Top 100 firme — Fabricarea încălțămintei după lichiditate ridicată în 2021
559 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 4,7×, iar liderul atinge 92,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TAMIRA & CO SHOES SRL= | Municipiul Craiova, Dolj | 92,7×▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 48,2 K RON | |
| 2 | 2.ORTODAC SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 23,5×▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 789 K RON | |
| 3 | 3.SOCIETATEA COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ MOGOŞA▲ 78 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 21,7×▲ 350,8 % | ▲ 350,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.ORION SHOES SRL= | Municipiul Marghita, Bihor | 21,5×▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 69,7 K RON | |
| 5 | 5.MARK MANUFAKTUR SRL▲ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 20,4×▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 198,1 K RON | |
| 6 | 6.MATEO ONLINE PRODUCTION S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 20,2×— | — | — | 208,3 K RON |
| 7 | 7.EDANA SHOES PRODUCTION SRL▲ 487 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 18,3×▲ 3.718,8 % | ▲ 3.718,8 % | 785,5 K RON | |
| 8 | 8.SOLSIL PROD SRL▲ 3 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 17,8×▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 363,1 K RON | |
| 9 | 9.CONTACT SHOES SRL▲ 19 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 15,9×▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 784,6 K RON | |
| 10 | 10.SAVONAROLA VLM S.R.L.▲ 4 | Loc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui Mihai, Bihor | 15,5×▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 611,6 K RON | |
| 11 | 11.PIMEX SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 15,1×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 231 K RON | |
| 12 | 12.SHOES BY ANY S.R.L.▲ 273 | Municipiul Huşi, Vaslui | 14,8×▲ 961,2 % | ▲ 961,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 13 | 13.EDICIMMIM S.R.L.nou | Municipiul Huşi, Vaslui | 13,3×— | — | 78,8 K RON | |
| 14 | 14.ANDRIX CALZATURE SRL▲ 33 | Municipiul Bacău, Bacău | 13×▲ 88,5 % | ▲ 88,5 % | 277,8 K RON | |
| 15 | 15.MIHCOMAR SRL▲ 80 | Municipiul Huşi, Vaslui | 12,7×▲ 192,9 % | ▲ 192,9 % | 76,8 K RON | |
| 16 | 16.ALDOSHOES SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 12,5×▲ 155 % | ▲ 155 % | 940 RON | |
| 17 | 17.CONFORTING S.R.L.▼ 11 | Municipiul Huşi, Vaslui | 12,4×▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 84,4 K RON | |
| 18 | 18.EDALEX COMPANY S.R.L.nou | Sat Scobinti, Comuna Scobinţi, Iaşi | 12,3×— | — | 223,7 K RON | |
| 19 | 19.IVIA IMPORT EXPORT SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12,1×▲ 7 % | ▲ 7 % | 68,4 K RON | |
| 20 | 20.DOROS IMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Craiova, Dolj | 11,2×▲ 31 % | ▲ 31 % | 3,2 mil. RON | |
| 21 | 21.VALCOS PROD COM SRL▲ 172 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 11,2×▲ 439,6 % | ▲ 439,6 % | 55,3 K RON | |
| 22 | 22.CHRISTIAN ALBU SHOES CONCEPT SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 10,9×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 55,4 K RON | |
| 23 | 23.AYAN HAND MADE SHOES S.R.L.▼ 14 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 10,8×▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 58,3 K RON | |
| 24 | 24.ELEGANT STIL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,7×▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -154,6 K RON | |
| 25 | 25.VALENTI IMPEX SRL▼ 12 | Municipiul Marghita, Bihor | 10,7×▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 945,6 K RON | |
| 26 | 26.GECOMOD SRL▼ 23 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 10,6×▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 264,7 K RON | |
| 27 | 27.LIZETT SHOES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,5×▲ 118,9 % | ▲ 118,9 % | 262,9 K RON | |
| 28 | 28.GAINIKA SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 10,5×▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 419,3 K RON | |
| 29 | 29.R&M SIBIMOB S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,4×— | — | 83,6 K RON | |
| 30 | 30.BALICON BCL S.R.L.nou | Sat Hamba, Comuna Şura Mare, Sibiu | 10,2×▲ 216,2 % | ▲ 216,2 % | 90,8 K RON | |
| 31 | 31.KROMO PIELMO COM SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 10×▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 129,3 K RON | |
| 32 | 32.BIANCO&NERO STYLE DESIGN SRL▼ 22 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 9,9×▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 13,2 K RON | |
| 33 | 33.LEOFEX PROD SRL▼ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 9,8×▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -585,4 K RON | |
| 34 | 34.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA ELEDUR▼ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9,7×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | -393,4 K RON | |
| 35 | 35.IONELIS ROA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 9,4×▼ 86 % | ▼ 86 % | 49,2 K RON | |
| 36 | 36.MEDIMPACT SA▲ 331 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 9×▲ 818,4 % | ▲ 818,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 37 | 37.ARCABATIN ATELIER S.R.L.▲ 129 | Loc. Livada Mică, Oraş Livada, Satu Mare | 8,9×▲ 241,2 % | ▲ 241,2 % | -36 K RON | |
| 38 | 38.OSMONDROB SRL▲ 46 | Municipiul Huşi, Vaslui | 8,7×▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 43,1 K RON | |
| 39 | 39.CONDOR LUX SRL▲ 156 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,7×▲ 320,9 % | ▲ 320,9 % | 1 mil. RON | |
| 40 | 40.BAREFOOT SHOES S.R.L.▼ 4 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 8,6×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | -13,7 K RON | |
| 41 | 41.EMPA PROTECT 2018 S.R.L.▲ 48 | Municipiul Arad, Arad | 8,5×▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 42 | 42.ALMI INTERNATIONAL SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,3×▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 22,8 K RON | |
| 43 | 43.ELIMARG SRL▲ 64 | Municipiul Zalău, Sălaj | 7,9×▲ 99,2 % | ▲ 99,2 % | 132,8 K RON | |
| 44 | 44.BROMJOVICER S.R.L.▲ 66 | Municipiul Huşi, Vaslui | 7,8×▲ 106,4 % | ▲ 106,4 % | 25,5 K RON | |
| 45 | 45.EXPO SHOES S.R.L.▼ 25 | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 7,7×▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 736 K RON | |
| 46 | 46.FANYA SHOES 2020 S.R.L.▲ 54 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,4×▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 183,1 K RON | |
| 47 | 47.IGUELLE SHOES S.R.L.▲ 115 | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 7,4×▲ 169,3 % | ▲ 169,3 % | 138 K RON | |
| 48 | 48.ANDREI & GABRIEL TEXTIL SRL▼ 27 | Municipiul Topliţa, Harghita | 7,3×▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 76,2 K RON | |
| 49 | 49.TYBKON SRL▼ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 7,2×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 50 | 50.ANGELA INTERNATIONAL SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,1×▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 48,2 K RON | |
| 51 | 51.HIGH HEELS STUDIO SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,1×▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 225,9 K RON | |
| 52 | 52.PIELĂRIE TED S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 7×— | — | — | 299,8 K RON |
| 53 | 53.FASHION MYC SHOES SRL▲ 231 | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 7×▲ 405 % | ▲ 405 % | 298,6 K RON | |
| 54 | 54.PRIM PRODUCT S.R.L.▲ 91 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 7×▲ 130,4 % | ▲ 130,4 % | 77,5 K RON | |
| 55 | 55.NICOLEVE SHOES S.R.L.▼ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,8×▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 58,9 K RON | |
| 56 | 56.L AURA FASHION CONFORT SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6,8×▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -26 K RON | |
| 57 | 57.BELLDAN SRL▲ 4 | Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 6,8×▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | -123,9 K RON | |
| 58 | 58.BRATEX IMPEX 95 SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,7×▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 81,7 K RON | |
| 59 | 59.TENTA TOP STEP SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,6×▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 52,8 K RON | |
| 60 | 60.VERACINI IMPEX S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,5×▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 40,4 K RON | |
| 61 | 61.MYKA SHOES STORE SRL▲ 47 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 6,5×▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 52,1 K RON | |
| 62 | 62.DIDONA COMPREST SRL▼ 45 | Municipiul Huşi, Vaslui | 6,3×▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 482,1 K RON | |
| 63 | 63.DIA COMIMPEX SRL▲ 38 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,3×▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 138,3 K RON | |
| 64 | 64.CLAMARIS SHOES SRL▲ 113 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 6,3×▲ 157,4 % | ▲ 157,4 % | 41,8 K RON | |
| 65 | 65.LARISSSHOES S.R.L.▲ 59 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,2×▲ 79,5 % | ▲ 79,5 % | 249,9 K RON | |
| 66 | 66.GEORGE TRANS SRL▼ 42 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 6,2×▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 1,7 K RON | |
| 67 | 67.NIMAR PROD SRL▲ 71 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,1×▲ 92,1 % | ▲ 92,1 % | 170,5 K RON | |
| 68 | 68.RICOSTA ROMANIA SRL▲ 35 | Sat Oraşu Nou, Comuna Oraşu Nou, Satu Mare | 6×▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 69 | 69.GINO ROSSI PRODUCTION SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6×▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 3,8 mil. RON | |
| 70 | 70.FABIO SHOES S.R.L.-D.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 5,9×▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 44,8 K RON | |
| 71 | 71.SARA & CARMEN SHOES S.R.L.▼ 41 | Sat Diosig, Comuna Diosig, Bihor | 5,8×▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 260,9 K RON | |
| 72 | 72.POPUS SRL= | Sat Ceica, Comuna Ceica, Bihor | 5,8×▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 42,6 K RON | |
| 73 | 73.UNIREA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,7×▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 18,7 K RON | |
| 74 | 74.VEDOR SHOES SRL▲ 108 | Sat Cihei, Comuna Sânmartin, Bihor | 5,7×▲ 148,7 % | ▲ 148,7 % | 125,5 K RON | |
| 75 | 75.PANTOFI BEBE S.R.L.▲ 69 | Sat Mreneşti, Comuna Creţeni, Vâlcea | 5,7×▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 79 K RON | |
| 76 | 76.EXPRES SHOES S.R.L.▲ 15 | Sat Tăşad, Comuna Drăgeşti, Bihor | 5,7×▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 7,2 K RON | |
| 77 | 77.YOHANA COMPANY SRL▲ 155 | Municipiul Lugoj, Timiş | 5,7×▲ 233,5 % | ▲ 233,5 % | 278 K RON | |
| 78 | 78.MUVICO INCOM SRL▼ 22 | Loc. Seini, Oraş Seini, Maramureş | 5,5×▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 572,1 K RON | |
| 79 | 79.AKU EST SRL▼ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,5×▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 650,7 K RON | |
| 80 | 80.INTER COMM PLUS SRL▼ 21 | Sat Hodos, Comuna Darova, Timiş | 5,4×▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 759,8 K RON | |
| 81 | 81.EL DORADO SRL▲ 18 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 5,4×▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 82 | 82.LORI COMIMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Arad, Arad | 5,4×▲ 4 % | ▲ 4 % | 1,8 mil. RON | |
| 83 | 83.STAR RAL SRL▲ 60 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 5,4×▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 211,2 K RON | |
| 84 | 84.CICO SHOES PLUS SRL▼ 16 | Municipiul Timişoara, Timiş | 5,4×▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 158,3 K RON | |
| 85 | 85.MOTOC NIL INDUSTRIAL SRL▼ 31 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 5,4×▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 237 K RON | |
| 86 | 86.COVI-STAR SRL▲ 18 | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 5,4×▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | -19 K RON | |
| 87 | 87.TIMFIN SRL▼ 9 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 5,3×▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 113,4 K RON | |
| 88 | 88.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA COMART▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,2×▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -492 K RON | |
| 89 | 89.FILDAV SHOES S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 5×▲ 1.995,8 % | ▲ 1.995,8 % | 149 K RON | |
| 90 | 90.MARGI SHOES SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 91 | 91.L & F SHOES SRL▲ 92 | Municipiul Oradea, Bihor | 5×▲ 117 % | ▲ 117 % | 315,4 K RON | |
| 92 | 92.NUOVA STARK SRL▲ 71 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5×▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 5,3 mil. RON | |
| 93 | 93.NEWROEVO S.R.L.▲ 179 | Municipiul Huşi, Vaslui | 4,9×▲ 233,1 % | ▲ 233,1 % | 150,2 K RON | |
| 94 | 94.FIBIASTA SHOES S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 4,9×▲ 200,6 % | ▲ 200,6 % | 88,3 K RON | |
| 95 | 95.PANTOCIM SRL▼ 12 | Municipiul Huşi, Vaslui | 4,9×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 99,2 K RON | |
| 96 | 96.ITAL-FLEX SRL▲ 171 | Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 4,8×▲ 218,5 % | ▲ 218,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 97 | 97.MALEPAMED S.R.L.nou | Sat Gura Văii, Comuna Stănileşti, Vaslui | 4,8×▲ 638,5 % | ▲ 638,5 % | 399,2 K RON | |
| 98 | 98.MONTANA FACTORY S.R.L.▲ 167 | Oraş Măgurele, Ilfov | 4,8×▲ 211,1 % | ▲ 211,1 % | 544,4 K RON | |
| 99 | 99.ALBARESOR S.R.L.▲ 147 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,7×▲ 187,7 % | ▲ 187,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 100 | 100.IORANT SHOES S.R.L.▼ 27 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 4,7×▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 1,3 mil. RON |