Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, Bihor după lichiditate ridicată în 2015
50 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2×, iar liderul atinge 12,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONSULTEH CONSTRUCT SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 12,9×▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 160,5 K RON | |
| 2 | 2.ERSABITT SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 11,7×▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 269,1 K RON | |
| 3 | 3.CORCONSTRUCT DRUMURI SRLnou | Sat Cociuba Mică, Comuna Pietroasa, Bihor | 10,1×— | — | — | 110 K RON |
| 4 | 4.ŞERBAMA CONS SRLnou | Sat Drăgăneşti, Comuna Drăgăneşti, Bihor | 6,4×— | — | — | 141,7 K RON |
| 5 | 5.VICTEMA CONS SRL▲ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 4×▲ 226,5 % | ▲ 226,5 % | 659,7 K RON | |
| 6 | 6.ECO ACTIVITY SRL▲ 19 | Sat Vărzari, Comuna Popeşti, Bihor | 3×▲ 270,7 % | ▲ 270,7 % | 198,5 K RON | |
| 7 | 7.DAS TRAFFIC SYSTEM SRL▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 2,6×▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 268 K RON | |
| 8 | 8.CITRANS BETON SRL▼ 1 | Sat Lugaşu de Sus, Comuna Lugaşu de Jos, Bihor | 2,6×▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 214,5 K RON | |
| 9 | 9.INSERCO CONSTRUCT SRLnou | Sat Paleu, Comuna Paleu, Bihor | 2,3×▲ 5.650 % | ▲ 5.650 % | 98,8 K RON | |
| 10 | 10.PROIECT-CONSTRUCT REGIUNEA TRANSILVANIA SRL▼ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 2,3×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 239,4 K RON | |
| 11 | 11.TOTALCAR SRL▲ 12 | Municipiul Oradea, Bihor | 2,2×▲ 155,8 % | ▲ 155,8 % | 365,8 K RON | |
| 12 | 12.DRUMURI BIHOR SA▼ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,8×▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 13 | 13.TRONIC FOREST SRL▼ 4 | Sat Vărăşeni, Comuna Răbăgani, Bihor | 1,6×▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 31,3 K RON | |
| 14 | 14.SKYBAG S.R.L.▼ 8 | Sat Cărpinet, Comuna Cărpinet, Bihor | 1,6×▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 59 K RON | |
| 15 | 15.DITO GROUP SRL▼ 5 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,6×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 16 | 16.GAUSS TOPO SRL▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,5×▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 1 mil. RON | |
| 17 | 17.FERTRANSCONS SRL▼ 6 | Loc. Peştiş, Oraş Aleşd, Bihor | 1,5×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 636 RON | |
| 18 | 18.MANICK CONSTRUCT SRLnou | Sat Pietroasa, Comuna Pietroasa, Bihor | 1,5×▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 15,1 K RON | |
| 19 | 19.SERALEX PREST SRL▲ 12 | Municipiul Marghita, Bihor | 1,4×▲ 113,9 % | ▲ 113,9 % | 39,9 K RON | |
| 20 | 20.INVECON SRL▼ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,3×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 46,8 K RON | |
| 21 | 21.EXTRACT COM SRL▼ 4 | Municipiul Salonta, Bihor | 1,2×▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 515,6 K RON | |
| 22 | 22.TEHNOCONSTRUCT BIHOR SRL▼ 3 | Sat Rieni, Comuna Rieni, Bihor | 1,1×▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 29,9 K RON | |
| 23 | 23.TREBOR DRUM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 1,1×— | — | — | 34,3 K RON |
| 24 | 24.PAFNIC CONSTRUCT SRLnou | Loc. Peştiş, Oraş Aleşd, Bihor | 1×— | — | — | 375,8 K RON |
| 25 | 25.CESAMUR CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Botean, Comuna Ineu, Bihor | 1×▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 87,5 K RON | |
| 26 | 26.CRISANA PRO CONSTRUCT SA▼ 8 | Municipiul Salonta, Bihor | 1×▲ 3 % | ▲ 3 % | 532,5 K RON | |
| 27 | 27.DRUM ASFALT SRL▼ 11 | Municipiul Oradea, Bihor | 1×▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 4,1 mil. RON | |
| 28 | 28.BOGDRUM SRL▼ 13 | Sat Abrămuţ, Comuna Petreu, Bihor | 1×▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 21,5 K RON | |
| 29 | 29.BLOCVEST SRL▼ 1 | Sat Pocola, Comuna Pocola, Bihor | 1×▲ 37 % | ▲ 37 % | 6,2 K RON | |
| 30 | 30.VIA VITA SRL▼ 8 | Municipiul Marghita, Bihor | 1×▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 693 RON | |
| 31 | 31.ASFAMIXT SRL▼ 10 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 1×▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 132,5 K RON | |
| 32 | 32.VEGYEPSZER HUNGARIA S.A. SZENTGYORGYVOLGY SUCURSALA ORADEAnou | Municipiul Oradea, Bihor | 1×— | — | — | -85 K RON |
| 33 | 33.IMPERIAL PROCONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Vărăşeni, Comuna Răbăgani, Bihor | 0,9×▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 113,9 K RON | |
| 34 | 34.DANIDIA EXIM SRL▼ 7 | Sat Sânlazăr, Comuna Chişlaz, Bihor | 0,9×▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 35 | 35.MONAPROD ENERGY SRLnou | Municipiul Marghita, Bihor | 0,9×— | — | — | -89 K RON |
| 36 | 36.DRUMURI ORASENESTI SA▼ 10 | Municipiul Oradea, Bihor | 0,9×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 37 | 37.CARIER SRL▼ 3 | Municipiul Marghita, Bihor | 0,7×▲ 51 % | ▲ 51 % | 44,9 K RON | |
| 38 | 38.REBADI CONS SRL= | Sat Peştere, Comuna Aştileu, Bihor | 0,7×▲ 102,8 % | ▲ 102,8 % | 130,3 K RON | |
| 39 | 39.NELBOG SRL▼ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 0,6×▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 205,4 K RON | |
| 40 | 40.RAULFARM SRLnou | Municipiul Marghita, Bihor | 0,6×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 44,7 K RON | |
| 41 | 41.CONSTRUCT DRUMEŢUL SRL▼ 9 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 0,6×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 1,4 K RON | |
| 42 | 42.CONSTRUCT MOD SRL▼ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 0,6×▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 43 | 43.KUZCONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 0,5×▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 5,8 K RON | |
| 44 | 44.CONSTRUCTORUL RĂBĂGANI SRL▼ 15 | Sat Răbăgani, Comuna Răbăgani, Bihor | 0,5×▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 2,9 K RON | |
| 45 | 45.DUMTER CONSTRUCT S.R.L.▼ 6 | Sat Paleu, Comuna Paleu, Bihor | 0,5×▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 21,4 K RON | |
| 46 | 46.UTILAJ CONSTRUCT BEST SRL▼ 16 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 0,4×▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | -21,3 K RON | |
| 47 | 47.HOSTIAN SERVICE SRLnou | Sat Sântion, Comuna Borş, Bihor | 0,3×▲ 1.300 % | ▲ 1.300 % | 24,8 K RON | |
| 48 | 48.MEMORIAL EXIM SRL▼ 7 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 0,3×▲ 257,1 % | ▲ 257,1 % | 373,5 K RON | |
| 49 | 49.EXCAVIA SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 0,2×▼ 41 % | ▼ 41 % | -200,3 K RON | |
| 50 | 50.GEBRUDER HAIDER CONSTRUCT SRL▼ 10 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 0,2×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -104,2 K RON |