Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Vrancea după datorii în 2009
68 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 68 cumulează 13,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este -135 RON, iar liderul atinge 8,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ESTINVEST SA= | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,9 mil. RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | -2,5 mil. RON | |
| 2 | 2.DATINAS SRL= | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 325 K RON | |
| 3 | 3.LENYELLA CATALIN SRL▲ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 548,8 K RON▲ 785,4 % | ▲ 785,4 % | -14,6 K RON | |
| 4 | 4.COMTEL SERVICE SRL= | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 535,3 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 26,4 K RON | |
| 5 | 5.EURODOL SRL▲ 2 | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 372,9 K RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 7,4 K RON | |
| 6 | 6.CASA DE SCHIMB VALUTAR PANEUROPA SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 320,9 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 958 RON | |
| 7 | 7.RADANI ANGEN IFN S.R.L.▲ 3 | Municipiul Adjud, Vrancea | 180,8 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 230,6 K RON | |
| 8 | 8.GRUP ASIG AGENT DE ASIGURARE-AGENŢIE DE INTERMEDIERE SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 174,3 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | -32,2 K RON | |
| 9 | 9.AMETIST 2002 SRL▲ 6 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 125,2 K RON▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | -26,4 K RON | |
| 10 | 10.IULVIC IFN SRL▼ 5 | Sat Garoafa, Comuna Garoafa, Vrancea | 102,9 K RON▼ 77,3 % | ▼ 77,3 % | -25,3 K RON | |
| 11 | 11.GENGABRIELA I.F.N. SRL▲ 45 | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 87,4 K RON▲ 1.576,2 % | ▲ 1.576,2 % | 115,3 K RON | |
| 12 | 12.ICONIKA BUSINESS DEVELOPMENT SRL▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 85,8 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | -29,9 K RON | |
| 13 | 13.FOCUS-CASA DE SCHIMB VALUTAR SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 64,4 K RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 113,5 K RON | |
| 14 | 14.EURORIK IMPEX SRL▲ 14 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 57,5 K RON▲ 59 % | ▲ 59 % | -133 RON | |
| 15 | 15.ROYAL 2005 SRL▲ 9 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 48 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 9,6 K RON | |
| 16 | 16.DIAMOND ASISTENT DE BROKER SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 47,2 K RON— | — | — | 71,2 K RON |
| 17 | 17.IP - NET SRL▲ 9 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 44,7 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 17,4 K RON | |
| 18 | 18.MARIO VALERY S.R.L.▲ 7 | Municipiul Adjud, Vrancea | 42,3 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 67,3 K RON | |
| 19 | 19.ALSA GRUP SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 39,5 K RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 7,5 K RON | |
| 20 | 20.INTERNET RADIO - LAN SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 32,3 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | -4,2 K RON | |
| 21 | 21.CULI - SAT SRL▲ 10 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 27,8 K RON0,0% | 0,0% | 840 RON | |
| 22 | 22.SCAPINO SRL▲ 19 | Sat Rugineşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 23,2 K RON▲ 95,1 % | ▲ 95,1 % | -9,4 K RON | |
| 23 | 23.MANNER CONSULT SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 22,6 K RON▼ 70,2 % | ▼ 70,2 % | -13,1 K RON | |
| 24 | 24.ARTOPTIM CREATIV SRL▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 21,3 K RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | -28,9 K RON | |
| 25 | 25.CAPITAL CONFORT SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 19,1 K RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 9,8 K RON | |
| 26 | 26.ISACOM SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,7 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | -7,2 K RON | |
| 27 | 27.GERYON SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | -18 RON | |
| 28 | 28.EXEL CONSULTING SRL▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,7 K RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 34,1 K RON | |
| 29 | 29.SPLENDID SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,6 K RON▼ 80,1 % | ▼ 80,1 % | 140,1 K RON | |
| 30 | 30.ASIDORO CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 47 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,3 K RON▲ 1.829,3 % | ▲ 1.829,3 % | -92 RON | |
| 31 | 31.CREDIT INSTANT SRL▲ 49 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,6 K RON▲ 5.178,5 % | ▲ 5.178,5 % | -8,8 K RON | |
| 32 | 32.TAXI-P FULGER SRL▲ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,1 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 5,3 K RON | |
| 33 | 33.SOR PIE INVEST SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 74,1 K RON | |
| 34 | 34.LERIOV SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,5 K RON▼ 55,4 % | ▼ 55,4 % | 4,5 K RON | |
| 35 | 35.TOTALLASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 15 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 6,4 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 17,5 K RON | |
| 36 | 36.MAGAZINUL DE FINANŢE SRL▲ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,1 K RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | -1,7 K RON | |
| 37 | 37.DAVAMEDIA EVENTS SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,3 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -182 RON | |
| 38 | 38.ANACONDA ARTEX AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,2 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -547 RON | |
| 39 | 39.SMART AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,8 K RON▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 16,4 K RON | |
| 40 | 40.ASINTER AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 13 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 3,8 K RON▼ 36 % | ▼ 36 % | -28,6 K RON | |
| 41 | 41.RISK MANAGEMENT GRUP BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,8 K RON▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 9,7 K RON | |
| 42 | 42.LID INVEST SRL▲ 21 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 3,7 K RON▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | -1,3 K RON | |
| 43 | 43.DIMAX REAL ESTATE S.R.L.▲ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,3 K RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | -1,2 K RON | |
| 44 | 44.SFĂTUITOR - AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 24 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 2,9 K RON▲ 92,1 % | ▲ 92,1 % | 39,1 K RON | |
| 45 | 45.EASY CREDIT SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,8 K RON▼ 77 % | ▼ 77 % | 1,3 K RON | |
| 46 | 46.CEZARA AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,4 K RON▼ 81,2 % | ▼ 81,2 % | 0 RON | |
| 47 | 47.CASA DE SCHIMB VALUTAR GARANT SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,1 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -37 RON | |
| 48 | 48.AS CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 19 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 2 K RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 59,7 K RON | |
| 49 | 49.GF TECHENERGY S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2 K RON— | — | — | 1,1 K RON |
| 50 | 50.AMADY CONSULT SRL▲ 20 | Sat Valea Sării, Comuna Valea Sării, Vrancea | 1,9 K RON▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 20,9 K RON | |
| 51 | 51.TRIAS CONSULT 2007 SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8 K RON▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | -645 RON | |
| 52 | 52.ASICLAS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 17 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,6 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 74,4 K RON | |
| 53 | 53.ASIGENT ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 18 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,6 K RON▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 47,7 K RON | |
| 54 | 54.SOASO FINANCE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 K RON— | — | — | 3,3 K RON |
| 55 | 55.ADMIRALIS-AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 26 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 1,4 K RON▼ 95,3 % | ▼ 95,3 % | -9,4 K RON | |
| 56 | 56.PINTEOASIST SRL▲ 10 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 1,4 K RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 7,7 K RON | |
| 57 | 57.BROK LINE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 K RON▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | 30,1 K RON | |
| 58 | 58.L & C COMPANY AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 18 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 953 RON▲ 41 % | ▲ 41 % | 6,5 K RON | |
| 59 | 59.3T LOG & SOLUTION SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 907 RON▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 14,3 K RON | |
| 60 | 60.IMOBAUTO-ASIG SRL▼ 14 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 521 RON▼ 94,5 % | ▼ 94,5 % | 45,6 K RON | |
| 61 | 61.CAPITAL FINANCE AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 252 RON— | — | — | 3 K RON |
| 62 | 62.ASITALSOFT SRL▲ 11 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,1 K RON | |
| 63 | 63.CREDIT HELP SRL▼ 46 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 25,4 K RON | |
| 64 | 64.ROMEO INVESTMENT SRLnou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 0 RON— | — | -486 RON | |
| 65 | 65.ROYAL ´07 AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 11 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 66 | 66.VBR CAPITAL TEAM SRL▼ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 15 K RON | |
| 67 | 67.ASIGAB AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 8 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 569 RON | |
| 68 | 68.EXCALIBUR AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | -135 RON▼ 102,6 % | ▼ 102,6 % | 111,8 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Vrancea
CAEN 6492
Alte activități de creditare
9 firme · 13,6 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
41 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
6 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
14 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
1 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
2 firme · 771,3 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
2 firme · 399,6 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
3 firme · 301,5 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 95,6 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 0 RON