Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Bacău după lichiditate ridicată în 2024
57 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 19,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANDREISIM SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 19,2×▲ 135,1 % | ▲ 135,1 % | 64,4 K RON | |
| 2 | 2.ERYC & EDY FOREST SRL▲ 13 | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 8,4×▲ 322,1 % | ▲ 322,1 % | 61,2 K RON | |
| 3 | 3.SILVIRO SRLnou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 8,3×▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 15,5 K RON | |
| 4 | 4.MB PINE PROFILES SRL= | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 6,5×▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 409,2 K RON | |
| 5 | 5.ISSAFARM SRL▲ 3 | Sat Buruienişu de Sus, Comuna Brusturoasa, Bacău | 5,6×▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 69,9 K RON | |
| 6 | 6.MOLIDUL IMPEX SRL PĂNĂTĂU FILIALA BEREŞTI-TAZLĂU▲ 3 | Sat Bereşti-Tazlău, Comuna Bereşti-Tazlău, Bacău | 5,3×▲ 99,3 % | ▲ 99,3 % | 639,5 K RON | |
| 7 | 7.BEST SOFTWOOD TIMBER S.R.L.nou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 4,6×▲ 378,1 % | ▲ 378,1 % | 294,4 K RON | |
| 8 | 8.CARIBIC IMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Oneşti, Bacău | 4,5×▲ 177,9 % | ▲ 177,9 % | 226,4 K RON | |
| 9 | 9.ACATRINEI TRANS SRL▼ 3 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 3,5×▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | -46,5 K RON | |
| 10 | 10.LENPROD SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 3,5×▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -24,1 K RON | |
| 11 | 11.BARLINEK ROMÂNIA SA▼ 8 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3,1×▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 18,3 mil. RON | |
| 12 | 12.EDILCAM SRL▼ 10 | Sat Gârlenii de Sus, Comuna Gârleni, Bacău | 3×▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 11,5 K RON | |
| 13 | 13.ETNA SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,5×▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 4 K RON | |
| 14 | 14.DINGOTRANS SRL= | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 2,3×▲ 11 % | ▲ 11 % | -130,8 K RON | |
| 15 | 15.ASAN-COM SRL▲ 3 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 2,2×▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | -117,5 K RON | |
| 16 | 16.RAMNIC BUSINESS PRODUCTION SRL▲ 3 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 2,1×▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 863,6 K RON | |
| 17 | 17.FERABI FOREST SRL▼ 6 | Municipiul Moineşti, Bacău | 2×▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 146,5 K RON | |
| 18 | 18.FAGIO COM SRL▼ 5 | Sat Prăjeşti, Comuna Prăjeşti, Bacău | 2×▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 22,1 K RON | |
| 19 | 19.BOG & DAN SRL▼ 9 | Sat Brusturoasa, Comuna Brusturoasa, Bacău | 1,9×▼ 29 % | ▼ 29 % | 6,4 K RON | |
| 20 | 20.TOP-OVIROX COMEXIM SRL▲ 2 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 1,7×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 3,8 K RON | |
| 21 | 21.MITRO FOREST S.R.L.▼ 4 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 1,6×▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | -134 K RON | |
| 22 | 22.TIBANT SRL▲ 12 | Sat Bolovăniş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 1,6×▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 55,8 K RON | |
| 23 | 23.COFARO SRL▲ 2 | Sat Faraoani, Comuna Faraoani, Bacău | 1,5×▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 17,8 K RON | |
| 24 | 24.OLTPET EXIM SRL= | Sat Ghimeş, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 1,4×▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | -162,6 K RON | |
| 25 | 25.LEOPARD TRANS SRL▼ 18 | Sat Făgetu de Sus, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 1,4×▼ 54,7 % | ▼ 54,7 % | -79,2 K RON | |
| 26 | 26.B.G. EMIST COM S.R.L.▼ 6 | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 1,4×▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | -75,3 K RON | |
| 27 | 27.VICFOREST PROD SRL= | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 1,3×▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 15,5 K RON | |
| 28 | 28.BABILON LOGO S.R.L.= | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,3×0,0% | 0,0% | 82,4 K RON | |
| 29 | 29.DUKMAN-TRANS SRLnou | Sat Păltiniş, Comuna Asău, Bacău | 1,2×▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | 239,1 K RON | |
| 30 | 30.TRIFOREST SRL▼ 7 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 1,2×▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 1,9 K RON | |
| 31 | 31.DOMOKOS EMY LEMNLUX SRL= | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 1,2×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 18,7 K RON | |
| 32 | 32.MIR-ALERIM SRL▼ 2 | Sat Gârleni, Comuna Gârleni, Bacău | 1,1×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 22,1 K RON | |
| 33 | 33.SILVA VINCE FOREST SRL▲ 7 | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 1,1×▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 18,7 K RON | |
| 34 | 34.RAZI INVEST COM SRLnou | Sat Orăşa, Comuna Livezi, Bacău | 1×▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 33,9 K RON | |
| 35 | 35.LANET PRODIMPEX SRL= | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 1×▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 84,1 K RON | |
| 36 | 36.MAYA WOOD S.R.L.nou | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 1×— | — | — | 246,4 K RON |
| 37 | 37.TEMCON IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 1×▲ 8 % | ▲ 8 % | 46 K RON | |
| 38 | 38.FORMAP INVEST SRL▲ 8 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 0,9×▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 648,2 K RON | |
| 39 | 39.XX TAB SRL▼ 2 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 0,9×▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 26,9 K RON | |
| 40 | 40.SUED FOREST EXIM SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,9×▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 711,4 K RON | |
| 41 | 41.IŞTVAN-FOREST SRL▼ 5 | Sat Făget, Comuna Ghimeş-Făget, Bacău | 0,7×▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | -83,1 K RON | |
| 42 | 42.EUROBYOTA CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 0,7×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 384,4 K RON | |
| 43 | 43.EXIM-WOOD-2005 SRL▲ 10 | Sat Lupeşti, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 0,7×▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 76,4 K RON | |
| 44 | 44.DAMACRIST FOREST SRL▲ 3 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 0,6×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -253,9 K RON | |
| 45 | 45.ŞOIMUL SIM S.R.L.▼ 6 | Sat Bolătău, Comuna Zemeş, Bacău | 0,6×▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -180,1 K RON | |
| 46 | 46.NIMALEN-PROD SRL▼ 2 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 0,6×▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -100,6 K RON | |
| 47 | 47.TRANSFOREST GOLD SRL▼ 5 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 0,6×▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | -181,2 K RON | |
| 48 | 48.D.M. LEMN SRL▲ 1 | Sat Bârsăneşti, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 0,5×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 29,7 K RON | |
| 49 | 49.WOOD PLANET COMPANY SRL▼ 4 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 0,5×▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 48,9 K RON | |
| 50 | 50.DORINVEST GROUP SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 0,5×▲ 1.600 % | ▲ 1.600 % | 23,6 K RON | |
| 51 | 51.BMC SERV SRL▼ 22 | Sat Straja, Comuna Asău, Bacău | 0,5×▼ 57 % | ▼ 57 % | 503,1 K RON | |
| 52 | 52.EUROPAN WOOD SRL= | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 0,4×▲ 10 % | ▲ 10 % | -35 K RON | |
| 53 | 53.PERALDO SRL▼ 3 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 0,4×0,0% | 0,0% | 40,9 K RON | |
| 54 | 54.WOOD 2000 SRL▼ 6 | Municipiul Oneşti, Bacău | 0,1×▼ 83,1 % | ▼ 83,1 % | -603,4 K RON | |
| 55 | 55.RICH FOREST SRL▲ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 0,1×▲ 25 % | ▲ 25 % | -33,4 K RON | |
| 56 | 56.DIASAR FOREST COMPANY SRL= | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 0,1×▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 85 K RON | |
| 57 | 57.POOLY WOOD ENTERPRISE S.R.L.▲ 2 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 0×▲ 50 % | ▲ 50 % | -97,5 K RON |