Top 100 firme — Construcții, Vaslui după datorii în 2011
551 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 202,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 330,5 K RON, iar liderul atinge 13,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TRANSMIR SRL= | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 13,2 mil. RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 3,8 mil. RON | |
| 2 | 2.ANTRECONS-I.D. SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 10,3 mil. RON▲ 82 % | ▲ 82 % | 536,5 K RON | |
| 3 | 3.ECOBOR CONSTRUCT SRL= | Municipiul Huşi, Vaslui | 9,5 mil. RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | -2,6 mil. RON | |
| 4 | 4.VIACONS RUTIER SRL▲ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 8,8 mil. RON▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 5 | 5.CONINVEST SRL▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 7 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | -313,6 K RON | |
| 6 | 6.COREVAS SA▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6,9 mil. RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 248,7 K RON | |
| 7 | 7.COMPREST SA▼ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6,9 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 26 K RON | |
| 8 | 8.ANTEL GRUP SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 6,3 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 14,8 K RON | |
| 9 | 9.CONBETAS SRL▲ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 5,6 mil. RON▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 44,3 K RON | |
| 10 | 10.AVINTUL GHETAU SNC▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 5,5 mil. RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | -1,5 mil. RON | |
| 11 | 11.CON-SPEG-ROM SRL▼ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 5,5 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -674,3 K RON | |
| 12 | 12.SAT-CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Soleşti, Comuna Soleşti, Vaslui | 5,4 mil. RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | -4,2 mil. RON | |
| 13 | 13.INVESTEXPERT SRL▼ 4 | Sat Roşiori, Comuna Buneşti-Avereşti, Vaslui | 5,4 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 38 K RON | |
| 14 | 14.GELI SRL▼ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 5,1 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | -2,4 mil. RON | |
| 15 | 15.CONSINT SA▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 5,1 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -993,4 K RON | |
| 16 | 16.TERAMET SRL▼ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 4,7 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -78,5 K RON | |
| 17 | 17.COMCONSTRUCT S.R.L.▲ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,8 mil. RON▲ 156,5 % | ▲ 156,5 % | 90,8 K RON | |
| 18 | 18.STAR-CONSTRUCT SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,3 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 201,9 K RON | |
| 19 | 19.INSTALREP CONSTRUCT SAnou | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 3,3 mil. RON— | — | -213,4 K RON | |
| 20 | 20.ECOLOC SRL▲ 7 | Municipiul Huşi, Vaslui | 3,1 mil. RON▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 72,9 K RON | |
| 21 | 21.HIDROTEHNICA SA▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,9 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -835,7 K RON | |
| 22 | 22.MARCAM-CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 2,7 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 1,6 mil. RON | |
| 23 | 23.SCIR SA▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,6 mil. RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 5,5 K RON | |
| 24 | 24.ELITCONSTRUCT SRL▲ 19 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 2,6 mil. RON▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 1,3 K RON | |
| 25 | 25.ALICONSTRUCT SRL▼ 3 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 2,4 mil. RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 20,8 K RON | |
| 26 | 26.CERACONS SRL▼ 10 | Municipiul Huşi, Vaslui | 2,3 mil. RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 266,7 K RON | |
| 27 | 27.CO-NY-RO SRL▼ 6 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 2 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 4,9 K RON | |
| 28 | 28.ROMCIP-CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -418,2 K RON | |
| 29 | 29.ARMAL MALI SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,8 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | -125,9 K RON | |
| 30 | 30.ENERGOCONSTRUCT SRL▲ 54 | Sat Băcani, Comuna Băcani, Vaslui | 1,7 mil. RON▲ 266 % | ▲ 266 % | 313,2 K RON | |
| 31 | 31.ASFALTICA SRL▲ 19 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,7 mil. RON▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 348 K RON | |
| 32 | 32.PROGAZ INSTALATII SRL▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,6 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 121,5 K RON | |
| 33 | 33.PROCONECT-CO SRL▼ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,6 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | -98,3 K RON | |
| 34 | 34.VALIC CONSTRUCT SRL▲ 15 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 26,3 K RON | |
| 35 | 35.UNISERV SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 43,3 K RON | |
| 36 | 36.RIVS-IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 25,1 K RON | |
| 37 | 37.RUTIER CONSTRUCT SRL▼ 12 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,5 mil. RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 11 K RON | |
| 38 | 38.SAM-MAR CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 1,7 K RON | |
| 39 | 39.SANTIER INSTALATII SA▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,4 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | -179,1 K RON | |
| 40 | 40.CONSTRUCTII CONSULT SRL▼ 12 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,3 mil. RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 253,3 K RON | |
| 41 | 41.TRUST CONAGRO SRL▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | -61,2 K RON | |
| 42 | 42.NOALES PAV SRL▲ 9 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 698 RON | |
| 43 | 43.DOMINVEST SRL▼ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,2 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 9,6 K RON | |
| 44 | 44.BUILDEUROM SRL▲ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | -318,8 K RON | |
| 45 | 45.ELECTRO-SANIT SRL▲ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,1 mil. RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 4,6 K RON | |
| 46 | 46.VASEA SRL▼ 14 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,1 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 1,6 K RON | |
| 47 | 47.PROCOS SRL▲ 16 | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 1,1 mil. RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 496,6 K RON | |
| 48 | 48.URBAN PROIECT SA▼ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1 mil. RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 154,8 K RON | |
| 49 | 49.DONGHIO SRL▼ 10 | Sat Băcăoani, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 1 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -67,9 K RON | |
| 50 | 50.IGIENA EDILCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1 mil. RON— | — | 17,5 K RON | |
| 51 | 51.S.C. LUCRĂRI DRUMURI ŞI PODURI SA VASLUI▼ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 934 K RON▼ 47 % | ▼ 47 % | 419,2 K RON | |
| 52 | 52.PROELECTRO-TRM SRL▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 906,6 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 255,8 K RON | |
| 53 | 53.RECON SA▼ 17 | Municipiul Huşi, Vaslui | 902,3 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -529,6 K RON | |
| 54 | 54.TERMOLUX SRL▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 857 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 574 RON | |
| 55 | 55.PRODOMUS SRL▲ 21 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 834,8 K RON▲ 56,9 % | ▲ 56,9 % | 35,9 K RON | |
| 56 | 56.C&A CONSULTING SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 812,7 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 2,4 K RON | |
| 57 | 57.RENOVA CONS SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 802,5 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 29,9 K RON | |
| 58 | 58.DACOND IMPEX SRL▲ 19 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 768,4 K RON▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 159 K RON | |
| 59 | 59.CONSPAC SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 764,3 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 25,6 K RON | |
| 60 | 60.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO VASLUI SA▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 747,9 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 411,4 K RON | |
| 61 | 61.TRUST ELECTRO-M S.R.L.▲ 27 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 727,4 K RON▲ 74,5 % | ▲ 74,5 % | 46,9 K RON | |
| 62 | 62.CASCON & CO SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 694,7 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -24,4 K RON | |
| 63 | 63.THERMOPLAST INVEST SRLnou | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 677,4 K RON— | — | 288,5 K RON | |
| 64 | 64.ROXGIMAF SRL▲ 28 | Sat Crasna, Comuna Albeşti, Vaslui | 670,3 K RON▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 90,8 K RON | |
| 65 | 65.SOVCON SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 660,4 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 921 RON | |
| 66 | 66.MIVCONST SRL▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 644,3 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 7,9 K RON | |
| 67 | 67.ELDAC GRUP SRL▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 638,6 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | -194,7 K RON | |
| 68 | 68.ELECTRIC-COMPANY SA▼ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 620,7 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 107,3 K RON | |
| 69 | 69.NEONET PROD SRL▲ 13 | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 611,6 K RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 9,2 K RON | |
| 70 | 70.AUTOHTON CONSTRUCTII SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 583,3 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | -44,7 K RON | |
| 71 | 71.ELENTAT SRL▲ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 582,9 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -81,2 K RON | |
| 72 | 72.DOREMTRANS CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 579,7 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -22,2 K RON | |
| 73 | 73.PASDESIGN SRL▲ 16 | Municipiul Huşi, Vaslui | 558,3 K RON▲ 34 % | ▲ 34 % | -70,6 K RON | |
| 74 | 74.DABOSS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 535,5 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -270,5 K RON | |
| 75 | 75.FLAMENGO CONSULTING SRL▼ 3 | Sat Băcani, Comuna Băcani, Vaslui | 526,3 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 128,2 K RON | |
| 76 | 76.SCORPICONS GRUP SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 524,6 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 16,8 K RON | |
| 77 | 77.TRANSARCADA-CONSTRUCT SRLnou | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 518,1 K RON— | — | — | 0 RON |
| 78 | 78.SOCIETATE PENTRU LUCRĂRI DE DRUMURI ȘI PODURI REISER S.A.▼ 12 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 503,1 K RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 528,7 K RON | |
| 79 | 79.CIBOCO SRL▲ 30 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 502,7 K RON▲ 73 % | ▲ 73 % | 152 RON | |
| 80 | 80.KTZ EDIL INTERNATIONAL SRL▲ 22 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 499,5 K RON▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 19,5 K RON | |
| 81 | 81.SAFI-STAR SRL▲ 66 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 484,7 K RON▲ 189 % | ▲ 189 % | 56,2 K RON | |
| 82 | 82.CROWD SPAL SRL▲ 370 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 483,5 K RON▲ 17.168,9 % | ▲ 17.168,9 % | 1,4 K RON | |
| 83 | 83.RIVAS CRIS CONSTRUCT SRL▲ 135 | Sat Puşcaşi, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 477 K RON▲ 547,4 % | ▲ 547,4 % | -213,9 K RON | |
| 84 | 84.PAIANJENUL SRL▼ 1 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 470 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | -24,2 K RON | |
| 85 | 85.CONIZOL SRL▼ 20 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 457,2 K RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 192,6 K RON | |
| 86 | 86.IGENIZAREA SRL▼ 18 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 438,5 K RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 49,4 K RON | |
| 87 | 87.NORDING CONSTRUCT SRL▲ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 425,7 K RON▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 280 RON | |
| 88 | 88.VILI-GAM TRANS SRL▲ 6 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vaslui | 414,5 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 253 RON | |
| 89 | 89.ART-THERM INVEST SRL▲ 25 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 413,8 K RON▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | -115,7 K RON | |
| 90 | 90.CORCRIS MONTAJ SRL▲ 11 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 402,7 K RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 164,4 K RON | |
| 91 | 91.VASPOST SRL▲ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 398,5 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | -76,7 K RON | |
| 92 | 92.DAN-DORU IMPEX SRL▼ 44 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 397,5 K RON▼ 63 % | ▼ 63 % | -107,7 K RON | |
| 93 | 93.CONSPREST SA▼ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 394,7 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | -133 K RON | |
| 94 | 94.VECTOR CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 371,4 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -50,3 K RON | |
| 95 | 95.FOTOVOLTAIC SRL▼ 28 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 368,7 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 96 | 96.PARDCONSTRUCT SRL= | Sat Urdeşti, Comuna Dodeşti, Vaslui | 351 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -41,9 K RON | |
| 97 | 97.SC BARBU AUREL-IONEL SRLnou | Sat Hoceni, Comuna Hoceni, Vaslui | 345,8 K RON— | — | 0 RON | |
| 98 | 98.AMACSIMESEI SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 340,9 K RON0,0% | 0,0% | -33,5 K RON | |
| 99 | 99.ADA CONSINT SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 334,9 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -31,8 K RON | |
| 100 | 100.HAR - AL SRL▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 330,5 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 493 RON |
Codurile CAEN din construcții — Vaslui
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
455 firme · 417,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
29 firme · 244,9 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
149 firme · 179,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
71 firme · 118,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
12 firme · 65,6 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
78 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
14 firme · 34,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
24 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 17,4 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
9 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
5 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
16 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
15 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
13 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
1 firme · 4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
20 firme · 3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
16 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
6 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 711,4 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 249,8 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 99 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 82,1 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
3 firme · 75 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 71,4 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON