Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Argeș după lichiditate ridicată în 2017
335 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,2×, iar liderul atinge 35×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PENSIUNEA CORA SRL▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 35×▲ 116,9 % | ▲ 116,9 % | 407,9 K RON | |
| 2 | 2.CRISTINA PROD COMIMPEX SRLnou | Sat Căpăţânenii Ungureni, Comuna Arefu, Argeş | 25,7×▲ 1.508,1 % | ▲ 1.508,1 % | 768,8 K RON | |
| 3 | 3.ADE TRAVEL AMBIENTAL SRLnou | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 18,2×— | — | — | 259,3 K RON |
| 4 | 4.PAMIS AGROIND SERV SRL▲ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,5×▲ 175,8 % | ▲ 175,8 % | 239,3 K RON | |
| 5 | 5.HORUS TOP CENTER SRL▲ 2 | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 13,4×▲ 90,2 % | ▲ 90,2 % | 53 K RON | |
| 6 | 6.ANGEMAR TOTAL SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 12,1×▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 218,6 K RON | |
| 7 | 7.SIMET BGS DIRECT SRLnou | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 12×▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 80,6 K RON | |
| 8 | 8.HAUS FENSTA SRL▲ 15 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 11×▲ 183,5 % | ▲ 183,5 % | 258,1 K RON | |
| 9 | 9.FUNNY TOP SELECT SRLnou | Sat Budeasa Mare, Comuna Budeasa, Argeş | 10,8×— | — | — | 117,7 K RON |
| 10 | 10.VISILEAN GIS 2003 SRL▼ 6 | Sat Voineşti, Comuna Lereşti, Argeş | 10,8×▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 29,5 K RON | |
| 11 | 11.ATELIER LUMA SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 10,2×— | — | — | 107,2 K RON |
| 12 | 12.CRIS-VAL 2002 SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 10×▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 116,4 K RON | |
| 13 | 13.MAVI TOP EXPERT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 9,6×▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 79,9 K RON | |
| 14 | 14.ACE ROYAL CAFE SRLnou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Argeş | 9×— | — | — | 84,6 K RON |
| 15 | 15.AURORA TOP DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 8,6×— | — | — | 386,9 K RON |
| 16 | 16.ALGEO GRILL HOUSE SRLnou | Sat Miceşti, Comuna Miceşti, Argeş | 8,3×— | — | — | 141,4 K RON |
| 17 | 17.RAVA GLOBAL INVEST SRLnou | Oraş Mioveni, Argeş | 8,1×▲ 720,2 % | ▲ 720,2 % | 138,3 K RON | |
| 18 | 18.ANDREI TOP KOKETT SRL▼ 15 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 8×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 47,5 K RON | |
| 19 | 19.ŞTEFI ANTONIA TOP SRL▼ 10 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 7,3×▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 324,4 K RON | |
| 20 | 20.CATERING SHOW SRL▲ 2 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 6,5×▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 433,9 K RON | |
| 21 | 21.MODERN FASHION SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,3×▼ 51 % | ▼ 51 % | 159,2 K RON | |
| 22 | 22.MILALEX INVEST AG SRLnou | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Argeş | 6×▲ 168,4 % | ▲ 168,4 % | 116,1 K RON | |
| 23 | 23.ALMACRIS MOL SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 5,7×▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 57,2 K RON | |
| 24 | 24.HAGI TUDOSE JUNIOR NCM SRLnou | Sat Sămara, Comuna Poiana Lacului, Argeş | 5,6×▲ 27.700 % | ▲ 27.700 % | 558,8 K RON | |
| 25 | 25.GENERAL TEX PRB SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 5,1×▲ 175,3 % | ▲ 175,3 % | 46,8 K RON | |
| 26 | 26.NEW EVENTS BY EMIANA SRLnou | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 4,7×▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 106,6 K RON | |
| 27 | 27.BELLA ITALIA CLASIC SRLnou | Oraş Mioveni, Argeş | 4,4×▲ 690,9 % | ▲ 690,9 % | 72,7 K RON | |
| 28 | 28.DAMADAWIN BRIO SRLnou | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 4,2×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 30,1 K RON | |
| 29 | 29.AFACERI PENTRU TINE SRL▲ 9 | Municipiul Piteşti, Argeş | 4,2×▲ 87,6 % | ▲ 87,6 % | 611,1 K RON | |
| 30 | 30.LIVEDY BEST FOOD SRL▲ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 4,1×▲ 81 % | ▲ 81 % | 179 K RON | |
| 31 | 31.HANUL LA VĂRU SRLnou | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 3,9×▲ 126,6 % | ▲ 126,6 % | 21,7 K RON | |
| 32 | 32.ON TIME CLUB EVENTS SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,9×▲ 110,3 % | ▲ 110,3 % | 88,5 K RON | |
| 33 | 33.PRESTIGE CONFORT SRLnou | Sat Călineşti, Comuna Călineşti, Argeş | 3,8×▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 138,2 K RON | |
| 34 | 34.PROFI LEGACY BILIARD SRL▲ 39 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 3,6×▲ 192,7 % | ▲ 192,7 % | 39,3 K RON | |
| 35 | 35.ZICA GEO 2002 SRL▼ 18 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 3,6×▼ 30 % | ▼ 30 % | 98,5 K RON | |
| 36 | 36.PIATA C SRL▼ 9 | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,5×▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 30 K RON | |
| 37 | 37.YANIS & VIKI A LA GREC SRL▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,4×▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 71,1 K RON | |
| 38 | 38.QUATTRO STAGIONI SRL▲ 141 | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,4×▲ 850 % | ▲ 850 % | 1 mil. RON | |
| 39 | 39.HERMES COMALIMENT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,3×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 86,6 K RON | |
| 40 | 40.ANA GALAXY PREST SRL▼ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,2×▲ 26 % | ▲ 26 % | 194,6 K RON | |
| 41 | 41.SELECT FAST EQUIPMENT S.R.L.▼ 22 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 3,1×▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 299,7 K RON | |
| 42 | 42.MIDUNI SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 3×▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 10,3 K RON | |
| 43 | 43.BELLA CAFFE 2006 SRL▼ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 3×▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 36,4 K RON | |
| 44 | 44.ANUŢA FOOD ACTIV SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,9×— | — | — | 22 K RON |
| 45 | 45.HAI LA NOI IDEAL SRL▼ 39 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,8×▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 163,5 K RON | |
| 46 | 46.GETICA IUSTIN SRL▲ 5 | Sat Stăneşti, Comuna Corbi, Argeş | 2,8×▲ 72,1 % | ▲ 72,1 % | 75,7 K RON | |
| 47 | 47.OLIMPEX CLUB SRL▲ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,8×▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | 305,9 K RON | |
| 48 | 48.HOTEL YAKY SRL▲ 129 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,8×▲ 643,2 % | ▲ 643,2 % | 398,4 K RON | |
| 49 | 49.AVR - RUXI 89 SRL▼ 16 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 2,6×▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 57,4 K RON | |
| 50 | 50.MADY GEO RELLY SRL▼ 11 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 2,6×▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 9 K RON | |
| 51 | 51.SOFIMAR IULIA SRL▼ 20 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,5×▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -14,4 K RON | |
| 52 | 52.CENTRO-COMPANI SRL▼ 28 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,5×▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 19,1 K RON | |
| 53 | 53.ILA TOUR SRL▼ 40 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,3×▼ 59,1 % | ▼ 59,1 % | 95,5 K RON | |
| 54 | 54.ONIX IMPEX SRL▲ 89 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,3×▲ 325,9 % | ▲ 325,9 % | 132,9 K RON | |
| 55 | 55.MIRADI CLUB 2005 SRL▲ 27 | Sat Piscani, Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 2,3×▲ 111,1 % | ▲ 111,1 % | 159,3 K RON | |
| 56 | 56.CLUB CASTEL TRIVALE SRL▲ 117 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 2,2×▲ 445 % | ▲ 445 % | 271,9 K RON | |
| 57 | 57.MADI-ROX SRL▲ 6 | Sat Ciobăneşti, Comuna Băbana, Argeş | 2,2×▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 190,5 K RON | |
| 58 | 58.PIZZERIA MICHELE EMG SRLnou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Argeş | 2,1×— | — | — | 64,8 K RON |
| 59 | 59.IVIS CRISTAL SRLnou | Sat Poiana Lacului, Comuna Poiana Lacului, Argeş | 2,1×— | — | 12,1 K RON | |
| 60 | 60.NET HOTEL CONECT RESTAURANT SRLnou | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 2,1×— | — | — | 53,4 K RON |
| 61 | 61.SHAORMA CON-TUTTO S.R.L.▼ 16 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,1×▲ 9 % | ▲ 9 % | 142 RON | |
| 62 | 62.LACTATE BRADET S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 2×— | — | — | 40 K RON |
| 63 | 63.IMPERIAL BALLROOM EVENTS SRL▼ 28 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 2×▼ 16 % | ▼ 16 % | 379,5 K RON | |
| 64 | 64.AMD CATERING GOOD TASTE SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 1,9×▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 50,1 K RON | |
| 65 | 65.MANSION DELIVERY S.R.L.▼ 15 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 1,9×▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 94,6 K RON | |
| 66 | 66.EUROBUSINESS FAMILY SRL▲ 17 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 1,9×▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 78,9 K RON | |
| 67 | 67.EUROPA SUPER MARKET SRL▲ 45 | Comuna Albota, Argeş | 1,9×▲ 149,3 % | ▲ 149,3 % | 339,4 K RON | |
| 68 | 68.TEILOR INVEST SRL▼ 36 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,8×▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 156,6 K RON | |
| 69 | 69.PANORAMIC BUSINESS SERVICES (PBS) SRL▼ 9 | Comuna Rucăr, Argeş | 1,8×▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | -111,6 K RON | |
| 70 | 70.LAUREX IMPEX SRL▲ 59 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,8×▲ 203,4 % | ▲ 203,4 % | 51,3 K RON | |
| 71 | 71.PROD COM VULTURUL SRL▼ 7 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 1,8×▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 53,6 K RON | |
| 72 | 72.SEELEN TOP DIVERS SRL▲ 12 | Sat Păcioiu, Comuna Coşeşti, Argeş | 1,7×▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | 63,4 K RON | |
| 73 | 73.LE STIL CLASIC SRL▲ 35 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 1,7×▲ 112,7 % | ▲ 112,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 74 | 74.V.V.P. NEGOIUL SRL▼ 34 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,7×▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 178,3 K RON | |
| 75 | 75.ILC SRL▲ 14 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 1,6×▲ 62 % | ▲ 62 % | 35,6 K RON | |
| 76 | 76.CRAMA BASARABILOR SRL▲ 132 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 1,6×▲ 570,8 % | ▲ 570,8 % | 54,9 K RON | |
| 77 | 77.RIOCRIS CONCEPT SRLnou | Sat Băiculeşti, Comuna Băiculeşti, Argeş | 1,6×▲ 72 % | ▲ 72 % | 51,1 K RON | |
| 78 | 78.EMIR EXPORT-IMPORT SRL▼ 58 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,6×▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | -3,7 mil. RON | |
| 79 | 79.RIFCO DACADI IMPEX SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,5×▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 79,3 K RON | |
| 80 | 80.LA NAŞU PANDELICĂ INVEST SRL▼ 5 | Sat Recea, Comuna Recea, Argeş | 1,5×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 13,5 K RON | |
| 81 | 81.VIP BET GAMES SRLnou | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 1,5×— | — | — | 23,3 K RON |
| 82 | 82.FLORIN NED DOM SRLnou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Argeş | 1,5×— | — | — | 14,8 K RON |
| 83 | 83.CLUB MC NUMBER ONE SRL▼ 21 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 1,5×▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 7,5 K RON | |
| 84 | 84.MONTAGNIA "ALBERGHI" SRL▼ 17 | Comuna Bughea de Sus, Argeş | 1,4×▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 64,5 K RON | |
| 85 | 85.S & S INVEST SRL▼ 32 | Oraş Mioveni, Argeş | 1,4×▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -15 K RON | |
| 86 | 86.STĂNCIOIU LOG RESIDENCE INN SRLnou | Sat Lereşti, Comuna Lereşti, Argeş | 1,4×▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 87 | 87.FAMILIA BĂLĂŞOIU TOTAL SRL▼ 28 | Sat Negraşi, Comuna Negraşi, Argeş | 1,4×▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 30,1 K RON | |
| 88 | 88.VALENTINA NOBLESSE SRL▲ 28 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,4×▲ 89 % | ▲ 89 % | 34,7 K RON | |
| 89 | 89.ALEX-MARCO ALADIN SRL▲ 47 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 1,4×▲ 142,1 % | ▲ 142,1 % | 558,9 K RON | |
| 90 | 90.CONSTRUMAT & VOS SRL▲ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,4×▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 169,8 K RON | |
| 91 | 91.DANIRIS EXTREME CHAMP SRL▼ 5 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 1,4×▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 26,1 K RON | |
| 92 | 92.CONCRET GENERAL CONSTRUCT SRL▲ 77 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 1,3×▲ 230 % | ▲ 230 % | 48,8 K RON | |
| 93 | 93.TRIANGLE FORUM SRL▼ 27 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 1,3×▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 9,9 K RON | |
| 94 | 94.IRAQY FRESH FOOD SRL▼ 47 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,3×▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 2 K RON | |
| 95 | 95.AS FOOD TRANSLOGISTIK SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,3×▲ 545 % | ▲ 545 % | 22,6 K RON | |
| 96 | 96.ARCIDIACONO FOOD & BEVERAGE SRL▲ 58 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 1,3×▲ 163,3 % | ▲ 163,3 % | 169,6 K RON | |
| 97 | 97.MUSCELUL SA▲ 34 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 1,3×▲ 117 % | ▲ 117 % | 298,5 K RON | |
| 98 | 98.CHITIC ŞI MILITARU SHOP SRLnou | Sat Strâmbeni, Comuna Căldăraru, Argeş | 1,3×▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | -3,5 K RON | |
| 99 | 99.GRAND GREENHOUSE TURISM SRL▲ 29 | Sat Podu Dâmboviţei, Comuna Dâmbovicioara, Argeş | 1,3×▲ 108,3 % | ▲ 108,3 % | 123,1 K RON | |
| 100 | 100.ANA ELITE SERVICES SRL▼ 23 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,2×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 101,9 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Argeș
CAEN 5610
Restaurante
306 firme · 263,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
68 firme · 205 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
144 firme · 160,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
178 firme · 103,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
47 firme · 56,5 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
229 firme · 56,5 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
50 firme · 13,5 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
8 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
10 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
14 firme · 674,6 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 376,4 K RON