Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Vrancea după datorii în 2019
121 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 83,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 4,6 K RON, iar liderul atinge 26,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RETRO COMPROD SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 26,8 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 450,5 K RON | |
| 2 | 2.EURO FOREST SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,6 mil. RON0,0% | 0,0% | 13 K RON | |
| 3 | 3.WSJ WOOD S.R.L.= | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 5,8 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -1,7 mil. RON | |
| 4 | 4.RALANK SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1 mil. RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | -2 mil. RON | |
| 5 | 5.DANDAFIR D&D SRL▲ 4 | Sat Biceştii de Sus, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 3 mil. RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 8,2 K RON | |
| 6 | 6.TURKIS AHŞAP SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,7 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -235,6 K RON | |
| 7 | 7.SORANTO SPEED S.R.L.▲ 3 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 2,6 mil. RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 64,4 K RON | |
| 8 | 8.FILDA PRODEX SRL▼ 1 | Sat Vidra, Comuna Vidra, Vrancea | 2,4 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | -549,6 K RON | |
| 9 | 9.FLORENTINA TRANS SRL▼ 1 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 2,3 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 270,3 K RON | |
| 10 | 10.FORESTKING SRL▲ 8 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 2,2 mil. RON▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | 118,1 K RON | |
| 11 | 11.IULINEL SRL▲ 4 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 50,1 K RON | |
| 12 | 12.ALINA COMPREST SRL= | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 1,5 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -17 K RON | |
| 13 | 13.MOBCLAS SRL▲ 1 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 1,3 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 399,2 K RON | |
| 14 | 14.TOPAZ SRL▼ 3 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 1,2 mil. RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 36,9 K RON | |
| 15 | 15.PETROBRADUL SRL▲ 10 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 91,5 % | ▲ 91,5 % | -26,5 K RON | |
| 16 | 16.MOBILEMAEM SRL▲ 1 | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -81,7 K RON | |
| 17 | 17.WOODEX UTILITY SRL▲ 5 | Sat Haret, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 858,3 K RON▲ 20 % | ▲ 20 % | -42,8 K RON | |
| 18 | 18.ROBYNEC FOREST SRL▲ 3 | Sat Angheleşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 857,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 19 | 19.MEREUDAC LIMIT S.R.L.nou | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 855,3 K RON— | — | — | -64,2 K RON |
| 20 | 20.FINE FOREST & TIMBER SRL▼ 1 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 846,3 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -85,1 K RON | |
| 21 | 21.COLUMB TRANS SRL▲ 2 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 776,4 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | -24,7 K RON | |
| 22 | 22.FLARION PRODUCT SRL▼ 2 | Sat Bătineşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 736,2 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 20 K RON | |
| 23 | 23.TRAKASIA WOOD SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 644,1 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -27,6 K RON | |
| 24 | 24.DODO PĂLTINIŞ SRL▲ 18 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 596,1 K RON▲ 173 % | ▲ 173 % | 162,1 K RON | |
| 25 | 25.DORYFAN FOREST SRL▲ 2 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 585,4 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | -48,9 K RON | |
| 26 | 26.SYMARENT INTERTRANS SRL▼ 10 | Sat Sahastru, Comuna Nereju, Vrancea | 564,6 K RON▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | -422 K RON | |
| 27 | 27.GY-MI CONF SRL▲ 3 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 548,9 K RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | -28,8 K RON | |
| 28 | 28.TODEMARC TRANS SRL▼ 2 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 514,1 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 40 K RON | |
| 29 | 29.BANZICUL SRL= | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 478,6 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 0 RON | |
| 30 | 30.BAHNIC SRL▲ 16 | Sat Podu Schiopului, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 457 K RON▲ 186,4 % | ▲ 186,4 % | 200,8 K RON | |
| 31 | 31.LEMFOR PROD SRL= | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 394,8 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 403,4 K RON | |
| 32 | 32.BRANICA PROD SRL▲ 5 | Sat Vetreşti-Herăstrău, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 393,4 K RON▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | -84,6 K RON | |
| 33 | 33.VIS - VAL 2002 SRL▲ 2 | Sat Prisaca, Comuna Valea Sării, Vrancea | 388 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 341 RON | |
| 34 | 34.ELAWOOD PREST S.R.L.nou | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 378,1 K RON— | — | — | 11,1 K RON |
| 35 | 35.FOREST INTERNATIONAL SRL▲ 3 | Sat Sahastru, Comuna Nereju, Vrancea | 363,6 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 8,3 K RON | |
| 36 | 36.T.N.AGA 2003 SRL▼ 4 | Sat Motnau, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 340 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 7,4 K RON | |
| 37 | 37.ANA & MONI PAN SRL▼ 4 | Sat Nistoreşti, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 329 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | -57,9 K RON | |
| 38 | 38.DAC-RAL SRL▲ 7 | Sat Podu Schiopului, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 325,8 K RON▲ 97,6 % | ▲ 97,6 % | -16,1 K RON | |
| 39 | 39.RRS SILVPREST S.R.L.nou | Sat Coza, Comuna Tulnici, Vrancea | 305,7 K RON— | — | — | -4,1 K RON |
| 40 | 40.LEMN FIN SRL▲ 10 | Sat Colacu, Comuna Valea Sării, Vrancea | 304,1 K RON▲ 123,9 % | ▲ 123,9 % | 46,9 K RON | |
| 41 | 41.NERTONIN S.R.L.▲ 62 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 283,4 K RON— | — | -23,6 K RON | |
| 42 | 42.PROD RAL CESTE SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 257,4 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -100 RON | |
| 43 | 43.RAIFORDAR S.R.L.nou | Sat Lepşa, Comuna Tulnici, Vrancea | 255,6 K RON— | — | — | -38,5 K RON |
| 44 | 44.CARAMEL IMPEX SRL▼ 5 | Sat Călienii Noi, Comuna Năneşti, Vrancea | 228,4 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 2,1 K RON | |
| 45 | 45.TEGELI S.R.L.nou | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 218,3 K RON— | — | — | -21,4 K RON |
| 46 | 46.N.L.MAGURA COMPANY SRL▼ 2 | Sat Colacu, Comuna Valea Sării, Vrancea | 198 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 47 | 47.BUZALEMNIF S.R.L.▲ 56 | Municipiul Focşani, Vrancea | 193,6 K RON— | — | -127 RON | |
| 48 | 48.GETCAMY 2002 SRL▼ 7 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 189,4 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | -5,2 K RON | |
| 49 | 49.DANTRANS FOREST SRL= | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 188,1 K RON▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 39,6 K RON | |
| 50 | 50.LUISVAL SRL▲ 2 | Sat Podu Nărujei, Comuna Năruja, Vrancea | 173,2 K RON▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | -100,4 K RON | |
| 51 | 51.NYK TRANS SRL▼ 23 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 156,6 K RON▼ 70,1 % | ▼ 70,1 % | 9,1 K RON | |
| 52 | 52.PINCREM SRL▼ 9 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 149,1 K RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 62,3 K RON | |
| 53 | 53.IRIMAR SILV S.R.L.nou | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 142,8 K RON— | — | — | -21,2 K RON |
| 54 | 54.CODRU DESS SRL▲ 1 | Sat Angheleşti, Comuna Rugineşti, Vrancea | 138,3 K RON▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 71 K RON | |
| 55 | 55.ALICAMI FORESTA S.R.L.▼ 2 | Sat Topeşti, Comuna Bârseşti, Vrancea | 131,9 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 239,3 K RON | |
| 56 | 56.GATERBOS SRL= | Sat Şerbăneşti, Comuna Corbiţa, Vrancea | 131,5 K RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | -43,1 K RON | |
| 57 | 57.SANSA SERV SRL▲ 4 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 126,3 K RON▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | -44,7 K RON | |
| 58 | 58.INTERTEC 2002 SRL▼ 7 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 120,1 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -868 RON | |
| 59 | 59.VIOTOUR IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 117,1 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | -46 K RON | |
| 60 | 60.VALEA NEREJU SRL▼ 2 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 110,5 K RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | -17,2 K RON | |
| 61 | 61.ALIPLOP INTERNATIONAL SRL▲ 2 | Sat Bilieşti, Comuna Bilieşti, Vrancea | 102,7 K RON▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | -5,1 K RON | |
| 62 | 62.PREDVALY SRL= | Sat Podu Schiopului, Comuna Nistoreşti, Vrancea | 101,8 K RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 24,9 K RON | |
| 63 | 63.WOOD TRANS BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Adjud, Vrancea | 98,7 K RON— | — | — | 25,9 K RON |
| 64 | 64.CENTO MARIUS SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 82,1 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 66,6 K RON | |
| 65 | 65.BRATES TRANS SRL▼ 8 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 78,1 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -5,7 K RON | |
| 66 | 66.EXTREM CLUB JUNIMEA SRL▲ 25 | Sat Vizantea Mănăstirească, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 69,1 K RON▲ 1.875,4 % | ▲ 1.875,4 % | -11,5 K RON | |
| 67 | 67.CVARTET TOUR SRL▼ 8 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 63,5 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 32 K RON | |
| 68 | 68.NELFORBAR S.R.L.▼ 3 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 61,5 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 16,5 K RON | |
| 69 | 69.DANSYM GRUP S.R.L.▲ 8 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 60,6 K RON▲ 124,2 % | ▲ 124,2 % | -3,6 K RON | |
| 70 | 70.MINAEXPO SRL▼ 6 | Sat Năruja, Comuna Năruja, Vrancea | 56,9 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -4,8 K RON | |
| 71 | 71.POPIMPEX SRL▼ 11 | Sat Năruja, Comuna Năruja, Vrancea | 52,4 K RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 51 K RON | |
| 72 | 72.ZOREAUA SRL▲ 3 | Sat Siminoc, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 48,2 K RON▲ 57 % | ▲ 57 % | 3,9 K RON | |
| 73 | 73.SAHASTRU FOREST SRL▼ 5 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 47,3 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -6,4 K RON | |
| 74 | 74.INDY TRANS SRL▼ 4 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 44,7 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 14,4 K RON | |
| 75 | 75.GEMANDFOR SRL▼ 28 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 44,5 K RON▼ 70,2 % | ▼ 70,2 % | 106,6 K RON | |
| 76 | 76.ARIS ELIZE WOOD SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 40,4 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 11,1 K RON | |
| 77 | 77.ZORI POROŞ SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 37,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 78 | 78.INDUSTRIAL AGRAR SERVICE SRL▼ 12 | Sat Dragosloveni, Comuna Soveja, Vrancea | 35,3 K RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 17,6 K RON | |
| 79 | 79.OZONE TIMBER SRL▼ 6 | Sat Dragosloveni, Comuna Soveja, Vrancea | 34 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 80 | 80.ELAVIMAR TOTAL SRL▲ 3 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 25,9 K RON▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 58,3 K RON | |
| 81 | 81.MAGEUROTREI SRL▼ 3 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 24,6 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -3,3 K RON | |
| 82 | 82.MARFAGANA SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 19 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 83 | 83.BOTEALEX LEMNFOR S.R.L.▲ 20 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 19 K RON— | — | -16,7 K RON | |
| 84 | 84.JIGHIR COM SRL▲ 8 | Sat Prahuda, Comuna Paltin, Vrancea | 18,5 K RON▲ 435,5 % | ▲ 435,5 % | -11,4 K RON | |
| 85 | 85.WOODEXPEN SRL▼ 11 | Sat Haret, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 18,4 K RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 0 RON | |
| 86 | 86.SES SRF FOREST SRL▼ 7 | Sat Diocheti-Rediu, Comuna Moviliţa, Vrancea | 17,2 K RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | -462 RON | |
| 87 | 87.THEO & CRINA WOOD BUSINESS S.R.L.nou | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 16,7 K RON— | — | — | -12,1 K RON |
| 88 | 88.TIVENCARS SRL▲ 8 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 16,6 K RON▲ 473,8 % | ▲ 473,8 % | 60,5 K RON | |
| 89 | 89.SES ALEX FOREST SRL▼ 9 | Sat Diocheti-Rediu, Comuna Moviliţa, Vrancea | 15,8 K RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | -400 RON | |
| 90 | 90.MARTUDALFOR SRL▲ 13 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 15,7 K RON— | — | 7,9 K RON | |
| 91 | 91.FOREST VASMIT SRL▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 14,8 K RON▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | 23,5 K RON | |
| 92 | 92.EVELYNE DANYCOS SRL▲ 8 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 14,4 K RON▲ 625,4 % | ▲ 625,4 % | 38,9 K RON | |
| 93 | 93.SOFIBORMAR S.R.L.nou | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 13,7 K RON— | — | — | -13,7 K RON |
| 94 | 94.TEOKOTA PREST SRL▼ 9 | Sat Mirceştii Vechi, Comuna Vânători, Vrancea | 12 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 95 | 95.BAN-COSTROM SRLnou | Sat Mărăşti, Comuna Răcoasa, Vrancea | 11,6 K RON— | — | 0 RON | |
| 96 | 96.OLBRADAN FOREST SRLnou | Sat Gura Văii, Comuna Câmpuri, Vrancea | 7,9 K RON— | — | 8,2 K RON | |
| 97 | 97.PRODCOM DRAGU SRL▼ 8 | Sat Gogoiu, Comuna Răcoasa, Vrancea | 7,1 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 1 K RON | |
| 98 | 98.MIRSOR TRANS SRL▼ 11 | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 5,5 K RON▼ 44 % | ▼ 44 % | 243,5 K RON | |
| 99 | 99.COFOCRIS BIOFOR S.R.L.nou | Sat Nereju Mic, Comuna Nereju, Vrancea | 5,3 K RON— | — | — | 8,9 K RON |
| 100 | 100.EMIENA S.R.L.▼ 14 | Comuna Câmpineanca, Vrancea | 4,6 K RON▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | 46,7 K RON |