Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Brăila după lichiditate ridicată în 2013
396 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,5×, iar liderul atinge 20,3×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.STOCANTI GRUP SRL▲ 1 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 20,3×▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 90,5 K RON | |
| 2 | 2.CONF VITRALI SRL▲ 7 | Sat Şuţeşti, Comuna Şuţeşti, Brăila | 15,4×▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 35,2 K RON | |
| 3 | 3.TEHNO HIDEX SRL▲ 25 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,8×▲ 265,5 % | ▲ 265,5 % | -641 RON | |
| 4 | 4.ELUR IMPEX SRL▲ 91 | Municipiul Brăila, Brăila | 12,6×▲ 776,4 % | ▲ 776,4 % | 384,9 K RON | |
| 5 | 5.AFTODOR SRLnou | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 12×▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 35,6 K RON | |
| 6 | 6.SPAX TRADING SRL▲ 31 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,4×▲ 241,6 % | ▲ 241,6 % | 25,3 K RON | |
| 7 | 7.FARMDAY SRL▲ 218 | Sat Silistea, Comuna Silistea, Brăila | 10,2×▲ 1.258,7 % | ▲ 1.258,7 % | 113 K RON | |
| 8 | 8.ENTERPRISES ET CO BUCUREŞTI SRL FILIALA BRĂILA▲ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 9,2×▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 464,3 K RON | |
| 9 | 9.IONAURA SERV SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,5×▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 157 K RON | |
| 10 | 10.VARD SHIP REPAIR BRĂILA S.A.▲ 28 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,8×▲ 156,6 % | ▲ 156,6 % | 27,3 K RON | |
| 11 | 11.ROBEL TEHNOLOGIES SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,7×▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 301,7 K RON | |
| 12 | 12.VIBELLONA SRLnou | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 7,1×▲ 8.762,5 % | ▲ 8.762,5 % | 178,4 K RON | |
| 13 | 13.SITOVAN AGRO SRL▲ 84 | Sat Corbu Vechi, Comuna Maxineni, Brăila | 7×▲ 395,1 % | ▲ 395,1 % | 47,6 K RON | |
| 14 | 14.WINTECH PRODEXIM SRL▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,5×▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | -4 K RON | |
| 15 | 15.TEN COMPROD SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,2×▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.STEELALEX BUILDING SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,1×▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 648,2 K RON | |
| 17 | 17.OXIPLASMA CUT SRL▲ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 6×▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | -55,2 K RON | |
| 18 | 18.BLUETTE MODE S.A.▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,9×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 19 | 19.NAVRIV SRL▲ 100 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,5×▲ 348,8 % | ▲ 348,8 % | 103,6 K RON | |
| 20 | 20.CHEIA IMPEX SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 5,5×▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 116,8 K RON | |
| 21 | 21.TRANSTEHNIC SRL▲ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,3×▲ 63 % | ▲ 63 % | 261,6 K RON | |
| 22 | 22.GREEN YARD SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 4,9×▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 16,5 K RON | |
| 23 | 23.METALNAV SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,5×▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -178,7 K RON | |
| 24 | 24.GRAND RISPARMIO IMPEX SRL= | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 4,4×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 386,6 K RON | |
| 25 | 25.ALESTE MONT SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 4,2×— | — | — | 60,6 K RON |
| 26 | 26.DRANIFLOR PROD SRL▼ 6 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 4,1×▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 16,2 K RON | |
| 27 | 27.BIN-FURNI-PROD SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,1×▼ 22 % | ▼ 22 % | 17,9 K RON | |
| 28 | 28.GENERAL TEHNIC SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 4×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 102 K RON | |
| 29 | 29.WOODART SRL▲ 24 | Municipiul Brăila, Brăila | 4×▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 159,4 K RON | |
| 30 | 30.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA CONFECTIA▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 4×▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 1,6 K RON | |
| 31 | 31.LAMARNAV CONSTRUCT SRL▲ 234 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,9×▲ 587,7 % | ▲ 587,7 % | 827,9 K RON | |
| 32 | 32.MINI SERV OIL SRL= | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 3,9×▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 214,3 K RON | |
| 33 | 33.CONSTRUCT FUN SERV SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 3,9×▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 50,7 K RON | |
| 34 | 34.MISTIS PROD SRL▲ 72 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,7×▲ 183,3 % | ▲ 183,3 % | 28,8 K RON | |
| 35 | 35.STENAV SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 3,7×▼ 69,3 % | ▼ 69,3 % | 107,6 K RON | |
| 36 | 36.STEAM TRADING SRL▼ 29 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 3,5×▼ 70,1 % | ▼ 70,1 % | 60,1 K RON | |
| 37 | 37.BADENMOB SRL▲ 7 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 3,4×▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 38 | 38.ARMANSOL COMPANY SRL▼ 19 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,4×▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 39,8 K RON | |
| 39 | 39.METALEX CONSTRUCT SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 3,3×▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 40 | 40.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA ARTA POPULARA▲ 118 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,3×▲ 224,8 % | ▲ 224,8 % | 88,4 K RON | |
| 41 | 41.ARDESA SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 3,3×▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 90,7 K RON | |
| 42 | 42.TIPOPRINT SERV SRL▲ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,2×▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 95,5 K RON | |
| 43 | 43.GALMIRAD GRUP SRL▼ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,2×▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 582,3 K RON | |
| 44 | 44.CRISMILVER PROD SERV SRL▼ 32 | Municipiul Brăila, Brăila | 3,1×▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | -16,6 K RON | |
| 45 | 45.AMP TORNEA SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 3×▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 60,6 K RON | |
| 46 | 46.ASERMAN SHIP SRL▲ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 3×▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 323,4 K RON | |
| 47 | 47.VARD ELECTRO BRĂILA SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,9×▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 48 | 48.AVELON PROD SERV SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 2,7×▼ 77,9 % | ▼ 77,9 % | -11 RON | |
| 49 | 49.AGRURFEND SRLnou | Sat Baldovineşti, Comuna Vădeni, Brăila | 2,7×▲ 26.400 % | ▲ 26.400 % | 119,2 K RON | |
| 50 | 50.BLUETTE MODE INTERNATIONAL SRL▲ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,6×▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 39,9 K RON | |
| 51 | 51.HIRALYT SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 2,6×▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 82,6 K RON | |
| 52 | 52.BLUETTE CONFEZIONI SRL▲ 51 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,6×▲ 87 % | ▲ 87 % | 150,3 K RON | |
| 53 | 53.MISTRAL DUE SA▲ 286 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,5×▲ 782,1 % | ▲ 782,1 % | 12,9 K RON | |
| 54 | 54.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA PRODUCTIA▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,4×▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 63,5 K RON | |
| 55 | 55.ALUMCEMIRA SRLnou | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 2,4×— | — | — | 31 K RON |
| 56 | 56.CENTRIMAX SRL▼ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,4×▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 25,1 K RON | |
| 57 | 57.DOBIMANE CONF SRL▲ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,3×▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 93,4 K RON | |
| 58 | 58.PARNACO COM SRL▲ 25 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,3×▲ 50 % | ▲ 50 % | 29,1 K RON | |
| 59 | 59.ADIANA TRADE SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,2×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -4,7 K RON | |
| 60 | 60.OPTIVEN SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,2×▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 62,8 K RON | |
| 61 | 61.AGRO SILVAL SRL▲ 30 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 2,2×▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 62 | 62.MAGENTA IMPEX SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 2,1×▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 14,6 K RON | |
| 63 | 63.ROTIPOPRINT PLIANTE SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 2,1×— | — | — | 132,5 K RON |
| 64 | 64.RALLY B.M. COM SRL▲ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,1×▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 54,3 K RON | |
| 65 | 65.CASTING TRADING SRL▲ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,1×▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 4 K RON | |
| 66 | 66.STINGATOR SERV SRL▲ 26 | Municipiul Brăila, Brăila | 2×▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 51 K RON | |
| 67 | 67.IDROLEX SRL▲ 3 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 2×▲ 10 % | ▲ 10 % | 22,6 K RON | |
| 68 | 68.REPROIND SRL▼ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 2×▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 76,7 K RON | |
| 69 | 69.ZENIDA PROD SRL▲ 57 | Municipiul Brăila, Brăila | 2×▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 56,6 K RON | |
| 70 | 70.DANKETER IMPEX SRL▲ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,9×▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 360,8 K RON | |
| 71 | 71.MGM COMPANY SRL▲ 68 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,9×▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 7,3 K RON | |
| 72 | 72.ADACOOL SERVICE SRL▲ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,9×▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 907 RON | |
| 73 | 73.DUCATGLASS SRL▲ 21 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,9×▲ 31 % | ▲ 31 % | 33,7 K RON | |
| 74 | 74.ANASTALICE SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 1,9×▼ 67,2 % | ▼ 67,2 % | -34,4 K RON | |
| 75 | 75.MECANAD SRLnou | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 1,9×▼ 87,7 % | ▼ 87,7 % | 27,3 K RON | |
| 76 | 76.GIEFF FASIHON SRL▲ 33 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,8×▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 777,3 K RON | |
| 77 | 77.OFFSET GRAFIC SERV SRL▲ 68 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,8×▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 32,1 K RON | |
| 78 | 78.ADCONF BG SRL▲ 39 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,8×▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 107,6 K RON | |
| 79 | 79.ROBLASTNAV PAINTING SRL▼ 19 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,8×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 58,4 K RON | |
| 80 | 80.STANIDAM PREST SRL▼ 34 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,8×▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | -12,7 K RON | |
| 81 | 81.CORTINA IMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,7×▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -50 K RON | |
| 82 | 82.MARITIME CONSTRUCTION SERVICE SRL▲ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,7×▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 190,6 K RON | |
| 83 | 83.CREST POL SERV SRL▼ 22 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,7×▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 74,5 K RON | |
| 84 | 84.APOGEUS COM SRL▼ 27 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,7×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 670 K RON | |
| 85 | 85.SINCRONDRAIV SRL▲ 39 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,7×▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 104,6 K RON | |
| 86 | 86.TOBRAMET SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 1,7×— | — | — | 78,2 K RON |
| 87 | 87.GRANOVIT SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,7×▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 27,1 K RON | |
| 88 | 88.CHROMO OPTIC SRL▼ 30 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,7×▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 688 RON | |
| 89 | 89.ANARELI SERV SRL▲ 51 | Sat Plopu, Oraş Ianca, Brăila | 1,6×▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 130,9 K RON | |
| 90 | 90.ALIDAN SERV SRL▲ 188 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,6×▲ 220 % | ▲ 220 % | 190,1 K RON | |
| 91 | 91.AGRIDED COM SRL▲ 147 | Sat Deduleşti, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 1,6×▲ 133,8 % | ▲ 133,8 % | 424,3 K RON | |
| 92 | 92.TIMO SERV SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,6×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 181,1 K RON | |
| 93 | 93.XADOX PROD SRL▼ 38 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Brăila | 1,6×▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 26,1 K RON | |
| 94 | 94.TAPISAL SRL▼ 43 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,6×▼ 29 % | ▼ 29 % | 87,1 K RON | |
| 95 | 95.BRAITERM IMPEX SRL▲ 9 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 1,5×▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 9,2 K RON | |
| 96 | 96.CEREZONE SRL▲ 20 | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 1,5×▲ 21 % | ▲ 21 % | 84,3 K RON | |
| 97 | 97.COMLEMN SRL▼ 25 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,5×▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | -215,5 K RON | |
| 98 | 98.URAGAN TRADE SRL▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,5×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -5,5 K RON | |
| 99 | 99.ENTER 2 SA▲ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,5×▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 100 | 100.VARD BRĂILA S.A.▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,5×▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 50,2 mil. RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Brăila
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
2 firme · 247,6 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
64 firme · 203 mil. RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
3 firme · 169,1 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
15 firme · 83,7 mil. RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
27 firme · 80,4 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
38 firme · 62 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
16 firme · 59,2 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
33 firme · 53,1 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
4 firme · 49,2 mil. RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
4 firme · 41,8 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
47 firme · 40,4 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
18 firme · 37,5 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
4 firme · 36,4 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
18 firme · 31,2 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
19 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
12 firme · 24,3 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
3 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
1 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 1920
Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
1 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
22 firme · 20,4 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
8 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
2 firme · 16,8 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
5 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 2442
Metalurgia aluminiului
1 firme · 16,1 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
8 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
2 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
11 firme · 12 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
8 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
21 firme · 11 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
15 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 2830
Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
2 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
9 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
7 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 2892
Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
3 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 2891
Fabricarea utilajelor pentru metalurgie
1 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
1 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
14 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
26 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
7 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 2420
Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
1 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
5 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
4 firme · 6 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
17 firme · 6 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
8 firme · 6 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
4 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
11 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
11 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
3 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
4 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
8 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
1 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 1394
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
1 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
2 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
19 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
3 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
7 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
3 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
1 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
4 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
3 firme · 1 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
3 firme · 965,4 K RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 943,1 K RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
2 firme · 913,5 K RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
8 firme · 862,5 K RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
2 firme · 824,7 K RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
1 firme · 749,8 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
4 firme · 640,3 K RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
5 firme · 592,4 K RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
1 firme · 535,5 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
2 firme · 464,4 K RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
5 firme · 452,6 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
2 firme · 427,4 K RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
3 firme · 407,9 K RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
3 firme · 370,9 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
2 firme · 341,5 K RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
3 firme · 314,5 K RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
1 firme · 309 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 305,9 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
1 firme · 229,3 K RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
1 firme · 210,5 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 177,5 K RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
5 firme · 159,9 K RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 144,6 K RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 143 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
1 firme · 125,3 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
2 firme · 108,8 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 104,6 K RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
1 firme · 52,4 K RON
CAEN 2110
Fabricarea produselor farmaceutice de bază
1 firme · 35 K RON
CAEN 1391
Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
1 firme · 34,7 K RON
CAEN 1420
Fabricarea articolelor din blană
3 firme · 33,6 K RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
2 firme · 17,2 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
1 firme · 9,7 K RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 7,1 K RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 2,4 K RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
1 firme · 0 RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 0 RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
1 firme · 0 RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 0 RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 0 RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
1 firme · 0 RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
1 firme · 0 RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
1 firme · 0 RON