Top 100 firme — Recuperarea materialelor reciclabile sortate după lichiditate ridicată în 2024
612 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 4,3×, iar liderul atinge 75×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TURNOVI SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 75×▲ 5.295 % | ▲ 5.295 % | -1,6 mil. RON | |
| 2 | 2.AB FAIR TRADE S.R.L.▲ 402 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 39,6×▲ 3.598,1 % | ▲ 3.598,1 % | 5,3 mil. RON | |
| 3 | 3.ATRA ECOLOGIC CONCEPT S.R.L.▲ 70 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 38,2×▲ 437,1 % | ▲ 437,1 % | 253,8 K RON | |
| 4 | 4.IRON RECYCLING SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 36,1×▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 715,3 K RON | |
| 5 | 5.DAN STIL COLECT S.R.L.▲ 2 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Constanţa | 34,8×▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -90,2 K RON | |
| 6 | 6.REMAT ECOSAL SRL▲ 472 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 32,1×▲ 3.726,2 % | ▲ 3.726,2 % | -281,5 K RON | |
| 7 | 7.DANON RECICLARE SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 31,6×▼ 53,1 % | ▼ 53,1 % | 346,6 K RON | |
| 8 | 8.ECOTUB SRL▲ 34 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 30×▲ 146,3 % | ▲ 146,3 % | 421,7 K RON | |
| 9 | 9.ALFA-BET RECICLARE S.R.L.▲ 54 | Municipiul Slatina, Olt | 27,1×▲ 223,4 % | ▲ 223,4 % | 839,6 K RON | |
| 10 | 10.REMAT SALAJ SA▲ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 24,8×▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | -228 K RON | |
| 11 | 11.BALLINTEX WOOL SRL▼ 1 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 23,7×▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 261,9 K RON | |
| 12 | 12.ELETTROMETAL RECYCLING S.R.L.▲ 49 | Sat Corneşti, Comuna Orţisoara, Timiş | 23,5×▲ 165,2 % | ▲ 165,2 % | -48,5 K RON | |
| 13 | 13.IRON REMAT SRL▲ 26 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 22,4×▲ 69 % | ▲ 69 % | 890,4 K RON | |
| 14 | 14.ECOGREEN RECICLARE SRL▼ 9 | Municipiul Beiuş, Bihor | 20,6×▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | 27,2 K RON | |
| 15 | 15.REMAT IEDERA COM SRL▲ 39 | Sat Iedera de Jos, Comuna Iedera, Dâmboviţa | 19,3×▲ 91,1 % | ▲ 91,1 % | 116,4 K RON | |
| 16 | 16.REMPROD SRL▲ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 19×▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 73,8 K RON | |
| 17 | 17.METALROM PREST SRL▲ 57 | Municipiul Braşov, Braşov | 17,7×▲ 149,8 % | ▲ 149,8 % | 538 K RON | |
| 18 | 18.ELECTRO GHETAS SRL▼ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 17,6×▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.PRUGA TRADE S.R.L.▲ 124 | Sat Măstăcani, Comuna Măstăcani, Galaţi | 17,1×▲ 381,4 % | ▲ 381,4 % | 30,6 K RON | |
| 20 | 20.DIDU MALD S.R.L.nou | Sat Galicea Mare, Comuna Galicea Mare, Dolj | 16,6×▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 85,1 K RON | |
| 21 | 21.ECO STL PLAST S.R.L.▲ 59 | Sat Ograda, Comuna Ograda, Ialomiţa | 16,2×▲ 155,1 % | ▲ 155,1 % | 651,5 K RON | |
| 22 | 22.WASTE MANAGEMENT SERVICE SRL▲ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 15,8×▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 148,2 K RON | |
| 23 | 23.DADABO SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 15,4×▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 89,6 K RON | |
| 24 | 24.AIR METALO SERV GRUP S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14,7×▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 196,5 K RON | |
| 25 | 25.ALEXDAR PRED SRL▲ 44 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 14,6×▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 45,9 K RON | |
| 26 | 26.REMAT RRR TOTAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13,9×▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 49,5 K RON | |
| 27 | 27.VLAD MAR COMPANY SRL▲ 33 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,9×▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 321,5 K RON | |
| 28 | 28.RECOLO SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 13,8×▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | -552,7 K RON | |
| 29 | 29.TOTAL WASTE COLLECT SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13,7×▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 27,3 K RON | |
| 30 | 30.FEROX PROD S.R.L.▲ 17 | Municipiul Zalău, Sălaj | 13×▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 200,4 K RON | |
| 31 | 31.MIHOVI SRL▲ 109 | Municipiul Braşov, Braşov | 12,5×▲ 247,4 % | ▲ 247,4 % | 331,3 K RON | |
| 32 | 32.DUHUS COM SRL▲ 121 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 12,4×▲ 275,2 % | ▲ 275,2 % | 42 K RON | |
| 33 | 33.STIREC GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12×▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | 514,2 K RON | |
| 34 | 34.FERO-STAR COM SRL▲ 66 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 11,8×▲ 135,7 % | ▲ 135,7 % | 862,9 K RON | |
| 35 | 35.STANOIU SRL▲ 2 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 11,5×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 36 | 36.GOLDANA SRL▼ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11,4×▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 3,3 K RON | |
| 37 | 37.ASIRAL BEST ALL S.R.L.▲ 109 | Sat Ţibeni, Comuna Satu Mare, Suceava | 11,1×▲ 221,4 % | ▲ 221,4 % | 22,8 K RON | |
| 38 | 38.TEXTICOLECT SRL▲ 15 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 10,9×▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 144,4 K RON | |
| 39 | 39.VITALIA SALUBRITATE PRAHOVA SRLnou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 10,8×▲ 215,5 % | ▲ 215,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 40 | 40.AMINA SRL▲ 370 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 10,6×▲ 910,5 % | ▲ 910,5 % | 726,6 K RON | |
| 41 | 41.FERALAM TC-LM SRL▲ 347 | Sat Halânga, Comuna Izvoru Bârzii, Mehedinţi | 10,4×▲ 820,4 % | ▲ 820,4 % | 98,6 K RON | |
| 42 | 42.REFORMATEX IMPORT EXPORT SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10×▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -1,5 K RON | |
| 43 | 43.TEHNOINVEST STEEL & SCRAP SRL▲ 154 | Municipiul Braşov, Braşov | 10×▲ 291,7 % | ▲ 291,7 % | 80,9 K RON | |
| 44 | 44.ATRA PET SRL▼ 30 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 9,8×▼ 64 % | ▼ 64 % | 16,8 K RON | |
| 45 | 45.MARIOFER COM SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 9,5×▼ 80,2 % | ▼ 80,2 % | 17,5 K RON | |
| 46 | 46.CLAUS RECYCLING S.R.L.▲ 69 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 9,4×▲ 113,2 % | ▲ 113,2 % | 147,7 K RON | |
| 47 | 47.CSA FOR YOU SRLnou | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 9,1×▼ 79,2 % | ▼ 79,2 % | 34,4 K RON | |
| 48 | 48.EURO HOLZ SRL▲ 4 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 9×▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 79 K RON | |
| 49 | 49.MIORITA COM SRL▲ 43 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,8×▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | -45,5 K RON | |
| 50 | 50.ECOMASTER - SERVICII ECOLOGICE SRL▲ 49 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,6×▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 4,4 mil. RON | |
| 51 | 51.CONFIPLUS SRL▲ 51 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 8,5×▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 75,8 K RON | |
| 52 | 52.ANDY RECICLARE PALETI S.R.L.▼ 16 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 8,3×▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 100,9 K RON | |
| 53 | 53.PATOS NIC S.R.L.nou | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 8,1×— | — | — | 326,5 K RON |
| 54 | 54.A.C. TERMOPLASTICE SRL▲ 161 | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 8,1×▲ 254 % | ▲ 254 % | 1,7 mil. RON | |
| 55 | 55.DRESCHER CICU SNC▼ 5 | Sat Sântămăria-Orlea, Comuna Sântămăria-Orlea, Hunedoara | 8×▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 39,5 K RON | |
| 56 | 56.RODI IMPEX SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,9×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 42,8 K RON | |
| 57 | 57.SUPER COLECT D.M. S.R.L.▼ 1 | Sat Sâncel, Comuna Sâncel, Alba | 7,5×▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 13,6 K RON | |
| 58 | 58.MARICA DOLY & ADI SRL▼ 7 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7,3×▼ 30 % | ▼ 30 % | 55,1 K RON | |
| 59 | 59.REMAT ARGES SA▲ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 7,2×▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 146,6 K RON | |
| 60 | 60.ROSELLI PRODCOM SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,1×▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 89,8 K RON | |
| 61 | 61.FORTIS GRUP SRL▲ 62 | Sat Iclod, Comuna Iclod, Cluj | 7,1×▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 382,3 K RON | |
| 62 | 62.DOY REC S.R.L.▲ 80 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 6,9×▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | 350,2 K RON | |
| 63 | 63.REMAT HARGHITA SA▲ 38 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 6,7×▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 64 | 64.MAGNIFIC TRANSCOM SRL▲ 27 | Sat Rusu Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 6,4×▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 61,7 K RON | |
| 65 | 65.COMPPIL VASLUI SA▼ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 6,3×▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 27,8 K RON | |
| 66 | 66.BK GREEN ROAD S.R.L.▲ 37 | Municipiul Oradea, Bihor | 6,3×▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 485,8 K RON | |
| 67 | 67.REMAT CLUJ SA▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,3×▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 18,1 K RON | |
| 68 | 68.BUILDING MANAGEMENT SYSTEM S.R.L.nou | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 6,2×▲ 787,1 % | ▲ 787,1 % | 139,4 K RON | |
| 69 | 69.XADEL COM SRL▼ 11 | Comuna Valea Călugărească, Prahova | 6,1×▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 84,4 K RON | |
| 70 | 70.OLTMETAL SA▲ 17 | Municipiul Craiova, Dolj | 6×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -1,3 mil. RON | |
| 71 | 71.PET IAZMI MAYER SRL▲ 27 | Sat Mehadia, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 6×▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | -991 RON | |
| 72 | 72.ECO TIRES SRL▲ 49 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,7×▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 98,8 K RON | |
| 73 | 73.PAVEL REMAT S.R.L.▼ 5 | Loc. Găeşti, Oraş Găeşti, Dâmboviţa | 5,7×▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 269 K RON | |
| 74 | 74.C&C SIB ACTIV S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,7×— | — | — | 711,8 K RON |
| 75 | 75.PRORETUR SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,6×— | — | 162,1 K RON | |
| 76 | 76.BLUE BIRD-PASARE ALBASTRA SRL▲ 83 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,6×▲ 79,5 % | ▲ 79,5 % | 60 K RON | |
| 77 | 77.SMART PERMITS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,6×— | — | — | 253,5 K RON |
| 78 | 78.LEMATEC TRADE INTER. IMPEX SRL▲ 106 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 5,4×▲ 104,9 % | ▲ 104,9 % | 6,5 mil. RON | |
| 79 | 79.REGENT HELIX AS SRL▼ 44 | Sat Urleta, Comuna Băneşti, Prahova | 5,4×▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | 179,8 K RON | |
| 80 | 80.AMPFEN-LEMN SRL▲ 264 | Loc. Vlăhiţa, Oraş Vlăhiţa, Harghita | 5,4×▲ 296,3 % | ▲ 296,3 % | 2 mil. RON | |
| 81 | 81.ATRA BIO BUSINESS CONSULTING SRL▲ 70 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 5,3×▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 191,6 K RON | |
| 82 | 82.TRIMOND SRL▲ 101 | Sat Văcăreşti, Comuna Văcăreşti, Dâmboviţa | 5,2×▲ 94 % | ▲ 94 % | 51,1 K RON | |
| 83 | 83.ANB RECYCLING S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5,1×▲ 1.873,1 % | ▲ 1.873,1 % | 113,3 K RON | |
| 84 | 84.PRISCOM SRL▲ 25 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 5,1×▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 91,2 K RON | |
| 85 | 85.RECICLING CD 2007 SRL▲ 187 | Municipiul Buzău, Buzău | 5×▲ 171,7 % | ▲ 171,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 86 | 86.ACTUAL STEEL COLECT SRL▲ 102 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 5×▲ 92,3 % | ▲ 92,3 % | 502,6 K RON | |
| 87 | 87.SELMA PLAST S.R.L.nou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 5×— | — | — | 68,2 K RON |
| 88 | 88.DENNIS METAL RECYCLING S.R.L.▲ 9 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 5×▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 415,1 K RON | |
| 89 | 89.NORBERT STAR INVEST S.R.L.▲ 145 | Sat Cătunu, Comuna Corneşti, Dâmboviţa | 4,9×▲ 127,6 % | ▲ 127,6 % | 583,7 K RON | |
| 90 | 90.REMAT STEEL SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,8×▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 79,5 K RON | |
| 91 | 91.YDS METAL COLECT S.R.L.▲ 98 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,8×▲ 83,5 % | ▲ 83,5 % | 60,1 K RON | |
| 92 | 92.MID MAC SRLnou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 4,6×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 6,5 mil. RON | |
| 93 | 93.FABYOAN RECICLING SRL▲ 533 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 4,6×▲ 1.489,7 % | ▲ 1.489,7 % | 797,4 K RON | |
| 94 | 94.MARANIO RECYCLING S.R.L.▼ 1 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 4,6×▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 645 K RON | |
| 95 | 95.CIS METAL 2000 IMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,5×▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 632,5 K RON | |
| 96 | 96.SIMROFER SRL▲ 73 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 4,5×▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | -33,9 K RON | |
| 97 | 97.REMAT-MORENI S.R.L.▼ 20 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 4,5×▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 206,1 K RON | |
| 98 | 98.WHEELS RECYCLE S.R.L.nou | Sat Moişa, Comuna Glodeni, Mureş | 4,4×— | — | — | 60,7 K RON |
| 99 | 99.ROXILEN GENIAL FLORY SRL▲ 130 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 4,3×▲ 97,3 % | ▲ 97,3 % | -285,2 K RON | |
| 100 | 100.SMART METAL COLECT S.R.L.▼ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,3×▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 383,1 K RON |