Top 100 firme — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, Bacău după lichiditate ridicată în 2022
43 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 12,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AZUR ORANGE SRLnou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 12,1×— | — | 70,5 K RON | |
| 2 | 2.HRISTIANA STANDARD S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 11,3×▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | 169,3 K RON | |
| 3 | 3.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ PRESTAREA▲ 2 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 7,7×▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 19,4 K RON | |
| 4 | 4.FELBRYT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 6,7×— | — | — | 437,2 K RON |
| 5 | 5.DARELA IMPEX SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,6×▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 594,3 K RON | |
| 6 | 6.BLU MODE SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 4,6×▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 264,3 K RON | |
| 7 | 7.MR. PANTS TAILOR S.R.L.▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 4×▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 77,6 K RON | |
| 8 | 8.SILMADUM FASHION SRL▲ 2 | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 3,9×▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 361,6 K RON | |
| 9 | 9.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ FLACĂRA▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 3×▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 5,1 K RON | |
| 10 | 10.WELDING BONDING FASHION SRL▼ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,7×▼ 85,1 % | ▼ 85,1 % | 141,1 K RON | |
| 11 | 11.PESPOW EU SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,6×0,0% | 0,0% | 127,2 K RON | |
| 12 | 12.GATTI TEXTILE SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,6×▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 63,3 K RON | |
| 13 | 13.LUSI UNION SILUSI SRL▲ 9 | Sat Târgu Trotuş, Comuna Târgu Trotuş, Bacău | 2,4×▲ 16 % | ▲ 16 % | 3,6 mil. RON | |
| 14 | 14.FLOWMIRROR S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,4×▲ 526,3 % | ▲ 526,3 % | 12,1 K RON | |
| 15 | 15.SPORT LINE FASHION SRL▲ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,3×▲ 101,7 % | ▲ 101,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.CONFUDAR SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,3×▼ 12 % | ▼ 12 % | 24,2 K RON | |
| 17 | 17.ATELIER DARIA S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 2,2×▼ 87,4 % | ▼ 87,4 % | 79,9 K RON | |
| 18 | 18.CARLOTTA-CONF SRL▼ 5 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 2,1×▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 294,1 K RON | |
| 19 | 19.ATIROX SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,8×▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 329,6 K RON | |
| 20 | 20.CONDITIONAL SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,7×▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 62,6 K RON | |
| 21 | 21.LUBOSIL CONF SRL▲ 2 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 1,7×▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 333,3 K RON | |
| 22 | 22.BALDI CONF SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5×▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 23 | 23.MFB. CONF. 80 SRL▼ 14 | Sat Siretu, Comuna Săuceşti, Bacău | 1,5×▼ 67,2 % | ▼ 67,2 % | 55,2 K RON | |
| 24 | 24.INTERMEDIO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3×▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 79 K RON | |
| 25 | 25.GELEMAX COM SRL▲ 5 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 1,2×▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 26 | 26.CVS UNITED S.R.L.▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,2×▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 92,9 K RON | |
| 27 | 27.KATERINI ATELIER S.R.L.▼ 8 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 1,2×▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 170,6 K RON | |
| 28 | 28.JAD TEX SRL▼ 24 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 1,1×▼ 83,9 % | ▼ 83,9 % | 397,7 K RON | |
| 29 | 29.PROD CRESUS SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1×▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 186,7 K RON | |
| 30 | 30.RONTESA COM SRL▼ 2 | Municipiul Moineşti, Bacău | 1,1×▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -217 K RON | |
| 31 | 31.BULITEX UNIFORME S.R.L.▲ 1 | Sat Huruieşti, Comuna Huruieşti, Bacău | 1×▲ 1 % | ▲ 1 % | 95,8 K RON | |
| 32 | 32.GIPI INTERMED SRL▲ 6 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 0,8×▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | 782,3 K RON | |
| 33 | 33.SONOMA SPORTSWEAR S.R.L.▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,8×▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 11,3 K RON | |
| 34 | 34.EUROTAILORS SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,8×▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | -15,8 K RON | |
| 35 | 35.GELICONF SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,8×▲ 52 % | ▲ 52 % | 1,3 mil. RON | |
| 36 | 36.RAMIDI CONF S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,8×▲ 25 % | ▲ 25 % | 1,1 K RON | |
| 37 | 37.KALYN-CONF S.R.L.▲ 2 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 0,6×▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | 47,1 K RON | |
| 38 | 38.TREI M TRADE SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,5×▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 100,6 K RON | |
| 39 | 39.INDUSTRIES YIELD SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,4×▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 3,2 mil. RON | |
| 40 | 40.TEKNO-STYLING S.R.L.nou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 0,3×— | — | -16,6 K RON | |
| 41 | 41.CONFEZIONI NADIA SRL▼ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,3×▼ 87,1 % | ▼ 87,1 % | 52,4 K RON | |
| 42 | 42.REMAT N1 S.R.L.▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,1×▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 38,2 K RON | |
| 43 | 43.PIERRE LENIRI CONF SRL▼ 3 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 0,1×▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -259,1 K RON |