Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Vâlcea după datorii în 2017
94 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 94 cumulează 142,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 35,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FORESTCOV SRL= | Sat Văleni, Comuna Păuseşti, Vâlcea | 35,1 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 466,9 K RON | |
| 2 | 2.DECO-DESIGN SRL= | Loc. Băbeni, Oraş Băbeni, Vâlcea | 28,4 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -667,9 K RON | |
| 3 | 3.HATY SRL▲ 1 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 14 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 4 | 4.HARDWOOD SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7,4 mil. RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 3,5 mil. RON | |
| 5 | 5.BALINDRU SRL▲ 3 | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 7,2 mil. RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | -1,3 mil. RON | |
| 6 | 6.B. M. & COMPANY SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,2 mil. RON0,0% | 0,0% | -341,7 K RON | |
| 7 | 7.LAZĂR NATURAL FRUITS S.R.L.▲ 3 | Sat Bădeni, Comuna Dănicei, Vâlcea | 4,9 mil. RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -84,4 K RON | |
| 8 | 8.COSTA WOOD TRADING S.R.L.▲ 3 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 4,8 mil. RON▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 46,2 K RON | |
| 9 | 9.SORG SRL▼ 4 | Sat Ulmeţel, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 4 mil. RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 36,1 K RON | |
| 10 | 10.ANDUVAL COM SRL▲ 2 | Sat Dezrobiţi, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 3,2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 11 | 11.COZIA FOREST SA▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,3 mil. RON▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 599,5 K RON | |
| 12 | 12.VRAVOR S.R.L.▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,6 mil. RON▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 179,4 K RON | |
| 13 | 13.LENORY SRL▲ 4 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 1,6 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 56,5 K RON | |
| 14 | 14.RALU COMPANY SRL▲ 2 | Sat Măgura, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 1,6 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -312,2 K RON | |
| 15 | 15.ALPII CARPATI SRL▲ 4 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 1,5 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -21,9 K RON | |
| 16 | 16.IONITA COMPANY SRL▼ 1 | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 1,5 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 24,4 K RON | |
| 17 | 17.FAGIA SRL▲ 1 | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 1,4 mil. RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 2,3 K RON | |
| 18 | 18.MIROV IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 1,3 mil. RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 150,3 K RON | |
| 19 | 19.BEST LUMBER S.R.L.nou | Sat Milostea, Comuna Slătioara, Vâlcea | 999,6 K RON— | — | — | 2 K RON |
| 20 | 20.WOOD M.C.N. ACTIVE SRL▲ 1 | Loc. Băbeni, Oraş Băbeni, Vâlcea | 939,5 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -56,5 K RON | |
| 21 | 21.STAR FOREST SRL▲ 2 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 758,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 22 | 22.LEMNCOV SRL▲ 2 | Sat Văleni, Comuna Păuseşti, Vâlcea | 738,2 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 12,1 K RON | |
| 23 | 23.MARELICOM SRL▲ 6 | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 645,8 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | -102,6 K RON | |
| 24 | 24.AGORA SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 642,8 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 43,9 K RON | |
| 25 | 25.MARCBEST SRL▲ 1 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 626,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 26 | 26.AKACIA LUX SRL▼ 1 | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 626,1 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -64,5 K RON | |
| 27 | 27.SORINELA SRL▲ 1 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 499,7 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 162,6 K RON | |
| 28 | 28.MOTOC FOREST SRL▼ 8 | Sat Tuţuleşti, Comuna Racoviţa, Vâlcea | 490,7 K RON▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | 358,9 K RON | |
| 29 | 29.FEROMAT SRL▲ 3 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 490,3 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 136,8 K RON | |
| 30 | 30.SC KATRAKI CONSTRUCT S.R.L.= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 412,7 K RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -80,7 K RON | |
| 31 | 31.CITY FOREST S.R.L.▲ 24 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 404,4 K RON▲ 194,1 % | ▲ 194,1 % | 349,1 K RON | |
| 32 | 32.DINAMIC GRUP SRL▲ 14 | Sat Valea Cheii, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 377,9 K RON▲ 60 % | ▲ 60 % | 6,4 K RON | |
| 33 | 33.CUBITAL FOREST S.R.L.▲ 30 | Sat Greci, Comuna Mateeşti, Vâlcea | 342,4 K RON▲ 345,1 % | ▲ 345,1 % | -23,1 K RON | |
| 34 | 34.SAVCO SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 336,6 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -7,7 K RON | |
| 35 | 35.GEOFORES PROD SRL= | Sat Buzdugan, Comuna Păuseşti, Vâlcea | 333,8 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -4,5 K RON | |
| 36 | 36.CETINA SRL▲ 2 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 333,6 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -30,8 K RON | |
| 37 | 37.ALICEL IMPORT EXPORT SRL▲ 2 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 329,9 K RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | -47,9 K RON | |
| 38 | 38.ROMEO FOREST S.R.L.▲ 10 | Sat Băiaşu, Comuna Perişani, Vâlcea | 307 K RON▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 4,9 K RON | |
| 39 | 39.EUROFOREST GRUP SRL▲ 3 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 256,6 K RON0,0% | 0,0% | 8 K RON | |
| 40 | 40.ALIMARC SRL= | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 252,2 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 5,3 K RON | |
| 41 | 41.ŞCHIOPU SERV S.R.L.▲ 13 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 250,2 K RON▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | -27,6 K RON | |
| 42 | 42.LA ILIUTA SRL▲ 1 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 250 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 39,9 K RON | |
| 43 | 43.COMTRANSPORT FLORICEL SRL▲ 1 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 217,1 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 155,2 K RON | |
| 44 | 44.UNICAT SRL▲ 5 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 214,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 45 | 45.PETRIMAN SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 191,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 46 | 46.AFGAM SRL▲ 1 | Sat Stroeşti, Comuna Stroeşti, Vâlcea | 187,6 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 102,3 K RON | |
| 47 | 47.TNC WOOD S.R.L.▲ 40 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 171,1 K RON▲ 1.391,7 % | ▲ 1.391,7 % | -61 K RON | |
| 48 | 48.FILO CATANA INDUSTRIAL SRL▼ 15 | Sat Glăvile, Comuna Glăvile, Vâlcea | 163,6 K RON▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | -99,6 K RON | |
| 49 | 49.ELATINA PROD SRL▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 119,8 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -338 RON | |
| 50 | 50.ULTRAVOX SRL▲ 1 | Sat Negreni, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 116,7 K RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 330,5 K RON | |
| 51 | 51.REGINA SILVA PROD SRL▲ 6 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 115,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 52 | 52.BORASCU COM SRL▲ 1 | Sat Pietreni, Comuna Costeşti, Vâlcea | 111,2 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 44,6 K RON | |
| 53 | 53.COSMETIC-TIM SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 105,5 K RON▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 203,3 K RON | |
| 54 | 54.IOMIRA SRL▲ 4 | Sat Modoia, Comuna Cernisoara, Vâlcea | 104,5 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -849 RON | |
| 55 | 55.BAŞKURT LEMN S.R.L.▲ 4 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 101,1 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -5,7 K RON | |
| 56 | 56.ALI-MAD SRL▲ 10 | Sat Bogdăneşti, Comuna Oteşani, Vâlcea | 88,3 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 126 K RON | |
| 57 | 57.ETRUSCA SRL▲ 3 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Vâlcea | 88 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 58 | 58.ADCRIM SRL▲ 20 | Sat Grebleşti, Comuna Câineni, Vâlcea | 86,8 K RON▲ 263,8 % | ▲ 263,8 % | 65,5 K RON | |
| 59 | 59.EXEUS IMPORT EXPORT SRL▲ 3 | Loc. Băbeni, Oraş Băbeni, Vâlcea | 83,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 60 | 60.OLT BUSSINES SRL▲ 4 | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 81,3 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | -16,3 K RON | |
| 61 | 61.ENEMAR TEAM S.R.L.▲ 13 | Sat Blidari, Comuna Goleşti, Vâlcea | 72,2 K RON▲ 132,9 % | ▲ 132,9 % | -47,9 K RON | |
| 62 | 62.NIK-CAM SILVA S.R.L.▲ 3 | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 69,6 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 8,6 K RON | |
| 63 | 63.TEHNOSILVA IMPEX SRL▲ 5 | Sat Voineşita, Comuna Voineasa, Vâlcea | 69,1 K RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 16,7 K RON | |
| 64 | 64.RANIL SRL▲ 3 | Sat Blidari, Comuna Goleşti, Vâlcea | 57,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 65 | 65.ZETFOREST SRL▲ 4 | Sat Coasta, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 43,3 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 0 RON | |
| 66 | 66.CATANA INVEST SRL▲ 4 | Sat Glăvile, Comuna Glăvile, Vâlcea | 42,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 67 | 67.ROD LIL SRL▲ 19 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 36,6 K RON▲ 189,5 % | ▲ 189,5 % | -45,2 K RON | |
| 68 | 68.VESAM FOREST SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▲ 8 | Sat Coasta, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 34 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | -4,2 K RON | |
| 69 | 69.MOBIGLAS PROD SRL▲ 6 | Sat Boişoara, Comuna Boişoara, Vâlcea | 30,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 70 | 70.EAGLE WOOD SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 28 K RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | -12,7 K RON | |
| 71 | 71.FERDOR SRL▲ 6 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 24,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 72 | 72.SCUNDEANU CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Silea, Comuna Orleşti, Vâlcea | 20,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 73 | 73.GEORGY & RAREŞ S.R.L.▲ 8 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 18,3 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -3,1 K RON | |
| 74 | 74.GRIL CONST SRL▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 75 | 75.LORA & RALO INVEST S.R.L.▲ 8 | Sat Malaia, Comuna Malaia, Vâlcea | 17,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 76 | 76.VIRGILEMN SRL▲ 23 | Sat Bumbueşti, Comuna Boişoara, Vâlcea | 12 K RON▲ 2.000,9 % | ▲ 2.000,9 % | -11,3 K RON | |
| 77 | 77.PERCOM M GROUP S.R.L.▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 10 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 78 | 78.P.P.P. SRL▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 79 | 79.AYE NATURE S.R.L.▲ 11 | Sat Negreni, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 7,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 80 | 80.ADYROX SRL▲ 11 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 6,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 81 | 81.THYMALLUS INVEST SRL▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.ILIFOREST SRL▲ 11 | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 5,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 83 | 83.NICȘTEF TRANS S.R.L.nou | Sat Saioci, Comuna Roeşti, Vâlcea | 3 K RON— | — | — | 382 RON |
| 84 | 84.MĂRUNŢELU CĂTĂLIN SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▲ 11 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 2,3 K RON0,0% | 0,0% | -350 RON | |
| 85 | 85.ELACRISCOM SRL▲ 11 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 86 | 86.EXPOFOREST SRL▲ 11 | Sat Ciungetu, Comuna Malaia, Vâlcea | 1,3 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -45 RON | |
| 87 | 87.CYBELA SRL▲ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 285 RON— | — | 4,3 K RON | |
| 88 | 88.MADATE PROD S.R.L.▲ 12 | Sat Crângu, Comuna Scundu, Vâlcea | 235 RON▲ 231 % | ▲ 231 % | 4,6 K RON | |
| 89 | 89.VIFOR FILIALA BREZOI SRL▲ 5 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 90 | 90.FLORMANUEL SRL▲ 11 | Sat Dăeşti, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 91 | 91.ZIBA IMPEX SRL▼ 57 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 92 | 92.BRANTEX LEMN SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▲ 9 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 0 RON— | — | -5,5 K RON | |
| 93 | 93.PALEX LEMN S.R.L.▲ 8 | Sat Bumbueşti, Comuna Boişoara, Vâlcea | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 94 | 94.TURTUCOM SRL▲ 4 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON |