Top 100 firme — Activități de difuzare a programelor de televiziune după lichiditate ridicată în 2018
139 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,5×, iar liderul atinge 75,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IKO ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 75,2×▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | -973,5 K RON | |
| 2 | 2.HIDDEN TV SRL▲ 1 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 59,9×▲ 91,5 % | ▲ 91,5 % | 9,3 K RON | |
| 3 | 3.BZI TV ONLINE SRLnou | Sat Borşa, Comuna Vlădeni, Iaşi | 31,8×▼ 35 % | ▼ 35 % | 408,6 K RON | |
| 4 | 4.MASS MEDIA ROMANIA DE MAINE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 31,4×▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | -4,9 mil. RON | |
| 5 | 5.TOI MEDIA SPORT SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17,1×▲ 1.247,2 % | ▲ 1.247,2 % | 223,2 K RON | |
| 6 | 6.NASTY TELSAT SRL▼ 2 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 15,7×▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 55,9 K RON | |
| 7 | 7.TOP BBB VIDEO SRL= | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 12,4×▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 45,2 K RON | |
| 8 | 8.MYTY SAT PRODCOMIMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Craiova, Dolj | 11,5×▲ 232,1 % | ▲ 232,1 % | 368,1 K RON | |
| 9 | 9.IMART PRODUCTION SRL▼ 1 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 11,2×▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 123,5 K RON | |
| 10 | 10.DIPLOMATIC TVR PRES SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9×▲ 128,8 % | ▲ 128,8 % | 8,4 K RON | |
| 11 | 11.VICTORY PARTNERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,2×▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 61,9 K RON | |
| 12 | 12.CABLU TV NET SRL▲ 42 | Sat Grumăzeşti, Comuna Grumăzeşti, Neamţ | 7,8×▲ 560,2 % | ▲ 560,2 % | 49,9 K RON | |
| 13 | 13.TELE PLUS N M SRL▲ 31 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 7,6×▲ 475 % | ▲ 475 % | 827,1 K RON | |
| 14 | 14.SMALL IS BEAUTIFUL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,4×▲ 25 % | ▲ 25 % | 68,2 K RON | |
| 15 | 15.PIXEL MEDIA SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,3×▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | 271,4 K RON | |
| 16 | 16.TELEVIZIUNEA PUTNA SRL▲ 8 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 5,7×▲ 112,2 % | ▲ 112,2 % | 34,8 K RON | |
| 17 | 17.M.G.R. ADVERTISING SRL▲ 2 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 5,3×▲ 37 % | ▲ 37 % | 35,2 K RON | |
| 18 | 18.UCASIN PREST S.R.L.▼ 7 | Sat Aldeşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 4,7×▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 82 K RON | |
| 19 | 19.DIGITAL VISION SRL▼ 7 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 4,3×▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 417,9 K RON | |
| 20 | 20.B & B TELECOMUNICATII SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 3,9×▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | 76,4 K RON | |
| 21 | 21.RAC SRL FILIALA RODNA▼ 11 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 3,6×▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | -79,8 K RON | |
| 22 | 22.PAX MEDIA SRL▲ 81 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,6×▲ 765,9 % | ▲ 765,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.REGIONAL NETWORK TELEVISIONS SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,3×▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | 171,2 K RON | |
| 24 | 24.CENTRO MEDIA NEWS SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 3,2×▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 31,5 K RON | |
| 25 | 25.CAIO MEDIA SRL▲ 60 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3×▲ 353,7 % | ▲ 353,7 % | 102,2 K RON | |
| 26 | 26.TURNER BROADCASTING SYSTEM ROMANIA SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3×▼ 45 % | ▼ 45 % | 68,1 K RON | |
| 27 | 27.ACUM TV SRL▲ 19 | Municipiul Oneşti, Bacău | 2,9×▲ 121,5 % | ▲ 121,5 % | 59,2 K RON | |
| 28 | 28.DISCOVERY ROMANIA SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9×▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 3,6 mil. RON | |
| 29 | 29.GETEVE SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 2,8×▼ 86,3 % | ▼ 86,3 % | 154,2 K RON | |
| 30 | 30.TERRA SAT SRL▼ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 2,8×▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 78,5 K RON | |
| 31 | 31.THEMIS MEDIA & PR SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,7×▲ 2.390,9 % | ▲ 2.390,9 % | 349,9 K RON | |
| 32 | 32.IT SIGNET SRL▲ 28 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 2,7×▲ 160 % | ▲ 160 % | 85,1 K RON | |
| 33 | 33.CLAS MEDIA SRL▲ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 2,6×▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 554,1 K RON | |
| 34 | 34.NEW TREND MEDIA SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,6×▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | -107,5 K RON | |
| 35 | 35.MEDIA PRO COMUNICATION SRL▼ 19 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 2,6×▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 2 K RON | |
| 36 | 36.SERVICII PUBLICE PODARI SRL▼ 30 | Sat Podari, Comuna Podari, Dolj | 2,5×▼ 77,3 % | ▼ 77,3 % | -119,7 K RON | |
| 37 | 37.MEDIA EST VISION SRL▼ 7 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 2,4×▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 103,2 K RON | |
| 38 | 38.C & E CO SRL▼ 16 | Oraş Flămânzi, Botoşani | 2,3×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -32,1 K RON | |
| 39 | 39.ETNO FOLCLOR MEDIA SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,2×▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 1 mil. RON | |
| 40 | 40.LAGUNA SRL▲ 10 | Sat Stănileşti, Comuna Stănileşti, Vaslui | 2,2×▲ 72,8 % | ▲ 72,8 % | 203,3 K RON | |
| 41 | 41.ABC PLUS MEDIA SA▲ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 2×▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 4,5 mil. RON | |
| 42 | 42.REAL TOP MEDIA TV SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2×▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 601,2 K RON | |
| 43 | 43.ANTENA 3 SA▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,8×▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 8 mil. RON | |
| 44 | 44.MUSIC CHANNEL SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,8×▲ 81 % | ▲ 81 % | 877,5 K RON | |
| 45 | 45.SOCIETATEA ROMANA DE TELEVIZIUNE▼ 4 | Sectorul 1 al Municipiului Bucuresti, Bucureşti | 1,8×▲ 25 % | ▲ 25 % | 2 mil. RON | |
| 46 | 46.2 PE STICLA SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,7×▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 14,5 K RON | |
| 47 | 47.CEE BROADCASTING CO. SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,7×▲ 160,9 % | ▲ 160,9 % | 203 K RON | |
| 48 | 48.SENSO TV SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,6×▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 49 | 49.HINGSAT COMUNICATION SRL▼ 18 | Sat Havârna, Comuna Havârna, Botoşani | 1,6×▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | -66,4 K RON | |
| 50 | 50.ANTENA TV GROUP SA▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6×▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 62,7 mil. RON | |
| 51 | 51.CLEVER MEDIA NETWORK SRL▲ 36 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5×▲ 126,9 % | ▲ 126,9 % | 3,9 mil. RON | |
| 52 | 52.CVINTET TE-RA SRL▼ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,5×▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 38,4 K RON | |
| 53 | 53.TV GUIDE SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5×▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 159,8 K RON | |
| 54 | 54.MEDIA ZONE UNU HD SRL▲ 7 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,5×▲ 40 % | ▲ 40 % | 100,7 K RON | |
| 55 | 55.MI.MA.PROD-PAN SRL▲ 41 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,5×▲ 180,8 % | ▲ 180,8 % | 93,4 K RON | |
| 56 | 56.DIRECT MEDIA CORPORATION SRL▲ 18 | Municipiul Slatina, Olt | 1,5×▲ 64 % | ▲ 64 % | 206,9 K RON | |
| 57 | 57.DDANYSAT UNIVERSAL SRL▲ 11 | Sat Vâlcăneşti, Comuna Vâlcăneşti, Prahova | 1,5×▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 423,9 K RON | |
| 58 | 58.ARGEŞPOPULAR TV STUDIO SRLnou | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 1,4×▲ 351,6 % | ▲ 351,6 % | 29,1 K RON | |
| 59 | 59.INTERNAŢIONAL OLISAT SRL▲ 14 | Sat Sănduleni, Comuna Sănduleni, Bacău | 1,4×▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 470,6 K RON | |
| 60 | 60.MEDIA CENTER SRL▼ 23 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 1,4×▼ 21 % | ▼ 21 % | 1,3 K RON | |
| 61 | 61.DIREKT MEDIA HBC SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4×▲ 134,5 % | ▲ 134,5 % | 9,7 K RON | |
| 62 | 62.ANTENA 1 DEVA SRL▲ 35 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,3×▲ 173,5 % | ▲ 173,5 % | 118,8 K RON | |
| 63 | 63.TALOS INSURANCE CONSULTING SRLnou | Sat Jac, Comuna Creaca, Sălaj | 1,3×▲ 184,8 % | ▲ 184,8 % | 27,8 K RON | |
| 64 | 64.TURDA TV SRL▲ 3 | Municipiul Turda, Cluj | 1,3×▲ 33 % | ▲ 33 % | 27,8 K RON | |
| 65 | 65.FREESAT SRL▼ 22 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,3×▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -12,8 K RON | |
| 66 | 66.CINEL SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,2×▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 120,2 K RON | |
| 67 | 67.ENERO PROD SRL▼ 15 | Municipiul Slatina, Olt | 1,2×▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -2,4 K RON | |
| 68 | 68.TEMATIC CABLE SRL▼ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,2×▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 69 | 69.DOQ MEDIA TV SRL▲ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,1×▲ 27 % | ▲ 27 % | 862,8 K RON | |
| 70 | 70.STANDARD QM SRL▲ 31 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1,1×▲ 154,6 % | ▲ 154,6 % | 141,6 K RON | |
| 71 | 71.NORTEL SAT SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,1×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -2,8 K RON | |
| 72 | 72.FISHING & HUNTING TEMATIC SRL▼ 46 | Municipiul Oradea, Bihor | 1×▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 156,1 K RON | |
| 73 | 73.SEMITECH SRL▲ 36 | Municipiul Bacău, Bacău | 1×▲ 180,6 % | ▲ 180,6 % | 270,9 K RON | |
| 74 | 74.MOOZ TV SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1×▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 411,8 K RON | |
| 75 | 75.VEZI TELEVIZIUNE SRL▲ 25 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1×▲ 117,8 % | ▲ 117,8 % | 134,3 K RON | |
| 76 | 76.GPS INFO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,9×▼ 23 % | ▼ 23 % | -9,4 K RON | |
| 77 | 77.DOBROGEA MEDIA SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,9×▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | -164,4 K RON | |
| 78 | 78.DOGAN MEDIA INTERNATIONAL SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,9×▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 10,9 mil. RON | |
| 79 | 79.TV OLTENIA SRL▲ 9 | Municipiul Craiova, Dolj | 0,8×▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 516 RON | |
| 80 | 80.INTER-MEDIA SRL▼ 32 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,8×▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | -88,9 K RON | |
| 81 | 81.ATELIERELE CULTURALE TIMISOARA SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,8×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 831 RON | |
| 82 | 82.TV SAT 2002 SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 0,8×▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 2 mil. RON | |
| 83 | 83.LOW SALT S.R.L.nou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 0,8×▲ 558,3 % | ▲ 558,3 % | 37,2 K RON | |
| 84 | 84.MIHAI MORAR CREATIVE SHOP SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 0,8×▲ 85,4 % | ▲ 85,4 % | 203,7 K RON | |
| 85 | 85.DORITHEA MEDIA SRL▼ 27 | Municipiul Roman, Neamţ | 0,7×▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | -5,3 K RON | |
| 86 | 86.CONSULT MEDIA GROUP SRL▼ 3 | Oraş Breaza, Prahova | 0,7×▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 13,6 K RON | |
| 87 | 87.B1 TV CHANNEL SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,7×▲ 111,8 % | ▲ 111,8 % | 5,8 mil. RON | |
| 88 | 88.DEYVID COM SRL▲ 2 | Sat Pânceşti, Comuna Pânceşti, Bacău | 0,7×▲ 19 % | ▲ 19 % | 552,3 K RON | |
| 89 | 89.RTV PROPERTIES MANAGEMENT SRL▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,7×▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | -250,6 K RON | |
| 90 | 90.GLIGA COMIMPEX SRL▼ 35 | Municipiul Reghin, Mureş | 0,7×▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 577,8 K RON | |
| 91 | 91.ALFA-OMEGA TV PRODUCTION SRL▼ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,6×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -59,2 K RON | |
| 92 | 92.NOVA AS SRL▼ 21 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0,6×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -74,4 K RON | |
| 93 | 93.3G PERSONAL SRLnou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 0,6×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 39,4 K RON | |
| 94 | 94.INFINIT TV SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,6×▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 732 RON | |
| 95 | 95.R.G. TELECOM MEDIA SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,6×▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 329,2 K RON | |
| 96 | 96.SUD MEDIA PRODUCTION SRL▼ 15 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 0,6×▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | -111,5 K RON | |
| 97 | 97.ACTIV TV SRL▼ 77 | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Iaşi | 0,6×▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | -72,6 K RON | |
| 98 | 98.NOVA PRESS SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 0,6×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 9 K RON | |
| 99 | 99.TELEVIZIUNEA REGHIN SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 0,5×▲ 172,2 % | ▲ 172,2 % | 108 K RON | |
| 100 | 100.MEDIA & POLITICS CONSULTING SRL▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,5×▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | -55,2 K RON |