Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Botoșani după lichiditate ridicată în 2024
228 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1×, iar liderul atinge 16×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DOVA & ADRIANA PROIECT SRL▲ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16×▲ 163,5 % | ▲ 163,5 % | -17,1 K RON | |
| 2 | 2.KENDYS RIO DG SRL▼ 1 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 14,6×▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 40,4 K RON | |
| 3 | 3.CENTRAL KLASS VDR SRL▲ 30 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12,3×▲ 224,6 % | ▲ 224,6 % | 47,9 K RON | |
| 4 | 4.BOSYBET STAR S.R.L.▲ 16 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 12×▲ 109,8 % | ▲ 109,8 % | -6,4 K RON | |
| 5 | 5.GIRCOM SERV TRU SRL▲ 14 | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 11,1×▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 15,5 K RON | |
| 6 | 6.TORMENTA - DANCE SRLnou | Sat Dragalina, Comuna Cristineşti, Botoşani | 9,1×— | — | 344 RON | |
| 7 | 7.GIORGIO COM SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 9,1×▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | -15,2 K RON | |
| 8 | 8.JUST ENJOY SRL▲ 108 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,3×▲ 594,2 % | ▲ 594,2 % | 159,3 K RON | |
| 9 | 9.GIRCOM HORECA S.R.L.nou | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 8,1×— | — | — | 155,5 K RON |
| 10 | 10.ANCAVIT TONIC STYLE S.R.L.nou | Sat Vârfu Câmpului, Comuna Vârfu Câmpului, Botoşani | 8×▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | -22,7 K RON | |
| 11 | 11.BSIE LOUNGE S.R.L.▲ 33 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,9×▲ 185,2 % | ▲ 185,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 12 | 12.VERO COM SRL▼ 7 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 7,6×▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 191,5 K RON | |
| 13 | 13.MIORITA SRL▲ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,4×▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 57,9 K RON | |
| 14 | 14.FRESH SARA ȘI MATEI S.R.L.▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 6,2×▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 22,9 K RON | |
| 15 | 15.MACSIMCIUC BAR&MAG S.R.L.▲ 86 | Sat Ripiceni, Comuna Ripiceni, Botoşani | 6,1×▲ 332,6 % | ▲ 332,6 % | 8,8 K RON | |
| 16 | 16.ALEX-COS UNGURENI S.R.L.▼ 4 | Sat Ungureni, Comuna Ungureni, Botoşani | 6×▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 1,8 K RON | |
| 17 | 17.R.D.I. MONICA SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,8×▼ 69 % | ▼ 69 % | -40,9 K RON | |
| 18 | 18.JAK KEBAB S.R.L.▼ 14 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 5,7×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 17 K RON | |
| 19 | 19.ELVARALI SRL▼ 6 | Sat Hlipiceni, Comuna Hlipiceni, Botoşani | 5,4×▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | -5,7 K RON | |
| 20 | 20.VILLAGE COFFEE HUB S.R.L.▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,4×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -29,4 K RON | |
| 21 | 21.DIAMOND UNIC MEAM S.R.L.▼ 3 | Sat Conceşti, Comuna Conceşti, Botoşani | 5,1×▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 30,7 K RON | |
| 22 | 22.URSA PROD SRL▲ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,1×▲ 22 % | ▲ 22 % | 33,4 K RON | |
| 23 | 23.CAPĂT UNO MARY S.R.L.▲ 32 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,7×▲ 79,5 % | ▲ 79,5 % | 12,1 K RON | |
| 24 | 24.SPRING PLACE SRL▲ 58 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,5×▲ 152,5 % | ▲ 152,5 % | 193,4 K RON | |
| 25 | 25.RADO ICE S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,5×— | — | — | 53,1 K RON |
| 26 | 26.PIZZERIA ALBEȘTI S.R.L.▼ 18 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Botoşani | 4,5×▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 23 K RON | |
| 27 | 27.DAIALOV COM SRL▲ 45 | Sat Baisa, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 4,2×▲ 103,9 % | ▲ 103,9 % | 6,9 mil. RON | |
| 28 | 28.PRO NORD ENERGY S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 4,1×▲ 130,7 % | ▲ 130,7 % | 74,3 K RON | |
| 29 | 29.GRAND PELLEGRINO SRL▼ 13 | Oraş Bucecea, Botoşani | 3,9×▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 415,6 K RON | |
| 30 | 30.COMPAV SRL▲ 7 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,9×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 102 K RON | |
| 31 | 31.LUK YAS STEMAR SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,8×▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 29,8 K RON | |
| 32 | 32.DUO-2001 SRL▲ 29 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 3,8×▲ 61 % | ▲ 61 % | 10,5 K RON | |
| 33 | 33.GIRCOM CENTRAL S.R.L.▲ 168 | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 3,8×▲ 1.002,9 % | ▲ 1.002,9 % | 320,3 K RON | |
| 34 | 34.CEB-EMMI SRL▲ 49 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3,1×▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | -130,7 K RON | |
| 35 | 35.BUDACĂ CLUB SRL▲ 7 | Oraş Flămânzi, Botoşani | 3,1×▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 79,9 K RON | |
| 36 | 36.JUJU STIL PREST S.R.L.▲ 51 | Sat Răuseni, Comuna Răuseni, Botoşani | 3×▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 17,3 K RON | |
| 37 | 37.SPLENDID SRL▲ 30 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 3×▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 966,7 K RON | |
| 38 | 38.EVENIMENTE DE CALITATE S.R.L.▲ 65 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 2,8×▲ 105,8 % | ▲ 105,8 % | 764,3 K RON | |
| 39 | 39.POPAS SPLENDID SRL▲ 95 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 2,8×▲ 171,2 % | ▲ 171,2 % | 186,5 K RON | |
| 40 | 40.HQ IMPERIA S.R.L.▼ 19 | Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 2,8×▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 253,5 K RON | |
| 41 | 41.AMERICAN DINNER S.R.L.nou | Sat Păun, Comuna Mihălăşeni, Botoşani | 2,8×— | — | — | 23,7 K RON |
| 42 | 42.MON-TITI COMERŢ MIXT SRL▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,8×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 18,4 K RON | |
| 43 | 43.TIM IMPEX SRL▼ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,7×▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 329,3 K RON | |
| 44 | 44.PANAIOTIS GENERAL S.R.L.▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,7×0,0% | 0,0% | 1,6 mil. RON | |
| 45 | 45.ALYNERVON-ALY SRL▼ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,6×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | -13,9 K RON | |
| 46 | 46.GAMA SRL▼ 37 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,6×▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 47 | 47.STRAVAGANTE MIA S.R.L.▲ 26 | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 2,4×▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 79,7 K RON | |
| 48 | 48.FANCY D DASH S.R.L.nou | Sat Dorobanţi, Comuna Nicşeni, Botoşani | 2,3×▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 11,1 K RON | |
| 49 | 49.ON-X SRL▲ 30 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,3×▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 257,2 K RON | |
| 50 | 50.BOB ALIMENT SRL▼ 28 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,3×▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | 215,1 K RON | |
| 51 | 51.GRADICOSROXY S.R.L.nou | Sat Pleşani, Comuna Călăraşi, Botoşani | 2,3×— | — | — | 65,4 K RON |
| 52 | 52.DELICIOSS BHC RESTAURANT S.R.L.▲ 14 | Loc. Ştefăneşti, Oraş Ştefăneşti, Botoşani | 2,3×▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 24,8 K RON | |
| 53 | 53.VEDETA STYLE SRL▲ 11 | Sat Popeni, Comuna Braeşti, Botoşani | 2,2×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 26,4 K RON | |
| 54 | 54.SPECIAL FOOD MARA SRL▲ 14 | Oraş Flămânzi, Botoşani | 2,2×▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 45 K RON | |
| 55 | 55.RELU & ANA OUTLET S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,2×▼ 82,8 % | ▼ 82,8 % | 16,8 K RON | |
| 56 | 56.EXY EVAIANNIS S.R.L.nou | Sat Tudora, Comuna Tudora, Botoşani | 2,1×▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 15,4 K RON | |
| 57 | 57.MISTER LEMONCOF SRL▲ 41 | Sat Hudum, Comuna Curteşti, Botoşani | 2×▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 483 RON | |
| 58 | 58.MYAGA FOOD SRL▼ 44 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2×▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | 300,2 K RON | |
| 59 | 59.ONEBURGERHARVEST S.R.L.▲ 54 | Sat Răchiţi, Comuna Răchiţi, Botoşani | 1,9×▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 178,1 K RON | |
| 60 | 60.CONCEPT BOGDAN FOOD S.R.L.▲ 15 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,9×▼ 5 % | ▼ 5 % | 1 K RON | |
| 61 | 61.OPTIM GEVALCOM SRL▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,9×▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | -27,7 K RON | |
| 62 | 62.ANTONAȘ SISGRUP SRL▲ 59 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,9×▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 2 K RON | |
| 63 | 63.TOSCANA PRIMO SOLE S.R.L.▼ 24 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,8×▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 222,9 K RON | |
| 64 | 64.TAKE AWAY RESTAURANTS & DELIVERY S.R.L.▲ 47 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,8×▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 131,2 K RON | |
| 65 | 65.SAFETECH ALERT SRL▲ 53 | Sat Lunca, Comuna Lunca, Botoşani | 1,8×▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 753,1 K RON | |
| 66 | 66.ADNEX SHOP&DRINKS S.R.L.▲ 54 | Sat Vorniceni, Comuna Vorniceni, Botoşani | 1,7×▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 17,2 K RON | |
| 67 | 67.CAROSYRENOAN - DRINK SRL▲ 33 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,7×▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 102,5 K RON | |
| 68 | 68.CANTEMIR CAPITAL SRLnou | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 1,7×▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 82 K RON | |
| 69 | 69.TOURMIR ELLA S.R.L.▼ 24 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6×▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 37,4 K RON | |
| 70 | 70.GRIGOSAC CAR S.R.L.nou | Sat Răchiţi, Comuna Răchiţi, Botoşani | 1,6×— | — | — | 32,6 K RON |
| 71 | 71.UNIQUE EFFECT ZONE S.R.L.▲ 15 | Sat Şendriceni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 1,6×▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 21,3 K RON | |
| 72 | 72.BOGDAN CAFE SRL▼ 29 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6×▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | -29,3 K RON | |
| 73 | 73.COZMOPOL SRL▲ 19 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5×▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | -56 K RON | |
| 74 | 74.VISO FORTE SRL▲ 126 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,5×▲ 326,5 % | ▲ 326,5 % | 32,1 K RON | |
| 75 | 75.PEACE&FOOD S.R.L.▼ 27 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,4×▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 93,7 K RON | |
| 76 | 76.GANTER INTERTRANS S.R.L.nou | Sat Nichiteni, Comuna Cotuşca, Botoşani | 1,4×▲ 273 % | ▲ 273 % | 56 K RON | |
| 77 | 77.BEL SERG MORY SRL▲ 31 | Sat Avrămeni, Comuna Avrămeni, Botoşani | 1,4×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | -20 K RON | |
| 78 | 78.PROTO DAVMIFLOR SRL▲ 58 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,4×▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 26,5 K RON | |
| 79 | 79.ZĂ FACEFOOD SRL▲ 61 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3×▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 102 K RON | |
| 80 | 80.CAFETERIA LA LUȚĂ S.R.L.▲ 34 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 1,3×▲ 9 % | ▲ 9 % | -14,3 K RON | |
| 81 | 81.VALEX DESIGN SRL▲ 61 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3×▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 494,7 K RON | |
| 82 | 82.CAFE BAR FEROVIARUL SRL▼ 75 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3×▼ 87,9 % | ▼ 87,9 % | 522 RON | |
| 83 | 83.LUX AUTO SRL▲ 44 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3×▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 2 mil. RON | |
| 84 | 84.CARMEN SRL▲ 25 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 1,3×▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -174 RON | |
| 85 | 85.COFFEE DRIVE MARKETING S.R.L.▲ 25 | Sat Ungureni, Comuna Ungureni, Botoşani | 1,2×▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 1,4 K RON | |
| 86 | 86.BEST GYROS DELYVERY S.R.L.▼ 16 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 1,2×▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 133,9 K RON | |
| 87 | 87.SILVESTER LANALIA S.R.L.▼ 41 | Sat Curteşti, Comuna Curteşti, Botoşani | 1,2×▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 88 | 88.ANCHY SPORT OUTLET SRL▲ 35 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2×▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 22,8 K RON | |
| 89 | 89.HOYA MOON STONE SRLnou | Sat Roma, Comuna Roma, Botoşani | 1,2×— | — | 2,3 K RON | |
| 90 | 90.MIBA DENIWAN COM SRLnou | Loc. Ştefăneşti, Oraş Ştefăneşti, Botoşani | 1,1×▲ 428,6 % | ▲ 428,6 % | 1,8 K RON | |
| 91 | 91.EGOISTYK'A PLUS S.R.L.▲ 34 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 1,1×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 44,6 K RON | |
| 92 | 92.LA SANDICA S.R.L.nou | Sat Hlipiceni, Comuna Hlipiceni, Botoşani | 1,1×— | — | — | 8,2 K RON |
| 93 | 93.RECORANGE NOW SRL▲ 38 | Oraş Flămânzi, Botoşani | 1,1×0,0% | 0,0% | 3 K RON | |
| 94 | 94.VLADEMIR SRL▲ 10 | Sat Cotuşca, Comuna Cotuşca, Botoşani | 1×▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 3,2 K RON | |
| 95 | 95.PROMILKAMY BEST S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Ibăneşti, Botoşani | 1×▼ 1 % | ▼ 1 % | 726 RON | |
| 96 | 96.ISIDORA IMPEX SRL▲ 79 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 42 K RON | |
| 97 | 97.EXYFOR WOOD S.R.L.nou | Sat Tudora, Comuna Tudora, Botoşani | 1×▲ 1 % | ▲ 1 % | 504 RON | |
| 98 | 98.IULYKAR COMERŢ SRL▲ 52 | Sat Guranda, Comuna Durneşti, Botoşani | 1×▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 134,6 K RON | |
| 99 | 99.EUREST 95 SRL▼ 75 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | 138,6 K RON | |
| 100 | 100.COLOSEUM BBC74 S.R.L.▼ 20 | Sat Şendriceni, Comuna Şendriceni, Botoşani | 1×▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | -121,9 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Botoșani
CAEN 5610
Restaurante
114 firme · 129,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
50 firme · 64,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
185 firme · 56,4 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
8 firme · 10,8 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
19 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
14 firme · 5 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 832,5 K RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
6 firme · 677,4 K RON