Top 100 firme — Tăierea și rindeluirea lemnului, Alba după lichiditate ridicată în 2017
75 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 36,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OCOALE CĂLINEASA SRL▲ 1 | Sat Ocoale, Comuna Gârda de Sus, Alba | 36,1×▲ 566,9 % | ▲ 566,9 % | 67,4 K RON | |
| 2 | 2.EUROMIDOS FOREST SRL▲ 4 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 9,4×▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | 75,6 K RON | |
| 3 | 3.CONBRAD SRLnou | Loc. Vinerea, Oraş Cugir, Alba | 6,9×▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 225,7 K RON | |
| 4 | 4.ALEXŞTEFAN PRESTSERV SRL▲ 4 | Oraş Baia de Arieş, Alba | 6,6×▲ 82,6 % | ▲ 82,6 % | -3,9 K RON | |
| 5 | 5.NELVAS SRL▲ 5 | Sat Şugag, Comuna Şugag, Alba | 6,3×▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 165 K RON | |
| 6 | 6.VANCU SRL▲ 17 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 6,2×▲ 235,3 % | ▲ 235,3 % | 16,2 K RON | |
| 7 | 7.HAN IOAN SRL▼ 6 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 6,1×▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 6,9 K RON | |
| 8 | 8.ALETRANS LARI SRLnou | Sat Lazuri, Comuna Sohodol, Alba | 5,7×▲ 42,6 % | ▲ 42,6 % | 73,1 K RON | |
| 9 | 9.WOOD DIA EXPRESS SRL▲ 6 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 4,7×▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 475,6 K RON | |
| 10 | 10.CASE & CABANE BLAJ SRL▲ 3 | Municipiul Blaj, Alba | 4,7×▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 86,6 K RON | |
| 11 | 11.DAVID PRODUCTION SRL▲ 23 | Sat Sălciua de Sus, Comuna Sălciua, Alba | 4,4×▲ 247,2 % | ▲ 247,2 % | 384,8 K RON | |
| 12 | 12.RARIDA MOLID SRL▼ 7 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 4,2×▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 93,2 K RON | |
| 13 | 13.GREEN FOREST SRLnou | Sat Mărtinie, Comuna Şugag, Alba | 3,8×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -83,9 K RON | |
| 14 | 14.FOREX SRL▼ 7 | Sat Sebeşel, Comuna Săsciori, Alba | 3,8×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -21,7 K RON | |
| 15 | 15.CODRY PYS SRL▼ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 3,6×▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 47,2 K RON | |
| 16 | 16.SOLARYS GRUP SRLnou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 3,5×▲ 7 % | ▲ 7 % | 28,5 K RON | |
| 17 | 17.INTREGALDE SRL▼ 14 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 3,3×▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 252,1 K RON | |
| 18 | 18.DOBRA ALBAC SRL▼ 6 | Sat Albac, Comuna Albac, Alba | 2,9×▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 3,3 K RON | |
| 19 | 19.MONU STAR FOREST SRL▲ 2 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 2,8×▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 130 RON | |
| 20 | 20.ANCA FOREST SRL= | Sat Doleşti, Comuna Avram Iancu, Alba | 2,4×▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 379,6 K RON | |
| 21 | 21.ALMA APUSENI SRL▼ 5 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 2,3×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 36,1 K RON | |
| 22 | 22.VASFELI FOREST S.R.L.nou | Municipiul Aiud, Alba | 2,3×— | — | — | 108,2 K RON |
| 23 | 23.SUN INDUSTRY SRL▼ 5 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 1,9×▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 23,3 K RON | |
| 24 | 24.FIN FAN FOREST SRL▼ 13 | Sat Mătişeşti, Comuna Horea, Alba | 1,9×▼ 37 % | ▼ 37 % | 2,1 K RON | |
| 25 | 25.TRANS LUP FOREST SRL▼ 8 | Sat Vâltori, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 1,8×▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 222 K RON | |
| 26 | 26.HANUL CODRUTEI SRL▲ 13 | Sat Limba, Comuna Ciugud, Alba | 1,8×▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | 147,5 K RON | |
| 27 | 27.RAVA BUSINESS S.R.L.nou | Oraş Teiuş, Alba | 1,6×▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 28,7 K RON | |
| 28 | 28.DUMIMON SRL▲ 7 | Loc. Valea Bistrii, Oraş Câmpeni, Alba | 1,5×▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 332,6 K RON | |
| 29 | 29.ANTOZIN FOREST SRL▲ 22 | Loc. Dealu Capşei, Oraş Câmpeni, Alba | 1,5×▲ 118,6 % | ▲ 118,6 % | 139,1 K RON | |
| 30 | 30.COSAN IMPEX PLUS SRL▼ 2 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Alba | 1,5×▼ 2 % | ▼ 2 % | 249,3 K RON | |
| 31 | 31.BEXA SRL▼ 22 | Sat Ciuruleasa, Comuna Ciuruleasa, Alba | 1,4×▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | 10 K RON | |
| 32 | 32.TRANSPORT-MONTANA SRL▼ 1 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 1,4×▲ 6 % | ▲ 6 % | 13 K RON | |
| 33 | 33.KYSS TRANS SRL▼ 9 | Sat Rogoz, Comuna Albac, Alba | 1,4×▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 113,5 K RON | |
| 34 | 34.FOREST CASI SRL▲ 33 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 1,4×▲ 260,5 % | ▲ 260,5 % | 115,6 K RON | |
| 35 | 35.BOCŞA FOREST SRL▼ 3 | Sat Mănăstire, Comuna Lupşa, Alba | 1,3×0,0% | 0,0% | 1,4 K RON | |
| 36 | 36.MONVASI FOREST SRL▼ 17 | Sat Izlaz, Comuna Arieşeni, Alba | 1,3×▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | -8,9 K RON | |
| 37 | 37.MOBI LEMN AIUD SRL▼ 1 | Municipiul Aiud, Alba | 1,3×▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 1,5 K RON | |
| 38 | 38.PANRO HOREA SRL▲ 11 | Sat Horea, Comuna Horea, Alba | 1,2×▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | 56,8 K RON | |
| 39 | 39.FLANDRA FOREST SRL▲ 29 | Sat Popeştii de Jos, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 1,2×▲ 286,7 % | ▲ 286,7 % | 215,6 K RON | |
| 40 | 40.CAM LĂMĂŞOAIA SRL▼ 15 | Sat Dealu Lămăşoii, Comuna Albac, Alba | 1,1×▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 5,3 K RON | |
| 41 | 41.INTERNAŢIONAL VALENTIN COMPANY SRL▼ 11 | Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu, Alba | 1×▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | -9,7 K RON | |
| 42 | 42.GEORGE & MIHAI SRL▼ 9 | Sat Şard, Comuna Ighiu, Alba | 1×▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -83,2 K RON | |
| 43 | 43.CINPROD SRL▲ 5 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 1×▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 296,5 K RON | |
| 44 | 44.ALEX COPE SRL▲ 13 | Sat Gârbova de Jos, Municipiul Aiud, Alba | 1×▲ 73,7 % | ▲ 73,7 % | 187,4 K RON | |
| 45 | 45.SELCOFAN INVEST SRLnou | Sat Şugag, Comuna Şugag, Alba | 1×▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 54,6 K RON | |
| 46 | 46.SILVYOANA SRLnou | Sat Săgagea, Comuna Poşaga, Alba | 0,9×— | — | — | 7,6 K RON |
| 47 | 47.TOP STEFANUT ILIE SRL▲ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,9×▲ 46 % | ▲ 46 % | -11,6 K RON | |
| 48 | 48.CIPTRANS IGHIU SRL▲ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,9×▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 98,6 K RON | |
| 49 | 49.SOLARYS COMPANY SRL▼ 27 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 0,9×▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | 997 RON | |
| 50 | 50.MARC PRIM SRL▼ 10 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 0,9×▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | -92,9 K RON | |
| 51 | 51.GARDIAM SRL▼ 9 | Municipiul Sebeş, Alba | 0,8×▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | -377,4 K RON | |
| 52 | 52.DAN TRANSDEBIT FOREST SRL▲ 2 | Loc. Vârşi, Oraş Câmpeni, Alba | 0,8×▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 31,1 K RON | |
| 53 | 53.SEN-FU SRL▼ 3 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 0,8×▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 88,4 K RON | |
| 54 | 54.ALREDIA SRL▼ 8 | Municipiul Aiud, Alba | 0,8×▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 55 | 55.LEGNPREST SERVICII SRL▼ 17 | Sat Poiana, Comuna Sohodol, Alba | 0,8×▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 13 RON | |
| 56 | 56.COM-STEJARUL SRL▼ 4 | Municipiul Aiud, Alba | 0,7×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 4,6 K RON | |
| 57 | 57.HECOM SRLnou | Sat Poduri-Briceşti, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 0,7×▲ 300 % | ▲ 300 % | 95,4 K RON | |
| 58 | 58.PĂŞTEŞTI WIO SRL▲ 5 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 0,6×▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | -81,8 K RON | |
| 59 | 59.WOODLAND SRL▲ 6 | Municipiul Sebeş, Alba | 0,6×▲ 55 % | ▲ 55 % | 0 RON | |
| 60 | 60.DRAGOLIV FOREST SRL▼ 16 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 0,6×▼ 38 % | ▼ 38 % | -53,9 K RON | |
| 61 | 61.DANIRAY SRL▲ 3 | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 0,6×▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 313 RON | |
| 62 | 62.DRAGOS & PAPPA REALE SRL▼ 4 | Sat Mănăstire, Comuna Lupşa, Alba | 0,5×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -31 K RON | |
| 63 | 63.ROX & AVI S.R.L.▼ 34 | Sat Poşaga de Jos, Comuna Poşaga, Alba | 0,5×▼ 63 % | ▼ 63 % | -58,5 K RON | |
| 64 | 64.KĂTĂ ANDREI FOREST SRL▼ 38 | Sat Vadu Moţilor, Comuna Vadu Moţilor, Alba | 0,5×▼ 68,6 % | ▼ 68,6 % | -63,8 K RON | |
| 65 | 65.ALCUBRO SRL▼ 10 | Municipiul Sebeş, Alba | 0,5×▼ 20 % | ▼ 20 % | 94,7 K RON | |
| 66 | 66.DML INVEST SRL▼ 4 | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 0,4×▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 2,8 mil. RON | |
| 67 | 67.ADENEUL SRL▼ 26 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 0,4×▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | -128,2 K RON | |
| 68 | 68.APUSENI TRANSIMEX SRL▼ 9 | Sat Doleşti, Comuna Avram Iancu, Alba | 0,4×▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 43,9 K RON | |
| 69 | 69.MOBILA RĂDEŞTI SRLnou | Sat Rădeşti, Comuna Rădeşti, Alba | 0,4×▼ 94,1 % | ▼ 94,1 % | 101,4 K RON | |
| 70 | 70.TOPY WOOD EXPERT SRL▼ 4 | Municipiul Aiud, Alba | 0,3×▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 199,7 K RON | |
| 71 | 71.KERS STAR SRL▼ 10 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 0,3×▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 72,2 K RON | |
| 72 | 72.PETANI FUN SRL▼ 3 | Loc. Pâclişa, Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,2×▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | -12,2 K RON | |
| 73 | 73.ALPIN EUROWOOD SRL▼ 2 | Sat Dealu Lămăşoii, Comuna Albac, Alba | 0,2×▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -325,6 K RON | |
| 74 | 74.PASMIR DOR SRLnou | Sat Ocoale, Comuna Gârda de Sus, Alba | 0,1×▼ 95,1 % | ▼ 95,1 % | -246,7 K RON | |
| 75 | 75.GEOPAL SRL▼ 3 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 0,1×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -105,2 K RON |