Top 100 firme — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare după lichiditate ridicată în 2011
4.048 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5,5×, iar liderul atinge 49,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KAYA AHŞAP INVEST SRL▲ 592 | Sat Copăcel, Comuna Hârseni, Braşov | 49,4×▲ 2.969,6 % | ▲ 2.969,6 % | 496,6 K RON | |
| 2 | 2.ELCOMPRIS IMPEX SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 49,4×▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 94,3 K RON | |
| 3 | 3.ANDRID SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 49,3×▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 24,2 K RON | |
| 4 | 4.MONTAINYDI-EXIMCO SRL▲ 141 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 38,4×▲ 946,6 % | ▲ 946,6 % | -89,3 K RON | |
| 5 | 5.UNITED CEMENT GROUP SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 37,7×▲ 186,7 % | ▲ 186,7 % | -16,9 K RON | |
| 6 | 6.OLOOM GROUP SRL▲ 267 | Municipiul Piteşti, Argeş | 35,3×▲ 1.300,4 % | ▲ 1.300,4 % | 129,3 K RON | |
| 7 | 7.AYO GROUP IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Craiova, Dolj | 22,6×▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 16,1 K RON | |
| 8 | 8.SAVIPLAST SRL▲ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 22,1×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 575,3 K RON | |
| 9 | 9.IONTOM SRL▲ 77 | Municipiul Beiuş, Bihor | 21,7×▲ 320,5 % | ▲ 320,5 % | 622,3 K RON | |
| 10 | 10.OLTSILVA COM SRLnou | Sat Leghin, Comuna Pipirig, Neamţ | 20,6×▼ 61,2 % | ▼ 61,2 % | 2,9 K RON | |
| 11 | 11.EUROLOGISTIC SRL▲ 27 | Municipiul Oradea, Bihor | 20,2×▲ 154 % | ▲ 154 % | 16,3 K RON | |
| 12 | 12.CRELAN SRL▼ 4 | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 20,1×▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | -323,8 K RON | |
| 13 | 13.DEMAX SRL▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 20,1×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 66,5 K RON | |
| 14 | 14.MARCOSISAM SRL▲ 122 | Sat Urzica, Comuna Sineşti, Vâlcea | 18,3×▲ 372,9 % | ▲ 372,9 % | 128,5 K RON | |
| 15 | 15.MIDOMAR GROUP EXIM SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18×▲ 159,2 % | ▲ 159,2 % | 950 RON | |
| 16 | 16.NICOS TRADING CO SRL▲ 319 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,8×▲ 696 % | ▲ 696 % | 140,9 K RON | |
| 17 | 17.MEHLHOLZ SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,5×▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 62,1 K RON | |
| 18 | 18.FEROM TRAINING SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17,1×— | — | 188,6 K RON | |
| 19 | 19.VALACHIA C B IMPEX SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,1×▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | -14,7 K RON | |
| 20 | 20.BEST CONSTRUCT GRUP SRL▲ 79 | Municipiul Piteşti, Argeş | 15,4×▲ 233,5 % | ▲ 233,5 % | 577,7 K RON | |
| 21 | 21.LIDER SERVICII SRL▲ 81 | Municipiul Suceava, Suceava | 15,2×▲ 230,8 % | ▲ 230,8 % | 335,7 K RON | |
| 22 | 22.MATEO CONSTRUCT SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14,6×▲ 87,3 % | ▲ 87,3 % | 331,6 K RON | |
| 23 | 23.SIMELLA DISTRI-PROD SRL▲ 260 | Sat Archiş, Comuna Archiş, Arad | 14,3×▲ 480,9 % | ▲ 480,9 % | 132,2 K RON | |
| 24 | 24.STON COM SIN SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,1×— | — | — | 136,3 K RON |
| 25 | 25.STELCATI SRL▲ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 14,1×▲ 68,3 % | ▲ 68,3 % | 87,8 K RON | |
| 26 | 26.SIMOPALETA SRL▲ 1 | Sat Leordeni, Comuna Gheorghe Doja, Mureş | 13,7×▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | -43,3 K RON | |
| 27 | 27.ROMFAG COMPROD SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,7×▲ 57 % | ▲ 57 % | 68,4 K RON | |
| 28 | 28.EUROTIMBER S.E. SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,3×▼ 96,6 % | ▼ 96,6 % | 450 K RON | |
| 29 | 29.ADORNES SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12,9×▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 69,3 K RON | |
| 30 | 30.ADFIN CONSULTING SRL▲ 214 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,9×▲ 379,9 % | ▲ 379,9 % | 21,6 K RON | |
| 31 | 31.SANEX COMIMPEX SRL▼ 16 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 12,7×▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 11 K RON | |
| 32 | 32.MORAVA SERV SRL▲ 105 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 12×▲ 213,1 % | ▲ 213,1 % | 18,3 K RON | |
| 33 | 33.MAGYPROD SRL▲ 73 | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 11,9×▲ 161,5 % | ▲ 161,5 % | 453 RON | |
| 34 | 34.SILVADOR FOREST SRL▲ 6 | Loc. Făget, Oraş Făget, Timiş | 11,5×▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 2 mil. RON | |
| 35 | 35.DRIAL SRL▲ 8 | Municipiul Lugoj, Timiş | 11,4×▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 166 K RON | |
| 36 | 36.SIMBOL R.D. SRL▼ 1 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 11,1×▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 10,9 K RON | |
| 37 | 37.ISPAS MATCONS SRL▼ 30 | Municipiul Slatina, Olt | 11×▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 180,4 K RON | |
| 38 | 38.MACO SISTEME DE FERONERIE SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,3×▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 1 mil. RON | |
| 39 | 39.AXA PLAST INVEST SRL▲ 27 | Municipiul Dej, Cluj | 10,1×▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | 106,9 K RON | |
| 40 | 40.FIBREX DISTRIBUTION SRL▲ 145 | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 10,1×▲ 228,3 % | ▲ 228,3 % | 62,6 K RON | |
| 41 | 41.ANGECO SRL▼ 15 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 10×▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 1,1 K RON | |
| 42 | 42.REMCONS TRADE SRL▲ 50 | Municipiul Braşov, Braşov | 9,9×▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 144,9 K RON | |
| 43 | 43.RE DOX SRL▲ 19 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 9,9×▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 46,2 K RON | |
| 44 | 44.TERAN GRUP SRL▲ 233 | Municipiul Câmpina, Prahova | 9,8×▲ 291,2 % | ▲ 291,2 % | 13,9 K RON | |
| 45 | 45.ALBERO COM SRL▲ 52 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vâlcea | 9,6×▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 24,9 K RON | |
| 46 | 46.TINION-SERV SRL▲ 49 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 9,4×▲ 97,1 % | ▲ 97,1 % | 163,6 K RON | |
| 47 | 47.CORAMET IMPORT EXPORT SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,4×▲ 22 % | ▲ 22 % | 2,3 mil. RON | |
| 48 | 48.M&DARIO COM SRL▲ 31 | Municipiul Timişoara, Timiş | 9,3×▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 49 | 49.BITUMEN S.R. CONSULT SRL▲ 16 | Comuna Berceni, Prahova | 8,8×▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 132,7 K RON | |
| 50 | 50.AUSTRO-HAUS SRL▲ 474 | Sat Călineşti, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 8,4×▲ 389,5 % | ▲ 389,5 % | 2,9 K RON | |
| 51 | 51.PITURA SV SRL▲ 324 | Municipiul Suceava, Suceava | 8,1×▲ 287,6 % | ▲ 287,6 % | 934,2 K RON | |
| 52 | 52.SILVA IMPEX SRL▲ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,1×▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | 109,5 K RON | |
| 53 | 53.ERBI PRODCOM SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 8,1×▲ 310,2 % | ▲ 310,2 % | 215,2 K RON | |
| 54 | 54.ADEC INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,1×▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 108,8 K RON | |
| 55 | 55.D. GROUP SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,9×▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | -1,3 K RON | |
| 56 | 56.TRIOCOM SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,8×▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 69,2 K RON | |
| 57 | 57.PAD-SILVA SRLnou | Sat Fârdea, Comuna Fârdea, Timiş | 7,8×▼ 90,4 % | ▼ 90,4 % | 10,3 K RON | |
| 58 | 58.ROKA Import Export SRL▲ 2.987 | Oraş Otopeni, Ilfov | 7,7×▲ 1.146,8 % | ▲ 1.146,8 % | -140 K RON | |
| 59 | 59.SERVICE RAPID MINEL SRL▲ 23 | Municipiul Timişoara, Timiş | 7,6×▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | -37 K RON | |
| 60 | 60.IFTODE UNIVERSAL SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,5×▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 689,1 K RON | |
| 61 | 61.NITA ORIENT SNC▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 7,5×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -267,5 K RON | |
| 62 | 62.CERVITA INDUSTRI SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,5×— | — | — | 178,8 K RON |
| 63 | 63.INTERMEDIAS SRL▲ 206 | Municipiul Zalău, Sălaj | 7,4×▲ 191,3 % | ▲ 191,3 % | -36,4 K RON | |
| 64 | 64.SORIN CONSULTING SRL▲ 105 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 7,4×▲ 120,6 % | ▲ 120,6 % | 287,2 K RON | |
| 65 | 65.ROOFI MATCON SRL▲ 90 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,3×▲ 106 % | ▲ 106 % | 130,7 K RON | |
| 66 | 66.ALEXIM EDIT SRL▲ 54 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,2×▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | -15,4 K RON | |
| 67 | 67.ALI IMPEX 86 SRL▲ 89 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,2×▲ 103,4 % | ▲ 103,4 % | -5,1 K RON | |
| 68 | 68.LUCANIK SRL▼ 65 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,1×▼ 68 % | ▼ 68 % | 197,2 K RON | |
| 69 | 69.FOREXIM INTERNATIONAL TRADING SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,1×▼ 6 % | ▼ 6 % | 255,7 K RON | |
| 70 | 70.BUHAIANU IMPEX SRL▲ 64 | Municipiul Suceava, Suceava | 7×▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 397,6 K RON | |
| 71 | 71.DECORA DISTRIBUTION SRL▲ 167 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,9×▲ 152,6 % | ▲ 152,6 % | -589,8 K RON | |
| 72 | 72.MIVA FOTO SRL▼ 49 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 6,8×▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 111,3 K RON | |
| 73 | 73.POLNEBO SRL▼ 41 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 6,8×▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 962,3 K RON | |
| 74 | 74.EURO DEKA GROUP SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 6,7×▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 29,8 K RON | |
| 75 | 75.HIDROTEC LINE SRL▲ 50 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,7×▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | -15,6 K RON | |
| 76 | 76.SIBAR ANTON SRLnou | Sat Poienarii Apostoli, Comuna Gorgota, Prahova | 6,7×▲ 141,3 % | ▲ 141,3 % | 28,9 K RON | |
| 77 | 77.V & M MATCONSTRUCT SRL▲ 39 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 6,6×▲ 54 % | ▲ 54 % | 99,5 K RON | |
| 78 | 78.STEFI-TRANS SRL▼ 26 | Municipiul Câmpina, Prahova | 6,5×▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -38,4 K RON | |
| 79 | 79.EXFORCARPAT SRLnou | Sat Smârdan, Comuna Smârdan, Galaţi | 6,4×▲ 90,8 % | ▲ 90,8 % | 96,3 K RON | |
| 80 | 80.ADISMET SRL▲ 32 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,3×▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 51,4 K RON | |
| 81 | 81.IRIS ARMONIA SRL▼ 64 | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 6,3×▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | -3,6 K RON | |
| 82 | 82.IOS WIK PRODCOM SRLnou | Sat Gura Putnei, Comuna Putna, Suceava | 6,2×▲ 40 % | ▲ 40 % | 67,3 K RON | |
| 83 | 83.GO BIG SRL▲ 64 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,2×▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | 184,7 K RON | |
| 84 | 84.INTERMEDIA TRUST SRL▲ 126 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,1×▲ 109,6 % | ▲ 109,6 % | 113,1 K RON | |
| 85 | 85.RDCONS SRL▼ 48 | Loc. Iernut, Oraş Iernut, Mureş | 6,1×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 38,6 K RON | |
| 86 | 86.FOREVER CONSTRUCT SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 6,1×▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 104,7 K RON | |
| 87 | 87.PORTZO CERAM SRL▲ 1.916 | Sat Pildeşti, Comuna Cordun, Neamţ | 6×▲ 547,3 % | ▲ 547,3 % | 8,1 K RON | |
| 88 | 88.LUKMIR FURNIRE SRL▼ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,9×▲ 7 % | ▲ 7 % | 39,6 K RON | |
| 89 | 89.CHIREA 2008 SRL▲ 131 | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 5,9×▲ 105,9 % | ▲ 105,9 % | 47,5 K RON | |
| 90 | 90.METALE INTERNATIONAL SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,9×▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 9,7 mil. RON | |
| 91 | 91.MOLDO INDUSTRIAL GROUP SRL▼ 8 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 5,8×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 4,5 K RON | |
| 92 | 92.NICRO-MIC SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,8×▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | 73,3 K RON | |
| 93 | 93.GLOBAL TRADE SRL▼ 15 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 5,8×▲ 8 % | ▲ 8 % | -95,5 K RON | |
| 94 | 94.DAVID COM-PRESTSERV SRL▲ 71 | Comuna Clinceni, Ilfov | 5,8×▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 3,1 K RON | |
| 95 | 95.RBT CENTRU DE VANZARI SAnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,7×— | — | — | 28,7 K RON |
| 96 | 96.DOCA CONSTRUCT SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,6×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 546 K RON | |
| 97 | 97.SILCRIMAR SRL▼ 29 | Sat Dudeştii Noi, Comuna Dudeştii Noi, Timiş | 5,6×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 16,7 K RON | |
| 98 | 98.CONSIROUT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,5×▲ 318,9 % | ▲ 318,9 % | 100,6 K RON | |
| 99 | 99.STEMATCO INVEST SRL▲ 569 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,5×▲ 265,6 % | ▲ 265,6 % | 26,1 K RON | |
| 100 | 100.A.G. PETZETAKIS ROMANIA SRL▼ 43 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,5×▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -179,5 K RON |