Top 100 firme — Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice după lichiditate ridicată în 2023
36 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 141,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONSTRUCTION & INDUSTRIAL DEVELOPMENTS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 141,7×— | — | — | 1,9 mil. RON |
| 2 | 2.SMB SPECIALIZED WELDS & STRUCTURES S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 25,6×▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 2 mil. RON | |
| 3 | 3.MECANIC GRUP SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 15,6×▼ 3 % | ▼ 3 % | 280,6 K RON | |
| 4 | 4.TERMOCONSTRUCT SRL= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,6×▲ 85,4 % | ▲ 85,4 % | 376,9 K RON | |
| 5 | 5.EURO KRON STUDIO S.R.L.▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 3,9×▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 234,8 K RON | |
| 6 | 6.LUMPROD COM-NEF S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,8×▼ 97,9 % | ▼ 97,9 % | 133,9 K RON | |
| 7 | 7.ARTPRODINOX SRL▲ 2 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea | 3,2×▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 122,3 K RON | |
| 8 | 8.OMSP MACOLA SRL▲ 4 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 2,4×▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 227,8 K RON | |
| 9 | 9.PIROUX INDUSTRIE ROMANIA SRL▲ 2 | Sat Clucereasa, Oraş Mioveni, Argeş | 2,4×▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 25,3 mil. RON | |
| 10 | 10.HIGHBERG SOLUTION SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,9×▲ 54 % | ▲ 54 % | 9,9 mil. RON | |
| 11 | 11.TOP OIL INTER SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9×▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 12 | 12.TANK TEHNO PLUS SRL▲ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,8×▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | -2,1 K RON | |
| 13 | 13.CARPATH WELD INDUSTRIES S.R.L.▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,7×▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 263,9 K RON | |
| 14 | 14.SOMETA SA▼ 4 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 1,7×▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | -621,2 K RON | |
| 15 | 15.TECH SOLUTIONS & EQUIPMENTS S.R.L.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,6×▼ 83,8 % | ▼ 83,8 % | 17,8 K RON | |
| 16 | 16.ELECTROMEC SA▲ 4 | Sat Schitu Goleşti, Comuna Schitu Goleşti, Argeş | 1,6×▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 17 | 17.EURIAL SRLnou | Sat Medieşu Aurit, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 1,4×▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 475 K RON | |
| 18 | 18.CHV CONTAINER RO SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3×▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 287,9 K RON | |
| 19 | 19.BETA SA▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,3×▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 4,3 mil. RON | |
| 20 | 20.GRUPUL DE CONSTRUCTII CIVILE VALCON SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,3×▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 65,3 K RON | |
| 21 | 21.MAXEL BOX FACTORY S.R.L.nou | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 1,2×— | — | — | 8,1 K RON |
| 22 | 22.TERMOREP SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2×▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 23 | 23.TEHNIC GAZ SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 1×▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 24 | 24.HIDROSERV ECOTRAT GRUP SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 1×▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 25 | 25.PUGMETAL 2017 SRL▼ 17 | Loc. Bumbeşti-Jiu, Oraş Bumbeşti-Jiu, Gorj | 1×▼ 54,1 % | ▼ 54,1 % | -35,4 K RON | |
| 26 | 26.DAROLI METAL SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1×▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 97,9 K RON | |
| 27 | 27.GRIVITA ROSIE S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 0,9×▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 54,5 K RON | |
| 28 | 28.ELECTROFAMAR SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 0,9×▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | -145,1 K RON | |
| 29 | 29.MISTER STEEL SRL▼ 24 | Sat Pănceşti, Comuna Sascut, Bacău | 0,8×▼ 73,3 % | ▼ 73,3 % | 575,6 K RON | |
| 30 | 30.WALTER TOSTO WTB SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 0,8×▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 3,4 mil. RON | |
| 31 | 31.OFC OFFICE CONTAINER PROD SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,7×▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 178,7 K RON | |
| 32 | 32.ALPADO SRL▼ 10 | Sat Negoieşti, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 0,7×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | -9,9 K RON | |
| 33 | 33.BUILDING OFFICE CONTAINER S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,5×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 236,1 K RON | |
| 34 | 34.RAP STEEL PRODUCTION S.R.L.▼ 4 | Oraş Ghimbav, Braşov | 0,5×▲ 81,5 % | ▲ 81,5 % | 65,3 K RON | |
| 35 | 35.CONSTRUCTION SITE MANAGEMENT S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 0,4×▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 10,5 K RON | |
| 36 | 36.IMUT SA▼ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 0,1×0,0% | 0,0% | 48,4 K RON |