Top 100 firme — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, Vaslui după datorii în 2009
76 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 76 cumulează 61,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 36,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BISPUNT ROMANIA SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 36,1 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | -7,7 mil. RON | |
| 2 | 2.SAMOTEX SA▲ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 3,9 mil. RON▲ 216 % | ▲ 216 % | -259,1 K RON | |
| 3 | 3.NADIN TEX SRL▼ 1 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 3,7 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 37,1 K RON | |
| 4 | 4.BRODCONF SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,3 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 110,9 K RON | |
| 5 | 5.ILURO INVESTITII SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,8 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -217 K RON | |
| 6 | 6.VIOANCA SRL▼ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,3 mil. RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 11,1 K RON | |
| 7 | 7.CONFECTII VASLUI SA= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,1 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 8 | 8.HARMATRIC SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 952,1 K RON▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 37,7 K RON | |
| 9 | 9.PORTEXTILE SRL▲ 13 | Municipiul Huşi, Vaslui | 835,6 K RON▲ 201,8 % | ▲ 201,8 % | 129 K RON | |
| 10 | 10.ANYLCONF SRL= | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 709 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | -21,9 K RON | |
| 11 | 11.ANDRAVISAGE SRL▲ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 657,7 K RON▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | -251,8 K RON | |
| 12 | 12.LADONTEX SRL= | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 458,5 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 25,5 K RON | |
| 13 | 13.ANA FASHION SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 441,1 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 15,5 K RON | |
| 14 | 14.CASA DE MODA MIREASA SRL▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 414,4 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | -34,4 K RON | |
| 15 | 15.ELEGANT SRL▲ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 336,2 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 720 RON | |
| 16 | 16.REMTEXTIL SRL▲ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 326,1 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -35,9 K RON | |
| 17 | 17.CODRIN-TEXPROD SRL▼ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 321 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 8,2 K RON | |
| 18 | 18.VIADA SRL▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 306,4 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 210,1 K RON | |
| 19 | 19.XANADU SRL▲ 48 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 250,1 K RON▲ 383,1 % | ▲ 383,1 % | -82,2 K RON | |
| 20 | 20.DIATEX-IMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Huşi, Vaslui | 201,4 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 54 K RON | |
| 21 | 21.5 IANUARIE SRL▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 190,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 22 | 22.ZAVERA CONS SRL▼ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 187,6 K RON▼ 44 % | ▼ 44 % | -106,1 K RON | |
| 23 | 23.ENERGOTEHNICA SRL▲ 1 | Municipiul Huşi, Vaslui | 184,7 K RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 318 RON | |
| 24 | 24.XELA GROUP SRL▲ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 179,9 K RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | -3,7 K RON | |
| 25 | 25.CONFIN SCM HUŞI, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▲ 11 | Municipiul Huşi, Vaslui | 175,8 K RON▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | -77,5 K RON | |
| 26 | 26.GEL-ANDCRIS SRL▲ 4 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vaslui | 174,5 K RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | -30,4 K RON | |
| 27 | 27.TROPICAL SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 153,4 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -16,7 K RON | |
| 28 | 28.COM-RUSTIC SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 137,1 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -3,8 K RON | |
| 29 | 29.SIDAL SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 132,1 K RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | -16,3 K RON | |
| 30 | 30.CLARIS SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 123,4 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | -37,8 K RON | |
| 31 | 31.SPANTU-TEXINVEST SRL▲ 21 | Municipiul Huşi, Vaslui | 117,9 K RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | -58,4 K RON | |
| 32 | 32.MOLDCONF SRL▲ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 115,8 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 197 RON | |
| 33 | 33.PALODA GRUP SRL▲ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 110,3 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | -16,5 K RON | |
| 34 | 34.CIDOTEX SRL▲ 13 | Municipiul Huşi, Vaslui | 102,1 K RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 47,7 K RON | |
| 35 | 35.VILAUREX SRL▲ 7 | Loc. Negreşti, Oraş Negreşti, Vaslui | 100,7 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -9,4 K RON | |
| 36 | 36.CODANA-VAS SRL▲ 5 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 98,1 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 4,2 K RON | |
| 37 | 37.ARTDOMA-COM SRL▲ 9 | Sat Valea lui Bosie, Comuna Tătărăni, Vaslui | 95,2 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -9,7 K RON | |
| 38 | 38.SMARTEXTYL SRL▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 89,6 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | -30 K RON | |
| 39 | 39.UNIREACONF, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▲ 18 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 88,1 K RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | -123,5 K RON | |
| 40 | 40.TEXIMOND SRL▲ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 77,4 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | -30,1 K RON | |
| 41 | 41.ELECTRIC ETAROM S.R.L.▼ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 76,7 K RON▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 58,2 K RON | |
| 42 | 42.GRECU PROD SRL▲ 13 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 68,3 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -12,9 K RON | |
| 43 | 43.SOCOM ELANUL BÂRLAD, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▲ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 62,6 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | -5,1 K RON | |
| 44 | 44.MONGETEX SRL▼ 18 | Sat Berezeni, Comuna Berezeni, Vaslui | 55,5 K RON▼ 72,8 % | ▼ 72,8 % | 37,7 K RON | |
| 45 | 45.DIVAMAR SRL▲ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 49,6 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 38,7 K RON | |
| 46 | 46.MISTER POP.IC SRL▲ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 49 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | -39,4 K RON | |
| 47 | 47.ANGELS-CONF SRL▲ 21 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 48,9 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 14 K RON | |
| 48 | 48.IDAMELA SRL▲ 39 | Municipiul Huşi, Vaslui | 47,5 K RON▲ 176,8 % | ▲ 176,8 % | -48,3 K RON | |
| 49 | 49.ELDOR SRL▲ 21 | Municipiul Huşi, Vaslui | 45,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 50 | 50.ROBITEX PROD SRL▲ 30 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 43,8 K RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | -21,7 K RON | |
| 51 | 51.PROMARSA SRL▲ 18 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 43,2 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -16,8 K RON | |
| 52 | 52.CASA-ANGELLY SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 43 K RON▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | -1,8 K RON | |
| 53 | 53.FIRICEL SRL▲ 11 | Municipiul Huşi, Vaslui | 42,5 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 990 RON | |
| 54 | 54.MIGADA SRLnou | Municipiul Huşi, Vaslui | 42 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 31,2 K RON | |
| 55 | 55.TRICONF-S SRL▼ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 37,1 K RON▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | 79 RON | |
| 56 | 56.PEPIN CONF SRL▲ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 32,6 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | -4,1 K RON | |
| 57 | 57.SCM PROGRESUL BÂRLAD, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 26,3 K RON▼ 66 % | ▼ 66 % | 72,6 K RON | |
| 58 | 58.INTERMEDIERI-CONSULT SRL▲ 26 | Municipiul Huşi, Vaslui | 24,9 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -19,8 K RON | |
| 59 | 59.PILDOR SRL▲ 30 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 24,1 K RON▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 9,9 K RON | |
| 60 | 60.ANDARAS SRL▲ 17 | Municipiul Huşi, Vaslui | 24 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 117,7 K RON | |
| 61 | 61.CONICONF SRL▼ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 16,8 K RON▼ 72 % | ▼ 72 % | -206,5 K RON | |
| 62 | 62.CROLUX-TEX SCM BÂRLAD, SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1▲ 23 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 16,2 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 11,3 K RON | |
| 63 | 63.GABED SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 15,5 K RON— | — | — | 4,1 K RON |
| 64 | 64.FRUMARIV SRL▲ 22 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 14,2 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 10,6 K RON | |
| 65 | 65.ARTE PREMIUM SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 12,6 K RON— | — | — | 1,8 K RON |
| 66 | 66.KASSMOD CMM▲ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 12,3 K RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | -1,5 K RON | |
| 67 | 67.MIRMIH SRL▲ 21 | Municipiul Huşi, Vaslui | 10 K RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | -55,7 K RON | |
| 68 | 68.CECOTEX SRL▲ 27 | Municipiul Huşi, Vaslui | 8,7 K RON▲ 101 % | ▲ 101 % | 17 K RON | |
| 69 | 69.ANALID SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 8 K RON— | — | — | 3,2 K RON |
| 70 | 70.DARIK TEX SRL▲ 24 | Sat Muşata, Comuna Berezeni, Vaslui | 7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 71 | 71.MINODO SRL▲ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,3 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | -183 RON | |
| 72 | 72.STOFAPAN SRL▲ 28 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,5 K RON▲ 2.020,6 % | ▲ 2.020,6 % | -10,9 K RON | |
| 73 | 73.JOSRAL SRL▲ 26 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,5 K RON▲ 56 % | ▲ 56 % | -552 RON | |
| 74 | 74.EVI TRANSPORT S.R.L.▲ 23 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 798 RON▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | -337 RON | |
| 75 | 75.HARMICONS SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 76 | 76.ANASIRCONF SRL▲ 25 | Sat Rânzeşti, Comuna Fălciu, Vaslui | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 722 RON |