Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Vâlcea după datorii în 2022
882 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 276,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 547,6 K RON, iar liderul atinge 37,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.OLANESTI RIVIERA SA= | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 37,4 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 7,9 mil. RON | |
| 2 | 2.ALIROMAND SRL= | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 21,2 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 4,3 mil. RON | |
| 3 | 3.DASTOUR SRL▲ 1 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 16,3 mil. RON▲ 54 % | ▲ 54 % | 387,7 K RON | |
| 4 | 4.CALIMANESTI CACIULATA SA▼ 1 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 12,6 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 19,9 mil. RON | |
| 5 | 5.CORILUC SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 8,1 mil. RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 1 mil. RON | |
| 6 | 6.POPASUL CASA ROMANEASCA SRL= | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 7,7 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 5,7 mil. RON | |
| 7 | 7.OMICRON SRL= | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 7,4 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 4,6 mil. RON | |
| 8 | 8.OLTCARN CONSTRUCT SA▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7 mil. RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.ARDAVA SRL▲ 197 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 6,9 mil. RON▲ 3.817,9 % | ▲ 3.817,9 % | 2 mil. RON | |
| 10 | 10.LIFI TOUR SRL▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,6 mil. RON▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 2,9 mil. RON | |
| 11 | 11.ALFA FARM SRL▲ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6 mil. RON▲ 126,2 % | ▲ 126,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.NEX SRL▼ 2 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 5,1 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 13 | 13.SEVA EVENTS S.R.L.▼ 1 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 4,7 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 1,5 K RON | |
| 14 | 14.GERIM 2011 SRL▼ 1 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 4,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 555,1 K RON | |
| 15 | 15.BALTA VERDE SRL▲ 29 | Sat Câinenii Mari, Comuna Câineni, Vâlcea | 4,7 mil. RON▲ 294,2 % | ▲ 294,2 % | 5,9 mil. RON | |
| 16 | 16.MAROTIS SRL▲ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,7 mil. RON▲ 213,3 % | ▲ 213,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 17 | 17.ROSAN GRUP SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,3 mil. RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 5,2 mil. RON | |
| 18 | 18.BAILE GOVORA SA▼ 9 | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 4,1 mil. RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 5 mil. RON | |
| 19 | 19.TRAFFIC SPORT SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,1 mil. RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 2,1 K RON | |
| 20 | 20.LUCICORICOM SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,7 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.ALMO SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,5 mil. RON▲ 207,2 % | ▲ 207,2 % | 2,6 mil. RON | |
| 22 | 22.CONTINENTE SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,3 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 604,2 K RON | |
| 23 | 23.GALLO INVEST S.R.L.▲ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,1 mil. RON▲ 132,2 % | ▲ 132,2 % | -210,6 K RON | |
| 24 | 24.DONEXIM SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3 mil. RON▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 849,1 K RON | |
| 25 | 25.MARCOS TRAVEL SRL▲ 156 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 3 mil. RON▲ 1.336,4 % | ▲ 1.336,4 % | 320 K RON | |
| 26 | 26.VILA CAVA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,5 mil. RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 0 RON | |
| 27 | 27.DOCRIS COMPLEX S.R.L.▲ 174 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,3 mil. RON▲ 1.197,7 % | ▲ 1.197,7 % | -128,9 K RON | |
| 28 | 28.CARUSEL SRL▼ 4 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 2 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 324,9 K RON | |
| 29 | 29.SCORILO SRL▼ 6 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 2 mil. RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 2,1 mil. RON | |
| 30 | 30.MAGUBA INVEST SRL▲ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9 mil. RON▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | 734,7 K RON | |
| 31 | 31.CASEY CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9 mil. RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 217,4 K RON | |
| 32 | 32.RAZINVEST GLOBAL S.R.L.▲ 36 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9 mil. RON▲ 174,5 % | ▲ 174,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 33 | 33.ANTARES GRILL S.R.L.▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9 mil. RON▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | -258,8 K RON | |
| 34 | 34.MESOPOTAMIA SUD INVEST S.R.L.▼ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9 mil. RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | -514,4 K RON | |
| 35 | 35.LIDIVAL SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▼ 21 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9 mil. RON▼ 60 % | ▼ 60 % | 3 mil. RON | |
| 36 | 36.AQUA MAGIC LAND S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,8 mil. RON— | — | — | 550,4 K RON |
| 37 | 37.MARVELOV SRL▼ 6 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 1,8 mil. RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | -166,4 K RON | |
| 38 | 38.GDG-SUPREM SRL▲ 77 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 1,8 mil. RON▲ 364,9 % | ▲ 364,9 % | 830,4 K RON | |
| 39 | 39.FANY Y ALBERTO S.R.L.▼ 18 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 1,7 mil. RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 650,3 K RON | |
| 40 | 40.FIBERSERV SRL▼ 11 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 1,7 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 603,6 K RON | |
| 41 | 41.PLAY ELECTRO SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,6 mil. RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 857,3 K RON | |
| 42 | 42.STEJARUL DIN VALE S.R.L.▲ 176 | Sat Oveselu, Comuna Măciuca, Vâlcea | 1,5 mil. RON▲ 854,9 % | ▲ 854,9 % | 218,6 K RON | |
| 43 | 43.TEHNOINFO PRO SRL▼ 21 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 1,4 mil. RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 974,9 K RON | |
| 44 | 44.DAMIVIL SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,3 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 20,7 K RON | |
| 45 | 45.ALEX TRADING IMPEX SRL▼ 7 | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 1,3 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -7,2 K RON | |
| 46 | 46.SOFTURISM SRL▼ 10 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 1,3 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -99,5 K RON | |
| 47 | 47.CALICIU COMPANY S.R.L.▼ 19 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 1,3 mil. RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 46 K RON | |
| 48 | 48.DALUMAXIN S.R.L.▼ 16 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 1,3 mil. RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 289,6 K RON | |
| 49 | 49.CAZARE CANTINE BERBESTI SA▼ 10 | Loc. Berbeşti, Oraş Berbeşti, Vâlcea | 1,3 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 479 RON | |
| 50 | 50.SUPPORTERS CAFFE S.R.L.▲ 128 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 1,2 mil. RON▲ 477,6 % | ▲ 477,6 % | 190 K RON | |
| 51 | 51.CITY CENTER VIBES S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 1,2 mil. RON— | — | — | -71 K RON |
| 52 | 52.ATM CONSTRUCT S.R.L.nou | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 1,2 mil. RON— | — | 288,8 K RON | |
| 53 | 53.WHY PIZZA S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2 mil. RON— | — | — | -358,2 K RON |
| 54 | 54.BROTHERS PUB S.R.L.▼ 21 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 1,2 mil. RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 195,7 K RON | |
| 55 | 55.GRENADIER TRADE SRL▼ 13 | Sat Ţepeşti, Comuna Tetoiu, Vâlcea | 1,2 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 34 K RON | |
| 56 | 56.LAGUNA EVENTS S.R.L.▲ 11 | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 1,1 mil. RON▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 4,4 K RON | |
| 57 | 57.CARPATRIC TOUR S.R.L.▼ 6 | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 1,1 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 598 RON | |
| 58 | 58.TURISM CONSULTING S.R.L.▼ 13 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 1,1 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -16,7 K RON | |
| 59 | 59.COSTA AD INVESTMENT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,1 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | -304,5 K RON | |
| 60 | 60.BIZ MANIFESTO S.R.L.▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -29,3 K RON | |
| 61 | 61.ALV SUD S.R.L.▲ 211 | Loc. Căciulata, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 999,1 K RON▲ 883,2 % | ▲ 883,2 % | -14,4 K RON | |
| 62 | 62.WHITE TURISM SRL▲ 41 | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 977,8 K RON▲ 128,3 % | ▲ 128,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 63 | 63.LARDI FOREST S.R.L.▲ 45 | Sat Stroeşti, Comuna Stroeşti, Vâlcea | 967,5 K RON▲ 130,9 % | ▲ 130,9 % | 569,4 K RON | |
| 64 | 64.ANDRA COTTAGE S.R.L.▲ 5 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 963,3 K RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 115,3 K RON | |
| 65 | 65.PARKING CLUB SRL▼ 10 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 956,4 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -58,7 K RON | |
| 66 | 66.ROGUBA TRADING S.R.L.▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 934,9 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 518,5 K RON | |
| 67 | 67.MARKET IMPACT SRL▼ 21 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 928,4 K RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 175 K RON | |
| 68 | 68.AMINA REMUS INVEST S.R.L.▼ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 918,7 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 1,4 K RON | |
| 69 | 69.LIVMARIA FOOD S.R.L.▲ 58 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 898,7 K RON▲ 162,4 % | ▲ 162,4 % | 31,2 K RON | |
| 70 | 70.MIHALINA SRL▼ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 892,8 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 44,3 K RON | |
| 71 | 71.CASA SACERDOŢENILOR SRL▼ 23 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vâlcea | 866,4 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 500,7 K RON | |
| 72 | 72.PABLO KEBAB CAFFE S.R.L.▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 865,1 K RON▲ 19 % | ▲ 19 % | -209,7 K RON | |
| 73 | 73.BUMERANG SRL▲ 13 | Sat Păscoaia, Oraş Brezoi, Vâlcea | 852,7 K RON▲ 69 % | ▲ 69 % | 2,4 K RON | |
| 74 | 74.NECCI PENSIUNE S.R.L.▲ 13 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 850,4 K RON▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | -19,6 K RON | |
| 75 | 75.OGREZEANU SRL▼ 12 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 824 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -44,6 K RON | |
| 76 | 76.SĂLIŞTEA SRL▼ 15 | Sat Săliştea, Comuna Malaia, Vâlcea | 782,1 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -11 K RON | |
| 77 | 77.SIVA TRANS SRL▼ 11 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 775,4 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 182 K RON | |
| 78 | 78.NAŞU LUCIAN S.R.L.▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 760,9 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 674,3 K RON | |
| 79 | 79.BITOLIA IMPEX SRL▼ 17 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 720 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 180,8 K RON | |
| 80 | 80.NESTA COMPANI SRL▼ 30 | Sat Bradu-Clocotici, Comuna Racoviţa, Vâlcea | 709,4 K RON▼ 29 % | ▼ 29 % | 71,6 K RON | |
| 81 | 81.ARHIMARIAN SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 695,5 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 51,7 K RON | |
| 82 | 82.TADIEX SRL▲ 24 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 693,5 K RON▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 412,7 K RON | |
| 83 | 83.IZVORASUL SRL▲ 14 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 681,4 K RON▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 162,7 K RON | |
| 84 | 84.DECO SRL▲ 37 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 650,9 K RON▲ 79,2 % | ▲ 79,2 % | -314,4 K RON | |
| 85 | 85.EXTRON LM SRL▼ 44 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 647,3 K RON▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 601,6 K RON | |
| 86 | 86.A & D MARIAJ S.R.L.▲ 2 | Sat Hotărasa, Comuna Copăceni, Vâlcea | 642,8 K RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 81,6 K RON | |
| 87 | 87.METENE SRL▲ 31 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 636,8 K RON▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 110 K RON | |
| 88 | 88.CLIPSO SRL▼ 18 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 613,2 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 25,5 K RON | |
| 89 | 89.STELDAN SRL▼ 29 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 607,6 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 328,8 K RON | |
| 90 | 90.BRANDZZ LUX S.R.L.▲ 53 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 605,9 K RON▲ 105,8 % | ▲ 105,8 % | -300,2 K RON | |
| 91 | 91.FIAMA PUB S.R.L.▲ 145 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 596 K RON▲ 342,1 % | ▲ 342,1 % | 126,2 K RON | |
| 92 | 92.RIVIERA GRUP SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 584,2 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 314,8 K RON | |
| 93 | 93.RESTAURANT MEZZALUNA S.R.L.▼ 40 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 582,2 K RON▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 263,9 K RON | |
| 94 | 94.GALLO RESTAURANTE S.R.L.▲ 62 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 581,4 K RON▲ 126,1 % | ▲ 126,1 % | 17,7 K RON | |
| 95 | 95.CHILL DAYS S.R.L.▼ 12 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 567,9 K RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 209,6 K RON | |
| 96 | 96.CREATOR GROUP INTERNAŢIONAL SRL▼ 21 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 559,3 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 153,4 K RON | |
| 97 | 97.TOUR ALICE SRL▲ 112 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 555,4 K RON▲ 232,4 % | ▲ 232,4 % | 245,4 K RON | |
| 98 | 98.CEMIN SRL▼ 19 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 553 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 74,4 K RON | |
| 99 | 99.RUBIN OLĂNEŞTI HOTELS SRL▼ 18 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 549,1 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 60 K RON | |
| 100 | 100.AGROTURISM PIETROASA SRL▲ 23 | Sat Verdea, Comuna Suteşti, Vâlcea | 547,6 K RON▲ 54,9 % | ▲ 54,9 % | -194 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Vâlcea
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
55 firme · 310,4 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
202 firme · 195,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
81 firme · 115,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
196 firme · 45 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
69 firme · 42,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
145 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
7 firme · 130,6 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
7 firme · 123,5 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 46,7 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON