Top 100 firme — Activități ale portalurilor web după lichiditate ridicată în 2017
181 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,7×, iar liderul atinge 153,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NOLEVO SRL▲ 24 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 153,7×▲ 1.991,3 % | ▲ 1.991,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 2 | 2.APPARI INTERNET SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 77,8×▲ 70.636,4 % | ▲ 70.636,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 3 | 3.WEBINARY SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 71,2×▲ 118,5 % | ▲ 118,5 % | 505,3 K RON | |
| 4 | 4.DIGIFY BUZZ SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 64,9×— | — | — | 1 mil. RON |
| 5 | 5.QUALITY ADVERTISE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 33,2×▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 746,9 K RON | |
| 6 | 6.MOBIWEB PLUS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28×▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 298,2 K RON | |
| 7 | 7.BEE WEB SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 27,1×▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 551,1 K RON | |
| 8 | 8.CHILL MEDIA LABS S.R.L.nou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 26,8×▲ 2.878,9 % | ▲ 2.878,9 % | 381,8 K RON | |
| 9 | 9.GET BOWTIED S.R.L.▲ 12 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 26×▲ 236,2 % | ▲ 236,2 % | 540,2 K RON | |
| 10 | 10.COMES VALVES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 25,9×— | — | — | 257 K RON |
| 11 | 11.KASANOVAS SOLUTION SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21×▲ 85,2 % | ▲ 85,2 % | -84,2 K RON | |
| 12 | 12.ENTERTAINMENT MOBILE SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,1×▲ 289,6 % | ▲ 289,6 % | 4,7 K RON | |
| 13 | 13.WEB PUSH SRL▲ 16 | Municipiul Oradea, Bihor | 18×▲ 182,1 % | ▲ 182,1 % | 628,7 K RON | |
| 14 | 14.DIVAS MOBILE SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,8×▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | -163,5 K RON | |
| 15 | 15.WEBMASTERS CONSULTING SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,5×▲ 145,6 % | ▲ 145,6 % | 375,7 K RON | |
| 16 | 16.PROLINKS MEDIA SRL▼ 13 | Sat Mischii, Comuna Mischii, Dolj | 14,1×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 170,5 K RON | |
| 17 | 17.WDCOM ENDIF SRL▲ 3 | Loc. Sibiciu de Sus, Oraş Patârlagele, Buzău | 13,6×▲ 61 % | ▲ 61 % | 253,9 K RON | |
| 18 | 18.ADFIX ONLINE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 12,4×▲ 344,6 % | ▲ 344,6 % | 243,9 K RON | |
| 19 | 19.PUBLI24 DIGITAL S.R.L.▲ 49 | Municipiul Oradea, Bihor | 12×▲ 454,8 % | ▲ 454,8 % | 5,6 mil. RON | |
| 20 | 20.ADVO VALUE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,5×— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 21 | 21.BRESLO SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 11,3×▼ 88,7 % | ▼ 88,7 % | 146,6 K RON | |
| 22 | 22.LOOKOOL SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,2×▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 106,8 K RON | |
| 23 | 23.XSOF INVENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11×— | — | — | 373,7 K RON |
| 24 | 24.FREEROAD SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,5×▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 25,5 K RON | |
| 25 | 25.ATTITUDE ECOMMERCE SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9,2×▲ 515,4 % | ▲ 515,4 % | 520,3 K RON | |
| 26 | 26.HAPPY ADVERTISING SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,1×▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 260 K RON | |
| 27 | 27.DAV OPERATIONS SRL▲ 25 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 8,9×▲ 148,7 % | ▲ 148,7 % | 104,7 K RON | |
| 28 | 28.MEGA MOBILE SERVICE SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,6×▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | -262,7 K RON | |
| 29 | 29.BOHEME BELLART SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 8,5×— | — | — | 137,1 K RON |
| 30 | 30.ANA FRZ BUSINESS SRL-Dnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,5×▼ 96,5 % | ▼ 96,5 % | 153,9 K RON | |
| 31 | 31.FRONTWEB SRL▲ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 8,3×▲ 137,7 % | ▲ 137,7 % | 323,3 K RON | |
| 32 | 32.VEKTOR MARKETING SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,1×▲ 1.663 % | ▲ 1.663 % | 144,4 K RON | |
| 33 | 33.ROMEDIA ONLINE ADVERTISING S.R.L.▼ 11 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 7,7×▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 50 K RON | |
| 34 | 34.COMPANY DATA S.R.L.▼ 23 | Oraş Voluntari, Ilfov | 7,7×▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 421,5 K RON | |
| 35 | 35.BESTDATANET SRL▲ 24 | Sat Chişirid, Comuna Nojorid, Bihor | 7,6×▲ 154 % | ▲ 154 % | 625,9 K RON | |
| 36 | 36.JURNALUL DE SATU MARE S.R.L.▼ 21 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 7,6×▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 259,4 K RON | |
| 37 | 37.LAID BACK ADVERTISING SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,6×▲ 80,9 % | ▲ 80,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 38 | 38.ROMEXA ONLINE ADVERTISING SRL▼ 33 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,5×▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | -86,5 K RON | |
| 39 | 39.DM MEDIA TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 7,4×▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 97,9 K RON | |
| 40 | 40.EXPO MIXT FULL SERVIS S.R.L.▼ 26 | Sat Butea, Comuna Butea, Iaşi | 7,4×▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 3,8 mil. RON | |
| 41 | 41.CRIUS CONSULTING SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 7,1×▲ 493,3 % | ▲ 493,3 % | 141,4 K RON | |
| 42 | 42.GAME OPERATIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,9×▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | 75,2 K RON | |
| 43 | 43.STRONG POINT SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,8×▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 89,3 K RON | |
| 44 | 44.INTERIUM SRL▲ 23 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 6,5×▲ 199,1 % | ▲ 199,1 % | 81,7 K RON | |
| 45 | 45.OLIMPIC PROGRES S.R.L.▼ 17 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,4×▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 40,2 K RON | |
| 46 | 46.CPC PUBLISHING MEDIA SRLnou | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 6,1×— | — | 84,4 K RON | |
| 47 | 47.SPRINT MULTIMEDIA SRL▼ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 6,1×▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 83,2 K RON | |
| 48 | 48.SAY YES SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,9×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -56 K RON | |
| 49 | 49.ROLEGAL BUSINESS ASSISTANCE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,3×— | — | — | 211,5 K RON |
| 50 | 50.HIPO DIGITAL SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5×▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 330,1 K RON | |
| 51 | 51.SPECIAL ARAD MEDIA SRL▼ 5 | Municipiul Arad, Arad | 5×▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 71,6 K RON | |
| 52 | 52.BIBLIOTECA HAMANGIU SRL▼ 44 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,6×▼ 68,5 % | ▼ 68,5 % | 17,9 K RON | |
| 53 | 53.WORLDSOLUTIONSCOMPANY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,5×▼ 87 % | ▼ 87 % | 1,3 mil. RON | |
| 54 | 54.CONSO MEDIA GROUP SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,5×▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 189,3 K RON | |
| 55 | 55.IMMONET WEB SRL▼ 5 | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | 4,4×▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 84,4 K RON | |
| 56 | 56.BUXTON ENTERPRISES SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,2×▼ 83,1 % | ▼ 83,1 % | 84,9 K RON | |
| 57 | 57.NICO TOTAL CLEANING SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,2×▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 77,7 K RON | |
| 58 | 58.REAL ESTATE BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 66 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,2×▲ 462,2 % | ▲ 462,2 % | 257,3 K RON | |
| 59 | 59.LEVERAGE MEDIA SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,1×▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 489,7 K RON | |
| 60 | 60.EVAS SOLUTION SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,1×▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | -128 K RON | |
| 61 | 61.QUICK PANDA SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,7×▲ 76,7 % | ▲ 76,7 % | 62,3 K RON | |
| 62 | 62.SIGNIVIS SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 3,7×— | — | — | 2,9 mil. RON |
| 63 | 63.CONSECUTIV SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,6×▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 440,9 K RON | |
| 64 | 64.WEB PROJECT DESIGN SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,6×▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 13,3 K RON | |
| 65 | 65.CRIMSON GRUP SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,5×▲ 129 % | ▲ 129 % | 172,4 K RON | |
| 66 | 66.TETRAGON PUBLISHING SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,5×▼ 26 % | ▼ 26 % | 907,7 K RON | |
| 67 | 67.GLOBAL INVEST SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,4×— | — | — | 199 K RON |
| 68 | 68.DANILOR FASHION S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 3,3×▼ 84,3 % | ▼ 84,3 % | 93 K RON | |
| 69 | 69.FAPTE BUNE SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 3,2×▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | 26,8 K RON | |
| 70 | 70.ALLUA SOLUTIONS SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3×▲ 35 % | ▲ 35 % | 920,5 K RON | |
| 71 | 71.WEB LEVEL.RO S.R.L.▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,9×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 65,3 K RON | |
| 72 | 72.VENRO DIRECT SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,9×▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 80,2 K RON | |
| 73 | 73.VOGGA MOB S.R.L.nou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 2,8×▲ 2.216,7 % | ▲ 2.216,7 % | 573,9 K RON | |
| 74 | 74.VELTIS MANAGEMENT SRL▲ 34 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 2,8×▲ 185,6 % | ▲ 185,6 % | 44,6 K RON | |
| 75 | 75.HIGH CLASS TRADING FX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5×▲ 155,1 % | ▲ 155,1 % | 75 K RON | |
| 76 | 76.WEDDING BOX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5×▼ 70 % | ▼ 70 % | 49,3 K RON | |
| 77 | 77.GLOBAL BROTHER SRL▼ 54 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,5×▼ 68,1 % | ▼ 68,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 78 | 78.ROCKET WEB SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,4×▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 12,3 K RON | |
| 79 | 79.C.S.R. MEDIA LOOK ADVISING SRL▼ 4 | Sat Oleseşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 2,4×▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 240,1 K RON | |
| 80 | 80.DIRECT CONSULTING & ADVERTISING SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,4×▲ 157 % | ▲ 157 % | 5,6 K RON | |
| 81 | 81.CRESCIENT TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 1 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2,4×▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 196,4 K RON | |
| 82 | 82.PROIECT CAPLINE SRL▲ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4×▲ 130,4 % | ▲ 130,4 % | 57,7 K RON | |
| 83 | 83.ZENITH CONSULTING SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,3×▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 7 K RON | |
| 84 | 84.HALF MOON TECHNOLOGY SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2×▼ 97,5 % | ▼ 97,5 % | 127,7 K RON | |
| 85 | 85.MEDIA SKY SERV S.R.L.▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,1×▲ 120,6 % | ▲ 120,6 % | 138 K RON | |
| 86 | 86.UNITED HBZ COMPANY SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,1×▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 32,2 K RON | |
| 87 | 87.ZOOSKA NETWORK SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,1×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 32,7 K RON | |
| 88 | 88.MONDINION SRL▼ 50 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,1×▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 137,5 K RON | |
| 89 | 89.TECHNOANCOM SRL▼ 13 | Sat Luncani, Comuna Mărgineni, Bacău | 2×▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 196,3 K RON | |
| 90 | 90.RECRUITMENT DOCTOR SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2×— | — | 292,8 K RON | |
| 91 | 91.TRADEHOLDING SRL▼ 27 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2×▼ 13 % | ▼ 13 % | 16 K RON | |
| 92 | 92.RISCO SERVICII FINANCIARE SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2×▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 63,5 K RON | |
| 93 | 93.BIA OPERATIONS SRL▲ 41 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2×▲ 282,7 % | ▲ 282,7 % | 56,9 K RON | |
| 94 | 94.BEECLOUD SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,9×▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 190,6 K RON | |
| 95 | 95.ZAPO DIGITAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,9×▼ 97 % | ▼ 97 % | 199,8 K RON | |
| 96 | 96.ATELIERUL DE INTERNET SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,9×▲ 65,5 % | ▲ 65,5 % | 634,5 K RON | |
| 97 | 97.DECAGON SOLUTIONS S.R.L.▲ 13 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,9×▲ 93,8 % | ▲ 93,8 % | 604,8 K RON | |
| 98 | 98.LEADING SOFT SRL▼ 58 | Sat Feliceni, Comuna Feliceni, Harghita | 1,8×▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 48,8 K RON | |
| 99 | 99.HIRESOURCE SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7×▲ 103,6 % | ▲ 103,6 % | 51,7 K RON | |
| 100 | 100.NEXTUS SOLUTIONS SRL▲ 19 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 1,7×▲ 90,8 % | ▲ 90,8 % | 102,7 K RON |