Top 100 firme — Activități de protecție și gardă după lichiditate ridicată în 2019
1.041 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 4,7×, iar liderul atinge 5.587,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HAPPY SECURITY S.R.L.nou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 5.587,1×— | — | — | 2,3 mil. RON |
| 2 | 2.BBK GUARD SECURITY ESCORT SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 78,1×▲ 861,3 % | ▲ 861,3 % | 3,7 mil. RON | |
| 3 | 3.DISCRET CDI SRL= | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 40,5×▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 131,4 K RON | |
| 4 | 4.BATTLE GUARD SRL▲ 4 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 36,8×▲ 85,5 % | ▲ 85,5 % | 82,1 K RON | |
| 5 | 5.ENERGO SECURENT SRL▲ 6 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 33,4×▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | -102,6 K RON | |
| 6 | 6.INTELLIGENT PROTECT GROUP SRL▲ 55 | Municipiul Craiova, Dolj | 32,7×▲ 521,3 % | ▲ 521,3 % | 215,5 K RON | |
| 7 | 7.PPS STAR PROTECT SRL▲ 35 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 18,4×▲ 195,7 % | ▲ 195,7 % | 109,8 K RON | |
| 8 | 8.SBT SECURITY SERVICE S.R.L.nou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 15,4×▼ 72 % | ▼ 72 % | 199,9 K RON | |
| 9 | 9.PUIUL AURIU S.R.L.▲ 3 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 14,4×▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 159,5 K RON | |
| 10 | 10.VANGUARD SECURITY SERVICES SRL▲ 482 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13,9×▲ 959,5 % | ▲ 959,5 % | 704,6 K RON | |
| 11 | 11.SECURITY CONS PREST SRL▲ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 13,7×▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 11,2 K RON | |
| 12 | 12.MORALEX MGA SRL▲ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13,5×▲ 129,6 % | ▲ 129,6 % | 191,5 K RON | |
| 13 | 13.HOPE SECURITY S.R.L.▲ 56 | Oraş Chitila, Ilfov | 13,4×▲ 170,3 % | ▲ 170,3 % | 72,2 K RON | |
| 14 | 14.CD SPECIAL DUBIROM SRL▲ 52 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 11,9×▲ 130,4 % | ▲ 130,4 % | 556,4 K RON | |
| 15 | 15.NMS QUALITY DEFENCE SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 10,9×— | — | — | 404,4 K RON |
| 16 | 16.SICURO INVEST SRLnou | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 10,5×— | — | -173,4 K RON | |
| 17 | 17.SSS SECURITY S.R.L.nou | Sat Dorobanţ, Comuna Aroneanu, Iaşi | 10,3×— | — | — | 508,2 K RON |
| 18 | 18.D.A.L.-SECURITY SRL▲ 17 | Municipiul Timişoara, Timiş | 10,2×▲ 49 % | ▲ 49 % | 114,3 K RON | |
| 19 | 19.UNITED SECURITY SRL▲ 264 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10,1×▲ 398,5 % | ▲ 398,5 % | 17,5 K RON | |
| 20 | 20.NAN SECURITY SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10×▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 111,4 K RON | |
| 21 | 21.DECEBAL SECURITY S.R.L.▲ 41 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 9,8×▲ 87,6 % | ▲ 87,6 % | 39,2 K RON | |
| 22 | 22.JAGUAR ESCORT SERVICE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,7×▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 29,6 K RON | |
| 23 | 23.GLOBAL SECURITY SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,2×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 33,1 K RON | |
| 24 | 24.SECURIPAD PPD SRL▲ 87 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,8×▲ 139,9 % | ▲ 139,9 % | 439,9 K RON | |
| 25 | 25.MASADA SECURITY SRL▲ 123 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,7×▲ 176,5 % | ▲ 176,5 % | 427,1 K RON | |
| 26 | 26.UPSCALE SOLUTIONS SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,4×▲ 17 % | ▲ 17 % | 1,5 mil. RON | |
| 27 | 27.LULU SECURITY 2000 S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 8,3×▲ 3.212 % | ▲ 3.212 % | 136,6 K RON | |
| 28 | 28.ENGARD SECURITY SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 8,2×▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 143,7 K RON | |
| 29 | 29.NIGHT CONTRACTOR SYSTEMS SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 8,1×▼ 4 % | ▼ 4 % | 158,9 K RON | |
| 30 | 30.AGG VIP SECURITY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,1×— | — | 145,9 K RON | |
| 31 | 31.SGP FORCE SECURITY SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8×▲ 108,6 % | ▲ 108,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 32 | 32.NEMO INVESTIGO SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8×▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 257,2 K RON | |
| 33 | 33.X SERV SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,9×▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 2 mil. RON | |
| 34 | 34.INTEGRAL PROFESIONAL SECURITY SRL▲ 175 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,9×▲ 209,8 % | ▲ 209,8 % | 137,2 K RON | |
| 35 | 35.VDG SECURITY SRL▲ 179 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,8×▲ 209,5 % | ▲ 209,5 % | -7 K RON | |
| 36 | 36.VASROM SECURITY SRL▲ 48 | Municipiul Dej, Cluj | 7,7×▲ 79 % | ▲ 79 % | 1,2 mil. RON | |
| 37 | 37.BGS EVENTS SRL▲ 329 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,5×▲ 341,8 % | ▲ 341,8 % | 397,5 K RON | |
| 38 | 38.DEXTER SECURITY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,4×— | — | — | 714 K RON |
| 39 | 39.LEON SECURITY PROTECT SRL▲ 51 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,3×▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | 107,5 K RON | |
| 40 | 40.KELL OVERSEAS SECURITY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,3×— | — | — | 181 K RON |
| 41 | 41.IMB SECURITY SYSTEMS S.R.L.▲ 398 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7×▲ 370,3 % | ▲ 370,3 % | 229,8 K RON | |
| 42 | 42.INTERGUARD PLUS SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 188,9 K RON | |
| 43 | 43.AEGIS SECURITY SERVICES SRL▲ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,8×▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 35,1 K RON | |
| 44 | 44.STRATEGIC PROTECTION GROUP SRL▲ 117 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 6,7×▲ 124,3 % | ▲ 124,3 % | 240,3 K RON | |
| 45 | 45.T.D.M. SECURITY SRL▲ 18 | Municipiul Timişoara, Timiş | 6,7×▲ 28 % | ▲ 28 % | -46,8 K RON | |
| 46 | 46.SPRINT-MOL SRL▼ 23 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 6,6×▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 106,9 K RON | |
| 47 | 47.PROTECTOR GUARD STAR SRL▲ 113 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,6×▲ 118,3 % | ▲ 118,3 % | 698,5 K RON | |
| 48 | 48.SAS ARMY SECURITY SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6,6×▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 49 | 49.SPECIAL SECURITY SERVICES SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6,5×▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 149,8 K RON | |
| 50 | 50.EVO WAY SECURITY SA▼ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,5×▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 287,2 K RON | |
| 51 | 51.SECURITY STRIKE GUARD SRL▲ 9 | Sat Dărăşti-Ilfov, Comuna Dărăşti-Ilfov, Ilfov | 6,5×▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 663,2 K RON | |
| 52 | 52.COMPANY GRUP PAZA SRL▲ 202 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,4×▲ 194,1 % | ▲ 194,1 % | 131,7 K RON | |
| 53 | 53.GERMAN PRIVATE STAFFEL SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,4×▼ 99,7 % | ▼ 99,7 % | 126,6 K RON | |
| 54 | 54.DANCOR SECURITY GUARD SRL▲ 85 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,4×▲ 94,5 % | ▲ 94,5 % | 225,3 K RON | |
| 55 | 55.GRANDE GUARD LEGION S.R.L.▲ 489 | Municipiul Oradea, Bihor | 6,4×▲ 437 % | ▲ 437 % | 217,1 K RON | |
| 56 | 56.OAŞUL SECURITY SRL▼ 37 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 6,4×▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 71 K RON | |
| 57 | 57.ULTRA FORZA SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,3×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 136,6 K RON | |
| 58 | 58.M.I. GUARDIA SRL▼ 44 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,3×▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 59 | 59.GETICA SECURITY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,1×▲ 921,7 % | ▲ 921,7 % | 79,4 K RON | |
| 60 | 60.POL - COM CARANSEBEŞ SRL▼ 8 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 6×▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 49,2 K RON | |
| 61 | 61.GILGUARD SECURITY SRL▼ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,9×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -196,4 K RON | |
| 62 | 62.BGM CONCEPT SECURITY SRL▲ 97 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,9×▲ 94,7 % | ▲ 94,7 % | 359 K RON | |
| 63 | 63.NEW V.I.P. SECURITY S.R.L.nou | Sat Sasar, Comuna Recea, Maramureş | 5,8×▼ 69,3 % | ▼ 69,3 % | 134,4 K RON | |
| 64 | 64.FAMILY SECURITY COMPANY SRL▲ 206 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,8×▲ 175,8 % | ▲ 175,8 % | 1 mil. RON | |
| 65 | 65.ROSETTI REZIDENŢIAL SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5,7×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 78 K RON | |
| 66 | 66.DIALFA SECURITY SRL▲ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,7×▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 67 | 67.UNITED SERV SECURITY SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5,7×▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 970,5 K RON | |
| 68 | 68.DANOL SECURITY SRL▲ 145 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,7×▲ 123,7 % | ▲ 123,7 % | 242,4 K RON | |
| 69 | 69.GEO TECHNO SECURITY SRL▲ 55 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 5,6×▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 70 | 70.TAM GUARD PROTECT SRL▲ 155 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,6×▲ 132,6 % | ▲ 132,6 % | 307,3 K RON | |
| 71 | 71.STRĂJERI PROTECT S.R.L.▲ 76 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 5,6×▲ 77,6 % | ▲ 77,6 % | 615,5 K RON | |
| 72 | 72.LTS SECURITY SRL▲ 94 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 5,6×▲ 89,9 % | ▲ 89,9 % | 192,3 K RON | |
| 73 | 73.RESPECT SECURITY SRL▲ 52 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,6×▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 171,4 K RON | |
| 74 | 74.COMPACT SECURITY SRL▲ 38 | Municipiul Deva, Hunedoara | 5,5×▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 370,9 K RON | |
| 75 | 75.TOTAL DEFENDER PAZĂ ȘI PROTECȚIE S.R.L.nou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 5,4×— | — | — | 545,8 K RON |
| 76 | 76.PÎNDA S S.R.L.▲ 462 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,4×▲ 347,1 % | ▲ 347,1 % | 165,3 K RON | |
| 77 | 77.L.P.M. SECURITY COMPANY SRL▲ 303 | Sat Căţelu, Comuna Glina, Ilfov | 5,4×▲ 225,5 % | ▲ 225,5 % | 272,1 K RON | |
| 78 | 78.SRA GUARD SRL▲ 166 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,3×▲ 134,2 % | ▲ 134,2 % | 80,9 K RON | |
| 79 | 79.SEMA RESIDENCE SECURITY SRL▲ 104 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5,3×▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 97,1 K RON | |
| 80 | 80.VIGILENT SECURITY TEHNIC SRL▲ 243 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 5,2×▲ 186,3 % | ▲ 186,3 % | 776,6 K RON | |
| 81 | 81.SQUADFAST SECURITY SRL▲ 326 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,2×▲ 226,4 % | ▲ 226,4 % | 59,9 K RON | |
| 82 | 82.DISCRET PAZĂ SRL▼ 7 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 5,2×▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 118,8 K RON | |
| 83 | 83.EILI SERV SISTEM PROTECT SRL▲ 230 | Sat Cioranii de Jos, Comuna Ciorani, Prahova | 5,1×▲ 171,7 % | ▲ 171,7 % | 85 K RON | |
| 84 | 84.SELFY SECURITY GUARD SRL▲ 36 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 5×▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 87,8 K RON | |
| 85 | 85.COMPLEX GUARD SRL▲ 116 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5×▲ 87,2 % | ▲ 87,2 % | 129,2 K RON | |
| 86 | 86.DIVINE SECURITY GUARD SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5×— | — | 92,5 K RON | |
| 87 | 87.ALDAST FORCE SECURITY SRL▲ 20 | Oraş Otopeni, Ilfov | 5×▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 693,9 K RON | |
| 88 | 88.TECH GUARD SRL▼ 71 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5×▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 143 K RON | |
| 89 | 89.M.N.S. SECURITY SRL▲ 346 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4,9×▲ 229,3 % | ▲ 229,3 % | 253,4 K RON | |
| 90 | 90.KOMBAT GUARD GRUP SECURITY SRL▲ 128 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,9×▲ 96,4 % | ▲ 96,4 % | 3,7 mil. RON | |
| 91 | 91.PAZIV SRL▲ 176 | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,9×▲ 133,7 % | ▲ 133,7 % | 274,9 K RON | |
| 92 | 92.FULL ALERT SRL▼ 53 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 4,9×▼ 26 % | ▼ 26 % | 273,4 K RON | |
| 93 | 93.INTERVENTION GUARD SERVICE S.R.L.▼ 23 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 4,8×▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -26 K RON | |
| 94 | 94.DETECTORS ACTIV SECURITY SRL▲ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,8×▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 279 K RON | |
| 95 | 95.BIAJ SECURITY SRL▲ 760 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 4,8×▲ 781,5 % | ▲ 781,5 % | 394,7 K RON | |
| 96 | 96.TB GUARD FORCE S.R.L.▼ 29 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,7×▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 307,6 K RON | |
| 97 | 97.ŞOIMUL SECURITI PROTECT SRL▲ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 4,7×▲ 27 % | ▲ 27 % | 1,4 mil. RON | |
| 98 | 98.VISPA GUARD SECURITY SRL▲ 198 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,7×▲ 137,6 % | ▲ 137,6 % | 380,3 K RON | |
| 99 | 99.ŞTEFAN SECURITY SRL▲ 219 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,7×▲ 151,9 % | ▲ 151,9 % | 299,6 K RON | |
| 100 | 100.ALSAF GUARD SRL▲ 107 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,7×▲ 79,5 % | ▲ 79,5 % | 87,7 K RON |