Top 100 firme — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate, Bistrița-Năsăud după lichiditate ridicată în 2019
30 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,3×, iar liderul atinge 6,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SERENIA FASHION S.R.L.nou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 6,2×▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 18,3 K RON | |
| 2 | 2.EDUARD FASHION SRL▲ 4 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 4,9×▲ 91,1 % | ▲ 91,1 % | 12,8 K RON | |
| 3 | 3.BERUDI S.R.L.nou | Sat Cristeştii Ciceului, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 3,8×▲ 147,4 % | ▲ 147,4 % | 64,6 K RON | |
| 4 | 4.ELRO MARIA SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,4×▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 46,6 K RON | |
| 5 | 5.DASA BOUTIQUE S.R.L.▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,1×▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 19,2 K RON | |
| 6 | 6.BDM FASHION SELECT S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,1×— | — | — | 51,3 K RON |
| 7 | 7.LINDALORE LUX SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,9×▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 29,3 K RON | |
| 8 | 8.PRESTIGE P&M SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,8×— | — | — | 137,1 K RON |
| 9 | 9.CLAUDIA STAR SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,6×▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | -37,5 K RON | |
| 10 | 10.IDEAL SPORT BISTRIȚA S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,2×▲ 169,1 % | ▲ 169,1 % | 263,9 K RON | |
| 11 | 11.SUPER-ENTIE IMPEX SRL▲ 5 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,1×▲ 94,3 % | ▲ 94,3 % | 101,1 K RON | |
| 12 | 12.NICOBEA STYLE SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,1×▲ 92,5 % | ▲ 92,5 % | 22,7 K RON | |
| 13 | 13.SORIEMA COM SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,8×▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 10,5 K RON | |
| 14 | 14.MODA REAL SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,8×▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 30,7 K RON | |
| 15 | 15.RETA-GELA SERVICE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,7×▲ 236,7 % | ▲ 236,7 % | 639 K RON | |
| 16 | 16.TREBOL SRL▼ 2 | Sat Viile Tecii, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 1,1×▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 688 RON | |
| 17 | 17.RAMOVI SHOP S.R.L.nou | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1×▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 6,4 K RON | |
| 18 | 18.UNIC PLAY S.R.L.= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | -25,3 K RON | |
| 19 | 19.BEST FINANCIAR DISTRIBUTION S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 180,1 K RON | |
| 20 | 20.GRAND FAGET SRLnou | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 0,8×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 1,8 K RON | |
| 21 | 21.SAPTE CULORI SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,7×▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | -17,1 K RON | |
| 22 | 22.AUTENTIC ALYO SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 0,7×▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 3,3 K RON | |
| 23 | 23.TRANS-DUCALEX SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,6×▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 3,4 K RON | |
| 24 | 24.DORALDOR FASHION SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,6×▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -13,4 K RON | |
| 25 | 25.LUCASKEVIN S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,6×▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | -22,8 K RON | |
| 26 | 26.PAPILLON SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,5×▼ 10 % | ▼ 10 % | -40,1 K RON | |
| 27 | 27.SUNLIGHT ABC SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,5×▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | -162,9 K RON | |
| 28 | 28.NEW FRANCESCA FASHION SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,4×0,0% | 0,0% | -12,4 K RON | |
| 29 | 29.DANMELSEB COM SRL▼ 3 | Sat Salva, Comuna Salva, Bistriţa-Năsăud | 0,4×▼ 18 % | ▼ 18 % | 12,7 K RON | |
| 30 | 30.LITLEBIGSHOP SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,3×▼ 50 % | ▼ 50 % | 3,9 K RON |