Top 100 firme — Pescuitul în ape dulci după lichiditate ridicată în 2022
49 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 124,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VICKI POND SRL= | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 124,2×▲ 11 % | ▲ 11 % | 377,9 K RON | |
| 2 | 2.IANIS & MARIA FISH S.R.L.nou | Loc. Alunişu, Oraş Măgurele, Ilfov | 60,3×▲ 1.081,4 % | ▲ 1.081,4 % | 545 K RON | |
| 3 | 3.HER & STRA CYPRINUS SRL= | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 35,6×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 590,4 K RON | |
| 4 | 4.ACE EDILCONS SRL▼ 2 | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 7,3×▼ 81,3 % | ▼ 81,3 % | 372,3 K RON | |
| 5 | 5.MIRO PESC SRL▲ 4 | Sat Mila 23, Comuna Crişan, Tulcea | 5,9×▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 687,3 K RON | |
| 6 | 6.ALEX FISHING CAMP S.R.L.▲ 12 | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 5,5×▲ 198,4 % | ▲ 198,4 % | 156,4 K RON | |
| 7 | 7.DELTA SAMITUR SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,5×▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 15,2 K RON | |
| 8 | 8.CEASIS IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 5,4×▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 9 | 9.SALMOFOR SRL▲ 2 | Sat Valea Crişului, Comuna Valea Crişului, Covasna | 4,8×▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 323,9 K RON | |
| 10 | 10.PRODUCTIE TRANSPORT SERVICII COMERT EXPORT-IMPORT "ROLLING-TRANS" SRL▲ 4 | Sat Zălan, Comuna Bodoc, Covasna | 4,2×▲ 65,6 % | ▲ 65,6 % | 93 K RON | |
| 11 | 11.ACVA IMPERIAL GRUP SRL▲ 1 | Sat Dunăvăţu de Sus, Comuna Murighiol, Tulcea | 2,9×▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -119,2 K RON | |
| 12 | 12.ARCADA SRL▲ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,5×▲ 110,1 % | ▲ 110,1 % | 718,9 K RON | |
| 13 | 13.LAC TÂRSAN SRLnou | Sat Tiream, Comuna Tiream, Satu Mare | 2,3×▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 6 K RON | |
| 14 | 14.SALCIA SRL▼ 8 | Loc. Cârja, Oraş Murgeni, Vaslui | 2,1×▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 92,7 K RON | |
| 15 | 15.PISCICOLA CĂTRUNEŞTI 3 S.R.L.▼ 2 | Sat Sineşti, Comuna Sineşti, Ialomiţa | 1,9×▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 51,4 K RON | |
| 16 | 16.AGDEND LIFT SRL= | Sat Aita Medie, Comuna Aita Mare, Covasna | 1,8×▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 907,3 K RON | |
| 17 | 17.ZOO-POSEIDON S.R.L.▲ 10 | Sat Jebel, Comuna Jebel, Timiş | 1,7×▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 176,5 K RON | |
| 18 | 18.DELTA NATURAL FISH S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,6×— | — | — | 109,6 K RON |
| 19 | 19.ASACOM TRANS SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 1,6×▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 385,3 K RON | |
| 20 | 20.DELTA ROMPES SRL▲ 16 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 1,4×▲ 217,8 % | ▲ 217,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 21 | 21.AGRO & FISHING MAGURA SRL▲ 12 | Sat Buturugeni, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 1,4×▲ 105,8 % | ▲ 105,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 22 | 22.AVPS SPORTIVII ADEVĂRAŢI SRLnou | Sat Moftinu Mic, Comuna Moftin, Satu Mare | 1,3×▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | -32,1 K RON | |
| 23 | 23.MACOMAIS PISCICOL SRL▲ 1 | Sat Măineasca, Comuna Petrăchioaia, Ilfov | 1,3×▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | -7,7 K RON | |
| 24 | 24.PERLA DELTEI SRL▼ 16 | Sat Dunăvăţu de Jos, Comuna Murighiol, Tulcea | 1,2×▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | -173,7 K RON | |
| 25 | 25.GEODRAG 2000 BELCIUGATELE S.R.L.nou | Sat Belciugatele, Comuna Belciugatele, Călăraşi | 1,1×▼ 97,6 % | ▼ 97,6 % | 10 K RON | |
| 26 | 26.VIC-MAR COM IMPEX SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,1×▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 32,4 K RON | |
| 27 | 27.MARCOM SRL▼ 1 | Sat Comoara, Comuna Drăgăneşti-Vlaşca, Teleorman | 0,9×▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 19,1 K RON | |
| 28 | 28.KSA TEOCRISTA SRL▲ 7 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 0,9×▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 657,6 K RON | |
| 29 | 29.BUSSY FAST TRANS S.R.L.nou | Sat Vişina, Comuna Vişina, Dâmboviţa | 0,9×▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 58,4 K RON | |
| 30 | 30.BLACK SEA STURGEON SRL▲ 1 | Sat Sfântu Gheorghe, Comuna Sfântu Gheorghe, Tulcea | 0,9×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | -109,3 K RON | |
| 31 | 31.C & D 2002 SRLnou | Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, Botoşani | 0,8×▼ 98,3 % | ▼ 98,3 % | 9,4 K RON | |
| 32 | 32.MILVA PROD SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,8×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -81,9 K RON | |
| 33 | 33.PISCICOLA ALIN & STEF S.R.L.▲ 1 | Sat Perii Broşteni, Comuna Olteni, Teleorman | 0,7×▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 47,1 K RON | |
| 34 | 34.AURA & LAURENTIU 2003 IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,7×▲ 385,7 % | ▲ 385,7 % | 6,1 K RON | |
| 35 | 35.PROCIVIC TRACIA TRUST SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 0,6×▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 27,6 K RON | |
| 36 | 36.WELA SRL▼ 7 | Sat Crişan, Comuna Crişan, Tulcea | 0,5×▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 84,2 K RON | |
| 37 | 37.EURO FISH VISAN S.R.L.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,5×▲ 420 % | ▲ 420 % | 248,9 K RON | |
| 38 | 38.AYBO PESCUIT SI TURISM S.R.L.nou | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 0,5×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 147,8 K RON | |
| 39 | 39.METEOR MIL SRLnou | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 0,4×▲ 48 % | ▲ 48 % | 75,9 K RON | |
| 40 | 40.SIMCOM-DELTA SRL▼ 3 | Sat Plopul, Comuna Murighiol, Tulcea | 0,4×▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 2,8 K RON | |
| 41 | 41.RED FISH SRL▼ 1 | Sat Grădiştea, Comuna Grădiştea, Ilfov | 0,3×▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 164,6 K RON | |
| 42 | 42.MARYON BEST FISHING S.R.L.▼ 10 | Sat Ion Roată, Comuna Ion Roată, Ialomiţa | 0,3×▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | -20 K RON | |
| 43 | 43.YACO FISH NUCETU SRL▼ 18 | Sat Radu Vodă, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 0,3×▼ 72 % | ▼ 72 % | -120,9 K RON | |
| 44 | 44.DONAU FISH SRL▼ 5 | Sat Suhaia, Comuna Suhaia, Teleorman | 0,3×▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -574,1 K RON | |
| 45 | 45.DIARANCA CP SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 0,3×▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | -3,7 K RON | |
| 46 | 46.OCMAVA COM SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 0,3×▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 113,2 K RON | |
| 47 | 47.FISHING SPORT SRLnou | Sat Poroschia, Comuna Poroschia, Teleorman | 0,1×0,0% | 0,0% | -7,8 K RON | |
| 48 | 48.DOMINICS LAKE S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,1×▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | -295,9 K RON | |
| 49 | 49.DUAL FISH IMPEX SRL▼ 6 | Sat Răsuceni, Comuna Răsuceni, Giurgiu | 0,1×▲ 100 % | ▲ 100 % | 63,7 K RON |