Top 100 firme — Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții după lichiditate ridicată în 2023
195 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,3×, iar liderul atinge 63×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OMEGA FORAJ SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 63×▲ 335,6 % | ▲ 335,6 % | 54,9 K RON | |
| 2 | 2.TURACO CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 43×▲ 5.414,1 % | ▲ 5.414,1 % | 892,6 K RON | |
| 3 | 3.ANSIB GRUP SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 31,7×▲ 260,4 % | ▲ 260,4 % | 304,5 K RON | |
| 4 | 4.RAPID COMPLEX SRL▲ 18 | Sat Negraia, Comuna Pesceana, Vâlcea | 22,6×▲ 277,1 % | ▲ 277,1 % | 9,3 mil. RON | |
| 5 | 5.FOR ROAD SRL▲ 49 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 21×▲ 725,6 % | ▲ 725,6 % | 158,9 K RON | |
| 6 | 6.BENINSTAL SRL▲ 19 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 17×▲ 223,2 % | ▲ 223,2 % | 852,4 K RON | |
| 7 | 7.GEOFOR SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 14,3×▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | 649,5 K RON | |
| 8 | 8.START IANUARIE S.R.L.▼ 7 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 13,1×▼ 80,6 % | ▼ 80,6 % | 179,7 K RON | |
| 9 | 9.DANTE FORAJE S.R.L.▲ 59 | Sat Rozavlea, Comuna Rozavlea, Maramureş | 11,1×▲ 468,7 % | ▲ 468,7 % | 165,1 K RON | |
| 10 | 10.FORAJ DACIA MBM SRL▲ 64 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,3×▲ 326,9 % | ▲ 326,9 % | 962,1 K RON | |
| 11 | 11.GEOTEHNIC SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,1×▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | -19,9 K RON | |
| 12 | 12.BP GEOTECHNICAL DATA S.R.L.▲ 120 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 6,4×▲ 874,2 % | ▲ 874,2 % | 222,4 K RON | |
| 13 | 13.GEODRILLING LABORATORY S.R.L.▲ 104 | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 6,4×▲ 655,3 % | ▲ 655,3 % | 251,2 K RON | |
| 14 | 14.ROKAMONTAGE CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,4×— | — | — | 112,9 K RON |
| 15 | 15.CRISMATEL S.R.L.▲ 37 | Sat Zăbrătău, Comuna Sita Buzăului, Covasna | 6,3×▲ 145,1 % | ▲ 145,1 % | 173,5 K RON | |
| 16 | 16.GEOSERV FICS SRL▲ 54 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 6,2×▲ 231,4 % | ▲ 231,4 % | 107,2 K RON | |
| 17 | 17.COSTFOR GRUP SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,2×▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 555,5 K RON | |
| 18 | 18.CORINA&RADU SRL▼ 13 | Sat Săuleşti, Comuna Săuleşti, Gorj | 6,2×▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 814,8 K RON | |
| 19 | 19.GEOTECH DOBROGEA PROIECTARE S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,2×— | — | — | 295,2 K RON |
| 20 | 20.BABYLON GEOTECHNIC S.R.L.▼ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6×▼ 33,4 % | ▼ 33,4 % | 341,5 K RON | |
| 21 | 21.REVIVO SRL▲ 27 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 5,9×▲ 117,6 % | ▲ 117,6 % | 2,9 mil. RON | |
| 22 | 22.KARMA DRILL SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5,7×▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 246,3 K RON | |
| 23 | 23.BOHRUNG HDD S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,4×— | — | — | 244,6 K RON |
| 24 | 24.GEO-TECH SRL▲ 2 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 5,4×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 25 | 25.GEMAD EDIL TOP SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,3×▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 372,4 K RON | |
| 26 | 26.G & D PLANT EXCAVĂRI SRL▲ 89 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 5,2×▲ 508,1 % | ▲ 508,1 % | 167,5 K RON | |
| 27 | 27.MEGADRILL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,1×— | — | — | 142,5 K RON |
| 28 | 28.AQUALUMY MAGI S.R.L.▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,1×▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 25,8 K RON | |
| 29 | 29.TEHNIK PROSPECT SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,1×▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | -30 K RON | |
| 30 | 30.TOTAL AQUA FORCE CODRUŢ S.R.L.▲ 21 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 4,6×▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | 200 K RON | |
| 31 | 31.TRANSILVANIA FORAJE SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,5×▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 316,5 K RON | |
| 32 | 32.MONA MEDINA S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,5×— | — | — | 86,7 K RON |
| 33 | 33.GEO-SERV SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,5×▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 34 | 34.WATER SOLUTIONS IDEAS SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,5×▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 565,4 K RON | |
| 35 | 35.TEREBRO DRILLING S.R.L.▲ 34 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,5×▲ 130,3 % | ▲ 130,3 % | 4,9 mil. RON | |
| 36 | 36.CENCONSTRUCT S.R.L.▲ 17 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 4,3×▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 857,1 K RON | |
| 37 | 37.MASTEC UNDERGROUND SRL▼ 33 | Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 4,3×▼ 81,1 % | ▼ 81,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 38 | 38.MOLALEE FORAJ VEST S.R.L.▲ 9 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 4,2×▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 196,9 K RON | |
| 39 | 39.L.D.P. IMPEX SRL▲ 24 | Sat Puţuri, Comuna Castranova, Dolj | 4×▲ 75,1 % | ▲ 75,1 % | 999,5 K RON | |
| 40 | 40.FLOWDRILL SRL▼ 1 | Sat Şişeşti, Comuna Şişeşti, Maramureş | 3,9×▲ 14 % | ▲ 14 % | 713 K RON | |
| 41 | 41.GHEORGHIU FORAJE S.R.L.nou | Sat Havârna, Comuna Havârna, Botoşani | 3,8×▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | 111,7 K RON | |
| 42 | 42.GEOTECH DOBROGEA SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,8×▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 566,2 K RON | |
| 43 | 43.TERRA ROC TESTING S.R.L.▼ 35 | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 3,7×▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | -25,5 K RON | |
| 44 | 44.DRILL MINING EUROPE S.R.L.▼ 11 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 3,7×▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -276,7 K RON | |
| 45 | 45.SELENA FORAJ SRL▼ 33 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 3,7×▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | 182,9 K RON | |
| 46 | 46.SOFLIT TRANSPORT S.R.L.nou | Loc. Sărata, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,6×— | — | — | 35,7 K RON |
| 47 | 47.TEHNOCONSTRUCT TOARBĂ S.R.L.▼ 3 | Sat Rediu, Comuna Ruginoasa, Iaşi | 3,5×▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 110 K RON | |
| 48 | 48.PRO DRILL ACTIV CONSULT SRL▲ 46 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,5×▲ 199,1 % | ▲ 199,1 % | 4,3 mil. RON | |
| 49 | 49.GEOTESTING C.I. SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,3×▲ 136,2 % | ▲ 136,2 % | 3,8 mil. RON | |
| 50 | 50.GEOSOIL TEST SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Prahova | 3,1×▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 445,5 K RON | |
| 51 | 51.APĂ FORAJ VEST S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 3,1×▼ 94,1 % | ▼ 94,1 % | 22,3 K RON | |
| 52 | 52.ANADARRA IMPEX SRL▼ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1×▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 18,2 K RON | |
| 53 | 53.AMA INSTAL SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 3×▼ 78,1 % | ▼ 78,1 % | 8,4 K RON | |
| 54 | 54.GTF PROSPECT SRL▼ 41 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3×▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | 14,4 K RON | |
| 55 | 55.TERRATECHNIK SRL▲ 3 | Municipiul Arad, Arad | 3×▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 27,2 K RON | |
| 56 | 56.SOLTEST SRL▲ 24 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,9×▲ 114,8 % | ▲ 114,8 % | 675,2 K RON | |
| 57 | 57.FOR-COM-SERV LIDIMPEX SRL▼ 43 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,9×▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | -67,6 K RON | |
| 58 | 58.ANA PROIECT DESIGN SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,8×▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 110,9 K RON | |
| 59 | 59.GEOPROIECTFORAJE 2012 SRL▼ 57 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,8×▼ 92,3 % | ▼ 92,3 % | 192,2 K RON | |
| 60 | 60.ELECTRIC POWER LML S.R.L.▼ 33 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 2,7×▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | -103,8 K RON | |
| 61 | 61.TERRASOND VERTIKAL SRL▲ 23 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 2,5×▲ 92,4 % | ▲ 92,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 62 | 62.TEHNO-DRILL PREST SRLnou | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 2,5×— | — | 739,4 K RON | |
| 63 | 63.GEODESIGN SRL▼ 39 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4×▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 64 | 64.EUROFOR SRL▲ 2 | Municipiul Sebeş, Alba | 2,4×▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 328,5 K RON | |
| 65 | 65.SANIMET TUNELE SRL▲ 46 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,3×▲ 153,3 % | ▲ 153,3 % | 6,7 mil. RON | |
| 66 | 66.ENERGOTERM SRL▼ 9 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,3×▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 60,2 K RON | |
| 67 | 67.FORIZ CONSTRUCT SRL▲ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,3×▲ 109,2 % | ▲ 109,2 % | 271,4 K RON | |
| 68 | 68.HYDRO SOLUTIONS SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,2×▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 181,7 K RON | |
| 69 | 69.LARIMALEX ZAH S.R.L.▲ 4 | Sat Umbrăreşti, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 2,2×▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 367,1 K RON | |
| 70 | 70.GRUP EXCEEL SRL▲ 57 | Sat Bordeşti, Comuna Bordeşti, Vrancea | 2,2×▲ 194,6 % | ▲ 194,6 % | 206,6 K RON | |
| 71 | 71.TERRASOIL TEHNICA S.R.L.▼ 36 | Sat Parţa, Comuna Parţa, Timiş | 2,1×▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 118,5 K RON | |
| 72 | 72.LENCOVSAO SRL▲ 87 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 2,1×▲ 459,5 % | ▲ 459,5 % | 132,5 K RON | |
| 73 | 73.AQUA DRILL & PROIECT SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2×▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 668,3 K RON | |
| 74 | 74.CES DRILLING S.R.L.▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2×▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 240,9 K RON | |
| 75 | 75.FAST ROCKET SRL▼ 44 | Sat Bucovaţ, Comuna Bucovăţ, Timiş | 1,9×▼ 53 % | ▼ 53 % | 246 K RON | |
| 76 | 76.VIOAN-UŞER S.R.L.▲ 15 | Sat Măgura Ilvei, Comuna Măgura Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 1,8×▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | -68,3 K RON | |
| 77 | 77.GEOTEHNIX SERVICES S.R.L.▲ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8×▲ 87,6 % | ▲ 87,6 % | 45,8 K RON | |
| 78 | 78.FOROMDRILL S.R.L.▲ 60 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,8×▲ 214,3 % | ▲ 214,3 % | 484,9 K RON | |
| 79 | 79.GEOGAM TEST&DRILL S.R.L.▼ 39 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7×▼ 45,4 % | ▼ 45,4 % | 218,3 K RON | |
| 80 | 80.EUROSKY SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,7×▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 432,4 K RON | |
| 81 | 81.ECO DRILL SRL▼ 4 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 1,7×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 980,7 K RON | |
| 82 | 82.MINEXPLOR SORADIS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7×— | — | 257,9 K RON | |
| 83 | 83.BEST FORAJ S.R.L.nou | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,6×— | — | — | 443,2 K RON |
| 84 | 84.DAMIFORTEHNIC SRL▼ 28 | Sat Clit, Comuna Arbore, Suceava | 1,6×▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 104,3 K RON | |
| 85 | 85.DAMIENA SRL▼ 6 | Sat Ilişeşti, Comuna Ilişeşti, Suceava | 1,6×▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 962,2 K RON | |
| 86 | 86.SEMCO STEEL 2000 S.R.L.nou | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 1,6×— | — | — | 626,8 K RON |
| 87 | 87.DARCORLUC SRL▲ 2 | Sat Călugări, Comuna Cărpinet, Bihor | 1,6×▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 817 K RON | |
| 88 | 88.FORAJE NORD STRADE S.R.L.▲ 4 | Sat Moisei, Comuna Moisei, Maramureş | 1,6×▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 635 K RON | |
| 89 | 89.GAIA SRL▼ 61 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5×▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | -30,2 K RON | |
| 90 | 90.GEOFOR SRL▼ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,5×▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 87,5 K RON | |
| 91 | 91.FOREXON PROSPECT S.R.L.▼ 24 | Municipiul Aiud, Alba | 1,5×▼ 25 % | ▼ 25 % | 29,8 K RON | |
| 92 | 92.DRILL JOB SRL▲ 11 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,5×▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 61,9 K RON | |
| 93 | 93.MITEROM SRLnou | Sat Totoreni, Comuna Tărcaia, Bihor | 1,4×▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 248,8 K RON | |
| 94 | 94.MDA DRILL S.R.L.▼ 32 | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | 1,4×▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 284,1 K RON | |
| 95 | 95.ULTRAJET SRL▼ 20 | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 1,4×▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 96 | 96.SUBTRANSCON SRL▼ 78 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,4×▼ 77,6 % | ▼ 77,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 97 | 97.LNM FOREX SRL▼ 60 | Sat Cudalbi, Comuna Cudalbi, Galaţi | 1,4×▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 293,4 K RON | |
| 98 | 98.GEOFORTEST SERVICES S.R.L.▲ 45 | Sat Bălţeşti, Comuna Bălţeşti, Prahova | 1,4×▲ 164,2 % | ▲ 164,2 % | 741,3 K RON | |
| 99 | 99.DACOS STEEL SUB S.R.L.nou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 1,4×— | — | 62,2 K RON | |
| 100 | 100.CCF SUPORT CONSTRUCT S.R.L.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,3×▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 28 K RON |