Top 100 firme — Acoperirea metalelor după lichiditate ridicată în 2009
117 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2×, iar liderul atinge 13,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RARIS GRUP SA▲ 8 | Sat Denta, Comuna Denta, Timiş | 13,9×▲ 115,4 % | ▲ 115,4 % | 1,2 K RON | |
| 2 | 2.GALVANOTEHNICA SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12,3×▲ 5 % | ▲ 5 % | 33,3 K RON | |
| 3 | 3.SALDATURE NAVALI INTERNAZIONALI SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,6×▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -19,2 K RON | |
| 4 | 4.ELECTROCHIM SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,4×▲ 124,5 % | ▲ 124,5 % | 63,4 K RON | |
| 5 | 5.INTERNATIONAL PLATING SRL▲ 11 | Municipiul Oradea, Bihor | 6,1×▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 310,2 K RON | |
| 6 | 6.DIASFIN SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6×▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | -41,8 K RON | |
| 7 | 7.VADANY CONS SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Prahova | 5,5×▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 14,4 K RON | |
| 8 | 8.PROTECT CHIM SRL▲ 22 | Municipiul Oneşti, Bacău | 5,3×▲ 220,1 % | ▲ 220,1 % | 155 K RON | |
| 9 | 9.APT PRODSERCOM SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,2×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 80,4 K RON | |
| 10 | 10.TINA PRODCOM SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,2×▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 436,5 K RON | |
| 11 | 11.ZINCELECTRO SRL▲ 4 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 4,2×▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 37,9 K RON | |
| 12 | 12.PROMECO METAL SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,2×▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | -1,7 K RON | |
| 13 | 13.TERMOCOLOR S.R.L.▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,8×▲ 100,5 % | ▲ 100,5 % | 210 RON | |
| 14 | 14.B & D PRODUSE INDUSTRIALE SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,8×▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 56,7 K RON | |
| 15 | 15.DIATEH SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,3×▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 51,3 K RON | |
| 16 | 16.KOLOR MET SRL▲ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,2×▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 158,3 K RON | |
| 17 | 17.CEES TECH SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,1×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 77,4 K RON | |
| 18 | 18.EURO SYSTEM SRL▼ 17 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3,1×▼ 94,6 % | ▼ 94,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 19 | 19.SABLEXMET SRLnou | Loc. Tur, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 2,9×— | — | — | 53,4 K RON |
| 20 | 20.ECO KAPA SRL▲ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 2,8×▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 57,2 K RON | |
| 21 | 21.ANALKO ALUMINIUM INDUSTRY SRL▲ 11 | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 2,6×▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 22 | 22.SANCO SA▲ 26 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,6×▲ 148,5 % | ▲ 148,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 23 | 23.AKTIV SHIP SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,4×▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 484,2 K RON | |
| 24 | 24.SEUCOLOR SRL▲ 50 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2×▲ 178,1 % | ▲ 178,1 % | 208,3 K RON | |
| 25 | 25.ZIR TIMCROM SRL▲ 32 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 2×▲ 127,3 % | ▲ 127,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 26 | 26.TOUR ESPER SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,9×▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 22,9 K RON | |
| 27 | 27.DEMGY DEVA S.R.L.▼ 9 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,7×▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 263,4 K RON | |
| 28 | 28.MET IDEAL SOLUTION SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 1,7×— | — | — | 83,7 K RON |
| 29 | 29.INTEGRAL ACTIV SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6×▲ 66,3 % | ▲ 66,3 % | 225,8 K RON | |
| 30 | 30.EDREX PRODCOM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6×▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 185,1 K RON | |
| 31 | 31.THERMI METALURGICA SRL▲ 42 | Municipiul Deva, Hunedoara | 1,6×▲ 116,4 % | ▲ 116,4 % | 131 K RON | |
| 32 | 32.PRODMETCOM SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,4×▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 365,5 K RON | |
| 33 | 33.ROBLASTNAV PAINTING SRL▲ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,4×▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 34 | 34.DEN BREEJEN ROMANIA SRL▲ 50 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4×▲ 114,1 % | ▲ 114,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 35 | 35.TIHI SRL▲ 5 | Sat Vădeni, Comuna Vădeni, Brăila | 1,3×▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 479,1 K RON | |
| 36 | 36.ANOROM SRL▲ 10 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 1,3×▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 383,3 K RON | |
| 37 | 37.FLAGAV SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3×▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 15,6 K RON | |
| 38 | 38.RUBBERLINING EXPERT S.R.L.nou | Oraş Pantelimon, Ilfov | 1,3×▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 113,4 K RON | |
| 39 | 39.TRACOMET SERVICII SI COMERT SRL▼ 4 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,3×▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -197 RON | |
| 40 | 40.MUEHLHAN HELLAS SOCIETATE ANONIMĂ DE PROTEJARE ANTICOROZIVĂ A SUPRAFEŢELOR SA CHAIDARI GRECIA SUCURSALA GALAŢInou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,2×— | — | — | 76,3 K RON |
| 41 | 41.ROSTEEL PAINTING SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,2×— | — | — | 66,1 K RON |
| 42 | 42.ŢIGAN PREST SRL▲ 8 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 1,1×▲ 11 % | ▲ 11 % | 72 K RON | |
| 43 | 43.TEHNOGALVANIC PLUS SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,1×▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 108,1 K RON | |
| 44 | 44.CERVIA GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 174,2 K RON | |
| 45 | 45.FLAVIA FELIX D & C SRL▲ 19 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 1×▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 91,5 K RON | |
| 46 | 46.SINTEX INTERNATIONAL SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | -75,6 K RON | |
| 47 | 47.UNIVERSAL PROCESS-EQUIPMENT-ROMANIA LTD.(UPE ROMANIA LTD.) SRL▲ 11 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 1×▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 134 K RON | |
| 48 | 48.GRAVOLAB CNC SRL▲ 17 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 1×▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 112,1 K RON | |
| 49 | 49.STOBAS SRL▲ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1×▲ 20 % | ▲ 20 % | 18,4 K RON | |
| 50 | 50.SAL COMPANY IMPORT EXPORT SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1×▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 16,4 K RON | |
| 51 | 51.VI & AMARCOS SRLnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 1×— | — | — | 21 K RON |
| 52 | 52.TEHNOGALVANIC SRL▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1×▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 864 RON | |
| 53 | 53.ZATEN SRL▼ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,9×▼ 62,1 % | ▼ 62,1 % | 23,2 K RON | |
| 54 | 54.METACOM ANTICOR SRL▲ 17 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 0,9×▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,3 mil. RON | |
| 55 | 55.DUSTAS SRL▼ 19 | Sat Vlădiceni, Comuna Tomeşti, Iaşi | 0,9×▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 7,8 K RON | |
| 56 | 56.GALVANO-METAL PROD-COM SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 0,9×▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -8,9 K RON | |
| 57 | 57.TECHNICOAT ROMÂNIA SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 0,9×▲ 345 % | ▲ 345 % | 170,2 K RON | |
| 58 | 58.BI-RO-PLAST SRL▲ 2 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 0,9×▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -44,4 K RON | |
| 59 | 59.TONIA ALLIANCE SERVICE SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,9×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -37,9 K RON | |
| 60 | 60.BODYCOTE TRATAMENTE TERMICE SRL▲ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,8×▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 34,8 K RON | |
| 61 | 61.NAGEL HOLDING SRLnou | Sat Miniş, Comuna Ghioroc, Arad | 0,8×▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 59,6 K RON | |
| 62 | 62.MARINE BUILDING SRL▼ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,8×▼ 24 % | ▼ 24 % | 1,6 mil. RON | |
| 63 | 63.MAGIC SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 0,8×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 2,1 K RON | |
| 64 | 64.BGIS SRL▼ 10 | Municipiul Oradea, Bihor | 0,7×▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 600 RON | |
| 65 | 65.ELSTATICFARB PROD SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,7×▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 40,9 K RON | |
| 66 | 66.BERG BANAT SRL▼ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,7×▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 2 mil. RON | |
| 67 | 67.CAMEXIM SRL▲ 22 | Sat Zemeş, Comuna Zemeş, Bacău | 0,7×▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 24,2 K RON | |
| 68 | 68.PRIMORDIAL SRL▲ 12 | Municipiul Orşova, Mehedinţi | 0,6×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 33,8 K RON | |
| 69 | 69.R-PIAZZA ROSA SRL▲ 16 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 0,6×0,0% | 0,0% | 25,6 K RON | |
| 70 | 70.MIDMET SRL▲ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,6×▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 409,6 K RON | |
| 71 | 71.REMONI SERVICE EXIM SRL▲ 16 | Municipiul Oradea, Bihor | 0,6×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 5,3 K RON | |
| 72 | 72.METEORA SERVICE SRL▲ 37 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 0,5×▲ 80 % | ▲ 80 % | 241,1 K RON | |
| 73 | 73.ACCESORIES MODA SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 0,5×▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | -17,5 K RON | |
| 74 | 74.ASTEM GALVAN SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,5×▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 20,2 K RON | |
| 75 | 75.EUROFIRE SRL▲ 16 | Municipiul Piteşti, Argeş | 0,5×▲ 2 % | ▲ 2 % | -142 K RON | |
| 76 | 76.DUROTERM SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,5×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 30,5 K RON | |
| 77 | 77.ELECTROSTATIC SRL▲ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,5×▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 36,4 K RON | |
| 78 | 78.BETAK SA= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,5×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 79 | 79.PAS TECHNOLOGIES ROMÂNIA SRL▼ 16 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 0,4×▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 80 | 80.MIRIADA STEEL S.R.L.▲ 14 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău | 0,4×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -1 mil. RON | |
| 81 | 81.AQUABLAST SRL▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0,4×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | -182,2 K RON | |
| 82 | 82.CONMET SYSTEM SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,4×0,0% | 0,0% | -22,3 K RON | |
| 83 | 83.SILGO TERRA SRL▲ 28 | Sat Feneş, Oraş Zlatna, Alba | 0,4×▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 2,6 K RON | |
| 84 | 84.BRAIMOD SRL▼ 16 | Sat Crucea, Comuna Lungani, Iaşi | 0,4×▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | -234,9 K RON | |
| 85 | 85.SAMARCU SRL▲ 29 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 0,4×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -554,3 K RON | |
| 86 | 86.WHITE BRILIANT GROUP SRL▲ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,4×0,0% | 0,0% | -243 K RON | |
| 87 | 87.GOTEC ROM SRL▲ 32 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,4×▲ 200 % | ▲ 200 % | -613,7 K RON | |
| 88 | 88.PROMT DISTRIB SRL▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 0,4×▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 99,2 K RON | |
| 89 | 89.ALLCOLORS SERV SRL▼ 7 | Loc. Vidrasău, Oraş Ungheni, Mureş | 0,4×▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 431,2 K RON | |
| 90 | 90.R-COATING SRL▲ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,4×▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -568 K RON | |
| 91 | 91.ZAC SRL▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,4×▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | -472 K RON | |
| 92 | 92.EURO COLORS SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,3×▲ 32 % | ▲ 32 % | 30,2 K RON | |
| 93 | 93.VID-T TERMIC SRL▼ 60 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 0,3×▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | -16 K RON | |
| 94 | 94.IDUNA PROD SRL▲ 29 | Comuna Mărăcineni, Argeş | 0,3×▲ 255,6 % | ▲ 255,6 % | 27 K RON | |
| 95 | 95.NAVAL TEK SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0,3×— | — | — | -649,9 K RON |
| 96 | 96.SANDBLASTING TL SRL▲ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,3×▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 12,1 K RON | |
| 97 | 97.FENICE REAL ESTATE S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 0,3×▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | -72 K RON | |
| 98 | 98.EKOCROM BASSETTI SRL▼ 3 | Municipiul Lugoj, Timiş | 0,3×▼ 39 % | ▼ 39 % | 230,8 K RON | |
| 99 | 99.ALUCONCEPT ROMÂNIA SRL▲ 9 | Sat Biled, Comuna Biled, Timiş | 0,3×▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | -159,9 K RON | |
| 100 | 100.CORTUSA SRL▲ 28 | Municipiul Dej, Cluj | 0,2×▲ 700 % | ▲ 700 % | 359,7 K RON |