Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Argeș după lichiditate ridicată în 2019
98 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 41×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.WOOD WORKS EXPORT SRL▲ 2 | Sat Valea Mare-Bratia, Comuna Bălileşti, Argeş | 41×▲ 140,6 % | ▲ 140,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.DOI BRAZI VERZI SRL▼ 1 | Sat Pietroşani, Comuna Pietroşani, Argeş | 26,1×▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 605,8 K RON | |
| 3 | 3.FORESTANA PROD SRL▼ 1 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 24,7×▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 692 K RON | |
| 4 | 4.MARIS ADINUŢA BUCVAS SRL▲ 6 | Sat Bădeşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 13×▲ 146,9 % | ▲ 146,9 % | 66 K RON | |
| 5 | 5.MĂDĂLINA EUROFOREST SRLnou | Sat Dârmăneşti, Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 9,4×▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | -105,6 K RON | |
| 6 | 6.LEMET GIN PRODUCT SRL▼ 1 | Sat Uliţa, Comuna Bălileşti, Argeş | 7,8×▼ 16 % | ▼ 16 % | 656,9 K RON | |
| 7 | 7.DANEK-RET SRL▲ 1 | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 7,4×▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 642,4 K RON | |
| 8 | 8.SILVA FORESTAR 2005 SRL▼ 1 | Sat Nămăeşti, Comuna Valea Mare Pravăţ, Argeş | 6,3×▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 18,7 K RON | |
| 9 | 9.FORESTA ARGEŞ SA▼ 3 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 6×▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 625,4 K RON | |
| 10 | 10.CODRANIM DAV SRL▲ 10 | Sat Robaia, Comuna Muşăteşti, Argeş | 5,3×▲ 150,9 % | ▲ 150,9 % | 306,5 K RON | |
| 11 | 11.APROMAR FOREST 2001 SRL▲ 54 | Sat Dealu Obejdeanului, Comuna Morăreşti, Argeş | 5,3×▲ 662,3 % | ▲ 662,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.TOREADOR EXPRES SERVICE AUTO SRL▲ 22 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 5×▲ 263 % | ▲ 263 % | 595,9 K RON | |
| 13 | 13.GATER CONCEPT PROD SRL▲ 6 | Sat Pietroşani, Comuna Pietroşani, Argeş | 3,5×▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 705,5 K RON | |
| 14 | 14.BRAV WOOD VÂLSAN SRL▲ 14 | Sat Vâlsăneşti, Comuna Muşăteşti, Argeş | 3,1×▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 360,3 K RON | |
| 15 | 15.RIF DEBIT FIN SRL▼ 3 | Sat Dâmbovicioara, Comuna Dâmbovicioara, Argeş | 3×▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 182,6 K RON | |
| 16 | 16.EXPRESIV PROMET SRL▲ 11 | Sat Dârmăneşti, Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 2,9×▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 697,4 K RON | |
| 17 | 17.GHIROM ANDREAS INVEST SRL▲ 23 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Argeş | 2,7×▲ 111,9 % | ▲ 111,9 % | 383,7 K RON | |
| 18 | 18.COVAFIL-PRECOM-LEMN SRL▲ 3 | Sat Coşeşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 2,6×▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 119,1 K RON | |
| 19 | 19.COSMIN & DEEA FOREST SRL▲ 3 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Argeş | 2,5×▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 10 K RON | |
| 20 | 20.TOPOLOGU LEMN S.R.L.▼ 6 | Sat Sălătrucu, Comuna Sălătrucu, Argeş | 2,5×▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 612,5 K RON | |
| 21 | 21.TEIA ALEXIA INVEST SRL▼ 5 | Sat Coşeşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 2,3×▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 11,2 K RON | |
| 22 | 22.COROLA & EUFRAT SRL▼ 4 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 2,2×▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 12,8 K RON | |
| 23 | 23.LSB FOREST NEW TRADE SRL▲ 2 | Sat Uliţa, Comuna Bălileşti, Argeş | 2,1×▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 472,4 K RON | |
| 24 | 24.DIMITRIS FAG 2005 SRL▲ 15 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 2,1×▲ 61,4 % | ▲ 61,4 % | 808,8 K RON | |
| 25 | 25.BUCUREL FOREST WOOD SRL▲ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2×▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 60 K RON | |
| 26 | 26.CASICO - CONFLEMN SRL▲ 11 | Sat Lăpuşani, Comuna Coşeşti, Argeş | 1,8×▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 208,1 K RON | |
| 27 | 27.ALEX & DAN PIN SRL▲ 2 | Sat Lereşti, Comuna Lereşti, Argeş | 1,7×▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 6,3 K RON | |
| 28 | 28.IANIS ŞI MIHAI STAR SRLnou | Sat Bădeşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 1,7×▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -30,1 K RON | |
| 29 | 29.LEMNRO PRODPIN 2005 SRL▼ 6 | Sat Coşeşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 1,6×▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 510,8 K RON | |
| 30 | 30.EDUARD PRODCOMTRANS SRL▲ 3 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 1,6×▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 331,2 K RON | |
| 31 | 31.MELI-RAZ TRANSPORT SRL▲ 5 | Sat Coşeşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 1,6×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 241,6 K RON | |
| 32 | 32.STORI LEMN ONE-CAR SRL▼ 2 | Sat Slobozia, Comuna Stoeneşti, Argeş | 1,6×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 10,7 K RON | |
| 33 | 33.SILVA ROM GOLDEN SRL▲ 5 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 1,6×▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 34 | 34.DIANA MARIA COM SRL▼ 2 | Comuna Domneşti, Argeş | 1,4×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 6,1 K RON | |
| 35 | 35.MIXTPRESTARI-SIMION SRL▼ 31 | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 1,3×▼ 87,3 % | ▼ 87,3 % | 81,1 K RON | |
| 36 | 36.FABRICA DE ENERGIE VERDE S.R.L.▲ 8 | Loc. Mioveni, Oraş Mioveni, Argeş | 1,3×▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 3,6 K RON | |
| 37 | 37.JNG FOREST ACTIV SRL▲ 5 | Sat Valea Hotarului, Comuna Dragoslavele, Argeş | 1,2×0,0% | 0,0% | -836 RON | |
| 38 | 38.EBANO LEMN SRL▲ 14 | Comuna Sălătrucu, Argeş | 1,2×▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 45,4 K RON | |
| 39 | 39.OGOREANU SRL▲ 16 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 1,1×▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 55,7 K RON | |
| 40 | 40.BOGANDI & MAD 2009 SRL▲ 6 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 1,1×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 7,7 K RON | |
| 41 | 41.NICO ŞTEF CORTAR MADERA SRL▼ 28 | Sat Valea Danului, Comuna Valea Danului, Argeş | 1,1×▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 184,1 K RON | |
| 42 | 42.LUC CARGO SPEDITION S.R.L.▼ 27 | Sat Lăpuşani, Comuna Coşeşti, Argeş | 1,1×▼ 56 % | ▼ 56 % | 119,4 K RON | |
| 43 | 43.S.I.P.-COM SRL= | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 1×▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 3 K RON | |
| 44 | 44.P-COM IMPORT-EXPORT SRL▼ 3 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 1×▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | -76,1 K RON | |
| 45 | 45.TREI BRAZI SRL▲ 8 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 1×▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 106,4 K RON | |
| 46 | 46.GIOVANNI TOP CHERESTA SRL▲ 12 | Sat Suslăneşti, Comuna Mioarele, Argeş | 1×▲ 21 % | ▲ 21 % | 55,1 K RON | |
| 47 | 47.GRUP DIANA FOREST SRLnou | Sat Valea Bădenilor, Comuna Stoeneşti, Argeş | 1×— | — | 60,4 K RON | |
| 48 | 48.OMF INDUSTRIAL FOREST SRL▼ 13 | Sat Albeştii Ungureni, Comuna Albeştii de Argeş, Argeş | 0,9×▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | -96,5 K RON | |
| 49 | 49.JULIA & Z SMARTIND 2017 S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 0,9×▲ 4.450 % | ▲ 4.450 % | 1,3 K RON | |
| 50 | 50.ALEXIA MARIA 2005 SRL▼ 1 | Comuna Rucăr, Argeş | 0,9×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 30,2 K RON | |
| 51 | 51.EXPOLEMN SERVSPEED SRL▼ 42 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,9×▼ 84,3 % | ▼ 84,3 % | -9,3 K RON | |
| 52 | 52.MONTAN FOREST 2002 SRL▼ 4 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 0,8×▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | -126,1 K RON | |
| 53 | 53.SANING INDUSTRY SRL▲ 14 | Sat Ciocăneşti, Comuna Călineşti, Argeş | 0,8×▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 5 K RON | |
| 54 | 54.ABRIS PLAI S.R.L.nou | Sat Poieniţa, Comuna Bălileşti, Argeş | 0,8×— | — | — | 1,9 K RON |
| 55 | 55.COMPACT WOOD PELLETS SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 0,8×▲ 7.900 % | ▲ 7.900 % | 6,5 K RON | |
| 56 | 56.PREMIER BUSINESS ZOOTEHNIC SRLnou | Sat Bădeşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,8×▲ 150 % | ▲ 150 % | 340,4 K RON | |
| 57 | 57.LELE EURO ROMAVI SRL= | Sat Stoeneşti, Comuna Stoeneşti, Argeş | 0,8×▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 758 RON | |
| 58 | 58.ELIAS MOB STAR SRL▲ 4 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 0,8×▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 404,4 K RON | |
| 59 | 59.CRISFLOR CONCRET SRL▼ 35 | Sat Dragoslavele, Comuna Dragoslavele, Argeş | 0,7×▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | 11,5 K RON | |
| 60 | 60.CERES-BRADU SRL▲ 6 | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 0,7×▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 7,3 K RON | |
| 61 | 61.YZA PALTIN FOREST SRL▼ 1 | Sat Bădeni, Comuna Stoeneşti, Argeş | 0,7×▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -9 K RON | |
| 62 | 62.DENIKWOOD RUCĂR SRL▼ 11 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 0,7×▼ 25 % | ▼ 25 % | 227,2 K RON | |
| 63 | 63.IULICĂ ŞI IONUŢ FOREST SRL▲ 9 | Sat Stoeneşti, Comuna Stoeneşti, Argeş | 0,7×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 50 K RON | |
| 64 | 64.CRIS ALPIN EXPERT SRL= | Sat Slobozia, Comuna Stoeneşti, Argeş | 0,7×▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 5,5 K RON | |
| 65 | 65.EURO PRO CONSTRUCT 2004 SRL▼ 6 | Sat Topliţa, Comuna Mălureni, Argeş | 0,7×▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | -133,2 K RON | |
| 66 | 66.CRINEX RET SRL▼ 19 | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,7×▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 150 K RON | |
| 67 | 67.AUTO TRICOT ALEX SRL▲ 9 | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 0,7×▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 140,3 K RON | |
| 68 | 68.CLAR MIH STAR SRL▲ 6 | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,7×▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 9,8 K RON | |
| 69 | 69.AIG PALTIN WOOD SRL▲ 1 | Sat Bădeni, Comuna Stoeneşti, Argeş | 0,7×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -8,9 K RON | |
| 70 | 70.IONI LIV FOREST SRL▼ 20 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,7×▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | -493,2 K RON | |
| 71 | 71.ANGEL ROBERT PRODCOM SRL▼ 26 | Sat Coteşti, Comuna Godeni, Argeş | 0,6×▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | -96,4 K RON | |
| 72 | 72.MGADIROX CONCEPT SRL▲ 13 | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,6×▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | -24,8 K RON | |
| 73 | 73.DENICAS MARIA SRL▼ 5 | Sat Gura Pravăţ, Comuna Valea Mare Pravăţ, Argeş | 0,6×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 139,3 K RON | |
| 74 | 74.CRYSTY & ADY EXPRES CRYO SRL▼ 3 | Sat Bădeni, Comuna Stoeneşti, Argeş | 0,5×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 20,2 K RON | |
| 75 | 75.PLAIUL LUNG S.R.L.nou | Sat Cândeşti, Comuna Albeştii de Muscel, Argeş | 0,5×▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | -35,7 K RON | |
| 76 | 76.ANDLOR VASILICĂ 2011 SRL▼ 7 | Sat Lăpuşani, Comuna Coşeşti, Argeş | 0,5×▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 42,4 K RON | |
| 77 | 77.COCĂ FAMILY PRODUCTION S.R.L.nou | Sat Valea Bădenilor, Comuna Stoeneşti, Argeş | 0,5×▲ 380 % | ▲ 380 % | 6 K RON | |
| 78 | 78.ANDRA ŞI ALI FOREST SRL▼ 5 | Sat Bădeni, Comuna Stoeneşti, Argeş | 0,5×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -293,1 K RON | |
| 79 | 79.SIMANDRA TOPRET 2015 SRL▼ 25 | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,5×▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | -197,3 K RON | |
| 80 | 80.BINALEXPERT MOB SRL▲ 4 | Sat Schiau, Comuna Bascov, Argeş | 0,5×▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 27,5 K RON | |
| 81 | 81.ROBAL LOGISTIC FDS SRL▼ 4 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 0,4×▼ 18 % | ▼ 18 % | 9,5 K RON | |
| 82 | 82.CYCDRAG ROLEMN SRL= | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,4×▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 74,6 K RON | |
| 83 | 83.FOREST MRK AUTOPROD S.R.L.▲ 11 | Sat Lăpuşani, Comuna Coşeşti, Argeş | 0,4×▲ 164,3 % | ▲ 164,3 % | 71,6 K RON | |
| 84 | 84.CASA NOVA SRL▲ 3 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 0,4×▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -30,5 K RON | |
| 85 | 85.ROX CAT COR 2006 SRL▲ 6 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,4×▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 2,3 K RON | |
| 86 | 86.LORENA & KARINA EXPRES SRL▲ 2 | Sat Podu Dâmboviţei, Comuna Dâmbovicioara, Argeş | 0,3×▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | -27 K RON | |
| 87 | 87.AVISAT SRL▼ 9 | Sat Slănic, Comuna Aninoasa, Argeş | 0,3×▼ 36 % | ▼ 36 % | 33,6 K RON | |
| 88 | 88.ALEX RALU IDEAL SRL▲ 1 | Sat Albeştii Ungureni, Comuna Albeştii de Argeş, Argeş | 0,3×▲ 28 % | ▲ 28 % | 33,3 K RON | |
| 89 | 89.VASILICA SILVIU LAURENTIU SRL▼ 3 | Sat Leiceşti, Comuna Coşeşti, Argeş | 0,3×▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | -213,5 K RON | |
| 90 | 90.FOREST PIETROŞANI 2005 SRLnou | Sat Pietroşani, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,3×▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -3 K RON | |
| 91 | 91.PLEY MONTAN 2003 SRL▼ 30 | Comuna Dragoslavele, Argeş | 0,2×▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | 51 K RON | |
| 92 | 92.RENA LUCIMAR SRL▼ 12 | Sat Bădeşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,2×▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | -117,7 K RON | |
| 93 | 93.DELTA COMPANY SRL▲ 2 | Sat Corbi, Comuna Corbi, Argeş | 0,2×▲ 75 % | ▲ 75 % | -78,5 K RON | |
| 94 | 94.ARGUS FOREST INTERNATIONAL SRL▼ 15 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 0,2×▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | -174,5 K RON | |
| 95 | 95.ADFORESTA INVEST 2005 SRL▲ 1 | Comuna Berevoeşti, Argeş | 0,2×▲ 50 % | ▲ 50 % | 1 K RON | |
| 96 | 96.M.T.C. SRL▼ 3 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0,1×▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -104,3 K RON | |
| 97 | 97.CONSULENŢA FASHION TRICOTON SRL▼ 5 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Argeş | 0,1×▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | -86,7 K RON | |
| 98 | 98.ANY CIUBUC CRISTIAN SRL▼ 1 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 0×▼ 50 % | ▼ 50 % | -123,5 K RON |