Top 100 firme — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, Botoșani după lichiditate ridicată în 2012
38 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 8,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BOMATEX SA= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,4×▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 2,8 K RON | |
| 2 | 2.SUMMER CONF SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,2×▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 246,1 K RON | |
| 3 | 3.CONFECŢIA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,5×▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | -367,1 K RON | |
| 4 | 4.CONTED SA= | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 5,4×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 5 | 5.G.T. COMPANY SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,1×▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 6 | 6.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ 'COMATI'▲ 1 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 3,7×▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 148 RON | |
| 7 | 7.CONSTANTYNY CONF SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3×▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 98,1 K RON | |
| 8 | 8.CONFEX SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 3×▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 206,8 K RON | |
| 9 | 9.SERCONF SA▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,7×▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 4,6 mil. RON | |
| 10 | 10.BIG CONF SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 2,2×▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 11 | 11.FORMENS SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,7×▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 15 mil. RON | |
| 12 | 12.R-2004 SA▲ 12 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,6×▲ 131,4 % | ▲ 131,4 % | 213,5 K RON | |
| 13 | 13.DMD NEW SERVICE SRL▼ 5 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,5×▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 13,6 K RON | |
| 14 | 14.DEMARCO SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3×▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 21,5 K RON | |
| 15 | 15.ITALPANT SRL▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3×▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 949 K RON | |
| 16 | 16.DUE ELLE CONF SRL▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,3×▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 62,5 K RON | |
| 17 | 17.CRISTINA FASHION GROUP SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 1,2×▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 83,1 K RON | |
| 18 | 18.FREYA CONF SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1,2×▼ 4 % | ▼ 4 % | 13,5 K RON | |
| 19 | 19.ERREGI MODE SRL▼ 1 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 1×▼ 1 % | ▼ 1 % | -66,6 K RON | |
| 20 | 20.NEW FASHION SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 1×▼ 73,3 % | ▼ 73,3 % | 98 K RON | |
| 21 | 21.MISS GIULIA SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,9×▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 1,8 K RON | |
| 22 | 22.ELVEST S.R.L.▼ 1 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 0,9×▲ 9 % | ▲ 9 % | 531 RON | |
| 23 | 23.RINACONF FASHION SRL▼ 9 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | -82,8 K RON | |
| 24 | 24.SEBY & EDY CONF SRL▼ 11 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,8×▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | -18,7 K RON | |
| 25 | 25.INTERFIN-COM SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,7×▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -51 K RON | |
| 26 | 26.GUARDIANS JEANS SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 0,7×— | — | — | -161,9 K RON |
| 27 | 27.MADOTEX SRL▼ 2 | Sat Răchiţi, Comuna Răchiţi, Botoşani | 0,7×▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 5,1 K RON | |
| 28 | 28.DENIM-JEANS SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,6×▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -174,1 K RON | |
| 29 | 29.COTTONCREATIONS SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,6×— | — | 3,4 K RON | |
| 30 | 30.DOLFY SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,6×▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 8,1 K RON | |
| 31 | 31.OVALFERO MODA SRL▼ 5 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,5×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 22,4 K RON | |
| 32 | 32.EUROPANT BT SRLnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 0,5×— | — | — | 8,9 K RON |
| 33 | 33.ROBY-ANTONY SRL▼ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,5×▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | -16,8 K RON | |
| 34 | 34.EURO 2000 SRL▲ 3 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 0,3×▲ 188,9 % | ▲ 188,9 % | -1,2 mil. RON | |
| 35 | 35.COMGRAVTEX SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,3×▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 19,6 K RON | |
| 36 | 36.T.M.F. CROITORIA SRL▼ 7 | Sat Frumuşica, Comuna Frumuşica, Botoşani | 0,1×▼ 72,7 % | ▼ 72,7 % | -16,2 K RON | |
| 37 | 37.WOODPECKER IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0,1×▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | -117,6 K RON | |
| 38 | 38.BHS IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 0×▼ 100 % | ▼ 100 % | 5,3 K RON |