Oraş Ghimbav, Braşov | 1.154,8×— | — | — | 164,1 K RON |
| 2 | 2.VALINST CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 210,9×▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.TOPIMOB SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 179,8×▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.BITMINNING BV S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 127,4×▲ 873,7 % | ▲ 873,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 5 | 5.AIS AUTOMATION SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 125,2×▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 580,8 K RON | |
| 6 | 6.DANON RECICLARE SRL▲ 33 | Municipiul Braşov, Braşov | 115×▲ 120,9 % | ▲ 120,9 % | 475,1 K RON | |
| 7 | 7.ALPIN SOLAR S.A.▲ 1.670 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 113,2×▲ 2.210,4 % | ▲ 2.210,4 % | 43,2 mil. RON | |
| 8 | 8.ADGAR COM SRL▲ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 111,5×▲ 74,6 % | ▲ 74,6 % | 163,8 K RON | |
| 9 | 9.INSTERMON SRL▲ 1.487 | Municipiul Braşov, Braşov | 110,4×▲ 1.907,5 % | ▲ 1.907,5 % | 187,6 K RON | |
| 10 | 10.PRIMO MANAGEMENT SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 108,2×▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 103,7 K RON | |
| 11 | 11.SIKORA MOB SRL▲ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 107,5×▲ 118,9 % | ▲ 118,9 % | 441,7 K RON | |
| 12 | 12.SPHERACOM ENTERPRISE S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 104,3×▲ 321,9 % | ▲ 321,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.MHS IMMO BRASOV S.R.L.▲ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 101,9×▲ 68,4 % | ▲ 68,4 % | 98,5 K RON | |
| 14 | 14.ANASER GRUP IFN SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 101,5×▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 229,9 K RON | |
| 15 | 15.CINOVO ADVISORY S.R.L.nou | Municipiul Săcele, Braşov | 98,3×▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 2,3 mil. RON | |
| 16 | 16.HALMADENT DISTRIBUTION S.R.L.▲ 1.125 | Municipiul Braşov, Braşov | 89,5×▲ 1.191,8 % | ▲ 1.191,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 17 | 17.NETWORK FOR ENTERTAINMENT S.R.L.▲ 2.358 | Municipiul Braşov, Braşov | 87,6×▲ 2.484,1 % | ▲ 2.484,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.ARVAL J.S. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 85,2×▲ 160,2 % | ▲ 160,2 % | 1 mil. RON | |
| 19 | 19.M.N.V. LEMN BRASOV SRL▼ 9 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 84,9×▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 300,9 K RON | |
| 20 | 20.PORTAL CONNECT SRL▲ 2.507 | Municipiul Braşov, Braşov | 79,9×▲ 2.436,8 % | ▲ 2.436,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.PENTACHEM SRL▲ 169 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 76,2×▲ 261,2 % | ▲ 261,2 % | 241,1 K RON | |
| 22 | 22.GEMAKRON TECH S.R.L.▲ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 75,2×▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 954,9 K RON | |
| 23 | 23.ROSORA TRADE SRL▲ 1.561 | Comuna Vulcan, Braşov | 74,4×▲ 1.322,4 % | ▲ 1.322,4 % | 25,6 K RON | |
| 24 | 24.GIPSCARTONSOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 70,4×— | — | — | 813,8 K RON |
| 25 | 25.MEYVN TECH S.R.L.▲ 61 | Municipiul Braşov, Braşov | 66,3×▲ 100,5 % | ▲ 100,5 % | 826,2 K RON | |
| 26 | 26.PRIME CONDO SALES S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 63,5×▲ 149,5 % | ▲ 149,5 % | 773,8 K RON | |
| 27 | 27.RABORDAS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 62,5×▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 109,9 K RON | |
| 28 | 28.LIMARA SRL▲ 8.589 | Municipiul Braşov, Braşov | 62,2×▲ 10.445,8 % | ▲ 10.445,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 29 | 29.PROTECTIA SOLULUI SI A REZERVOARELOR - PSR SRL▲ 44 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 58,2×▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 490,8 K RON | |
| 30 | 30.SEVEROM PROD SRL▲ 301 | Municipiul Braşov, Braşov | 58,1×▲ 259,2 % | ▲ 259,2 % | -94,8 K RON | |
| 31 | 31.SALONIX INTERNATIONAL SRL▲ 982 | Municipiul Braşov, Braşov | 57,5×▲ 653,9 % | ▲ 653,9 % | 269,1 K RON | |
| 32 | 32.ANNARES INVEST SRL▲ 187 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 57,3×▲ 184,9 % | ▲ 184,9 % | 307,2 K RON | |
| 33 | 33.DOI SERV SRL▲ 485 | Municipiul Braşov, Braşov | 56,3×▲ 352,5 % | ▲ 352,5 % | 230,8 K RON | |
| 34 | 34.ZARSILVA SRL▲ 5.405 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 55,3×▲ 4.184,5 % | ▲ 4.184,5 % | 389,2 K RON | |
| 35 | 35.DVM POULTRY CONSULTING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 54,5×▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 595,5 K RON | |
| 36 | 36.BUSINESS DIAGAB CONTA SRL▲ 48 | Municipiul Braşov, Braşov | 53,3×▲ 54 % | ▲ 54 % | 94,7 K RON | |
| 37 | 37.DAKCON EDIL S.R.L.nou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 53,2×▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 542 K RON | |
| 38 | 38.CYBER TAX & ACCOUNTING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 51,8×▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 204,4 K RON | |
| 39 | 39.CENTRUL DE AGREMENT LA VÂLTOARE BRAN SRL▲ 2 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 51,6×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 336,5 K RON | |
| 40 | 40.LITROPROD SRL▼ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 50,7×▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | -537,5 K RON | |
| 41 | 41.UTIL FARMING SRL▼ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 50,7×▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 42 | 42.M.H. INDUSTRIEMONTAGE SRL▲ 718 | Municipiul Braşov, Braşov | 50,6×▲ 431,6 % | ▲ 431,6 % | 33,3 K RON | |
| 43 | 43.BLACK VISION S.R.L.nou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 49,8×— | — | — | 1,7 mil. RON |
| 44 | 44.ALIMEXPERT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 48,9×— | — | 1,5 mil. RON | |
| 45 | 45.BYC CONCEPT 4 YOU S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 48,9×▲ 2.630,7 % | ▲ 2.630,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 46 | 46.PENTA TRUST SRL▲ 358 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 48,9×▲ 237,4 % | ▲ 237,4 % | 170,8 K RON | |
| 47 | 47.BROSS GOLDENCARE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 48×▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | 221 K RON | |
| 48 | 48.BLACK PROJECT MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 47,5×— | — | — | 926,2 K RON |
| 49 | 49.IGI RENT IMOBILIARE SRL▼ 17 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 47,3×▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 64,7 K RON | |
| 50 | 50.SPIX ART S.R.L.▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 47×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 530,8 K RON | |
| 51 | 51.DIACONU MIHAI EXPERT CONSULT SRL▲ 360 | Municipiul Braşov, Braşov | 46,2×▲ 223,1 % | ▲ 223,1 % | 381,3 K RON | |
| 52 | 52.EBM-PAPST ROMANIA SRL▲ 101 | Municipiul Braşov, Braşov | 46,1×▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | 848 K RON | |
| 53 | 53.CRISTI & LAU YOUNG TEAM SRL▼ 20 | Municipiul Braşov, Braşov | 45,9×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 54 | 54.AVA DENTISTRY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 45,1×▲ 131,3 % | ▲ 131,3 % | 324,8 K RON | |
| 55 | 55.ROMSIZ SRL▲ 386 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 44,5×▲ 226,6 % | ▲ 226,6 % | 57,1 K RON | |
| 56 | 56.BRINGSTONE CONSTRUCT SRL▼ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 44,3×▼ 30 % | ▼ 30 % | 2,3 mil. RON | |
| 57 | 57.TOPO TRAS SRL▼ 31 | Sat Drăguş, Comuna Drăguş, Braşov | 44,2×▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 31,3 K RON | |
| 58 | 58.QUAD TEAM SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 44,2×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 177,8 K RON | |
| 59 | 59.ROMUNION IFN SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 44×▼ 79,8 % | ▼ 79,8 % | 53,5 K RON | |
| 60 | 60.ZEUS MEDICAL SRL▲ 230 | Sat Hălmeag, Comuna Şercaia, Braşov | 43,7×▲ 153,2 % | ▲ 153,2 % | 470,2 K RON | |
| 61 | 61.ALNEF-PRODIMPEX SRL▼ 16 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 43,6×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 17,4 K RON | |
| 62 | 62.FARIT INDUSTRIAL CONSULTING SRL▲ 185 | Municipiul Braşov, Braşov | 43,5×▲ 127,8 % | ▲ 127,8 % | 482,6 K RON | |
| 63 | 63.FAMILIA SĂNĂTOASĂ SRL▲ 242 | Municipiul Braşov, Braşov | 43,2×▲ 158 % | ▲ 158 % | 190,5 K RON | |
| 64 | 64.EXPERT AUTO PDR TEAM S.R.L.▲ 237 | Municipiul Braşov, Braşov | 43,1×▲ 155,4 % | ▲ 155,4 % | 581,8 K RON | |
| 65 | 65.T.A.P.-THE ARCHITECTURE PARTNERSHIP SRL▲ 369 | Municipiul Braşov, Braşov | 43×▲ 212,9 % | ▲ 212,9 % | 849,5 K RON | |
| 66 | 66.INCOTECH SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 42,8×▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 434,2 K RON | |
| 67 | 67.KIM JOKER S.R.L.▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 42,5×▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 1 mil. RON | |
| 68 | 68.INTER MEAT SRL▲ 573 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 41×▲ 283,8 % | ▲ 283,8 % | 645,3 K RON | |
| 69 | 69.D.I.B. LIVE S.R.L.▲ 4.020 | Municipiul Braşov, Braşov | 39,3×▲ 2.033,2 % | ▲ 2.033,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 70 | 70.HIPERBINUM S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 38,9×▲ 54 % | ▲ 54 % | 582,7 K RON | |
| 71 | 71.SAN MONT DE FLORES SRLnou | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 38,8×▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 179,8 K RON | |
| 72 | 72.VILA BENGA SRL▲ 449 | Sat Predeluţ, Comuna Bran, Braşov | 38,6×▲ 211,4 % | ▲ 211,4 % | 45,8 K RON | |
| 73 | 73.GINGER INVESTMENT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 38,6×▲ 1.037,8 % | ▲ 1.037,8 % | 410,5 K RON | |
| 74 | 74.ARCADYA PROJECT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 38,5×▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 89,2 K RON | |
| 75 | 75.ROBERT CONN TRANSLATIONS SRLnou | Sat Lunca Calnicului, Comuna Prejmer, Braşov | 37,5×▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 241,4 K RON | |
| 76 | 76.SIGURAS S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 37,3×▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | 116,6 K RON | |
| 77 | 77.LA VILTOARE SRL▲ 960 | Comuna Bran, Braşov | 37×▲ 394,1 % | ▲ 394,1 % | 92,4 K RON | |
| 78 | 78.MAURA CERT CONCEPT S.R.L.▲ 197 | Municipiul Braşov, Braşov | 36,4×▲ 104,1 % | ▲ 104,1 % | 426,8 K RON | |
| 79 | 79.DECSOFT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 36,2×▲ 73 % | ▲ 73 % | 211,8 K RON | |
| 80 | 80.BARENBRUG ROMANIA SRL▲ 55 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 36×▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 46 K RON | |
| 81 | 81.VASIPO SRL▲ 40 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,5×▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 264 K RON | |
| 82 | 82.CONSAP IT SEC S.R.L.▲ 742 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,5×▲ 297,7 % | ▲ 297,7 % | 470,6 K RON | |
| 83 | 83.TURISTINFO SRL▲ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,5×▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 778,8 K RON | |
| 84 | 84.LEONIS SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 35,4×▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 37,2 K RON | |
| 85 | 85.HIGHCLERE CONSULTING SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 34,9×▲ 1.095,6 % | ▲ 1.095,6 % | 1 mil. RON | |
| 86 | 86.AGA ENTERTAINMENT GROUP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 34,8×▼ 79,7 % | ▼ 79,7 % | 51 K RON | |
| 87 | 87.JOA DISTRIBUTION SRL▲ 588 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 34,7×▲ 235,8 % | ▲ 235,8 % | 232,3 K RON | |
| 88 | 88.GEO GIGI CONSTRUCT SRL▲ 103 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 34,3×▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 160,9 K RON | |
| 89 | 89.DAILY TRANSPORT GEORGE SRL▲ 80 | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 34,2×▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 142,7 K RON | |
| 90 | 90.SKALEX FOR SRL▼ 67 | Municipiul Braşov, Braşov | 34×▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 110,5 K RON | |
| 91 | 91.TABACARI SRL▲ 55 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 33,8×▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 66,5 K RON | |
| 92 | 92.KRONKAR I & K ASIG SRL▼ 48 | Municipiul Braşov, Braşov | 33,5×▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 188,7 K RON | |
| 93 | 93.COMAR OPTIC S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 33,3×▼ 76,8 % | ▼ 76,8 % | 20,1 K RON | |
| 94 | 94.LA PRIMAVERA CONSULTING & MANAGEMENT S.R.L.▲ 1.327 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 33,3×▲ 475,1 % | ▲ 475,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 95 | 95.AK EDA SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 33,2×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 446,4 K RON | |
| 96 | 96.DON SILVA SRL▼ 79 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 33,1×▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | 172,7 K RON | |
| 97 | 97.SINGLEART SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 33,1×▼ 73,7 % | ▼ 73,7 % | 72,8 K RON | |
| 98 | 98.PROIECTARE FREZE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 32,6×▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 79,7 K RON | |
| 99 | 99.EL-ENG RO SRL▲ 122 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 32,6×▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | -859,7 K RON | |
| 100 | 100.ELECTRIC CONFORT BRAȘOV SRL▲ 340 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,6×▲ 139,2 % | ▲ 139,2 % | 216 K RON |