Top 100 firme — Finisarea materialelor textile după lichiditate ridicată în 2024
100 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 42,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ZUGOR PRINT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 42,2×▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 45,7 K RON | |
| 2 | 2.SMARTEST IT & ADS SRL▲ 2 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 39,5×▲ 232,3 % | ▲ 232,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 3 | 3.BRAVA STORE S.R.L.= | Municipiul Oradea, Bihor | 32,6×▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 224,7 K RON | |
| 4 | 4.GOGREEN TEXTIL S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 29,1×▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 5 | 5.SERITEX SRL▲ 50 | Municipiul Arad, Arad | 18,8×▲ 1.038,8 % | ▲ 1.038,8 % | -242,2 K RON | |
| 6 | 6.OMNIA UNIVERS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,2×▲ 88,1 % | ▲ 88,1 % | -77,9 K RON | |
| 7 | 7.HUDEMA'S SRL▼ 2 | Municipiul Timişoara, Timiş | 12,9×▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | -316,4 K RON | |
| 8 | 8.WANDERLUST EQUIPMENT S.R.L.▼ 1 | Loc. Lăureni, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 9,1×▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 440 K RON | |
| 9 | 9.ABSTRACTICA CREATIVE S.R.L.▲ 44 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,6×▲ 349,1 % | ▲ 349,1 % | 83,2 K RON | |
| 10 | 10.TOTAL PRODUCTION 2016 SRL▲ 30 | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | 7,2×▲ 189,9 % | ▲ 189,9 % | 93,4 K RON | |
| 11 | 11.INKSPIRIA TREND SRL▲ 10 | Municipiul Oradea, Bihor | 6,5×▲ 72,3 % | ▲ 72,3 % | 70,7 K RON | |
| 12 | 12.PRINTKO TEXTILE GYX S.R.L.▼ 4 | Loc. Câlnic, Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,3×▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 65,5 K RON | |
| 13 | 13.BRODERIA LUI ANDREI S.R.L.nou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 6,3×▲ 65,6 % | ▲ 65,6 % | 206,7 K RON | |
| 14 | 14.MATTLUC 13 SPORT S.R.L.▼ 12 | Loc. Ursaţi, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 6×▼ 73,6 % | ▼ 73,6 % | 5,8 K RON | |
| 15 | 15.FORTUS CONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,7×▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 92,7 K RON | |
| 16 | 16.BOYULETZ S.R.L.▼ 6 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 5,3×0,0% | 0,0% | 8,4 K RON | |
| 17 | 17.ELMO PRINT SRL▼ 4 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 5,2×▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 175,4 K RON | |
| 18 | 18.KRAKEN INK S.R.L.▼ 2 | Sat Zimandu Nou, Comuna Zimandu Nou, Arad | 4,3×▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 19,1 K RON | |
| 19 | 19.LUCIAN PRINT S.R.L.▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,2×▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 75,7 K RON | |
| 20 | 20.MACIRENE DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,1×▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 24,8 K RON | |
| 21 | 21.RENT2DAY TEAM S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,1×— | — | — | 87,1 K RON |
| 22 | 22.URBAN PRINT DTG S.R.L.▲ 8 | Municipiul Roman, Neamţ | 4×▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 17,2 K RON | |
| 23 | 23.BRONATEX PRINT S.R.L.▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,2×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 198,3 K RON | |
| 24 | 24.EXPERT PRINTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3×▼ 78 % | ▼ 78 % | 277,9 K RON | |
| 25 | 25.R.M.C. RUPEA MANUFACTURING COMPANY SRL▼ 2 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 3×▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 44,1 K RON | |
| 26 | 26.CK FABRIC PRINT S.R.L.▲ 23 | Comuna Poroschia, Teleorman | 2,8×▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 90,9 K RON | |
| 27 | 27.L-INK TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 19 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,7×▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 490,7 K RON | |
| 28 | 28.VISUITOR DM S.R.L.nou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 2,2×▲ 89 % | ▲ 89 % | 48,4 K RON | |
| 29 | 29.SERICRAFT SRL▲ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,2×▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 113,5 K RON | |
| 30 | 30.MASTERTON PRINT SRL▲ 13 | Municipiul Arad, Arad | 2,1×▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -158,1 K RON | |
| 31 | 31.P & L PRINTING TECHNOLOGY S.R.L.▼ 22 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2,1×▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 3 K RON | |
| 32 | 32.CASA DARMIH PROD SRL▼ 21 | Municipiul Craiova, Dolj | 2,1×▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 7,8 K RON | |
| 33 | 33.L&P CARPET SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 2×▲ 644,4 % | ▲ 644,4 % | 115,6 K RON | |
| 34 | 34.GAVROS FASHION SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,9×▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | 258,4 K RON | |
| 35 | 35.TUXI BRANDS S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,9×▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 119,2 K RON | |
| 36 | 36.TESCA ERT ROMANIA S.R.L.▲ 16 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 1,9×▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 597,2 K RON | |
| 37 | 37.FIRST PRINTEX SOLUTION SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,9×▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 101,3 K RON | |
| 38 | 38.GABRIEL ADVERTISING SRL▲ 9 | Sat Şeuşa, Comuna Ciugud, Alba | 1,9×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 110 K RON | |
| 39 | 39.YELLOW PRINT SHOP SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,9×▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 258,4 K RON | |
| 40 | 40.HOHOHO S.R.L.▼ 1 | Sat Zădăriciu, Comuna Vânătorii Mici, Giurgiu | 1,8×▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 118 K RON | |
| 41 | 41.WINDTEX EUROPE SRL▲ 10 | Municipiul Lugoj, Timiş | 1,8×▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -210,5 K RON | |
| 42 | 42.FARIA SRL▼ 16 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 1,7×▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 866 RON | |
| 43 | 43.RING SERVICE SRL▲ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,7×▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 6,4 K RON | |
| 44 | 44.SLF TEXPRINT SRL▼ 10 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 1,5×▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 273,1 K RON | |
| 45 | 45.STORYPRINT DESIGN S.R.L.▼ 3 | Sat Diosig, Comuna Diosig, Bihor | 1,5×▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 99,3 K RON | |
| 46 | 46.MACH ROOM S.R.L.▼ 32 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4×▼ 69,4 % | ▼ 69,4 % | 69,9 K RON | |
| 47 | 47.TOGA PRINT CONCEPT S.R.L.▼ 22 | Sat Proviţa de Sus, Comuna Proviţa de Sus, Prahova | 1,4×▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 126,3 K RON | |
| 48 | 48.INTERCOLOR SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,4×▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | -5,1 mil. RON | |
| 49 | 49.COTEXRO BOULANGERIE SRL▲ 10 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 1,4×0,0% | 0,0% | 777,7 K RON | |
| 50 | 50.IULIA SERTEX SRL▲ 46 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 1,4×▲ 527,3 % | ▲ 527,3 % | 47,6 K RON | |
| 51 | 51.STREET FASHION S.R.L.▲ 26 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,4×▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 187,5 K RON | |
| 52 | 52.SPIRIT DE CAMPIONI S.R.L.▼ 19 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 1,3×▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 15,7 K RON | |
| 53 | 53.TRICORAMA PRINT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2×▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 247,5 K RON | |
| 54 | 54.MULTI LASER S.R.L.▼ 23 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,2×▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | 440,9 K RON | |
| 55 | 55.CBC CONCEPT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2×▲ 20 % | ▲ 20 % | 385,4 K RON | |
| 56 | 56.BRODERTEX PRINT S.R.L.▼ 41 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 1,2×▼ 73,6 % | ▼ 73,6 % | -86,5 K RON | |
| 57 | 57.HUMAN NETWORK S.R.L.nou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 1,2×▼ 4 % | ▼ 4 % | 99,8 K RON | |
| 58 | 58.TEXTILA OLTUL SA▲ 11 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 1,2×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 119,5 K RON | |
| 59 | 59.VALDANI PROD ROMANIA SRL▼ 41 | Sat Gornet, Comuna Gornet, Prahova | 1,2×▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | 607,7 K RON | |
| 60 | 60.IDA'S EVENTS SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,1×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 102,1 K RON | |
| 61 | 61.DUCK BRODERIE S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1×▼ 95 % | ▼ 95 % | 29 K RON | |
| 62 | 62.UMBRASOL SRL▼ 17 | Municipiul Arad, Arad | 1,1×▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 63 | 63.COATS ROMANIA SRL▲ 1 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 1×▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | -16,5 mil. RON | |
| 64 | 64.TIMEX TUR SRL▲ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 1×▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 4,4 K RON | |
| 65 | 65.RICORI IMPRIMĂRI S.R.L.▼ 53 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,9×▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | -60,7 K RON | |
| 66 | 66.TEXTROM SRL▲ 14 | Comuna Floreşti, Cluj | 0,9×▲ 7 % | ▲ 7 % | 42,9 K RON | |
| 67 | 67.ZIKO MODATEX S.R.L.▲ 18 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0,9×▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 27,2 K RON | |
| 68 | 68.FOX SOCIETY S.R.L.▼ 39 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,8×▼ 73 % | ▼ 73 % | -324,7 K RON | |
| 69 | 69.KZE PROD S.R.L.nou | Sat Şoldanu, Comuna Şoldanu, Călăraşi | 0,8×▲ 1.042,9 % | ▲ 1.042,9 % | 14,2 K RON | |
| 70 | 70.LUXURIA TOUR S.R.L.▼ 10 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 0,7×▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 228,5 K RON | |
| 71 | 71.NOVEL DESIGN INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,7×▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 20,5 K RON | |
| 72 | 72.W.K.S. ROMANIA SRL▼ 15 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 0,7×▼ 53 % | ▼ 53 % | -500,3 K RON | |
| 73 | 73.SERIGRA FAST S.R.L.▼ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 0,7×▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 44,9 K RON | |
| 74 | 74.AUTO DESIGN SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 0,7×▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | -14,8 K RON | |
| 75 | 75.BRODALL SERV SRL▼ 69 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 0,7×▼ 93,5 % | ▼ 93,5 % | 340,4 K RON | |
| 76 | 76.LAGUNA SCOFIUM S.R.L.nou | Sat Leliceni, Comuna Leliceni, Harghita | 0,7×▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -36,8 K RON | |
| 77 | 77.BARTOS PROMOTION S.R.L.▲ 7 | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 0,6×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -41,7 K RON | |
| 78 | 78.INSPIRATION MOOD S.R.L.▲ 24 | Municipiul Craiova, Dolj | 0,5×▲ 260 % | ▲ 260 % | 9,6 K RON | |
| 79 | 79.CLAU-EXPERT SRL▲ 11 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 0,5×▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 1,5 K RON | |
| 80 | 80.AATEX COMPANY SRL▼ 52 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 0,5×▼ 84 % | ▼ 84 % | 200,7 K RON | |
| 81 | 81.PUNISHER WEAR SRL▼ 62 | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,5×▼ 88,6 % | ▼ 88,6 % | -40,1 K RON | |
| 82 | 82.ALCOR TOP SRL▲ 11 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 0,5×▲ 18 % | ▲ 18 % | -11,6 K RON | |
| 83 | 83.BONISA CREATIV S.R.L.▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,4×▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | -73,6 K RON | |
| 84 | 84.VEROSERV NEWSTYLE SRL▲ 15 | Oraş Mioveni, Argeş | 0,4×▲ 147,1 % | ▲ 147,1 % | -56,6 K RON | |
| 85 | 85.PROMOWIN SRL▼ 50 | Sat Valea Ursului, Comuna Miroslava, Iaşi | 0,4×▼ 85,6 % | ▼ 85,6 % | 783,1 K RON | |
| 86 | 86.SPRINT TEXTILE DECORATIONS SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 0,4×▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -580 K RON | |
| 87 | 87.ROMANIAN GARMENTS S.R.L.▼ 13 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 0,4×▼ 62,1 % | ▼ 62,1 % | -38,6 K RON | |
| 88 | 88.TKS CREATIV DESIGN S.R.L.▼ 2 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 0,3×▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | -159,5 K RON | |
| 89 | 89.RAZBY COLLECTION S.R.L.▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,3×▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | -74,9 K RON | |
| 90 | 90.ANCOVA DESIGN S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 0,3×▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | -36,3 K RON | |
| 91 | 91.PROMOTAS ADVERTISING SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,3×▼ 72,2 % | ▼ 72,2 % | -29,5 K RON | |
| 92 | 92.REPUBLIKPRINT S.R.L.▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0,2×▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | -8,2 K RON | |
| 93 | 93.EURO FASHION ACTIV SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,2×▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | -147,9 K RON | |
| 94 | 94.EURO DENIM S.R.L.= | Municipiul Braşov, Braşov | 0,1×▼ 65,5 % | ▼ 65,5 % | 219,9 K RON | |
| 95 | 95.INTERA DIAL 18 S.R.L.= | Municipiul Făgăraş, Braşov | 0,1×▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | -218,8 K RON | |
| 96 | 96.GIFTORO EZ S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,1×▼ 99,4 % | ▼ 99,4 % | -28,1 K RON | |
| 97 | 97.WOMANLAND SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Cobadin, Constanţa | 0,1×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -116,8 K RON | |
| 98 | 98.LA RUSSO ART S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,1×▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | -126,1 K RON | |
| 99 | 99.ARISAN CONFECȚII S.R.L.▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×▼ 89,5 % | ▼ 89,5 % | -18,8 K RON | |
| 100 | 100.IMPRISERV COLLECTION SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 0×▼ 97,9 % | ▼ 97,9 % | 14,4 K RON |