Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Argeș după lichiditate ridicată în 2024
146 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,6×, iar liderul atinge 195,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PS HOLDINGS RO SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 195,5×▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 273,8 K RON | |
| 2 | 2.ARMANO SRL▲ 1 | Sat Priboieni, Comuna Priboieni, Argeş | 175,5×▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 667 K RON | |
| 3 | 3.DANKE ASIG 004-AGENT DE ASIGURĂRI SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 127,4×▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 133,4 K RON | |
| 4 | 4.CONARG SA▼ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 80,4×▼ 63,4 % | ▼ 63,4 % | 14,6 mil. RON | |
| 5 | 5.DANIELE STAR I.F.N. SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 80,3×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 537,6 K RON | |
| 6 | 6.MCI CONCEPT SOLUTIONS SRL▲ 12 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 55×▲ 232,1 % | ▲ 232,1 % | 290,9 K RON | |
| 7 | 7.EXCHANGE BIG-DEAL SRL▲ 3 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 48,7×▲ 84,5 % | ▲ 84,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 8 | 8.ELADONA GOLD I.F.N. SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 42,7×▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 52,3 K RON | |
| 9 | 9.GOLD & SILVER COMPANY SRL▲ 15 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 36,6×▲ 229,3 % | ▲ 229,3 % | 596,7 K RON | |
| 10 | 10.ELA ASG PROSPER-AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 31,8×▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | -2,2 K RON | |
| 11 | 11.CARGO LEASING SRL▲ 4 | Municipiul Piteşti, Argeş | 31,1×▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 215,7 K RON | |
| 12 | 12.DEEA NEWINTERMED AUTO SRL▼ 5 | Oraş Mioveni, Argeş | 29,9×▼ 27 % | ▼ 27 % | 227,5 K RON | |
| 13 | 13.FAVORIT KZY EXCHANGE S.R.L.▲ 4 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 29,7×▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 279,8 K RON | |
| 14 | 14.AMADOR CREDIT SRL▼ 3 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 27,6×▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 203,7 K RON | |
| 15 | 15.LA VIŞAN CLAU - ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 15 | Sat Valea Stânii, Comuna Ţiţeşti, Argeş | 26,4×▲ 189,9 % | ▲ 189,9 % | 93,3 K RON | |
| 16 | 16.ELADONA FLORI-ŞTEF IFN SRL▲ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 25,8×▲ 152,4 % | ▲ 152,4 % | 51,6 K RON | |
| 17 | 17.ROYAL TRUST IFN S.R.L.nou | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 25,2×— | — | 1,1 mil. RON | |
| 18 | 18.AGM AMANET CONCEPT IFN SRL▲ 7 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 20,3×▲ 94,3 % | ▲ 94,3 % | 96,2 K RON | |
| 19 | 19.INTER BIG-DEAL IFN SRL▼ 11 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 19,9×▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 20 | 20.COMĂNESCU TERITORIAL INVEST SRLnou | Sat Hinţeşti, Comuna Moşoaia, Argeş | 18,4×▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 101,1 K RON | |
| 21 | 21.BRAVO-R BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 17,2×▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 47,6 K RON | |
| 22 | 22.AGM PROMPTNESS CREDIT IFN SRL= | Sat Stroeşti, Comuna Muşăteşti, Argeş | 14,9×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 49,1 K RON | |
| 23 | 23.BEST CONSULTING SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 14,9×— | — | — | 171,3 K RON |
| 24 | 24.HAGI-TUDOSE COMPANY I.F.N. SRL▼ 8 | Sat Sămara, Comuna Poiana Lacului, Argeş | 14,7×▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 32,6 K RON | |
| 25 | 25.TIARA FORTUNE ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 4 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 14,4×▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 95,7 K RON | |
| 26 | 26.PRIMERA GROUP 2006 I.F.N. SRL▼ 12 | Oraş Mioveni, Argeş | 13×▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 27 | 27.ASICOS DMC - AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 12,2×▼ 52 % | ▼ 52 % | 66,5 K RON | |
| 28 | 28.SGM TRUST INSURANCE S.R.L.nou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 11,4×▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 55 K RON | |
| 29 | 29.NBA FAST SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 11,2×▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | 150,7 K RON | |
| 30 | 30.GAM ASIG RIF S.R.L.▼ 18 | Municipiul Piteşti, Argeş | 10,7×▼ 47 % | ▼ 47 % | 220,4 K RON | |
| 31 | 31.EVALUARE DAUNE DECEBAL SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 10,5×▼ 75,4 % | ▼ 75,4 % | 117,1 K RON | |
| 32 | 32.COMPLET ASIGURĂRI TOP INVEST SRL▼ 5 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 10,3×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -14,1 K RON | |
| 33 | 33.PAVEKA FLOMAD S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 10×▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 128,3 K RON | |
| 34 | 34.FINANCIERE CARL S.R.L.▲ 23 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,7×▲ 177,3 % | ▲ 177,3 % | 5,7 mil. RON | |
| 35 | 35.SIGMA VITO NEW SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,6×— | — | 323,9 K RON | |
| 36 | 36.CAMPION MFC INSURANCE PROFESSIONAL SRLnou | Sat Glâmbocu, Comuna Bascov, Argeş | 9,3×▼ 24 % | ▼ 24 % | 133,3 K RON | |
| 37 | 37.CITY GOLD EXCHANGE S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,3×▲ 108,3 % | ▲ 108,3 % | 32 K RON | |
| 38 | 38.ERKA ASIG CONSULT SRL▲ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,3×▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 218,5 K RON | |
| 39 | 39.XTREM QUALITY INSURANCE SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 8,7×— | — | 324,8 K RON | |
| 40 | 40.PRIME CAPITAL ACTIVE S.R.L.▲ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 8,6×▲ 69 % | ▲ 69 % | 364,7 K RON | |
| 41 | 41.BRILIANT PAWNSHOP IFN SRL▲ 24 | Sat Uiasca, Comuna Bascov, Argeş | 8,4×▲ 178,2 % | ▲ 178,2 % | 568,2 K RON | |
| 42 | 42.DARASIG TOP ASISTENT ÎN BROKERAJ SRLnou | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 7,3×▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 114,8 K RON | |
| 43 | 43.ALFA TOP ASIG S.R.L.nou | Oraş Mioveni, Argeş | 6,7×▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | 162,5 K RON | |
| 44 | 44.AS CONSULTING AUTOASIG S.R.L.▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,6×▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 86,6 K RON | |
| 45 | 45.MARIA IRIS ASISTENT ÎN BROKERAJ SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,1×▼ 31 % | ▼ 31 % | 124,7 K RON | |
| 46 | 46.GEROMI INTER STAR IFN SRL▼ 11 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 6,1×▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 3,7 mil. RON | |
| 47 | 47.EMA & KSM S.R.L.▲ 34 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 6×▲ 232,2 % | ▲ 232,2 % | 140,3 K RON | |
| 48 | 48.DANYCON AUTO ASIG SRL▲ 19 | Comuna Bascov, Argeş | 5,4×▲ 98,2 % | ▲ 98,2 % | 837,6 K RON | |
| 49 | 49.NAN EUROGOLD AG IFN SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 5,2×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 55,1 K RON | |
| 50 | 50.CALIFORNIA EXCHANGE CONCEPT S.R.L.▲ 25 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 5,2×▲ 160,1 % | ▲ 160,1 % | 146 K RON | |
| 51 | 51.ASIG AUTOCOS TOTAL S.R.L.▼ 20 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 5,1×▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 42,8 K RON | |
| 52 | 52.ROYAL SHOP IFN S.R.L.▼ 9 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 5×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 53 | 53.CHIVESCU ASIG SRL▼ 17 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 4,8×▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 22,3 K RON | |
| 54 | 54.PRIME STAR ASIG-ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▼ 1 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 4,6×▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 270,5 K RON | |
| 55 | 55.DOINA GENTEA OFFICE SRL▲ 11 | Municipiul Piteşti, Argeş | 4,6×▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 786,3 K RON | |
| 56 | 56.INTERMED ASIGURĂRI WEBSALES SRL▼ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 4,5×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 75,4 K RON | |
| 57 | 57.NEW ACTIV ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 38 | Municipiul Piteşti, Argeş | 4,4×▼ 71,9 % | ▼ 71,9 % | 47,1 K RON | |
| 58 | 58.DANA INTERMED AUTOASIG SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 4,2×▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | 33,8 K RON | |
| 59 | 59.SELF FINANCIAL & CONSULTING SRL▼ 31 | Sat Glâmbocu, Comuna Bascov, Argeş | 4,2×▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 370,5 K RON | |
| 60 | 60.AMANET PAWN ADVANCE IFN S.R.L.▲ 3 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 3,9×▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 84,8 K RON | |
| 61 | 61.PAMIS AMIRO EXCHANGE SRL▼ 5 | Sat Uiasca, Comuna Bascov, Argeş | 3,8×▲ 8 % | ▲ 8 % | 222,3 K RON | |
| 62 | 62.UNITED SYSTEMS & SERVICES SRL▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,6×▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 170,8 K RON | |
| 63 | 63.TRAMI ASIG 71 S.R.L.nou | Sat Gâlceşti, Comuna Poiana Lacului, Argeş | 3,5×▼ 97,6 % | ▼ 97,6 % | 69,4 K RON | |
| 64 | 64.EXCEL ASIG BUSINESS SRL▼ 3 | Sat Bălileşti, Comuna Bălileşti, Argeş | 3,4×▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -3,2 K RON | |
| 65 | 65.GEROMI CREDEX AG IFN S.R.L.▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,2×▲ 1 % | ▲ 1 % | 1,9 mil. RON | |
| 66 | 66.VALAHIA ASISTENT BROKER DE ASIGURĂRI S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,2×▲ 100,6 % | ▲ 100,6 % | 203,5 K RON | |
| 67 | 67.MAV SAFE ASIG S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 3×▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | 159,2 K RON | |
| 68 | 68.SMART CASH AMANET S.R.L.▲ 24 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,9×▲ 109,5 % | ▲ 109,5 % | 219,8 K RON | |
| 69 | 69.NEDMAR ANDRES EXCHANGE-CASĂ DE SCHIMB VALUTAR SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,8×▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | -49,8 K RON | |
| 70 | 70.STAR AMANET CONCEPT IFN S.R.L.▲ 2 | Oraş Mioveni, Argeş | 2,8×▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 525 K RON | |
| 71 | 71.GREATEST DRIVE TEAM S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,8×— | — | — | 21,8 K RON |
| 72 | 72.DARIA MAT ASIST INSURANCE SRL▼ 32 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Argeş | 2,7×▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 124,6 K RON | |
| 73 | 73.GIMAR TOP CONSULTING SRL▼ 21 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 2,7×▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 116,1 K RON | |
| 74 | 74.LINEA CREDIT IFN S.A.▼ 5 | Sat Drăghici, Comuna Mihăeşti, Argeş | 2,7×▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 75 | 75.KARYLIN ASIG TOP SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 2,6×▼ 33 % | ▼ 33 % | 1,4 K RON | |
| 76 | 76.NEACŞU CONSULTING FINANCE SRL▼ 67 | Sat Prislopu Mic, Comuna Bascov, Argeş | 2,6×▼ 91,6 % | ▼ 91,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 77 | 77.SMART BUSINESS OFFICE MHA SRL▼ 28 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 2,6×▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 205,4 K RON | |
| 78 | 78.CONSULTANT SENIOR SRL▼ 23 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,6×▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 350,1 K RON | |
| 79 | 79.MITHRAS MANAGEMENT SRL▼ 3 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 2,6×▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 102,2 K RON | |
| 80 | 80.GEOMAR SĂMARA COMERŢ SRLnou | Sat Sămara, Comuna Poiana Lacului, Argeş | 2,5×▼ 79,8 % | ▼ 79,8 % | 35,2 K RON | |
| 81 | 81.KORADI DEL KORA I.F.N. SRL▼ 68 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 2,4×▼ 87,6 % | ▼ 87,6 % | 315,2 K RON | |
| 82 | 82.DIAMANT MATERNA IFN SRL▲ 38 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,4×▲ 1.933,3 % | ▲ 1.933,3 % | 433,2 K RON | |
| 83 | 83.ANDRA CRISEL TOP SRLnou | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 2,2×▲ 172,8 % | ▲ 172,8 % | 159 RON | |
| 84 | 84.TOTAL NEW QUALITY BROKER SRL▼ 13 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,2×▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 482,8 K RON | |
| 85 | 85.X TOP ASIG S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 2,2×— | — | — | 50,5 K RON |
| 86 | 86.BEST & SAFE 1899 ASIG - AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 14 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,1×▲ 76,3 % | ▲ 76,3 % | 1,9 K RON | |
| 87 | 87.DELUX AMANET IFN S.R.L.▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,1×▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 240,4 K RON | |
| 88 | 88.GOLDEN ACE AMANET IFN S.R.L.▼ 28 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,9×▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 399,6 K RON | |
| 89 | 89.DIAMOND BEST TEAM CREDIT CONSULTING SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,9×▼ 88,7 % | ▼ 88,7 % | 7,3 K RON | |
| 90 | 90.PROSPER AGM IFN S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,8×— | — | — | 351,1 K RON |
| 91 | 91.BRILIANT MARION IFN SRL▼ 8 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 1,8×▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 141,4 K RON | |
| 92 | 92.RALEX GOLD 2001 I.F.N. SRL▼ 1 | Loc. Mioveni, Oraş Mioveni, Argeş | 1,8×▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 440,5 K RON | |
| 93 | 93.CASA DE SCHIMB VALUTAR "PAVONE EXCHANGE" SRL▼ 54 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,8×▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 365,7 K RON | |
| 94 | 94.INVEST INTERMED GF I.F.N. SRL▼ 20 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,8×▼ 10 % | ▼ 10 % | 20,1 mil. RON | |
| 95 | 95.FINANCIAR OFFICE AG SRL▲ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,8×▲ 53 % | ▲ 53 % | 394,5 K RON | |
| 96 | 96.MASI COD NT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,8×▼ 83,4 % | ▼ 83,4 % | 125,5 K RON | |
| 97 | 97.ABSOLUT PROMPT ASIG - AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Oraş Mioveni, Argeş | 1,7×▼ 72,9 % | ▼ 72,9 % | 48 K RON | |
| 98 | 98.EG MANAGEMENT BUSINESS S.R.L.▼ 16 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,7×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 99 | 99.RYKY & KATALEYA IFN S.R.L.▲ 19 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 1,6×▲ 640,9 % | ▲ 640,9 % | 607,7 K RON | |
| 100 | 100.ASIG TECHNO PLUS STE SRL▲ 3 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 1,6×▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 181,7 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Argeș
CAEN 6492
Alte activități de creditare
66 firme · 375,7 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
170 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
19 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
44 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 10 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
7 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
9 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
14 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6491
Leasing financiar
2 firme · 267,6 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
6 firme · 108,1 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
2 firme · 58 K RON