Top 100 firme — Fabricarea uneltelor după lichiditate ridicată în 2022
87 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 65,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SHARA MARIA & ALEX S.R.L.= | Sat Schitu Goleşti, Comuna Schitu Goleşti, Argeş | 65,1×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 245,4 K RON | |
| 2 | 2.RELLYAN SRL▲ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 26,3×▲ 157,2 % | ▲ 157,2 % | 405,2 K RON | |
| 3 | 3.GM MAG INVEST S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 17,1×▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 216,3 K RON | |
| 4 | 4.POPA SRL▲ 5 | Municipiul Codlea, Braşov | 13,7×▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 895,5 K RON | |
| 5 | 5.PÂNZE BANZIC S.R.L.▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,9×▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 128,2 K RON | |
| 6 | 6.PARSEC SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,9×▲ 154,9 % | ▲ 154,9 % | 315,9 K RON | |
| 7 | 7.DASCĂLU TOOLMAKERS S.R.L.▲ 8 | Sat Schitu Goleşti, Comuna Schitu Goleşti, Argeş | 8,7×▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 205,3 K RON | |
| 8 | 8.AI CREATIV S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 8×— | — | — | 61,9 K RON |
| 9 | 9.FUSTELLIFICIO AGRI PROD SRL▲ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 7,3×▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 295 K RON | |
| 10 | 10.IUS SA▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 7×▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 11 | 11.COMTEX CORNEL S.R.L.▲ 13 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 5,3×▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 61,9 K RON | |
| 12 | 12.DELTA ADVANCED MOLD SRL▲ 4 | Sat Valea Stânii, Comuna Ţiţeşti, Argeş | 5,3×▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 339,1 K RON | |
| 13 | 13.PROSPERITY TOOLS PARTENER S.R.L.▼ 8 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 5×▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 90,5 K RON | |
| 14 | 14.VASILE & MATRIȚE S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 4,4×— | — | — | 107 K RON |
| 15 | 15.KARMATECH PREMET S.R.L.▲ 19 | Sat Matraca, Comuna Ulmi, Dâmboviţa | 4,4×▲ 114,6 % | ▲ 114,6 % | 378,8 K RON | |
| 16 | 16.GRADIMOD SRL▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 4,3×▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 311,4 K RON | |
| 17 | 17.CNC ALCOR SOLUTION S.R.L.nou | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 4,1×▲ 236,6 % | ▲ 236,6 % | 29,2 K RON | |
| 18 | 18.TECHNO-VAL WIRE SRL▲ 5 | Municipiul Arad, Arad | 4,1×▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 796,6 K RON | |
| 19 | 19.MAVIOR TOOLS S.R.L.▲ 13 | Oraş Broşteni, Suceava | 4,1×▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 464,3 K RON | |
| 20 | 20.PLASMETAL SRL▼ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 4×▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 153,7 K RON | |
| 21 | 21.DUPLEX 2000 SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,9×▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -8,5 K RON | |
| 22 | 22.PALLZOLKA SRL▲ 5 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 3,7×▲ 44 % | ▲ 44 % | 36,6 K RON | |
| 23 | 23.TEKNO CUT STEEL INDUSTRY S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,7×▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 24 | 24.THERMOFORM PROCESS S.R.L.▲ 16 | Sat Calopăr, Comuna Calopăr, Dolj | 3,3×▲ 94,7 % | ▲ 94,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 25 | 25.VAIC INC S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 3,1×▲ 500 % | ▲ 500 % | 86,3 K RON | |
| 26 | 26.GENERAL TURBO TOOLS SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,1×▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 219,1 K RON | |
| 27 | 27.ROSAR SA▲ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 3×▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 5,1 K RON | |
| 28 | 28.P.A.P.S. SRL▼ 20 | Municipiul Săcele, Braşov | 2,9×▼ 67,5 % | ▼ 67,5 % | 310,5 K RON | |
| 29 | 29.NAXAN MOULD & PLASTIC S.R.L.▲ 28 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 2,9×▲ 230,7 % | ▲ 230,7 % | 225 K RON | |
| 30 | 30.BERTI STANŢE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Oradea, Bihor | 2,5×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 84,1 K RON | |
| 31 | 31.RH SERV SIB S.R.L.▼ 2 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 2,4×▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 95,6 K RON | |
| 32 | 32.WILLSEMAR SERVCOM SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 2,2×▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | 38,4 K RON | |
| 33 | 33.NOVO COMEXIM SRL▲ 3 | Municipiul Salonta, Bihor | 2,1×▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 4,6 K RON | |
| 34 | 34.SPARKLE BIMETAL SRL▲ 35 | Sat Mugeni, Comuna Mugeni, Harghita | 1,9×▲ 252,7 % | ▲ 252,7 % | 343,5 K RON | |
| 35 | 35.TUNGSTEN CARBIDE TOOLS SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,8×▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 135,4 K RON | |
| 36 | 36.AG ENGINEERING FOR POLIMERS SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,8×▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 205,9 K RON | |
| 37 | 37.NT METAL FORM TOOLING S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,7×▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -254,6 K RON | |
| 38 | 38.LUCKTAV IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,6×▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 222,6 K RON | |
| 39 | 39.MATRIS SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,6×▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | -2,7 K RON | |
| 40 | 40.INTERNATIONAL TOOLS CORPORATION ITC SRL▲ 9 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 1,5×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 155,5 K RON | |
| 41 | 41.UNITECH SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,5×▼ 97,7 % | ▼ 97,7 % | 37,9 K RON | |
| 42 | 42.EVOLUZIONE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5×▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 43 | 43.STEPMILL-CAM SRLnou | Sat Covăsânţ, Comuna Covăsânţ, Arad | 1,4×▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | 748,2 K RON | |
| 44 | 44.CINIC STAMP SRL▼ 1 | Sat Stăneşti, Comuna Corbi, Argeş | 1,4×▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 52,5 K RON | |
| 45 | 45.CONTMETAL TRADING SRL▼ 31 | Sat Mândruloc, Comuna Vladimirescu, Arad | 1,4×▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 46 | 46.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA TEHNOMETALICA▼ 20 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,3×▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | -925,1 K RON | |
| 47 | 47.TYREX TEHNOLOGY S.R.L.▼ 19 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,3×▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | 374,5 K RON | |
| 48 | 48.TECNA GENERAL CONSTRUCT SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2×▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 444,1 K RON | |
| 49 | 49.MOLDOPLAST SRL▲ 25 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,2×▲ 202,5 % | ▲ 202,5 % | 96,4 K RON | |
| 50 | 50.VDA HARD METAL SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,1×▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 51 | 51.ROM CASI MATRITE IMPORT EXPORT SRL▼ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,1×▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 398,2 K RON | |
| 52 | 52.BESTFOAM SRL▼ 7 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 1,1×▼ 22 % | ▼ 22 % | 109,8 K RON | |
| 53 | 53.IRON WOOD TOOLS S.R.L.▼ 20 | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Iaşi | 1,1×▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | -135,5 K RON | |
| 54 | 54.PCM TOOLING PROGRESS SRL▲ 4 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 1,1×▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 344,7 K RON | |
| 55 | 55.T.T. TAROPA SRL▼ 24 | Municipiul Codlea, Braşov | 1,1×▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 50 K RON | |
| 56 | 56.ITAL ŞTANŢE SRL▼ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1×▼ 75,7 % | ▼ 75,7 % | 40,7 K RON | |
| 57 | 57.MODELL KRECH SRL▼ 39 | Comuna Crişcior, Hunedoara | 1×▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | 206,7 K RON | |
| 58 | 58.CXV AUTO PLUS SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,9×▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 2 K RON | |
| 59 | 59.SABRISCAN SOLUTIONS SRL▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,9×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -592,2 K RON | |
| 60 | 60.FABRICĂRI ŞI ASCUŢIRI DE SCULE S.R.L.▲ 11 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 0,9×▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 14,6 K RON | |
| 61 | 61.METAMOB SRL▲ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,8×▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 3,3 mil. RON | |
| 62 | 62.ALUDECK MONTAJ SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 0,8×▲ 95,2 % | ▲ 95,2 % | 175,8 K RON | |
| 63 | 63.MATPLAST SRL▲ 4 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 0,8×▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 1 K RON | |
| 64 | 64.DURO TOOLS INDUSTRY SRL▼ 11 | Municipiul Craiova, Dolj | 0,8×▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 102,2 K RON | |
| 65 | 65.KUKA AUTOMATIZARE ROMANIA S.R.L.▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,7×▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -1,2 mil. RON | |
| 66 | 66.TOOL GRIND SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 0,7×▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 109,2 K RON | |
| 67 | 67.FABRICA DE SCULE RASNOV SA (FSR SA)▼ 6 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 0,7×▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 1 mil. RON | |
| 68 | 68.CSONTA WORLD S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,7×— | — | — | 44,8 K RON |
| 69 | 69.TEKNO CUT STEEL SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,6×▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 70 | 70.ZETTERER MOLDSOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 0,6×▼ 64,5 % | ▼ 64,5 % | -362,9 K RON | |
| 71 | 71.TECHRUS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Arad, Arad | 0,6×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 348,3 K RON | |
| 72 | 72.NOVAMOULD TECHNOLOGY S.R.L.▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,5×▲ 79,3 % | ▲ 79,3 % | 5,7 K RON | |
| 73 | 73.FERO-PACT SRL▼ 22 | Sat Sâmbăteni, Comuna Păuliş, Arad | 0,5×▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 566,9 K RON | |
| 74 | 74.BLADE WORLD SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,5×▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 15,8 K RON | |
| 75 | 75.SENS SRL▼ 23 | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 0,5×▼ 52 % | ▼ 52 % | -135,2 K RON | |
| 76 | 76.MARFORM EXPERT SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,5×▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | -389,7 K RON | |
| 77 | 77.CARSOTIB SRL▼ 65 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 0,5×▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | 613,6 K RON | |
| 78 | 78.ROMSEH TOOLS SRL▼ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,4×▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 79 | 79.VWR CUTTING TOOLS S.R.L.nou | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 0,4×▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | -3,5 mil. RON | |
| 80 | 80.LEBARIO RO SRL▼ 5 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 0,4×▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -1,2 mil. RON | |
| 81 | 81.BRAVA 2000 SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,3×▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | -225,4 K RON | |
| 82 | 82.EUROMETAL MANUFACTURING S.R.L.▲ 1 | Loc. Moldova Veche, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 0,2×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 3 K RON | |
| 83 | 83.TREVIS MOULDS S.R.L.▲ 1 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 0,2×▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 18,1 K RON | |
| 84 | 84.MONTANA MG SRL▼ 2 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 0,1×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -2,2 mil. RON | |
| 85 | 85.NVE STAINLESS ENGINEERING S.R.L.▼ 4 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 0,1×▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | -268,4 K RON | |
| 86 | 86.FEPO STEEL ENGINEERING S.R.L.▼ 16 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 0,1×▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | 7,9 K RON | |
| 87 | 87.MANUFACTURE PARTS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 0×▼ 88,9 % | ▼ 88,9 % | -33,7 K RON |